1981 yılında Amerika'da Los Angeles'ta kurulan dünyanın en büyük moda devlerinden Guess, çizgilerinde İtalyan zarafetini taşır. Bir aile şirketi olan Guess'in hikayesi, babası Cezayir Savaşı'nda ülkesi Cezayir'den ayrılan Maurica Marciano'ya dayanır. Fransa Marsilya'da mülteci olarak yaşamını sürdüren aile, çocuklarını Paris'te okutur. Oradaki müze gezilerinde sanata ilgileri ortaya çıkan Armand, Georges Paul ve Maurice kardeşler, bir butik açarak iş hayatına atılır. Denim pantolonlarla ünlenen butik, 1981 yılında Amerika'da açacakları bir diğer mağazanın da konseptini belirler. Amerika'daki yeni giyim mağazalarının adı Guess olur. Guess'in ilham kaynağı ise mağazanın açılış sürecinde görülen bir reklam panosudur. Guess, 1981 yılında Bloomingdale’s ve Beverly Hills mağazalarında yılda 6 milyon dolar ciroya ulaşır. Guess'i meşhur eden ilk tasarımları; açık renkli, vücuda iyi oturan ve taşlanmış denim ile özetlenebilir. 

Kardeşler; tasarım, finans, pazarlama ve reklam alanlarında görev paylaşımı ve iş birliği yaparak markayı büyütmüştür. Birçok ünlü ismin Guess denim pantolonları tercih etmesi ile kısa sürede şöhrete kavuşan firma, lüks algısı ile kısa sürede dünyanın modayı yönlendiren markalar arasına girmiştir. 1984 yılında Guess, Guess Stell ve Guess Collection saatleri piyasaya sürülür. Kıyafetlerindeki yenilikçi ve modern havayı saat tasarımlarında da koruyan marka, estetik ve dikkat çekici modelleri ile aksesuar alanında da zirveye oturmuştur. Markanın başarısında başarılı reklam kampanyalarının ve reklam yüzlerinin de etkisi büyüktür. Bugüne dek Amber Heard, Irina Shayk, Kate Upton ve Gigi Hadid ile iş birlikleri yapan Guess, Adriana Lima ile de çalışmıştır. İddialı pozlar ve lüks stil ile özdeşleşen kampanyalar, yeni idoller yaratırken, Guess markasının da imajını kalite ile eşleştirmiştir. Markanın ilk reklamlarında Claudia Schiffer, Anna Nicole Smith, Laetitia Casta, Carla Bruni ve Naomi Campbell gibi önemli modeller rol almıştır. Çoğu, o yıllarda henüz ünlü bile değildir. Paris Hilton ile yaptıkları yeni kampanya ile gözleri üzerine çeken firma, bugün Guess, Guess by Marciano ve Guess Kids kollarıyla faaliyet göstermektedir. Guess, denim ve günlük giyim; Guess by Marciano, modern hazır giyim ve aksesuar; Guess Kids ise çocuk giyim ürünleri sunmaktadır. 

90'lı yıllarda ürünleri arasına kısa bir süre ev aksesuarlarını da ekleyen Guess markası, çok geçmeden ürün gamından ev ürünlerini çıkarmıştır. Kadın, erkek ve çocuk ürünleri bulunan marka; gözlük, çanta, pantolon gibi parçaların yanında parfüm de üretir. Guess'in ilk kokusu "Original"dır. Marka, 1980'li yılların sonunda lanse edilen ilk parfümün ardından farklı parfüm uzmanlarının desteği ile piyasaya tam 28 adet parfüm sunmuştur. Markanın iş birliği içinde bulunduğu ünlü burunlar arasında James Bell, Maurice Roucel, Claudette Belnavis ve Steve Demercado gibi onlarca isim sayılabilir. Guess'in parfüm alanındaki iş ortakları ise Revlon, Parlux ve Coty firmalarıdır. Kozmetik endüstrisinin devleri ile beraber hazırladığı kokularla parfüm alanındaki iddiasını da ortaya koyan Guess, kendi klasik kokularını da yaratmıştır. 

Guess, günümüzde 77 ülkede 200'ün üstünde mağaza ile modada kalite arayan müşterilerine hizmet vermektedir. Amerikan stilinin rahatlığını ve İtalyan tarzının ince zevkini bir arada sunan Guess ürünleri, klasik ve modern alternatifleri ile her tarza uygun bir seçenek bulundurur. Sofistike, zevkli ve seçkin kişilerin imajlarını tamamlayan Guess markası, bugün yalnızca bir saat, pantolon veya çanta değil; bir yaşam tarzı sunar. Statü sembolü hâline gelen marka logosu, günümüzde pek çok kullanıcı için ayrıcalıklı bir hayatın, zevkin ve kalitenin işaretidir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Guess

886 ürün var
  1. Cinsiyet
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Ürün Puanı
  4. Fırsat Ürünleri
  5. Cam Rengi A-Z
  6. Çerçeve Tipi
  7. Satıcı A-Z
Başa dön