Çocuk Güneş Gözlüğü

Göz sağlığı açısından kullanımı oldukça önemli olan güneş gözlükleri kadın, erkek ve çocuklara özel olarak tasarlanır. Güneşin zararlı UV ışınlarının doğrudan göze gelmesini engelleyen güneş gözlükleri yetişkinler kadar çocukların da ilgisini çeker. Çocukların güneş gözlüğü kullanması göz sağlığının korunması açısından birçok uzman tarafından tavsiye edilir. Yetişkinlere kıyasla daha hassas göz kapağı ve göz yapısına sahip olan çocukların yaz kış fark etmeksizin güneş gözlüğü kullanmaları önerilir. Göz sağlığını doğrudan etkileyen güneş ışınlarına karşı çocuğunuzun gözlerini korumak için çocuk güneş gözlüklerini değerlendirebilir, şık ve kullanışlı modelleri keyifle kullanmasına yardımcı olabilirsiniz. Koruyuculuğun yanı sıra aksesuar olarak da kullanılan modeller, çocukların sevdiği eşyalar arasında yer alır.

Sevimli görünümleri ile çocukların beğenisini kazanan güneş gözlükleri birçok farklı marka tarafından kullanıcılara sunulur. Çocuk güneş gözlükleri kullanımı küçüklerin göz sağlığını korumanın basit ve etkili yolları arasında yer alır. Zevkli tasarımlara ev sahipliği yapan modellere göz atabilir, pratik kullanıma sahip ürünleri çocuğunuz için tercih edebilirsiniz. Ebeveynlerin oldukça hassas davrandıkları konular arasında yer alan çocuk güneş gözlüğü seçimi için kaliteli ve markalı ürünlere yönelebilirsiniz. Bebeklere ve çocuklara özel olarak hazırlanan modeller, geniş ürün yelpazesi ile size sunulur. Markaların çocuk güneş gözlüğü ürünlerini inceleyebilir, çocuğunuzun yaşına ve ilgi alanlarına hitap eden modelleri tercih edebilirsiniz. Güneşin zararlı UV ışınlarını filtreleyen camlardan imal edilen ürünler, sağlıklı ve güvenli kullanım açısından elverişlidir.

Çocuk Güneş Gözlüğü Fiyatları Ne Kadar?

Çocukların keyifle kullandığı aksesuarlar arasında yer alan güneş gözlükleri yüzlerce farklı model seçeneği ile kullanıcılara sunulur. Çocuk güneş gözlüğü fiyatları marka, ekartman ölçüsü, çerçeve formu, cam yapısı ve üretim materyali gibi özelliklere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Farklı fiyat aralıklarında sunulan modeller fonksiyonel özellikleri ile anne ve babaların memnuniyetini kazanır. Çocuk güneş gözlükleri Osse, Rayban, Polaroid, Extoll, Stella Mccartney, Puma, Chloe gibi markalar tarafından üretilir. Sağlıklı malzemelerden üretilen modeller farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Çocuk güneş gözlüğü fiyatlarının belirlenmesinde modellerin cam özellikleri belirleyici rol oynar. Güneş ışınlarını filtreleme özelliğine sahip olan camların kalitesi fiyatlar üzerinde etkilidir. Bazı modellerin camları numaralı şekilde tasarlanır. Güneşli havalarda optik gözlük kullanan çocuklara büyük kolaylık sağlayan ürünler farklı bütçelere hitap eden fiyat seçenekleri ile sizlere sunulur.

Çocuk güneş gözlüklerinde fiyatları etkileyen bir diğer unsuz modellerin çerçevelerinde kullanılan malzemelerdir. Metal, plastik, titanyum ve kemik yapılı güneş gözlüklerinin fiyatları birbirinden farklı seçeneklere sahiptir. Şık tasarım detaylarına sahip olan ürünlerin çocukların sevdiği film, dizi ve animasyon karakterlerinin figürlerini taşıyan çeşitleri de bulunur. Lisanslı ve orijinal ürünler daha sade tasarımlara sahip modellere kıyasla yüksek fiyatlara sahip olabilir. Modellerin özelliklerini ve kullanım avantajlarını inceleyerek bütçenize uygun birçok seçeneğe cazip fiyat seçenekleri ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yüksek kaliteli ve sağlıklı malzemelerden üretilen çocuk güneş gözlükleri ile çocuğunuzun güneş gözlüğü takmaya alışmasını sağlayabilirsiniz. İleride oluşabilecek göz hasarlarına karşı önlem almak için kullanışlı ve etkili bir güneş gözlüğü tercih edebilirsiniz. Desen, renk ve duruş bakımından farklılıklar taşıyan modellerden çocuğunuzun yaş grubuna ve yüz hatlarına uygun olan çeşitleri satın alabilirsiniz. Her mevsim kullanım için elverişli olan ürünleri çocuğunuz için gönül rahatlığı ile satın alabilir, ilgi alanlarına hitap eden ürünler ile keyifle kullanmasına yardımcı olabilirsiniz.

En Trend Çocuk Güneş Gözlüğü Modelleri

Çocukların göz yapısı henüz gelişim aşamasında olduğu için zararlı güneş ışınlarına karşı oldukça korumasızdır. Güneş ışınlarının göze yansıması çocuklarda göz retinasının zarar görmesine ve ilerleyen dönemlerde farklı göz sağlığı problemlerine yol açabilir. Olumsuz durumlarla karşılaşmamak için çocuğunuz için kullanışlı bir güneş gözlüğü edinebilirsiniz. Rengârenk görünümleri ile çocukların dikkatini çeken güneş gözlükleri sayısız model alternatifi ile birlikte kullanıcılara sunulur. Anne ve babaların özenli seçtiği modeller özgün tarzları ve şık duruşları ile çocukların sevimli dünyasına kolaylıkla uyum sağlar. Çocuk güneş gözlüğü modelleri küçüklerin hayal dünyalarını yansıtan eşsiz tasarımlarda hazırlanır. Kuş, çiçek, böcek, kedi, köpek, ay ve yıldız motifleri ile süslenen modeller çerçeve ve cam rengi bakımından oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Kırmızı, pembe, mavi, mor ve yeşil gibi canlı renklerde hazırlanan birçok modele ulaşabilirsiniz.

Çocuk güneş gözlükleri sim, pul, taş ve çeşitli zincirler ile süslenir. Özellikle kaybolma ihtimaline karşı saplarında askı bulunan ve boyun bölgesine asmak için elverişli olan modelleri tercih edebilirsiniz. Rengârenk görünen ürünlerin çizgi film ve animasyon karakterleri ile süslenen çeşitleri de bulunur. Barbie, Örümcek Adam, Minnie Mouse, Mickey Mouse, Karlar Kraliçesi, Arabalar gibi çocukların hayranlık duyduğu yapımlar onlara özel aksesuar çeşitlerinde sıklıkla bulunur. Çocuklar hayal dünyalarını süsleyen kahramanlar ile donatılmış aksesuarları kullanmaktan büyük keyif alır. Hareketli görünümleri ile ön plana çıkan ürünlerin moda akımlarına uyum sağlayan tasarımlarda hazırlanır. Son teknoloji ile geliştirilen modellerin yetişkinlere hitap eden güneş gözlükleri ile birebir aynı şekilde hazırlanan çeşitleri bulunur. Tarz sahibi çocuklar için ideal olan ürünler, çocuğu ile aynı aksesuarları kullanmak isteyen anne ve babaların beğenisini kazanır. Estetik görünümleri ile dikkat çeken modeller sade renkleri, koyu camları ve parlak gözlük çerçeveleri ile herkesi kendine hayran bırakır.

Çocuk Güneş Gözlüğü Modellerinin Özellikleri

İşlevsel ve faydalı aksesuarlar arasında yer alan çocuk güneş gözlükleri farklı fonksiyonel özelliklere sahiptir. Bebeklerde 6. aydan itibaren kullanıma uygun olan modeller her yaş grubuna özel olarak tasarlanır. Küçük bebek güneş gözlüğü modelleri silikon dokuları sayesinde yüze tam oturur ve düşmeden kullanılabilir. Askıları bulunan ürünler silikon dokuları sayesinde düşme gibi dış etkenlere karşı direnç göstererek formunu korur. Hafif yapıda tasarlanan ürünler uzun süreli kullanımlarda bile rahatsızlık hissi yaratmaz. Burun üstü ve kulak arkası bölümlerinde yer alan bantlar sayesinde çocuklar kendilerine özel aksesuarları konforlu şekilde kullanabilir. Çocuk güneş gözlüklerinin camları UVA ve UVB gibi güneş ışınlarını filtreleme özelliğine sahiptir. UV filtreli, polarize ve organik camlardan imal edilen ürünler zararlı ışınları kırarak ışınların doğrudan göze ulaşmasına engel olur. Farklı cam renklerinde tasarlanan ürünlere ulaşabilirsiniz.

Modellerin cam rengi çoğunlukla siyah, füme, kahverengi, mavi, yeşil, pembe, sarı ve turuncu gibi renklerde hazırlanır. Renkli görünüme sahip camların kullanıldığı modeller birçok çocuğun favorileri arasında yer alır. Ürünlerin ekartman ölçüleri ise 37 mm ile 66 mm arasında değişen seçeneklere sahiptir. Çocuğunuzun yüz ölçülerine ve yüz hatalarına dikkat ederek farklı ekartman ölçülerine sahip modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Yuvarlak, kare, dikdörtgen, oval ve geometrik çerçeve formlarında tasarlanan ürünler ilgi çekici görünümlerde hazırlanır. Modellerin çerçeve materyalleri ise kemik, metal, plastik, silikon, asetat ve polikarbon malzemelerden üretilir. Çerçeve renkleri kırmızı, altın sarısı, mavi, pembe, yeşil ve mor gibi renklerin yanı sıra karışık renkli olacak şekilde tasarlanır. Çok desenli ve renkli modeller hareketli duruşları ile çocuk modasının sevilenleri arasında yer alır. Canlu duruşları ve eşsiz tasarım detayları ile beklentileri karşılayan ürünler arasından çocuğunuzun beğenilerine uygun olanları satın alabilirsiniz.

Çocuk Güneş Gözlüğü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocukların gözlerini zararlı güneş ışınlarına maruz kalmaktan koruyan çocuk güneş gözlükleri, seçim yaparken dikkat edilmesi gereken aksesuarlardan biridir. İşlevsel bir aksesuar olan çocuk güneş gözlüklerinin bazı kriterleri taşıyıp taşımadığına dikkat ederek çocuğunuz için doğru bir seçim yapabilirsiniz. Çocuk güneş gözlüğü seçiminde şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Tercih yaparken öncelikle olarak modellerin cam kalitesini ve özelliklerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Çocuk güneş gözlüklerinin camı polarize olmalı ve UV ışın koruması bulunmalıdır.
  • Küçük yaştaki çocukların güneş gözlüklerini rahat şekilde kullanabilmeleri için konforlu çerçeve yapısına sahip modelleri tercih etmelisiniz. Modellerin hafif olmasına ve baskı noktalarında iz yapmayı önleyen aparatların bulunmasına dikkat edebilirsiniz.
  • Model seçiminde çocuğunuzun yüz ölçülerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Gereğinden fazla büyük veya küçük modeller işlevselliğin azalmasına ve rahatsızlık hissi oluşmasına neden olabilir.
  • Markalı ve sertifikalı çocuk güneş gözlüklerini satın almaya özen göstererek daha doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Küçüklerin göz sağlığının doğru şekilde korunması açısından güneş gözlüğünün her mevsimde kullanılması tavsiye edilir. Modellerin kendi saklama kaplarının bulunması daha uzun süreli ve özenli kullanım açısından oldukça önemlidir. Çocukların kendi aksesuarlarını kaybetmemeleri ve zarar vermeden kullanmaları için kutusunda muhafaza etmeye dikkat edebilirsiniz. Çocuk güneş gözlüklerinin belirli aralıklarla temizlenmesi hijyenik kullanım konusunda önemli bir rol oynar. Yumuşak bir gözlük camı temizleme bezi ile ürünü belirli aralıklar temizleyebilir, görüş açısının her zaman net olmasını sağlayabilirsiniz. Temizleme işlemi için özel olarak geliştirilen cam solüsyonlarını kullanabilir, pratik şekilde gözlüğün hijyenini sağlayabilirsiniz. Model seçiminde cam rengi de dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Görüş açısını kısıtlamayan cam renklerine yönelerek çocuğunuzun daha konforlu şekilde kullanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Çocuk Güneş Gözlüğü Kullanmanın Faydaları

Küçük yaştaki çocukların gözleri yoğun güneş ışınlarından yetişkinlere kıyasla daha fazla ve çabuk şekilde etkilenir. Özellikle gelişim çağındaki çocukların uzun süre güneş ışınlarına maruz kalması ilerleyen dönemlerde farklı göz sağlığı problemlerini de beraberinde getirebilir. Güneş ışınlarının göze gelmesi ile birlikte çocukların gözlerini kısması görme bozukluklarına yol açabilir. Miyop, şaşılık ve hipermetrop gibi göz hastalıklarının tetiklenmemesi için çocukların her mevsim güneş gözlüğü kullanması tavsiye edilir. Göz sağlığını korumak adına çocuğunuzu küçük yaşlardan itibaren güneş gözlüğü kullanmaya alıştırabilirsiniz. Zararlı güneş ışınlarının bir diğer olumsuz etkisi ise göz sulanması ve göz alerjisi gibi durumlara yol açmasıdır. Çocukların göz retinasının yanı sıra göz çevresi de oldukça hassastır. Güneş ışınlarından kaynaklı gözlerini uzun süre kısık şekilde kısan çocuklarda göz çevresindeki kasların zarar görmesi gibi durumlar gözlenebilir. Günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan bu problemleri yaşamamak için çocukların güneş gözlüğü kullanımı oldukça önemlidir.

Ultraviyole ışınlara karşı yüksek oranda koruma sağlayan çocuk güneş gözlükleri konforlu özellikleri ve tasarım detayları ile çocukların keyifle kullandığı aksesuarlar arasında yer alır. Gerekli kriterleri taşıyan çocuk güneş gözlükleri ebeveynlerin öncelikli tercihleri arasında yer alır. Dayanıklı yapıları ile dikkat çeken modeller esnek dokuları sayesinde kırılma ve çizilme gibi durumlara karşı dirençlidir. Çocukların sevdiği desen ve modellerde tasarlanan ürünler, çocukların güneş gözlüğü kullanımı konusunda heveslenmesine yardımcı olur. Kategori içinde yer alan yüzlerce farklı model arasından beklentilerinizi karşılayanları tercih edebilir, sağlıklı ve güvenli kullanım sunan ürünleri çocuğunuz için güvenle tercih edebilirsiniz. Markaların çocuklara özel olarak tasarladığı kız ve erkek çocuk gözlükleri ile hem faydalı hem eğlenceli aksesuarlar satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çocuk Güneş Gözlüğü Fiyatları

2190 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 48 / 2190 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?