Dijital Oyunlar

Dijital Oyun

Modern eğlence anlayışının vazgeçilmez ögelerinden biri hâline gelen oyunlar, hem kişisel bilgisayarlarda hem de akıllı aygıtlarda oyun tutkunlarıyla buluşuyor. Kullanım alışkanlıklarının değişmesi, bilgisayar donanımlarının farklılaşması, internet altyapısının gelişmesi gibi pek çok faktörün bir araya gelmesi ise oyunların, kutulu versiyonlarına alternatifler çıkmasına zemin hazırlıyor. Bunda, dijital oyun dağıtım platformlarının dünya çapında yaygın şekilde kullanılması ve her geçen gün kullanıcı sayısını artırması da rol oynuyor. Dijital oyun dağıtım platformlarında üyelik açan ancak ilgili platformlar üzerinden alışveriş yapmadan oyun kütüphanesini zenginleştirmek isteyen oyun tutkunları; diledikleri oyunlar, oyun içi eklentiler ve indirilebilir içerikler için oyun kodları satın alabiliyor.

Tam Sürüm Dijital Oyunlarla Eğlenceli Saatler Geçirin

Her geçen yıl, oyun dünyasına yepyeni üyeler katılıyor ve oyun tutkunlarının gerek bilgisayar gerekse akıllı cihazlarının karşısında keyifli zaman geçirebilmesi mümkün oluyor. Türkiye ve dünyanın önde gelen oyun geliştiricilerinin imzasını taşıyan dijital oyunlar, dağıtım platformlarının kendi çaplarında birer sosyal ağa dönüşmesiyle daha da değer kazanıyor. Özellikle çok oyunculu modlara sahip yapımlar, oyuncuların hem kendi arkadaşlarıyla hem de internet üzerinden edinebilecekleri yepyeni oyun arkadaşlarıyla unutulmaz anlar yaşamalarına yardım ediyor.

Dijital oyun kodları aracılığıyla satın alınabilen tam sürüm oyunlar, tür açısından büyük çeşitlilik gösteriyor. Arcade türü yarış oyunlarından simülasyon formundaki yarış oyunlarına, birinci şahıs kameralı aksiyon oyunlarından rol yapma oyunlarına dek birçok yapım, oyun meraklılarıyla buluşmayı bekliyor. Dijital kodlarla etkinleştirilerek oyun dağıtım platformlarının kütüphanelerine eklenebilen dijital oyunlar, yükleme sonrasında güncelleme alabiliyor. Oyunlara yeni özellikler getiren ve oyunlardaki hataları gideren güncellemeler, yapımların etkinleştirildikleri platformlar üzerinden alınabiliyor. Ayrıca bazı oyun platformları, etkinleştirilen ve güncellenen oyunlara ait oyun dosyalarının yedeklenebilmesine olanak veriyor. Böylece işletim sistemi kurulumu ve benzeri işlemler sonrasında, oyunları internet üzerinden tekrar indirmeye gerek kalmadan oyun kurulumu işlemi kolayca gerçekleştirilebiliyor.

İndirilebilir İçeriklerle Zenginleşen Dijital Oyunlar

Geliştiriciler, oyun meraklılarının ilgisini çekebilecek birçok yeniliği, oyunlar için hazırladıkları indirilebilir içeriklerle (DLC) yapımlara ekleyebiliyor. Tam sürüm oyunun satın alımı sonrasında etkinleştirilebilen ve ayrı ayrı edinilebilen indirilebilir içerikler, oyunlara ekstra bölümler, haritalar, karakterler ekleyebiliyor. Aynı zamanda kozmetik yenilikler de getirebilen indirilebilir içeriklerle oyunlardaki karakterlerin; kostümlerini, zırhlarını, silahlarını, görünümlerini, jestlerini değiştirmek mümkün olabiliyor. Bazı rekabetçi çevrim içi oyunlarda, oyuncuların karakterleri için silah, zırh ve benzeri geliştirmeler, oyun içi paralarla satın alabiliyor. Oyun tutkunları bu sayede rakiplerine karşı daha avantajlı hâle gelebiliyor.

Büyük oyun stüdyoları, kimi indirilebilir içerikler için tam sürüm oyunun kurulu olma gereksinimini ortadan kaldırabiliyor. Oyun dünyasında, standalone DLC-bağımsız indirilebilir içerik şeklinde tanımlanan yapımlar, tek başlarına kurulup deneyimlenebiliyor. Böylesi içerikler, sıradan bir indirilebilir içeriğe kıyasla daha fazla disk alanı gerektirebiliyor. Bu bakımdan kullanıcıların, oyun geliştiricilerin yapımlara dair paylaştıkları sistem gereksinimleri tablolarını dikkatle incelemeleri öneriliyor.

Satın aldığım dijital oyunla, aynı oyunun diskli versiyonu arasında bir fark var mı?

Aldığınız oyun, sürümüne bağlı olarak diskli versiyonla tamamen aynıdır; örneğin elinizdeki dijital oyun “GOTY-Yılın Oyunu” formundaysa, diskli versiyonun “GOTY-Yılın Oyunu” formunun içeriği de dijital oyunla bire bir örtüşür.

Oyunumu Steam üzerinden etkinleştirdim ve sorunsuz şekilde oynuyorum; oyun için yayımlanan indirilebilir içerikleri daha sonra yükleyebilir miyim?

Oyununuzu etkinleştirdiğiniz platformla uyumlu indirilebilir içerikleri satın alıp yükleyebilirsiniz.

Akıllı cep telefonumda popüler bir battle royale oyununu oynuyorum, taksitle oyun içi para satın alabilir miyim?

Satın almayı planladığınız oyun içi paranın ederi doğrultusunda taksitlendirme yapmanız mümkün ancak çok düşük ücretli satın alımlarda taksit imkânı bulunmayabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dijital Oyun

813 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Sepette Kampanyalı Ürünler
Değerlendirme Puanı
Toplam 25 / 813 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?