Gümüş Küpe

Takı ve mücevherat söz konusu olduğu zaman sadece tek bir materyalden üretilen sade tasarımların yanı sıra değerli ve yarı değerli taşların da kullanıldığı modeller üretilir. Zirkon taş gümüş küpe tasarımlarında bütçeye uygun olması için sıklıkla kullanılır. Yeşil, mavi, kırmızı ve şeffaf gibi farklı renklere sahip zirkon taşlar zirkonyum elementinden üretilir. Parlak ve dayanıklı yapısı ile takı ürünlerinde sıklıkla kullanılır. Astrolojik olarak da anlamı bulunan taş günlük hayatta sıklıkla tercih edilir. Yeşim, kuvars, kedigözü, oniks, topaz ve ametist gibi değişik renk ve özelliklere sahip doğal taşlar ya da inci de tercih edilir. Her taşın bir anlamı ve ayrı bir görselliği vardır. Doğal taşlar işlenmiş ya da ham halleri ile bulunabilir. Tasarımlarda sıklıkla karşılaşılan materyallerden biri de camdır. Camın renkli ve desenli şekilde eritilmesi ile mineli detaylar oluşturulur. Farklı maddelerden hazırlanan taşlar baget, yuvarlak, oval, kare, dikdörtgen ve pırlanta gibi farklı geometrik şekillerde olabilir. Kullanıcısına geniş bir yelpaze sunan farklı malzemelerle bir araya gelen gümüş küpeler her tarza hitap eder.

Gümüş Küpe Alerjik Bünyelere Uygun mudur?

Bazı insanların cildi doğuştan bazılarının da farklı sağlık sorunları nedeniyle hassas ve alerjiye yatkın olabilir. Bu tarz insanlar özellikle etin içerisine girdiğinden küpe seçiminde dikkatli olmalıdır. Yanlış bir materyal seçimi zor iyileşen yaralar oluşmasına, iz kalmasına ve deliğin kapanmasına neden olabilir. Alerjik olunan materyaller ileri durumda kaşıntı ve rahatsızlığın yanı sıra iltihaplı akıntı yapabilir. Gümüş ise antibakteriyel bir metaldir ve hiç kimsede alerji yapmadığından sıklıkla tercih edilir. İçerisine farklı bir metal katkısı yapılarak değeri düşürülen gümüş küpelerin aşırı hassas olanlarda alerji yapma ihtimali varsa da oldukça düşük bir orandır. Gerçek gümüş temas ettiği alanda bulunan mikropların ölmesini sağlayarak yara riskini önler. 925 ve üzeri ayarlı olan ürün seçimi ile alerjik bünyeler kendini koruyabilir. Nikel ve alüminyum karıştırılmadığından yüksek ayarlı gümüşler ve altın kaplama küpeler uzun süreli kullanımda sorun yaratmaz. 1000 ayar tamamen gümüşten, 925 ayar ise %7.5 bakır katkısından elde edilir. Bakır yiyecek kaplarında da kullanılan ve antibakteriyel özellikli bir metal olduğundan alerji yapmaz ve bu ürünler güvenle tercih edilebilir.

Yüze Uygun Gümüş Küpeyi Bulmak

Küpe seçiminin doğru yapılması için yüz şeklinizi tanımanız önemlidir. Tarzınıza göre karar verirken dikkat edebileceğiniz bazı ipuçları bulunur. Üçgen, oval, yuvarlak, kare, dikdörtgen ve kalp gibi farklı formlara sahip yüz tiplerine yakışan modeller değişkenlik gösterir. Yüzün ve boynun uzunluğu da seçim aşamasında dikkat edilen durumlar arasında yer alır. Yüz tipinizi göz önünde bulundurduğunuz zaman ideal olduğu düşünülen oval hatta ulaşmanıza yardım eden dengeleyici tasarımlara yönelebilirsiniz. Üçgen yüzlerde dar ve uzun modeller, yuvarlak yüzlerde köşeli hatlar, kare yüzlerde yuvarlak hatlar ve oval yüzlerde tüm geometrik formlar kullanılabilir. Boyun uzunluğu da ölçülerin seçiminde etkili olur. Kısa boyunlu birinin uzun ve hacimli küpe takması mesafenin daha da kısa görünmesine neden olur ve zarafeti engeller. Kalın boyunlar için kamufle edici geniş tasarımlara, ince ve uzun boyunlarda her istediğiniz modele yönelebilirsiniz. Yüzü aşırı küçük ve büyük insanların çok hacimli modellerden kaçınması tavsiye edilir. Aşırı hacim küçük yüzün hatlarının kaybolmasına, büyük yüzün daha iri görünmesine neden olabilir.

Gümüş Küpe Ne Zaman Kullanılır?

Gümüş küpe hem bütçe dostudur hem de değerli bir madendir. Şık gecelerde de günlük hayatta da çekinmeden kullanabileceğiniz bir üründür. Bir davete ya da düğüne katılırken kıyafetinize uyumlu zarif bir modeli tercih ederek mücevher eksiğinizi tamamlayabilirsiniz. Günlük yaşamda da kombine uygun spor, klasik ya da geleneksel tarzda üretilen modelleri kullanarak şık görünebilirsiniz. Her yerde ve her anda gümüş küpe kullanabilirsiniz. Bu konuda verilebilecek tek tavsiye, denize ve havuza girerken çıkartmanın rengini korumak adına önemli olmasıdır. Takının yasak olmadığı her anda küpelerinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Deliksiz Kulaklara Özel Gümüş Küpeler

Küpe takmayı çok istiyorsanız fakat kulağınızda delik yoksa karşınıza bu sorunu ortadan kaldıran birçok alternatif küpe çıkar. Klipsli ve mıknatıslı olarak üretilen modeller kulak memesi ve kıkırdağa takılabilir. Gümüş kıkırdak küpesi kolay kullanımı ve piercing gibi görünen enerjik tavrı ile her yaştan kullanıcıya hitap eder. 1, 2, 3 ve daha fazla sayıda halkadan oluşan kıkırdak küpeleri vardır. Takması ve çıkarması oldukça kolay olduğundan vakit kazandırır. Küpeyi takmadan önce açık iki kenarı elinizle tutarak birbirinden biraz ayırabilir, kıkırdağın dilediğiniz kısmına takarak tekrar eski formunda sabitleyebilirsiniz. Yıldız, kalp, çiçek ve çok daha fazla motiften oluşan desenli tasarımlar ya da taşlı modeller arasından karar verebilirsiniz. Deliğin kulak memesinde bulunup kıkırdakta olmadığı zamanlarda kullanılabilir olan tasarımlar da vardır. Kıkırdak kısmı yine elle açılıp kapatılabilir olan küpelerin; zincir, halka ve benzeri şekillerle delikli kısma takılan uca bağlandığı tasarımlar vardır. Gösterişli ve sade kıkırdak küpesi modelleri kadın ve erkekler için delik bulunmadığı durumlarda da kullanılabilir.

Çocuklar İçin Gümüş Küpe Modelleri Nelerdir?

Çocuklarda kulak deldirmek ve küpe kullanmak için uzmanlar en az 2 mümkünse 4 yaşın bitmiş olmasını öneriyor. Daha küçük çocuklarda ise kulak deldirmenin ve küpe kullanımının önerildiği söylenemez. Çocuklar için küpe seçimi yapılırken materyallere ve forma dikkat edilmesi öneriliyor. Elleriyle sürekli çekiştirme eğiliminde olabileceğinden sallantılı, dökümlü ve büyük modelleri kullanmanız kulak memesinin yırtılmasına neden olabilir. Çocuklar için olan ürünlerde aşırı köşeli hatlar bulunmaması da oynama sırasında takılmaması ve batmaması için tavsiye edilir. Minik top küpeler, pırlanta kesim, renkli çiçekler ve nazar boncuklarını tercih edebilirsiniz. Sabit küpelerden farklı bir model arayışında iseniz arkadan çengelle kapatılan minik sallantılı modelleri daha ileri yaşlarda kullanabilirsiniz. Çocuğun kendini tanımaya başladığı ve neyin ona zarar vereceğini anladığı 7-8 yaşlardan sonra farklı tasarımlar kullanılabilir. Her daim oyun anında bir sıkıntı çıkmaması ve yaşına uyması için sade modellere yönelebilirsiniz. Çizgi karakterlerle dizayn edilen tasarımlar da çocuğun ilgisini çeker ve severek küpe takmasını sağlar.

Sarı Renkli Altın Gümüş Küpeler

Gümüş uygun fiyatı ile insanları cezbeden takılarda kullanılsa da bazen insanlar rengini kendine yakıştıramadığı için kullanmayı istemeyebilir. Bu durumda çözüm altın suyuna batırılarak kaplama yapılan modellerden gelir. Altın kaplama gümüş küpe ürünleri sarı rengin canlılığı ve değerli metallerin bir araya gelmesiyle üretilir. Gümüş ve altın renklerinden hangisini seçeceğiniz zevke göre değişmekle beraber cilt alt tonu ile de ilişkisi vardır. Cilt alt tonları soğuk, sıcak ve nötr gibi farklı isimlerle adlandırılır ve takı kullanımına etki eder. Gün ışığında damarların mavi, yeşil, mor ya da tüm renkleri bir arada göstermesiyle test edilebilir. Alt tonunuzu bilmiyorsanız damar rengine doğal ışıkta bakmak ilk adımdır. Yeşil tonları sıcak, mavi ve mor soğuk, her ikisi birden nötr alt tonu gösterir. Sıcak tona sahip insanlarda altın sarısı, soğuk alt tona sahip olanlarda gümüş oldukça güzel durur. Nötr ton ise iki tarafa eşit mesafede ise her rengi kullanabilir ya da birine fazla yakında ona önerilen renkleri deneyebilirsiniz.

Geleneksel ve Modern Gümüş Küpe Tasarımları

Takı seçimi yaparken karşınızda yer alan birçok alternatif arasından karar vermekte zorlanıyorsanız stil ipuçlarını takip edebilirsiniz. Geleneksel ve modern olarak temelde ikiye ayrılan tasarımlar birçok farklı alt gruba da sahiptir. Öncelikli olarak giyim stilinizi göz önünde bulundurun ve kendinizi nasıl tanımladığınıza bakın. Geleneksel tasarımlara sahip Osmanlı motifleri, telkâri gibi işlemeler kullananlar genellikle vintage, retro, bohem ya da klasik stillerin takipçisi olur. Gösterişli tasarımlara sahip gelenekçi stilde dizayn edilen tasarımlar abiyeler ile beraber kolaylıkla kombinlenebilir. Modern çizgiler ise genellikle sadelik ve geometrik hatların hâkim olduğu ürünleri içerir. Spor kıyafetlerden iş giysilerine varana kadar birçok farklı tarza uyarlanarak kullanılabilir tasarımlar vardır. Bol sallantılı, dökümlü ve detaylı ürünler modern giyimde sade kıyafetlerde yıldız parça olarak kullanılır. Bohem tarza sahip insanlar ise karmaşaya ve çokluğa önem verdiğinden sıklıkla doğal taşlı ve gösterişli olanları tercih edebilir. Gardırobunuzda yer alan kıyafetlerin stiline bakarak hangi tarzda küpenin birçok parçaya uygun olacağına karar verebilir, renk yoğunluğunu dikkate alarak taş seçimi yapabilirsiniz.

Gümüş Küpe Karardığında Ne Yapılabilir?

Altın ve gümüş gibi ürünler terleme, parfüm ve hava değişimi gibi farklı sebeplerden dolayı zaman içerisinde kararabilir. Satın aldığınız takı eğer üretiminde karartılmış gümüş değilse ve eski formuna döndürmek istiyorsanız bazı yolları deneyebilirsiniz. Kişinin zevkine göre kararmış gümüş parlatılabilir ya da doğal haliyle bırakılır. Parlak ve gölgesiz görünümden hoşlanıyorsanız doğal yöntemler kullanabilirsiniz. Sirke, karbonat ve limon doğal kir çözücü ürünler arasında yer alır. İki yemek kaşığı sirke ve karbonatı bir miktar su ile karıştırarak hazırladığınız macunu yumuşak kıllı bir diş fırçası ile küpeyi temizlerken kullanabilirsiniz. Karışım içerisinde yaklaşık yarım saat bekletmek ve ardından durulamak da uygulama yöntemleri arasında yer alır. Su ile duruladıktan sonra kurutmanız tekrar kararma yapmaması için önemli ve son adımdır. Günlük olarak kullanılan diş macunu ile fırçalama yapmak da parlatma yöntemleri arasında yer almasına rağmen öncelikli olarak kimyasal içermeyen doğal malzeme kullanımı tavsiye edilir. Tuz ve limon da macun yapmak için kullanabileceğiniz doğal içerikler arasında yer alır.

Gümüş Küpe Fiyatları

Şık takılar ile tarzını tamamlamak isteyen kadın ve erkekler için üretilen gümüş küpeler altın gibi değerli madenlerden ulaşılabilir fiyatları ile ayrılır. Hem değerli ve antialerjik bir maden olan hem de farklı renk seçeneklerine izin veren gümüş, kolaylıkla şekillendirilebildiği için pek çok farklı tasarıma sahiptir. Değerli ve doğal taşlar, cam ve farklı materyaller ile şık detayların üretildiği gümüş küpeler arasında altın kaplama olanlarını da bulursunuz. Ürün fiyatları belirlenirken işçilik, kullanılan malzemenin maliyeti ve miktarı gibi konular etkili olur. Örneğin tek taşlı ve pırlanta kesimli bir model ile onlarca taştan üretilen ve ince işçiliği ile öne çıkan bir küpe farklı klasmanlarda değerlendirilir. Mardin işi olarak da bilinen telkâri ise ustaların elinden özenle hazırlanarak çıkar. Onlarca telden sepet gibi örülen modeller kalıba dökülenlerde oldukça farklı bir seviyededir. Üretim süreci ve el işçiliği de fiyata etki eden unsurlar arasında yer alır.

Her bütçeye ve zevke uyum sağlayan geniş kartelası ile küpeler, toplumun farklı kesimlerine hitap eder. Tasarımları inceleyerek zevkinize uygun olanı tekli ve set halinde seçebilir, ekonomik fiyat avantajı ile satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gümüş Küpe Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 32 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?