Konami Adı Nereden Geliyor?

Bir Japon firması olan Konami, 1969 yılında Tokyo'da müzik kutusu kiralama ve onarımı için kuruldu. 1978 yılında jetonla çalışan ilk oyun makinesini üretmesiyle beraber oyun ve eğlence dünyasına adım attı. Konami adı, şirketin üç kurucu ortağı Kagemasa Kozuki, Yoshinobu Nakama ve Tatsuo Miyasako'nun isimlerinin ilk hecelerinin birleşiminden türetildi. Aynı zamanda Japonca "küçük dalgalar" mânâsına da geliyor. 

Konami Hangi Alanlarda Varlık Gösteriyor?

Konami, her ne kadar müzik kutusu kiralama ve onarımını üstlenen bir şirket olarak kurulsa da kısa zaman içinde video oyun salonları için eğlence makineleri üretmeye başladı. Geliştirdikleri ilk video oyunu makinesini Amerika'ya ihraç etmeleriyle birlikte oyun ve eğlence sektörlerinin farklı alanlarına giriş yaptı. Günümüzde oyun sistemleri geliştiren ve pazarlayan Konami, eğlence makinelerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanında geniş bir kitle edinen oyunlar da geliştiriyor, üretiyor ve pazarlıyor. Ayrıca, oyun kartları ve masaüstü oyunları, anime serileri ve pek çok farklı ürünüyle de adından söz ettiriyor. 

Konami, Hangi Platformlar İçin Oyun Geliştiriyor?

Konami, Japonya'da hâlen popüler olan oyun salonları için birbirinden keyifli oyunlar ve eğlence makineleri geliştirmeye devam ediyor. Slot makineleri konusunda oldukça iddialı olan şirket, dijital platformlar için geliştirdiği içeriklerle adından söz ettiriyor. Bilgisayar oyunlarının yanı sıra Xbox, Nintento ve Playstation gibi oyun konsolları için de pek çok oyun üretiyor; iOs ve Android tabanlı oyunlarıyla geniş kitlelere ulaşıyor. 

Konami Ününü Hangi Oyunlarına Borçlu?

Farklı stil ve türlerde oyunlar geliştiren Konami, piyasaya sürdüğü futbol oyunlarıyla dünyanın dört bir yanındaki futbolseverlerin kalbini kazanmış bulunuyor. Hikâyesi ve kurgusuyla dikkat çeken macera ve korku oyunlarıyla da yerini sağlamlaştıran firma, yeni bölümleri merakla beklenen birçok oyunun geliştiricisi ve yayıncısı olarak biliniyor. 

Konami ID Nedir, Nasıl Oluşturulur?

Konami ID, çevrimiçi desteği bulunan Konomi oyunları için oyuncuların oluşturduğu kimlik olarak adlandırılıyor. Kullanıcıların farklı platformlardaki oyunları rahatlıkla oynamalarını sağlayan kimlik, Konami'nin yeni oyun ve güncellemelerinden anında haberdar olunmasına da yardımcı oluyor. Kullanıcılar, https://my.konami.net üstünden kayıt formunu doldurarak Konami ID'lerini oluşturabiliyor. Konami ID ile çevrimiçi olarak dünyanın dört bir yanından birçok kişiyle oyun oynayabiliyor. 

Konami ID Değiştirilebilir mi?

Konami ID, her bir oyuncu için bir kez tanımlanıyor. Unutulduğu takdirde oyuncular, tanımladıkları mail adresi üstünden sisteme giriş yapabiliyor. Mail adresini kullanarak Konami ID'lerini öğrenebiliyor. Oyuncuların aldığı oyun, tek bir Konami ID üstüne kayıtlanabildiği için aktif olarak kullandıkları bir mail adresiyle eşleştirilmeleri büyük önem taşıyor. 

Konami'nin Sosyal Medya Hesapları Var mı?

Konami'nin resmi Twitter ve Facebook adresi olduğu gibi popüler oyunları adına açtığı pek çok hesap da bulunuyor. Aynı oyunu oynayan kullanıcıların bir araya gelmesini amaçladığı sosyal medya hesapları, kullanıcıların ihtiyaç duydukları yardıma hızla erişmelerine de yardım ediyor. 

Konami Türkiye Müşteri Hizmetleri Var mı?

Konami'nin Türkiye'de aktif olarak hizmet veren müşteri hizmetleri departmanı bulunmuyor. Problem yaşayan kullanıcılar, resmi sitelerinde yer alan iletişim bölümden sıkıntılarını dile getirebiliyor. Kullanıcıların, sıkıntılarını dile getirirken iletişim kurulabilmesi adına e-posta adresleri, telefonları ve adreslerini eklemeleri öneriliyor. Kullanıcılar, diledikleri takdirde global müşteri hizmetleri numarasını arayabiliyor ya da verilen e-posta adresine mail atabiliyor. 

Konami Oyunlarında Türkçe Dil Desteği Sunuluyor mu?

Konami, Türkiye'de geniş kitlelere ulaşan oyunları için Türkçe dil desteği sunuyor ise de oyunlarının önemli bir kısmında hâlen Türkçe dil desteği bulunmuyor. Türkçe dil desteği bulunmayan oyunlar, İngilizce seslendirme ve alt yazıyla Türkiye'deki oyunseverlerle buluşuyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Koanmi

123 ürün listeleniyor
Hobi ve Oyun Konsolları
Dijital Ürünler
İkinci El, Yenilenmiş, Teşhir, Outlet
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler