Karyolalar

Karyola

Karyolalar farklı alanlar için üretildiğinden geniş ölçü skalasına sahiptir. Çocuk odaları, genç odaları ya da ebeveyn odalarında kullanılan karyola modelleri farklıdır. Hemen hemen her insan, hayatının oldukça önemli bir kısmını yatak odasında geçirir. Çocuk ve gençler özelinde bu süre daha fazladır. Uyumadan ders çalışmaya kadar hemen hemen tüm aktivitelerini yatak odasında geçiren çocuk ve gençlerin kullanımı için oluşturulan ürünlerin dekorasyona katkısı büyüktür. Bebek, çocuk ve genç odası karyola modelleri odanın dekorasyonuna ve çocuğun ihtiyacına göre belirlendiğinde yatak odaları keyifli yaşam alanları haline gelir. Özellikle yaratıcılığı tetikleyecek renklerin yanında karyola tercihinin yumuşak renklerden yana kullanılması da küçük kullanıcıların yaşam alanı için önemlidir.

Suntalam, MDF, metal gibi farklı malzemelerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan modeller gelişen sektörün yaratıcı tasarımları ile birleşince kullanıcılarının beğenisini kazanır. Bebek odaları için tasarlanan modeller bebeklerin emniyeti için korkuluklu olarak üretilmiştir. Kısa korkuluğu olan modeller ise yürümeye başlamış bebeğin inebileceği yüksekliktedir. Bebek odası karyola ölçüsü küçük kullanıcıların kullanımına uygun tasarlanmıştır. Yüksek olmaması, ayağa kalktıklarında korkulukların tutunmaya müsait olması bebekleri güvende tutar. Rengarenk nevresimleri ile karyolanın renkli tasarımları bir araya gelince odanın havasını değiştiren ürünler çocuk yaşam alanlarına ferahlık getirir. Genç karyola modelleri de gençlerin tarzını yansıtan yatak odası eşyaları arasında yer alır. Kullanıcılar tek olarak alabileceği gibi takım uyumu isteyenler oda takımı şeklinde de alabilir. Ferforje başlıklı karyolaların genç odalarına kattığı estetik görünüm kullanıcının beğenisini kazanırken rengarenk yatak başlıkları farklılık arayan kullanıcılara hitap eder. Bebek karyolasından genç karyolasına çok farklı tasarım ve ölçüler ile kategori zengin ürün portföyüne sahiptir. İhtiyaca göre modeli ve ölçüsü değişen karyola modelleri anne babaların çocukları için titizlikle seçtiği ürünler arasındadır.

Bebeklikten Gençliğe Karyola Çeşitleri

Ebeveyn odası dışında da kullanılan karyolalar tek kişilik olarak tasarlanır. Geniş ailelerde genç odalarında ranza tipi olanlar kullanılırken ranzanın ya da yatağın altından çıkan genç odası yavrulu karyola birden fazla kişinin aynı odada uyuması için idealdir. Yatak odaları her yaştan insan için günün yorgunluğunu alan özel odalardandır. Gün boyu oyun oynamış küçük kullanıcı veya gün boyu ders çalışmış genç için yatak, ertesi güne enerji depolayarak girmesine yardımcı olan eşyalardandır. Bunun yanında yatağın üzerine yerleştirildiği karyolanın konforlu olması önemlidir. Karyolanın yerden yüksekliği, eni, boyu, malzemesi, rengi gibi birçok parametre kullanıcıların tercihini etkiler. Gün içinde odalarında vakit geçiren kullanıcılar gece depolanan enerjiyi şık tasarımın bir parçası olan karyolanın bulunduğu ortamda harcadıklarında tüm günü mutlu geçirirler. 1.sınıf melamin yongadan üretilen karyola modeli küçük bir sediri andırır. Arka tarafında ve yanlarında yonga levhadan yapılmış sırtlık ve kolçak vardır. Ayrıca altında bulunan yavru yatak tekerlekli olarak üretilmiş olup kullanımı kolaydır. Üst yatak ölçüsü 90x200 cm, yavru yatak ölçüsü 90x190 cm, karyolanın ölçüsü ise 100x55x228 cm’dir.

 

Bebek yatağından sonra belirli bir aydan sonra kullanılan bebek odası karyolası büyüyen modeli ile dikkat çeker. Araştırmalar çocukların çok geniş yataklarda tek yattıklarında güvensiz hissettiklerini söyler. Kategorinin bu bilgiyi dikkate alarak ürettiği modeller bebeklerin ihtiyacını karşılamaya yöneliktir. Bebek odası karyolalarında boy uzatılabildiği için uzun süre kullanılabilmesinin yanında bir çocuk büyüdüğünde diğer çocuğunda bebeklikten çocukluğa rahatlıkla kullandığı ürünlerdir. Raylı sisteme sahip bazı modellerin büyüyerek tam boy yatağa dönüşmesi aileler için avantajdır. Bebek odasında kullanılan modeller çok farklı özellikleri ile dikkat çeker. Bazı modellerde ayak ucunda küçük bir komodin bulunur. Bebek büyüyünce bu komodin çıkarılarak yatağın boyu uzatılır. Ön taraftaki korkuluk ve arka tarafta korkuluk ile birlikte yastıklarla desteklenmiş bölüm çocuğun sağlıklı uykusu ve uyandıktan sonraki aktiviteleri sırasında güvenliği sağlar. Çocuk odası karyola modeli bebek odasının büyütülerek çocuk karyolasına dönüşmesi şeklinde olabildiği gibi çocuğun yaşına özel alınan ürünler de mevcuttur. Erkek çocuklar için araba modelleri birer karyolaya dönüşürken kız çocuklar için de sevdikleri çizgi film karakterleri birer karyolaya dönüşür. Bazı çocuk odası karyolaları 90x45*194 cm olarak üretilmiş olup 18 mm 1. sınıf yonga levhadan üretilmiştir. Tek kişilik yatak ölçüsü olan 90x190 cm yatak ölçüsü karyolaya uygundur. Pembe üstü açık araba olarak tasarlanan başka bir modelin ölçüleri ise 240x64x134 cm olup tüm dış detayları ile gerçek bir araba şeklindedir.

Karyola Farklı Tasarımları ile Kullanıcı Konforunu Düşünür

Geçmişten günümüze karyola modelleri gelişen dünyaya ayak uydurmuştur. Günümüzde en dikkat çeken modellerden bir tanesi geçmişte çokça kullanılan metal başlıklı modeldir. Geçmiş ve bugünün tasarımlarının ortaklaştığı ürün klasik görüntünün yanında kullanım şekli ile modern bir görüntüye bürünebilme kabiliyeti ile dikkat çeker. Tek renkli olanların yanında eskitme boyalı ve yalın motiflerin olduğu modellerin dekorasyona uyumu tartışılmaz. Düz, basit motifler ortama rahat bir hava katarken daha fazla motifin yer aldığı modeller gösterişli durur. Genç odası karyola modelleri arasında yerini alan metalin yanında bazalı karyola modelleri genç odalarına şıklık ile birlikte geniş bir depolama alanı da kazandırır. Gri kumaştan yatak başlığı ve beyaz karyola rengi ile dikkat çeken modelin ölçüsü 96x211x108 cm’dir. Ürün 3 adet gövde sabitleyici demir, 1 adet yatak suntasından oluşur. Gövde suntalamdan üretilmiş olup 90x200 cm tek kişilik yatak ile uyumludur.

Yavru yataklı olarak üretilen başka bir modelde beyazın duruluğu göz doldurur. Karyola başlığı ve gövdesi beyaz MDF’dir Ayrıca MDF üzerine uygulanan beyaz boya üründe şık durur. Ürün ölçüleri 95x205x90 cm olup 90x190 cm yatak ölçüsü ile uyumludur. Yatağın altında bulunan yavru yatak 195 cm uzunluğunda olup geniş aileler için gerektiğinde kullanılır. 100x200 cm yatak ölçüsüne uygun üretilen başka bir modelde kırmızı ve beyaz renkler hakimdir. Ölçüleri 106x206 cm olan modelde de 3 adet gövde sabitleyici, 1 adet yatak suntası bulunur. Genç odası bazalı karyola fazla eşyası bulunan gençlere eşyalarını güvenle depolayabilecekleri alanlar yaratır. Bazalı modellerde baza karyolanın içinde olduğu için görünmez. Hem şık hem fonksiyonel olduğu için sıkça tercih edilen ürünler arasında yer alır. Ölçüleri 111x126x206 cm’dir. 1.kalite yonga levhadan üretilmiştir. Farklı konseptlerde üretilen bazalı genç odaları da gençlerin beğenisini kazanır. Genç odası karyola fiyatları modelden modele değişkenlik gösterir. Kullanıcı kendi ihtiyacına göre belirlediği modeli kategorinin zengin ürün skalası içinde rahatlıkla bulabilir. Sadenin verdiği duru şıklık bir tercih olabileceği gibi gösterişli başlıkların yer aldığı modeller de kullanıcı tarafından tercih edilir. Bazalı ve yavru yataklı modeller şık olmasının yanında fonksiyoneldir. Ayrıca ranza olarak düşünülen tek kişilik modellerin altında yer alan ikinci bir karyola ile birlikte çalışma masası, gardırop, raf gibi farklı ürünleri bünyesinde bulundurduğu için kullanıcılar tarafından tercih edilir. Yelpazesi geniş kategoride her zevke ve ihtiyaca uygun ürünü bulmak mümkündür.

Karyola Farklı Tasarımları ile Yaşam Alanlarına Renk Katar

Odanın boyutu, dekorasyonun rengi ve kullanıcını yaşına göre belirlenen karyola modelleri seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da odanın şeklidir. Kare değil de dikdörtgen olan yatak odaları dar olarak uzadığından karyola olarak alçak modellerin tercih edilmesi odaya boyut katar. Böylece oda olduğundan daha ferah görünür. Ayrıca perde, komodin gibi diğer parçalar da bir uyum içinde olduğunda kullanıcı tarzını yansıtır. Fonksiyonel olmasının yanında aynı zamanda şıklığı ile dekorasyona katkı sağlayan genç karyola modelleri sadece genç odalarında değil bebek ve çocuk odalarında da şıklığı ile dikkat çeker. Zevk edinilen bir meziyet olduğundan bebek ve çocukların dekorasyon ile uyumlu, şık tasarım ve renklere sahip karyolalarda uyuması sonraki gelişimleri için önemlidir. Zamanla çocuk daha önce anne babası tarafından seçilen aksesuarları kendisi seçmeye başladığında önceden gördüğü zevkli dekorasyondan ilham alır. Karyola modelleri her yatak odasına renk katar. Cevizden lakeye ve genç odası demir karyola modeline yatak odalarında ilk göze çarpan eşyalardır.

Yerden yüksek tasarlanan modellerde temizlik kolayken alçak modelleri gençler rahat kullanırlar. Genç ve çocuk odalarında kullanılan demir karyola modelleri farklı renk ve motifleri ile çok şık durur. Özellikle ferforje detaylar ürüne ayrı bir zarafet katar. 99x199 cm olan ürün 90x190 cm yataklar için uygundur. Ayak ucunda ve baş ucunda ferforje süslemeler vardır. Yüksek taşıma kapasitesi ile oldukça sağlıklı ve konforlu bir üründür. Sallanmaması ve ses yapmaması ürünün diğer avantajıdır. Elektrostatik boya uygulanan ürün paslanma yapmaz. Taşıyıcılar, ranza yan traversleri ve yatak altı profillerden oluşan metal karyola üzerinde ayrıca yatak altı demir lata profil olduğu için yatak altına MDF ya da kontrplak koymaya gerek kalmaz. Metal modelin yanında 1,5 kişilik olarak üretilen genç odası karyola 120x200 geniş yatak odasına sahip kullanıcı için uygundur. Geniş olması kullanıcıya rahat kullanım sağlar. Bazalı olanlar ise tüm dağınıklığı toparlayıp depolayarak ferah bir ortam yaratılmasına destek olur. Bazanın yanında çekmeceli modeller ergonomik tasarımları ile kullanım kolaylığı sunar. Bazı çekmeceli modeller 110x105x204 cm ölçülerinde üretilmiştir. Ürün rengi beyaz meşedir. Ek depolama alanı sağlayan 2 adet çekmece tekerlekli olarak üretilmiştir. Karyolalar hangi malzemeden üretilirse üretilsin şık ve fonksiyonel hali ile kullanıcısına rahat kullanımı garantiler. Dekoratif ve şıklığı ile yatak odalarına farklı bir hava getiren modelleri yaşam alanlarını renklendirerek yaşanılası ortamların yaratılmasına destek olur.

Şık Tasarımları ile Karyola Modelleri

Her yaştan kullanıcının ihtiyacına cevap veren farklı tasarımlara sahip karyola, yatak odası eşyaları arasında önemli bir yere sahiptir. Çocuk karyola modelleri geniş ürün yelpazesi ile her yaştan çocuğa hitap eder. Karyola ve yavru karyoladan oluşan modelde; karyola 200x70x100 cm, yavru olan 94x15x184 cm’dir. Profil çıtalar MDF olup ürün vintage bir dizayna sahiptir. Başka bir çocuk karyolası modelinde ürün basamaklı olarak tasarlanmıştır. 2 basamakla çıkılan modelde arka tarafında yer alan çatı ve pencere detayı modele ayrı bir ev havası katar. Çocuk kendine ait bir evde uyumanın keyfine varır. 200x140x100 cm olarak üretilen ürün yüksek kalite yonga levha malzemeden üretilmiştir. Beşik olarak tasarlanan diğer bir modelde karyola sallanabilir şekilde tasarlanmıştır. 70x130 cm olarak tasarlanan model sallanabildiği gibi istendiğinde sabitlenebilme özelliği ile dikkat çeker. 2 çekmeceli olup ön korkuluk asansörlüdür. Uzayabilen çocuk karyola modelleri ise raylı sisteme sahip olabildiği gibi ayak ucuna yerleştirilen çekmeceli dolabın ve korkulukların kaldırılması ile de 185x95x107 cm ölçüsünde bir karyolaya dönüşür. Böylece bebek beşiği olan ürün sonrasında çocuk karyolası haline gelerek uzun süre kullanılır. Bol çekmeceli bebek beşiği ayak ucundaki çekmeceli dolap yeni durumda karyolanın yanına komodin olarak gelir.

Bebek odasından çocuk odasına dönüşen oda farklı aksesuarlar ve dolaplar ile yeni bir dekorasyona kavuşur. Bazı büyüyebilen yatakların sallanabilir özelliği ürüne konforu getirirken anne babalar da bu özellik sayesinde rahat ederler. Çelik epoksi toz boya ile boyanmış modelde karyola latası birleştirilmiş döşemeler kayın ve huş ağacı kaplamadır. Minimum uzunluk 135 cm, maksimum uzunluk ise 206 cm’dir. Ürünün genişliği 85 cm, ayak ucu yüksekliği 75 cm, yatak başı yüksekliği ise 92 cm’dir. 80x200 cm yataklar için uygun olan ürün büyüyebildiği için çocuk büyüdükçe uzunluk ayarlanabilir. Bu modeller ekonomik olmasıyla da kullanıcı beklentilerine uygundur. Çocuk büyüdükten sonra MDF, sunta, ceviz ya da genç odası metal karyola gibi modellerden biri ile hayatına devam eder. Yüksek ayaklı country tarzı, yere yakın model, bazalı ya da yavru yataklı model kullanıcı ihtiyaçlarına göre yatak odalarında yerini alır. Vaktinin çok büyük bir kısmını yatak odalarında geçiren çocuklar için oda sadece yatak odası değil aynı zamanda çalışma ve oyun odasıdır. Dijital dünya ile bağlantılarını gerçekleştirdiği alanlar aynı zamanda çocukların sosyalleştiği alanlara dönüşür. Dolayısı ile ergonomik ürün tasarımları önem taşır. Bunun yanında doğal ahşapların enerjisi odalara iyi gelirken karyolanın ve odanın uyumlu renkleri çocukların yaratıcılığını besler.

Her Bütçeye Uygun Karyola Fiyatları

Karyola kategorisi genç odasında ve çocuk odasında zengin ürün yelpazesi ile kullanıcı beklentilerini karşılar. Her dekorasyona uygun karyola modelleri çocuk odalarında canlı renkleri ve araba, ev gibi farklı konseptleri, genç odalarında ferforje ahşap gibi tasarımları ile kullanıcısına geniş ürün portföyü sunar. Çocuk odası karyola modelleri MDF çıtaların yarattığı şıklığın yanında basamaklı, ev şeklinde modelleri ile göz doldurur. Ayrıca uzayan karyola şekli uzun süre kullanıma uygundur. Bazalı model genç odasında olduğu gibi çocuk odalarında da kullanıldığında fazla eşyayı ortadan kaldırarak güvenle depolar. Yavru yataklı modeller geniş aileler için uygun olduğu kadar çocukların arkadaşları geldiğinde de keyifli vakit geçirmelerine destek olur. 1.kalite yonga levhadan üretilmiş karyola bir alternatif olabileceği gibi MDF, masif, ceviz ya da ferforje detaylı modeller de kullanıcılar için seçenektir.

Zengin ürün skalası kullanıcılarına seçme imkanı sunarken odanın boyutu, kullanıcının beklentisi, zevki ve bütçesi tercihi belirlemede etkendir. Bebek, genç ve çocuk karyola fiyatları her bütçeye uygun ürün çeşidi ile beğenilen yatak odası dekorasyonlarına yaratıcı karyola tasarımı ile katkı sağlar. Bazı çekmeceli modeller bazalı olanları tercih etmeyenler için iyi bir alternatiftir. Nevresim, yatak örtüsü gibi eşyaları depolarken ergonomik tekerlekli çekmeceleri kullanıcısına kullanım kolaylığı sağlar. Açık renkler kullanıldığında en dar alanlar bile geniş görünürken ayaklı modellerde temizlik kolay olur. Bazı modellerde yer alan karyola başlığı ortama şık bir hava katar. Ferforje motiflerin kullanıldığı ürünler farklı renkleri ile bulunduğu ortama nostaljik bir görüntü kazandırır. Bazı modellerin modernize edilmiş hali geçmişle geleceği harmanlayarak bir tasarımda buluşturur. Yaşam alanlarına getirdiği konforun yanında şık görüntüsü yatak odalarının önemli eşyalarından olan karyolaları kullanıcı için değerli hale getirir. Her yaşa uygun modelleri ile kullanıcının beğenisine sunulan ürünler mobilya sektörünün gelişen teknolojiyi yakından takibi sayesinde birbirinden şık ürünleri kullanıma sunar. Her yaş için üretilmiş farklı karyola modelleri hakkında bilgi almak için Hepsiburada'daki sayfamızı inceleyip beğendiğiniz ürünü güvenle sipariş edebilmenin konforunu yaşayabilirsiniz.

Demir Karyola Neden Tercih Edilir?

Demir karyola şık olmasının yanında nostaljik bir üründür. Dayanıklı olması, yatak altında kontraplak kullanımına gerek kalmaması ve kolay kurulması tercih nedenleri arasında sayılabilir.

Karyola Seçimi Nasıl Yapılır?

Karyola alınırken yatağa uygun ölçüde olması, kullanıcı yaş aralığı ve kurulacak odanın boyutu önemlidir.

Karyola Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Karyola tercihi ihtiyaca göre yapılır. Odanın genişliğine uygun olmasının yanında kullanım amacı da önemlidir. Eşya depolamak için bazalı karyola uygunken geniş aileler yavru yataklı karyola tercih eder.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Karyola Fiyatları ve Modelleri

2195 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Mobilya
Mobilya
Yatak Odası
Yatak Odası
Karyolalar
Karyolalar
Ahşap Karyola
Ahşap Karyola
Metal Karyola
Metal Karyola
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ebatlar
Toplam 43 / 2195 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?