Altın Küpe

r her zaman vazgeçilmez aksesuarlardan biri olmuştur. Geçmiş dönemlerden günümüze kadar insanların en çok tercih ettiği aksesuarların başında gelen küpeler, birçok tarzda ve renkte zengin seçenekler sunarak sizlerin beğenisine sunuluyor. 


Zengin seçenekler arasında en çok tercih edilen küpe modellerinin başında altın küpeler gelmektedir. Şıklığınıza şıklık katacak, kendine has havasıyla ihtişamlı olan altın küpeler, kıyafetlerinizle bir bütün oluşturmak için harika bir seçim olacaktır. 

Altın Küpeler

Özellikle kadınlar için ayrı bir yeri olan küpe türlerinden altın küpeler, hayatınızın her alanında takabileceğiniz şekildeki tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Birbirinden şık tasarımlar, altın zarifliği ile buluşup klasik şekillerden yaratıcı kıvrımlara kadar, kusursuz bir şekilde hazırlanıp altın küpe modelleri ile sizlerin zevkine sunuluyor. Geleneksel, göz alıcı veya resmi olsun, her görünümle olağanüstü bir şekilde harmanlanabilen altın küpeler, istediğiniz her ortamda sizlere doğru kombin oluşturma fırsatı sunuyor. Çok uzun süreli bir kullanım şansı sağlayan ve kulak sağlığı için tehlike oluşturmayan altın küpeler, birbirinden farklı modellerle karşımıza çıkıyor. 

Altın Küpe Modelleri

 Altın küpe modelleri, özellikle kadınlar için kıyafetleri kombinlerken kullanılan ve tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri olarak dikkat çekiyor. Birbirinden farklı modelleri bulunan küpelerde, kullanılan malzemeler de farklılık gösteriyor. Metal malzeme kullanılarak üretilen küpe modellerinin yanı sıra gümüş ve altın malzemeden üretilen küpe modelleri de bulunuyor. Farklı dizaynları ile bolca seçenek sunan altın küpe modelleriyle oldukça farklı ve ilginç tarzlar da oluşturma fırsatı sunuluyor.


Şıklığı ve parıltısıyla altın küpe seçimlerinizle özel ya da sıradan günleriniz için farklılık oluşturabilirsiniz. Seçimini yapacağınız sallantılı altın küpe modeli ile tarzınızı en güzel şekilde yansıtabilirsiniz. Daha fantastik bir görünüm oluşturmayı amaçlıyorsanız eski çağlardan gelen süregelen imgelerden oluşan küpeler tercih edebilirsiniz. Özel olarak üretilen altın küpe modelleri ile Helenistik bir görünüş yakalamak sizin ellerinizde. Antik Yunan çağlarına dair dokunuşlar yaparak zengin içerikli desen opsiyonlarıyla da altın küpenizi giyiminizin en önemli parçası haline getirebilirsiniz. Zarif bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar için de birçok altın küpe modeli vardır. Yapacağınız kombinde küpenizi öne çıkarmak istiyorsanız yalnızca ışıltılı modelleri tercih etmeniz gerekmeyebilir. Küpenizin dikkat çekici bir parça olmasını istiyorsanız, beğendiğiniz modeldeki küpenin tasarımı ve rengine de dikkat ederek kombininizi oluşturabilirsiniz. 


Altın küpeleri gündelik yaşam dışında, birçok etkinlikte, özel günlerinizde, düğünlerde ya da çeşitli organizasyonlarda en nadide tamamlayıcı aksesuar parçası olarak kullanabilirsiniz. Özellikle ülkemiz geleneklerinden olan düğün hediyesi tercihi yaparken sevdiklerinize altın küpe modelleri içerisinden birini de hediye edebilirsiniz. Altın küpeler oldukça değerli olduğu için sevdiklerinize takı olarak hediye ederek şık bir jest yapabilirsiniz.

Altın Küpe Modelleri Nelerdir?

Altın küpeler özelliklerine göre sınıflandırılmaktadır. Değerleri bakımından öncelik sırasına ayrılan altın küpeler 14 ayar, 22 ayar, 24 ayar gibi değerlere sahiptir. Bu seçeneklerin yanı sıra renkli burma ve karat seçenekleri de bulunan altın küpe modellerini naif bir aksesuar olarak seçebilirsiniz. Reşat altınlı küpe modelleri de farklı tasarımı ve değeri bulunan takılar arasında yer almaktadır. Özellikle düğün gibi organizasyonlarda takı olarak hediye edilmek için en uygun aksesuar seçeneklerinden biri olarak dikkat çekmektedir.

 Altın küpe çeşitleri tasarım olarak da birbirinden farklı modellere ayrılıyor. En çok tercih edilen altın küpe modelleri incelendiğinde halka şeklindeki küpeler en çok tercih edilenler olarak dikkat çekiyor. Altın küpe halka modelleriyle neredeyse her kıyafetle ve kombinle uyumlu olabileceği için sıklıkla tercih ediliyor. Halka altın küpelerin içi boş borudur ve kulağın önündeki tele kalıcı olarak tutturularak ve arkadaki eke kaydırılarak takılır. Şık ve zarif modelleri ile ön plana çıkan halka altın küpelerin hem taşsız hem de çizgi işlemeli modelleri mevcutken, alternatifli seçenekleriyle kombinlerinizi süslemenize yardımcı oluyor. Ayrıca bu model küpeleri, koyu renkli bir jean ya da koyu renkli bir kazak ile klasik ve spor bir stil yaratmak isterseniz de kullanabilirsiniz.

Rahatına düşkün kadınların tercihleri arasında altın top küpe yer alabiliyor. Kullanımı kolay, görünümü estetik ve yine özel ve gündelik zamanlarınızda tercih edebileceğiniz modellerde 14 ayar, 18 ayar, 22 ayar ve 24 ayar seçeneklerini göz önünde bulundurarak farklı ve şık kombinler oluşturabilirsiniz.


Tek taşlı zincir küpeler, hem pırlantanın hem de altının bir arada yer aldığı bir modeldir. Değer bakımından ve şekil bakımından en çok tercih edilen modeller arasındadır. Kelebek altın küpeler ve deniz yıldızı altın küpeler de soft bir stil oluşturmak isteyenler için ideal modeller arasında yer almaktadır.


Altın Küpe Ayarı Nedir?

Altın ayarları, altının gözle görülemeyen kısımlarındaki altının saflık oranını belirten bazı oranlardan anlaşılmaktadır. Bunun yerine bazen altın renginden de altının kaç ayar olduğu anlaşılmaktadır ve tartılarak ayarına göre gram hesabı sonucunda değeri belirlenmektedir.

Altın ayarı, altının saflık oranı demektir. Ülkemizde ayar olarak adlandırılırken dünya genelinde karat olarak isimlendirilir. Bu ölçü birimi kullanıcılara altının saflığı ve kalitesi hakkında doğrudan bilgi verir.


Kimyada altının saflığı için yüzde kavramı kullanılırken mücevhercilikte ise altının saflığıyla ilgili olarak, karat ya da ayar ifadeleri kullanılıyor. Bu kavramlar kısaca “K” ile sembolize ediliyor. Misal verecek olursak, altın bir yüzüğün içinde yazan “22 K” ifadesi, o altının 22 karat veya 22 ayar olduğunu ifade ediyor.


Altından yapılan bir madenin ayarının hesaplanabilmesi için bazı matematiksel veriler ve altına dair bazı bilgiler gereklidir. Hesaplama yapılırken öncelikle milyem değerinin bulunması gerekiyor. Milyem değeri ise bir altının saflığının 1000 üzerinden değerlendirmesi olarak açıklanmaktadır. Bu değerin hesaplanabilmesi için altından yapılan maddenin içinde bulunan saf altının kütlesi, toplam kütleye bölünerek 1000 ile çarpılmaktadır.


Altın Küpeler Kaç Gramdır?


Bu sorunun cevabı yine matematik ile açıklanmaktadır. Örneğin, 100 gramlık bir bilezik içerisinde bulunan 90 gram saf altının milyem değerinin bulunabilmesi için 90 gr / 100 gr x 1000 formülü kullanılıyor. Bu hesaplamayla bileziğin saflığı 900 milyem olarak bulunmaktadır. Saf altının 1000 milyem ve 24 ayar olarak kabul edilmesinden ötürü; 1 ayar altın 41,66 milyeme eşit olmaktadır. Sonuç olarak baktığımızda saflığın ortaya çıkabilmesi için milyem değerinin 41,66’ya bölünmesi gerekmektedir. Bu şekilde altının kaç ayar olduğu yani altının saflığını rahatça hesaplayabilir ve sorunuza cevap bulabilirsiniz.


Piyasada en fazla kullanılan altın ayarlarının saflık ve milyem değerleri şu şekilde sıralanmaktadır; 24 ayar altın, %99,99 saflıktadır ve milyem değeri 999,9’dır. 22 ayar altın, %91,6 saflıktadır ve milyem değeri 916’dır. 18 ayar altın, %75 saflıktadır ve milyem değeri 750’dir. 14 ayar altın, %58,5 saflıktadır ve milyem değeri 585’tir.


Altın Küpenin Gerçek Olduğu Nasıl Anlaşılır?


Altın küpeleri, sahtelerinden ayırmak için test edebileceğiniz bazı özellikler taşımaktadır. Bu yöntemlerden en basiti ise satın aldığınız ürüne mıknatıs yaklaştırmaktır. Eğer ürün mıknatısa yapışırsa, ürünün sahte altın olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Ayrıca altın ürünlerin sesleri, sahtelerine nazaran oldukça tok çıkar. Altınların bir nevi kimliği olan damgaları da ayırt etmeniz için önemli bir ipucudur.


Kulak Deldirme Nedir?


Kulağın belirli bir noktadan küpe takmak için delinmesine kulak deldirme işlemi denir. Kulak, kulak lobunun farklı bölgeleri olan kıkırdak lob, sarmal, tragus, anti tragus gibi farklı bölgelerden delinebilmektedir.


Delinen bölgenin iyileşme süreci bölgenin et, kıkırdak ya da yağ oranına göre farklılık göstermektedir. Kulak deldirmek için bebeklerde tercih edilen bölge ise kulak lobudur. Bu bölge çok etlidir ve kıkırdak içermemektedir. Dolayısıyla en az acı veren ve diğer bölgelere göre daha kısa sürede iyileşen bir yerdir. Kulak deldirme işlemlerinde en çok tercih edilen bölge de burasıdır.


Bebeklerde Küpe Kaç Yaşında Takılmalıdır?


Bebekler için birçok altın küpe modeli mevcuttur. Burada önemli olansa küpenin bebeğe zarar verebilecek durumda olup olmamasıdır. Uzmanlara göre bebeklerin küpe takması için en az dört yaşında olmaları gerekmektedir. Bebekler o yaştan sonra nesnelerin varlıklarını algılayıp ebeveynlerin öğretilerini dinleyebilecek deneyimi kazandıkları için doğru yaş olarak belirlenmiştir. 4 yaşından küçük bebekler küpeyi çıkarıp ağzına, burnuna sokabilir ve bebeğin sağlığı açısından ciddi sıkıntılar yaşanabilir. 


Altın Küpe Modellerinin Fiyatları Nedir?


Değerli bir malzeme olan altın, fiyatları bakımından diğer ürünlerin fiyat skalası ile aynı çizgide değildir. Bir altın küpe fiyatı için belirleyici olan en önemli unsur o küpenin yapımında kullanılan altının değeridir. 14 ayar, 22 ayar ve 24 ayar altın küpelerin fiyatları aynı değildir. Altının ayarı yükseldikçe fiyatı da onunla doğru oranda artış gösterir. Altının ayarından sonra ise dikkat edilmesi gereken ikinci husus, tasarımında kullanılan işçiliktir. Bu nokta da işçilik de büyük önem arz etmektedir. İyi ve özenerek yapılmış bir işçilik sonucu ortaya çıkan altın küpe modellerinin fiyatları da yüksek seviyelerde yer alır. Sade ve basit modelleri bulunan ve düşük ayardaki altın küpe modellerinin fiyatları ise daha makul seviyelerdedir.


Altın küpe seçimi yapmadan önce, küpeyi ne için kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Eğer takı olarak satın almak isterseniz daha değerli ve anlamlı olması bakımından yüksek ayara sahip altın küpe modellerinden birini seçmek sizin için daha iyi olacaktır. Yalnızca kişisel olarak takı amaçlı tercih edilmeyen bu ürünleri sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Değer verdiğiniz kişilere armağan edeceğiniz bu ürünlerde de, yine değeri yüksek küpelerden birini tercih etmek şık olacaktır.


Kombinlerinizi zenginleştirmek, günlük kullanımda farklı bir tarz oluşturmak, sevdiklerinizi mutlu etmek için de altın küpe modelleri içerisinden istediğinizi seçebilirsiniz. Birbirinden farklı değerde, zengin stil ve çeşitte beğenebileceğiniz altın küpe modellerini kolay bir şekilde Hepsiburada.com farkıyla bulabilirsiniz.


Her Tarza Uygun Altın Küpeler


Altın küpelerin değeri her ne kadar önemli olsa da bu küpelerin tasarımları da bir o kadar değerlidir. Güzel tasarımlara sahip altın küpeler, her boyuttaki seçenekleri ile sizlerin beğenisine sunuluyor. Eğer sadeliği seven bir yapıya sahipseniz küçük altın küpe modelleri tam size göre. Küçük altın modelleri arasından seçim yaparak hem tarzınızı yansıtın hem de güzel bir görünüm elde edin. Bu küpeler gösterişten uzak ve sade tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeken bir altın küpe modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. 


En çok tercih edilen altın küpe modellerinden biri de sallantılı altın küpelerdir. Sallantılı küpeler gösterişli tarzıyla herkesin gözünün size çevrilmesini sağlamaktadır. Bir diğer tercih ise halkalı küpelerdir. Özel gün ve gecelerin vazgeçilmez aksesuarlarından olan halkalı altın küpeler, katıldığınız ortamlarda sizleri bambaşka bir görünüm kazanmanıza yardımcı olmaktadır. Şık bir elbisenin tamamlayıcı kombinlenlerinden olan altın halka küpeler, katıldığınız ortamda göz kamaştırıcı bir şıklık kazandırması ile çok fazla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu tarz altın küpeleri ister tek kulağınızda değerlendirebilir, isterseniz de iki kulağınızda da kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bazı modelleri ise kulak kıkırdağında da kullanarak ayrı bir hava katabilirsiniz. Özellikle sallantılı zincir küpeler kıkırdakta kullanılan küpe modellerinin başında gelmektedir. 


Yalnızca sarı değil, beyaz altın küpelerle de istediğiniz kıyafetler ile hoş bir kombin yakalayabilirsiniz.  Zevkinize ve tercihinize uyacak altın küpe modellerini satın almadan önce nerelerde ve hangi amaçla kullanmak istediğinizi daha önceden belirleyerek daha kolay seçimler yapabilirsiniz. Kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak altın küpe modelleri ile tarzınızı her ortamda yansıtabilirsiniz. 


Küpe tercihi yaparken saç rengi ve saç modelinin yanında ten renginize uygun altın küpeler tercih etmelisiniz. Açık tenli kadınlar daha çok beyaz ya da beyaza yakın renkteki küpeleri tercih etmektedirler. Buğday tenli kadınlar ise pembe taşlarla bezenmiş altın küpelerden yana tercihlerini kullanmaktadırlar. Toplu bir saç tercih ediyorsanız büyük model altın küpelerden yana seçim yapabilirsiniz. Böylelikle taktığınız küpe daha fazla göz önüne çıkıp istediğiniz ışıltıyı yakalamanıza yardımcı olacaktır. 


Şıklığınıza Şıklık Katın


Sade işlemeli ve detay işlemeli altın küpeler vazgeçilmez aksesuarlar arasındadır. Altın küpe modelleri ve detayları bakımında zengin seçeneklere sahiptir. Halka, top, fantazi, tektaş ve daha birçok küpe çeşidi bulunmaktadır. Genellikle kullanım kolaylığı önemli bir ayrıntı olsa da kadınlar küpelerini kullanırken güzel görünmesine fazlasıyla önem verir. Bir çift altın küpe ile şıklığınıza şıklık katmak sizin elinizde. 


Kendinize has stilinizin bir parçası haline getirebileceğiniz ve mutluluğunuza her zaman ayak uyduracak altın küpeleriniz ile tarzınızı en iyi şekilde tamamlayabilirsiniz. Her kesime uygun modeller, boyutlar arasından kendinize uygun olacağını düşündüğünüz çeşitlerden birini seçebilirsiniz. Gündelik bir stile eklediğinizde bile tutkulu ve ne istediğini bilen bir görünüm sergileyebilir, bulunduğunuz ortamda dikkat çekebilirsiniz. Özel davetlerde ise parlayan bir yıldız etkisi yaratabilir, sunacağınız altın küpe hediyeleriyle de sevdiklerinizin koleksiyonuna anlamlı bir parça ekleyebilirsiniz. Birbirinden ince dizayn seçenekleri bulunan ve tarzınızı yansıtmanızı sağlayan altın küpeler ile stilinizle öne plana çıkmak çok basit.


Altın Küpe Nasıl Temizlenir?


Takılarınızın çok uzun süre hava almayan kapalı ortamlarda bulunması, takıların renginin atmasına neden olmaktadır. Yüzme havuzlarına girmeden ve spor yapmadan önce takılarınızı mutlaka çıkarmalısınız. Altın takının üzerinde kir ya da yağ birikintisi bulunmuyorsa yapılacak en doğru şey kuyumcudan temin edebileceğiniz mücevher parlatıcı bez yardımı ile nazikçe silmektir.


Altın Küpe Halka Modeli Nasıl Takılır?


Halka küpeleri kolayca takmak için ayna kullanmak yeterli olacaktır Yapmanız gereken tek şey küpeyi tutan aparatı açıp kulağınıza geçirmenizdir. Bunu yaparken aparat yay biçiminde olduğu için zorlanabileceğinizi hatırlatmakta fayda var. Önce kulağınızın deliğine düz bir küpeyi takıp çıkardıktan hemen sonra tekrar deneyin ve halka küpeyi ayna karşısında iyice bastırarak kapatın.


Kulak Delme İşleminden Sonra Küpe Ne Kadar Kalmalı?


Kulak delme işlemi yapıldıktan sonra kulağın iltihaplanmaması ve deliğin kapanmaması için delinirken takılan küpe en az bir hafta kulağınızda kalmalı. Uzanırken ya da uyurken rahatsız etse bile üzerine yatmamaya özen gösterin. Bir hafta sonra ise istediğiniz küpeyi kullanabilirsiniz. Kulağınızı yeni deldirdiğiniz için deliğin kapanmaması adına uzun süre ve düzenli küpe takmanız gerekmektedir. Aksi takdirde delik kapanabilir.Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Altın Küpe Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 32 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?