Kedilerin severek tükettiği mama üretici markalardan olan Felix hem kaliteli hem de hesaplı olması dolayısı ile oldukça fazla tercih ediliyor. Farklı özelliklere sahip kediler için geniş bir gıda içeriği bulunması da tüketicileri memnun ediyor. Yaşa, besini içeriğine, kısırlaştırılma durumuna uygun kedi mamaları bulunan Purina Felix markasının toplu paket seçenekleri farklılık gösteriyor. Tek kullanımlık, haftalık, aylık satın alım mümkün oluyor. Düşük gramajlı çoklu paket gereksinimlerinde Felix yaş kedi maması konserveleri imdadınıza yetişiyor. Felix mama yorumları ürünlerin tatları, besin ve vitamin değerleri açısından iyi olduğunu ortaya koyuyor. Felix mama fiyatları da hem konservelerin faydaları hem de genel klasmanı göz önüne alındığında bir adım öne çıkıyor, kaliteli mama uygun fiyatlandırma ile sizlere sunuluyor.

Felix Kedi Maması İçerikleri Neler?

Felix kedi mamaları farklı damak tatlarına hitap ediyor. Çünkü kedicikler belli bir tür mama tercih edebiliyor, diğer içerikli mamaları yemeyi reddedebiliyor. Genellikle, yavruyken alıştığı mamalardan devam ettiklerini de hatırlatmak gerekiyor. Markanın kırmızı et ve beyaz etli mamaları bulunuyor. Sardalyalı kedi maması, tavuklu kedi maması, parça kuzu etli kedi maması, karidesli mama, sığır etli yaş maması, ton balıklı maması bulunduğu gibi karışık öğünleri de bulunuyor. Somonlu – alabalıklı, tavuklu – sığır etli, somonlu – sardalyalı, sığır etli - domatesli vb. çifte lezzetleri de kedilerin hoşuna gidiyor. Yaş aralığına uygun alınan konservelerindekileri kediler kolayca parçalıyor ve rahatlıkla yiyebiliyor.

Yaş ve kuru mamaların saklama yöntemleri ve belli bir kullanım süreleri olduğunu da unutmayın. Örneğin Felix yaş mamaların, paketi açtıktan sonra iki gün içerisinde tüketilmesi öneriliyor. Tamamı tek seferde kullanılmayacak yaş mamaların ağzını iyi biçimde kapatarak buzdolabında saklayabilir ya da tüketilmesi gerekiyorsa kuru mama ile karıştırarak servis edebilirsiniz.

Kedi Mamalarının Faydaları Neler?

Felix kedi mamaları da diğer mamalar da vitamin bakımından zengindir ve çeşitli ihtiyaçları karşılamayı amaçlar. Hangi konservenin hangi vitamin bakımından zengin olduğu ambalaj üzerinde belirtildiğinden mamaların seçim ve satın alım süreci hızlı biçimde gerçekleşiyor. Örneğin E vitaminli Felix mamalar kedilerin tüy gelişimlerini destekliyor. Kalsiyum bakımından zengin olanlar kemik gelişiminde ve sağlığında önemli rol oynuyor. Yağ ve karon hidrat dengeli mamalar yetişkin kedilerin gereksinimlerini iyi derecede karşılama amacına hizmet ederken Felix soslu yavru kedi mamaları ideal protein kaynağı oluyor ve miniklerin kas gelişimine de destek sağlıyor.

Kedi Maması Tercihinde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

 • Hayvanların metabolizmaları da insanlarda olduğu gibi bünyeden bünyeye değişiyor. Bu nedenle her bir pet için uygun mamayı bulmak sindirim ve boşaltım sistemlerinin işlerliği için önemli oluyor. Mama ile birlikte, su kabına saf su koymayı da ihmal etmeyin.
 • Kediler ve köpekler yavruyken tükettiği mamadan devam etme eğiliminde olduklarından, devam etmek istediğiniz mama markasına ve mama içeriğine küçüklükten alıştırmanız gerekiyor. Kedi aşina olunan tadın dışındaki yeni bir mamayı uzun süre reddedebiliyor, kusabiliyor ya da daha az tüketebiliyor.
 • Yavru kediler, yetişkin kediler, kışı kediler için ayrı paketler bulunuyor. Bu bakımdan yavru kedi için yetişkin maması almamaya özen göstermeli ya da kısırlaştırılmış kedileriniz için buna uygun mamayı tercih etmelisiniz.
 • Kuru mama ve yaş mamalar kedilerin proteinsel ihtiyaçlarının yanı sıra temel olarak besinsel ihtiyaçlarını karşılama amacı taşıyor. Bu sebeple tüketmekten keyif alacakları, lezzetli buldukları ve alışık oldukları mamalara yönelmek önem arz ediyor.
 • Yavru kedilerin protein gereksinimi yüksek olduğundan yüksek proteinli yavru kedi mamaları satın almak gerekiyor. Örneğin Felix yüzde 14 proteinli mamalar yaygın biçimde tercih ediliyor.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Felix

282 ürün var
  Diğer Kategoriler
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Sepette Kampanyalı Ürünler
 5. İndirimli Ürünler
 6. Tat A-Z
 7. Ürün Kilogram
 8. Mama Segmenti
 9. Satıcı A-Z
 10. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön