Bralet sütyen; yumuşak dokulu, rahat kesimli ve bedene tamamıyla uyum sağlayan bir iç giyim ürünü olarak üretiliyor. Kullanıcıya rahatlık ve konfor sağlamak amaçlanıyor. Hem şık ve estetik bir görünüm elde ederken hem de gün içinde oldukça rahat hissedebiliyorsunuz. Aynı zamanda bralet sütyenlerin yapısı; süngersiz, yumuşak ve bedeni saran tarzda da oluyor. Özellikle son zamanlarda kullanımı artan ve rağbet gören bralet sütyen takımları alt ve üst takım şeklinde satılıyor. Kadınların kıyafetlerini tamamlayıcı güzel bir aksesuar olarak tercih ediliyor. Farklı beden ve göğüs ölçülerine uygun şekilde üretiliyor. Vücudu saran bu sütyen çeşidi standart sütyenler gibi sırt ve göğüs kısmını sıkmıyor. Aynı zamanda likralı ve esnek bir kumaş yapısına da sahip oluyor. Bralet sütyenler nefes alabilen, cilde zarar vermeyen ve ince kumaş yapısı ile üretiliyor. Söz konusu ürünleri; sadece iç çamaşırı olarak değil kıyafetleriniz ile birlikte de kullanabileceğiniz pek çok farklı alternatifi bulunuyor. Genellikle kıyafetlerinizden görünen diğer sütyen askıları rahatsız edici ve şık olmayan bir görünüm yaratırken, bralet sütyenler kıyafetlerinizden görünse bile hoş bir kombin olarak kullanılabilir.  Farklı renk ve desen seçenekleri ile her tarza hitap edebilecek sütyen çeşidi de bulunuyor. Özellikle yaz aylarında; tişört, gömlek ya da ceketler ile farklı kombinler elde ediliyor. Fiziksel açıdan da daha sağlıklı olan bu ürünler formları gereği göğüs yapısını da destekliyor. Bralet sütyen büyük beden seçeneği ile de her bedene hitap ediyor. 

Bralet Sütyen Modelleri

Kadın kullanıcıların kendilerini rahat hissetmenin yanı sıra şık görünüm elde etmek için kullandığı ve sıkça tercih ettiği bralet sütyen modelleri geniş bir ürün yelpazesine sahip oluyor. Büyük ya da küçük beden, dolgun ya da küçük göğüse kadar tüm ölçülere uyum sağlayabilen alternatifler bulunuyor. Bralet sütyenlerin güncel modelleri şu şekilde listeleniyor:

 • Bralet Sütyen Destekli Modeller

Bralet sütyen modelleri arasın en sık tercih edilenlerden biri bralet sütyen destekli modeller oluyor. Bu modellerin alt kısmında destek sağlayan bir yapı bulunuyor. Dolgun göğüs yapısına sahip olan kullanıcılar için öneriliyor. Destek materyali olarak sünger ya da silikon malzemesi kullanılıyor.

 • Push Up Bralet Sütyen Modelleri

Push-up bralet sütyen modelleri üçgen ya da dolgulu bralet olarak biliniyor. Giyilen kıyafetlerde göğüs dekoltesi oluşumunu seven kullanıcılar için öneriliyor. Bu tür sütyenlerde; destekli modellere benzer bir yapı bulunuyor. Destek malzemesi olarak silikon ya da sünger kullanılıyor. Hem şık hemde estetik bir görünüm elde etmek isterseniz push-up bralet sütyen modellerini tercih edebilirsiniz.

 • Uzun Kısa Bralet Sütyen Modelleri

Uzun bralet sütyen modelleri genellikle bel hizasında bulunuyor. Vücudu sararak hem kusursuz hemde daha ince görünmesini sağlıyor. Vücut ve bel hatlarını daha belirgin hale getiriyor. Sadece sütyen olarak değil bir crop ya da tişört olarak da kullanabileceğiniz farklı tasarımları bulunuyor. Dantelli, balenli, çiçekli ve farklı renk alternatifleri markalar tarafından üretiliyor. Sadece göğüs değil göbek dekoltesi sevenlerin de tercihleri arasında da kıs bralet sütyen modelleri yer alıyor. Ayrıca bralet sütyen modellerinde askılarda bulunan toka yardımı ile kendi bedeninize ve boyunuza göre ayarlama yapabilirsiniz. Bralet sütyen askısı sayesinde sütyenler daha kullanışlı hale gelebilir.

 • Balenli Bralet Sütyen Modelleri

Kullanıcılar konfor ya da şıklık beklentilerine göre balenli ya da balensiz sütyen modellerini tercih edebilir. Balenli bralet sütyenler; göğsün hareket potansiyelini en az seviyeye indiriyor. Göğüste ilerki zamanlarda oluşabilecek sarkmaların önüne geçiyor. Sıkı bir yapıları bulunuyor. Rahatlık ve konfordan ziyade şıklık ön planda tutuluyor. Ayrıca balenli bralet sütyenler U formuna uygun şekilde tasarlanıyor. 

 • Farklı Tasarım Çenekleri ile Bralet Sütyen Modelleri

Tasarım farklılıkları kullanıcının da hayal gücüne ve tarzına göre şekilleniyor. Konfor, rahatlık, şıklık ve estetik görünüm tercihinde bulunarak kendinize en uygun bralet sütyen modelini tercih edebilirsiniz. Standart sütyenlere göre daha farklı, eğlenceli, canlı tasarım yapısı ile kullanıcıların dikkatini çekiyor. Hemen hemen her renkte bralet sütyen bulmak mümkün oluyor. Penyeden kadifeye kadar birçok kumaş yapısında bralet sütyen üretiliyor. Taşlı, payetli, dantelli, işlemeli, boncuklu gibi birbirinden farklı tasarım seçenekleri de ürün yelpazesi içerisinde yer alıyor. 

 • Dantelli Bralet Sütyen Modelleri

Dantelli bralet sütyen modelleri kullanıcılara göz alıcı bir şıklık sunmayı amaçlıyor. Genellikle kup kısımlarında ince bir sünger yapısı bulunuyor. Sünger kısım dantel motifleri için astar olarak kullanılıyor. Göğüs altında bulunan bant kısım ise dantelden oluşuyor. Ayrıca dantel motifli bralet sütyenler transparan görünümde de bulunuyor.

 • Desteksiz Bralet Sütyen Modelleri

Desteksiz bralet sütyen modelleri dolgusuz olarak da biliniyor. Kullanıcıya üst düzey rahatlık ve konfor sağlamak amaçlanıyor. Yumuşak ve dolgusuz kup yapıları bulunuyor. Balen ve destek bu modellerde bulunmadığı için ince sünger ve sabit askılar kullanılıyor.

 • Sabit Askılı Bralet Sütyen Modelleri

Bralet sütyenlerde bulunan askı toka yardımı ile ayarlanabiliyor. Sabit askılı bralet sütyen modelleri ayarlanabilir askıları sayesinde vücuda tam uyum sağlamayı amaçlıyor. Askılar yardımı ile crop üste benzer bir kullanım sağlıyor. Ayrıca bu askı yapısı sayesinde hareket esnasında çıkma ya da kompa gibi durumlar ile karşılaşılmıyor.

 • Kuplu Bralet Sütyen Modelleri

Kuplu bralet sütyen modelleri; ince bir sünger tabakadan oluşuyor. Bu yapı sayesinde göğsü rahatsız etmeden konfor sağlıyor. Üst beden kısmına tam oturarak daha çekici ve şık bir form kazandırıyor. Ayrıca göğüs uçlarının gizlenmesine ve giyilen kıyafette belli olmamasına da yardımcı oluyor. Kuplu braletler göğsün daha şekilli ve dik görünmesini de sağlıyor.

 • Balensiz Bralet Sütyen Modelleri

Balensiz bralet sütyen modelleri balenlilerin aksine askı ve kup yardımı ile göğsü şekle sokuyor. Tamamıyla yumuşak bir yapıda bulunan balensiz modelleri günlük hayatta sıkça kullanılıyor.

 • Mikrofiber Bralet Sütyen Modelleri

Kumaş çeşidine göre alternatif sağlayan mikrofiber bralet sütyen modelleri braletlerin uzun süre boyunca ilk günkü gibi yeni bir görünümde olmalarını sağlıyor. Elyaf liften üretiliyor. Ultra yumuşak dokusu sayesinde maksimum konfor sunmak amaçlanıyor.

Bralet Sütyen Ne İşe Yarar?

Bralet sütyenler normal sütyenlere nazaran uzun süreli giymlerde dahi rahat ve konforlu hissetmeniz için üretiliyor. Konfor ve rahatlık için bir çözüm niteliğinde oluyor. Hemen hemen her kadının dolabında bulunması gereken bu rahat parçalar; özellikle de yaz aylarında kullanışlı oluyor. Hatta uyurken bile konfor sağlayabilmeniz için ve sizi rahatsız etmemesi braletler ideal çözümlerden oluyor. Ayrıca standart sütyenlerde bulunan yapı vücudu kasarak rahat hareket etmenizi engelliyor. Braletler bu bağlamda kullanıcı için avantaj sağlıyor.

Bralet Sütyen Neyin İçine Giyilir?

Bralet gibi sütyenleri günlük yaşantınızda ya da farklı kombinler yapmak istediğinizde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin tasarımları, göğüs çevresinden geçen ipleri, dantel detayları ile estetik açıdan sevilen bir hale geliyor. Bu sayede sadece iç giyim ürünü olmaktan çıkıyor. Dış giyim ürünlerinin de bir parçası haline geliyor. Birden farklı parça ile farklı kombinler yapılabiliyor. Örneğin dantelli braletler crop toplar ile birlikte giyilebiliyor. Crop topların içine giyilebilen bu bralet modelleri şık ve estetik bir görünüm sağlıyor. Ayrıca yaka kısmında ip detaylarına sahip olan braletler oversize tişörtler ve gömlekler ile giyilebilir. Ya da blazer ceketler ile birbirinden farklı kombinler yapabilirsiniz. Gündelik kombinler ya da spor kıyafetlerinizi içinde giyebileceğiniz düz ve sade braletleri tercih edebilirsiniz. Koyu renk gömlek ya da ceket içine bralet sütyen beyaz, bordo yada kırmızı renkleri giyebilirsiniz. Yaz aylarında şort ya da eteklerin üstüne de crop yada bluz olarak braletleri tercih edebilirsiniz. 

Bralet Sütyen Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Online alışverişlerde giyim ürünü alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Özellikle de giyim ürünlerini denemeden alacağınız zaman bazı noktalara ekstra dikkat etmek daha doğru sonuçlar almanıza ve aldığınız üründen verim almanıza yardımcı oluyor. Bu sebeple bralet sütyen alırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde listeleniyor:

 • Öncelikle bralet sütyen alırken kendi beden ölçülerinizi, bel ve göğüs yapınızı dikkate almalısınız.
 • Sütyen seçiminde ne tür bir görünüm elde etmek istediğinize karar vererek seçim yapmalısınız.
 • Kendi zevk ve tarzınızı yansıtan ürünler seçmelisiniz. Böylece satın alacağınız ürünü uzun süre kullanabilirsiniz.
 • Yapı ve kumaş bakımından kaliteli, sağlam ve vücudunuzu rahatsız etmeyecek yapıda olmasına özen göstermelisiniz.
 • Göğüs yapınızın büyük ya da küçük oluşuna göre de destekli ya da desteksiz sütyen seçimi yapmalısınız.
 • Daha konforlu bir kullanım sağlamak için askı kısmının ayarlanabilir olup olmadığına da dikkat etmelisiniz.
 • Sadece iç giyim ürünü olarak kullanacağınız braletlerde açık renk ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylece giydiğiniz kıyafetten görünmesini engelleyebilirsiniz.
 • Braletleri sadece iç giyim olarak değil dış giyim parçası olarak da kullanacaksanız renkli ve canlı modelleri satın alabilirsiniz.
 • Sütyen askılarınızı göstermek isterseniz; ince askı, kalın askı ya da dantelli askı gibi seçenekleri göz önünde bulundurabilirsiniz. 

Bralet Sütyen Nasıl Kullanılır?

Bralet sütyenler nasıl kullanılır diye bakıldığında standart sütyenlerden pek de farklı olmadığı görülüyor. Tabiki bazı avantajları ve artı yönleri bulunuyor. Braletlerin iki tür giyim formu bulunuyor. Birincisi arka kısmında tokası bulunan ve bu tokanın takılıp çıkarılması yardımıyla vücudu saran modeller, ikincisi ise herhangi bir düğme veya kapama materyali olmaksızın atlet formunda olan modeller oluyor. Kopçası ya da tokası olan braletler korseyi de andırıyor. Bu modellerin askı kısmı omuzdan geçirildikten sonra standart sütyenler gibi askıları takılıyor. Atlet formunda üretilen bralet modelleri baş kısmından geçirilerek rahatlıkla giyilebiliyor. Askı kısmını kendi ölçülerinize göre ayarlayabilirsiniz. Omuzdan düşmesini ya da çıkmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca bralet sütyenlerin kullanım aşamasında; göğsünüzü sıkmamasına ve sırt ve bel kısmınızı rahatsız etmemesine dikkat etmelisiniz. Temizleme ve yıkama aşamasına gelindiğinde ise öncelikle ürünün yapısını dikkate almalısınız. Eğer bralet sütyen süngerli, balenli ve destekli ise sütyen yıkama toplarını kullanmanız öneriliyor. Sütyen yıkama topları hasarsız bir şekilde temizlenmesine yardımcı oluyor. Daha ince, penye ve esnek yapılı bralet kullanıyorsanız doğrudan makineye atabilirsiniz. Kullanım ve temizleme işlemlerinden önce bralet sütyenlerin etiketini de incelemelisiniz.

Bralet ve Sütyen Farkı

Bralet ve sütyen farkı konfor, rahatlık, şıklık ve kullanım alanı anlamında birbirinden ayrılabiliyor. Son zamanlarda moda olmasının ve farklı farklı birçok kombinin yapılabilmesinin dışında genellikle rahatlık için tasarlanıyor. Standart sütyenlere göre daha geniş bir kullanım alanı bulunuyor. Dış giyimin bir parçası olarak da tercih ediliyor. Büyük ve küçük beden göğüs yapılarına uyum sağlanıyor. Sadece yetişkinler için değil ergenlik çağına yeni girmiş genç kızların da kullanımı için standart modellere göre daha çok öneriliyor. Normal sütyenlerde bulunan tel, dolgu, sünger gibi formlar braletlerde bulunmuyor. Böylece daha rahat bir kullanım sağlıyor. İki tür model arasında farklar incelendiğinde özellikle de braletlerin daha esnek ve yumuşak bir yapıda olduğu görülüyor. Tasarım yapısı olarak da daha özgün, canlı ve estetik modelleri bulunuyor. Standart modellere göre daha göz alıcı oldukları da söylenebilir. Aynı zamanda braletler aksesuar olarak da tercih edilebilir ve günlük giyimin bir parçası olarak kullanılabilir. Bralet ya da sütyen tercihinde konfor, rahatlık ve şıklık gibi unsurları dikkate alarak seçim yapabilirsiniz.

Bralet Sütyen Fiyatları

İç giyim ürünlerinde özellikleri ve kullanımları kadar fiyatları da önemli bir husus oluyor. Kullanıcılar; satın alacakları sütyenlerin hem rahat olmasını hem estetik bir görünümde olmasını hemde ürünleri bütçelerine uygun fiyatlarla almak istiyorlar. Bralet sütyen fiyatları birçok unsura bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Bunlar; üretildikleri marka, yapıldıkları malzeme, renk ve beden seçeneği ya da tarz olarak listelenebiliyor. İç giyim markaları arasında trend olanlar daha çok tercih edilebiliyor. Bu durumda ürünlerin fiyatlarında artışa sebep olabiliyor. Fiyat skalasını genişleten etmenler arasında sütyen türü de yer alıyor. Örneğin; destekleyici, balkonet, toparlayıcı, straplez, yarım cup gibi farklı türde üretilen sütyenlerde fiyat farklılıkları bulunabiliyor. Aynı zamanda estetik olarak da kullanıcıları cezbeden ürünler daha trend olabiliyor. İç çamaşırlarında yer alan özellikler kullanıcı istek ve ihtiyaçlarına göre şekilleniyor. Her kesime ve her bütçeye hitap edebilecek geniş ürün yelpazeleri bulunuyor. Fonksiyonel ve görsellik açısından daha teferruatlı olan bralet sütyenlerden daha fazla verim alınabiliyor. Hepsiburada alışveriş sürecinizde size birçok avantaj sağlıyor. Karşınıza çıkan ürünler için artan ya da azalan fiyat sıralaması yaparak daha düzenli bir alışveriş süreci geçirebilirsiniz.

 

Bralet sütyen yorumları alacağınız ürün hakkında sizlere birçok konuda yardımcı olabiliyor. Farklı iç giyim mağazalarına ait ürünleri kullanan diğer kullanıcıların deneyimledikleri şeyler satın almadan önce bir yol gösterici oluyor. Bralet sütyen kullananlar yorumlar bölümünde tavsiyede bulunabiliyor. Geniş beden aralığı sunan modeller arasında kararsız kaldığınız durumlarda fikir edinebiliyorsunuz. Daha önce online alışveriş sütyen almadıysanız, denemeden almak konusunda tereddütleriniz varsa kullanıcı yorumlarına bakarak yardım alabilirsiniz. Kullanıcı yorumları ve değerlendirmeler incelendiği zaman; marka bilgisi, ürün kalitesi, ürünlerin yapısı, konforu, rahat olup olmadığı gibi birçok değerlendirme ile karşılaşabilirsiniz. Elde ettiğiniz bu sonuçlar alışveriş sürecinizde size yardımcı olabilir. Bunlara ek olarak sizde herhangi bir ürünü satın aldıktan sonra ürün ile ilgili belirtmek istediklerinizi yorum olarak ekleyebilirsiniz.

Bralet Sütyen İndirim ve Kampanyaları

Bralet sütyen gibi iç çamaşırları birbirinden farklı ürünler içeriyor. Renk, beden, desen gibi özellikler kullanıcıların zevklerine göre şekillenebiliyor. Kullanıcılar farklı markalara ait ürünleri satın alma işlemlerinden önce ürünlerin fiyat ve özellik karşılaştırması yapıyor. Her iç giyim ürününde olduğu gibi bralet sütyen ürünlerinde de indirim ve kampanyalar için fiyat araştırması yapılırken farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Yılın belli zamanlarında, özel günlerde, yılbaşı ya da sezon sonu indirimlerinde ürünler üzerinden farklı indirim ve kampanyalar yapılabiliyor. Hepsiburada alt yapısında bulunan “Süper Fiyat, Süper Teklif” bölümünden satın alacağınız ürüne ait herhangi bir indirim ve kampanya var mı inceleyebilirsiniz. Kullanıcı satın almak istediği iç çamaşırlar için olabilecek indirim veya kampanyaları değerlendirerek bütçesinden tasarruf edebiliyor. Buna ek olarak incelediği ürüne fiyat alarmı kurabiliyor. Bu sayede sonrasında oluşabilecek indirimlerden haberdar olabiliyor.

bralet sütyen
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Giyim / Ayakkabı
Kadın
Giyim
İç Giyim
Plaj Giyim
Hamile Giyim
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler

bralet sütyen

ile ilgili 2254 ürün bulduk
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın