Hamster Oyuncakları

Evde beslemek amacı ile en çok tercih edilen hayvanlar arasında ilk sırada yer alan hamster, şirin ve maskot yapısı ile evin neşesi haline geliyor. Bakımı her ne kadar ilk başlarda kişilere zor ve meşakkatli gelse de kısa süre içerisinde bulunduğu noktaya ve sahibine alışan hamsterlar oldukça sıcakkanlı tavırları ile de çok seviliyor. Ancak her evcil hayvanda olduğu gibi hamster bakımında da dikkat etmeniz gereken belli başlı püf noktalar mevcuttur. Bu püf noktalar arasında en önemlisi hamsterlara uygun olan bir ev ve kafes ortamı yaratılmalıdır. Hamsterların yaşam tarzına uygun olan bir alan yaratarak onların en güzel şekilde yaşamını devam ettirmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise beslenmedir. Beslenmesini takviye edici gıdalar ve günlük alması gereken besinler ile yaşamını idame ettirdiği takdirde sağlıklı bir yaşamı olan hamstera sahip olabilirsiniz. Hamsterlar doğası gereği hareketli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kafes içerisinde onların sabit kalmasını beklemek neredeyse olanaksızdır. Hamsterların yaşamına uygun ve hareket sistemlerinin profesyonel bir şekilde ilerleme kaydedebilmesi adına mutlaka kafes içerisine ve belli başlı noktalara hamster oyuncak tercih etmeniz gerekir. 

Hamster oyuncağı uzmanlar tarafından da önerilen aksesuarlardır. Aktif ve eğlenceli bir hayvan olmalarından dolayı gün içerisinde de hareketlerinin kısıtlanmaması gerekir. Yaşamsal fonksiyonlarının sekteye uğramadan devam etmesi ve günlük rutin işlemlerinin devam ettirilebilmesi için hamster oyuncaklarından tercih edilmesi gerekir. Hamster oyuncakları, hamsterlara daha sağlıklı bir yaşam sunmasından dolayı birbirinden farklı oyuncak modelleri de mevcuttur. Bu modeller arasından kafes için en uygun olan oyuncakları seçerek satın alabilir ve hamster için daha sağlıklı bir yaşam olanağı sunabilirsiniz.

Hamster Oyuncakları İle Daha Hareketli Bir Yaşam Sunun

Hamster oyuncakları sayesinde hayvanınız siz evde olmadığınız takdirde evin içerisinde dilediği gibi hareket ederek özgürce eğlenebilir. Keyifli vakit geçirebilmek için aksesuarlara ihtiyacı olan hamsterların birbirinden farklı oyuncak modelleri söz konusudur. Bu modellerin her biri hamster yapısına uygun olarak tasarlanmakla birlikte bir nevi egzersiz yapabilmelerine imkan tanıyor. Hamster oyuncakları hayvan psikolojisinin de iyi yönde ilerlemesine yardımcı oluyor. Hamster, ilgisiz ve hareketsiz kaldığı takdirde huysuz bir ruh haline bürünebilir. Bu ruh hali uzun bir süre devam eder. Böyle bir durumun söz konusu olmaması adına hamster oyuncakları kullanmaya başlayabilirsiniz. Gün içerisinde hamster ile sürekli olarak ilgilenemiyorsanız imdadınıza hamster oyuncaklar yetişiyor. Sizler de birbirinden eğlenceli hamster oyuncaklarını inceleyerek hayvanınız için uygun olanını seçebilirsiniz.

Hamster Oyuncaklarının Avantajları Nelerdir?

Hamster oyuncakları hem kişi hem de hayvan için birbirinden farklı avantajlara sahiptir. Bu avantajlar neticesi ile hamster daha sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürür. Hamster oyuncaklarının hem kişiye hem de hamstera sunmuş olduğu avantajlar şu şekildedir;

  • Hamster oyuncakları hamsterların daha özgür bir şekilde hareket etmelerine yardımcı olur. Gün içerisinde eğlenceli vakit geçirmelerine imkan sağlar.
  • Günlük olarak uygulaması gereken egzersiz ihtiyaçlarını oyuncaklar ile kolaylıkla tamamlayabilir.
  • İlgiye muhtaç olan hamsterlar oyun oynamayı da çok severler. Bu nedenle gün içinde hareketsiz kalması durumunda huysuz ve sıkılgan ruh hali ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Hamster oyuncakları sayesinde hamster hem sıkılmaz hem de huysuzlaşmaz.
  • Sürekli olarak egzersiz yapan ve hareketli olan hamsterlar daha sağlıklı olurlar.

Sizler de hamsterlarınızın daha eğlenceli olmasını isterseniz hamster oyuncaklarını tercih ederek kafesinin ulaşabileceği en güzel noktasına konumlandırabilirsiniz.

Hamster Oyuncaklarında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hamster oyuncakları tercih ettiğinizde dikkat etmeniz gereken belli başlı kurallar söz konusudur. Bu işlemleri uygulayarak ve dikkat ederek hamsterınıza fayda sağlayabilirsiniz. Hamster oyuncaklarında dikkat edilmesi gereken işlemler şu şekildedir;

  • Oyuncakları temizlerken hafif temizleyici kullanmanızda fayda vardır. Aynı zamanda oyuncakları aktif olarak kullanmasından dolayı düzenli olarak temizlemeniz gerekir.
  • Ahşap oyuncaklar daha sağlıklı olan oyuncak türüdür. Hamster oyuncakları tercih ederken ahşap olmalarına dikkat etmenizde fayda vardır.
  • Oyuncakları konumlandırdığınız noktaların çok fazla yüksek noktalarda yer almaması gerekir. Örnek olarak gösterilecek olur ise masa ve merdiven gibi noktalar hamsterların zor koşullarda ulaşabildiği noktalardır. Bu nedenle oyuncakları kafes ve daha alçak noktalara koymanızda fayda vardır.
  • Kafes içerisinde aynı tip oyuncaklar hamsterın sıkılmasına neden olabilir. Bu nedenle birbirinden bağımsız oyuncak modellerini kafes içerisine yerleştirmenizde fayda vardır.

Hamster Oyuncak Modelleri Nelerdir?

Hamster oyuncak modellerinin her biri hayvanlar için ekstra önem arz ediyor. Özellikle kemirgen hayvanlara özgü olan bu oyuncak modelleri ile hamsterınızın eğlencesine katkı sağlayabilirsiniz. Hamster oyuncak modelleri şu şekildedir;

Hamster Çarkı

Hamster çarkları, enerjilerini harcayabilecekleri en önemli noktadır. Kafeslerinde koşmak için yeterli alan bulamayan hamsterlar için büyük bir avantaj olan bu çarklar büyük ve küçük boyutlarda tercih edilebilir. Hamsterların rutin olarak tekrarlaması gereken işlevleri doğada koşmalarıdır. Bir gece içerisinde birkaç kilometre koşabilen hamsterlar evde beslendiği takdirde aynı rutin işlevlerini devam ettiremeyebilir. Bu nedenle hamster çarkı işlevlerini yerine getirebilmelerini sağlayan en önemli unsurdur. İster kafes içerisine konumlandırabilir isterseniz de evinizin farklı noktalarında hamster çarkına yer verebilirsiniz.

Hamster Kemirme Oyuncakları

Hamsterlar, kemirgen hayvanlar arasında ilk sırada yerini alıyor. Evlerde sıklıkla tercih edilen hamsterlar için doğru aksesuar seçimi ile yaşamını en güzel şekilde devam etmesini sağlayabilirsiniz. Hamsterların dişleri bilinenin aksine hızlı bir şekilde uzar. Bu nedenle, dişlerini törpüleyebilmeleri için sert cisimlere ihtiyaç vardır. Kemirme oyuncakları dişlerinin törpülenmesine katkı sağlıyor. Hamsterler için önemli bir aksesuar olan bu kemirme oyuncakları mutlaka tercih edilmelidir.

Hamster Peluş Oyuncak

Hamster peluş oyuncak kafes içerisinde tercih edilen bir oyuncak türüdür. Kahverengi ve beyaz renklerin hakim olduğu bu peluş oyuncak modelleri arasından farklı modellere de bakarak tercih edebilirsiniz.

Hamster Oyuncak Yapımı

Hamsterlar için birçok oyuncak alternatifi vardır. Sağlık açısından ahşap olan modelleri tercih edilmesinden dolayı evde de kolaylıkla yapabileceğiniz oyuncak türleridir. Özellikle ahşap merdiven aksesuarı kafes içerisinde en çok tercih edilen oyuncak türüdür. Yapımı da oldukça basit materyaller ile meydana getiriliyor. Tahtaların birleşimi ile istediğiniz boyutlarda inşa edebileceğiniz hamster oyuncak yapımı kısa süre içerisinde hazırlanmaktadır.

Hamster Oyuncak Fiyatları 

Hamster oyuncakları tercih etmiş olduğunuz oyuncağın materyaline, oyuncağın büyüklüğüne göre değişkenlik gösterse de oldukça uygun fiyatlara satışa sunulan hamster oyuncak modellerine bakabilirsiniz. Aynı zamanda ev içerisinde kolaylıkla yapabileceğiniz alternatif oyuncak seçenekleri ile hamsterlarınızın gün içerisindeki eğlencesine katkı sağlayabilirsiniz. Hamster oyuncak fiyatları için ufak bir araştırma yaparak bütçenize uyumlu olan en uygun oyuncak modelini tercih edebilirsiniz.

Hamster Oyuncaklarını Temizlerken Deterjan Kullanabilir miyim?

Hamsterlar naif bir yapıya sahip olmasından dolayı yapı olarak ağır koku içeren temizlik malzemeleri kullanılmaması gerekir. Her ne kadar temizlense dahi içerisinde deterjan kalıntıları kalması hamster için olumsuz sonuçlar oluşturabilir.

Hamster Oyuncakları Hamster İçin Gerekli mi?

Hareket ve aktifliği seven hamsterlar için mutlaka oyuncak temin edilmesi gerekir. İster kafes içerisinde isterseniz de odanın çeşitli bölümlerinde hamster oyuncağı kullanabilirsiniz.

Hamster Oyuncakları Boyutları Nelerdir?

Hamster oyuncaklarının boyutları tercihe göre değişebilir. Küçük, orta, büyük şeklinde oyuncak boyutları tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hamster Oyuncakları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 262 ürün
DSACategoryId/2147483616/24001710/24001716