Köpek Kulübeleri

Kulübeler çeşitli materyallerden yapılan küçük, basit ve ilkel evlerdir. İnsanların şehir ve ev hayatını paylaştığı patili dostlar için sığınma ve ya korunma alanı olarak üretilirler, kullanılırlar. Hayvan kulübeleri hayvanseverlere hem kedi hem de köpekler için farklı seçenekler sunar. Köpekler, kediler gibi benzer özelliklere ve boyutlara sahip değildirler bu sebeple köpek kulübesi satın alımlarında dikkat edilmesi gereken birden fazla unsur bulunur.

Köpeklerin dinlenmesi, farklı hava koşullarından korunması ve rahat etmelerini sağlayan köpek kulübesi sokaklarda yaşayan hayvanlara özel üretildiği gibi, evlerin bir üyesi olan hayvanlar için de üretilir. Köpekler bahçede yaşıyor ise dış mekan köpek kulübesi, ev içerisinde yaşıyor ise iç mekan köpek kulübesi alternatifleri bulunur. Geniş ürün yelpazesiyle köpek kulübeleri hayvan sahiplerine ve hayvanlara birçok alternatif sunar. Kullanılan materyallerden, köpek kulübesi boyutlarına, her köpek ırkına özgü farklı şekilde tasarlanmış modellere kadar patili dostların günlük ihtiyaçlarına uyum sağlayacak birden fazla seçenek bulunur.

Köpek Kulübesi Çeşitleri

Köpek kulübesi satın alımlarında köpeğin fiziksel özellikleri ya da ırkı dikkate alınması gereken noktalardan bazılarıdır. Köpeklerin minik evlerini sevmeleri ve orada vakit geçirmeleri için hareket alanı geniş kulübeler ideal tercihtir. Ayrıca kulübelerin yerleştirileceği alan da köpek kulübesi seçimini büyük ölçüde etkiler. Evcil hayvanlar ve sokak hayvanları için üretilen köpek kulübeleri niteliksel farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar materyal, uzun süreli kullanım, dayanıklılık, farklı hava şartlarına göre koruma sağlama olarak özetlenebilir. Bu ve benzeri seçeneklere dikkat edildiği takdirde köpekler için en uygun, en konforlu kulübeyi seçmek kolaylaşır. Köpek kulübesi fiyatları tercih edilecek stil, boyut, marka, kullanılan malzeme türü ve diğer çeşitli özelliklere göre farklılık gösterir.

Köpek kulübeleri patili dostların ve sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik üretilen ürünlerdir. Köpeklerin çoğunlukla vakit geçirdiği alanlarda onlara dinlenme, rahatlama, uyuma ve korunma imkanı sağladığı gibi kendilerini ait hissedebilecekleri bir alan da sunar. Hayvanların yaşadıkları alanın koşullarına uygun materyallerden özenle yapılmış köpek kulübeleri tercih edilmelidir. İç mekan ve dış mekanda yaşayan hayvanlar için farklı malzemelerden üretilmiş köpek kulübeleri bulunur. Plastik, ahşap, demir, bez gibi masif malzemelerden yapılan kulübeler olduğu gibi sunta, karton, pvc ve süngerden üretilen yeni nesil kulübeler de bulunur. Doğru malzeme seçimi sayesinde köpek kulübelerinin uzun süreli kullanımdan kaynaklanan dayanıklılık sorunları ortadan kalkar. Köpeklerin sağlığına dost; yağmur, rüzgar, soğuk hatta sıcağa karşı koruma sağlayan, böcek ve haşere gibi küçük canlıların dostunuzu rahatsız etmesine izin vermeyen, hava alabilen materyallerden en uygun olanı seçilebilir.

Ahşap Köpek Kulübesi

Bahçede ve sokakta yaşayan köpeklerin, minik evlerinin sağlam kalmasını ve uzun süre kullanılmasını isteyen hayvanseverler için ahşap köpek kulübeleri ideal tercihlerden biridir. Ahşap köpek kulübesi yaşanılan iklim koşullarına uyum sağlar. Yağmur ve kar yağışlarına, şiddetli rüzgarlara, soğuklara ve kavurucu sıcaklara karşı her daim ayakta kalır. Köpekler genellikle hareketli canlılardır. Oyun oynarken, uyurken ya da heyecanlandığı bir anda istemeyerek de olsa evlerine zarar verebilirler ancak ahşap yapıların dayanıklılığı ile bu durumun önüne geçmek mümkündür.

Sağlam, dayanıklı bir malzeme olan ahşap ayrıca köpekler için sağlıklı bir yaşam alanı da oluşturur ve doğa dostudur. Açık hava da yaşayan köpeklerin olumsuz hava koşullarından korunması için de ahşap köpek kulübeleri tercih edilebilir çünkü ahşap malzemesi kendiliğinden ısı yalıtımlıdır. Böylelikle köpeklerin yaz aylarında sıcaktan kış aylarında ise soğuk havalardan etkilenmesinin önüne geçilir. Ahşap köpek kulübeleri boyama esnasında kullanılan sağlığa zararsız ve koruyucu boyalar sayesinde böcek, kurt ve haşerelerin içeriye girmesini önler. Böylece köpekleri rahatsız edecek unsurlar ortadan kalkar. Ahşap köpek kulübeleri renk, boyut ve model seçenekleriyle dilenen görünümde temin edilebilir.

Metal Köpek Kulübesi

Metal köpek kulübesi köpek sahiplerine büyük avantaj ve kolaylık sağlar. Telli köpek kulübesi ya da köpek kafesi adıyla anılan bu ürünler ev içi veyahut ev dışında çeşitli amaçlarla kullanılabilecek ürünlerdir. Her yaş ve ırkta köpeğe uygun boyut alternatifleri bulunan telli köpek kulübesi yaz ayları ve sıcak bahar aylarına uygun kulübelerdir. Köpeklerin insanlarla temas halinde olmaması gerektiğinde ya da sağlıksal sebeplerden kaynaklı örneğin; ameliyat sonrası hareket alanının kısıtlanması gerektiğinde bu kafesler uygun tercihtir. Dört tarafı açık bu kafesler sayesinde köpekler çevresini görebilir ve sıkılmasının önüne geçilir. Seyahat, veteriner ziyareti gibi durumlar için taşıma kulbu eklenmiş taşınabilir modellerin yanı sıra tekerlekli modelleri de bulunan telli köpek kulübeleri dilenen yere taşınabilir. Köpeklerin rahatlıkla girip çıkabilmesi için üstü açılır seçenekler bulunduğu gibi çift kapılı seçeneklere de rastlanır. Bu kulübeler sayesinde köpekler evde, bahçede ya da seyahatlerde güvenli bir alana sahip olurlar.

Plastik Köpek Kulübesi

Plastik köpek kulübeleri genellikle üzerinde çatısıyla tasarlanmış, hareket alanı geniş ve çeşitli ebatlarda üretilen köpek evleridir. Dış mekan için tasarlanmış olan plastik köpek kulübeleri sokak hayvanları ve bahçede yaşayan hayvanlar için ideal bir seçenektir. Plastik köpek kulübesi su geçirmez özelliği sayesinde küçük dostlarımızı yağmur ve kar yağışlarına karşı korur, barınma alanlarını güvenli hale getirir. Bahçede yaşayan köpekler için bahçe dekorasyonlarına ve minik dostunuzun ihtiyaçlarına uygun birçok model, renk ve ebat seçeneği bulunur. Kimi zaman köpeklerin barınma alanlarını kaldırmak, tekrar kurmak ya da yerini değiştirmek gerekebilir. Bu gibi durumlar için plastik köpek kulübesi bozulup tekrar kurulabilen portatif yapılarıyla dikkat çeker ve tercih edilir. Köpeğinin güvenliğini ön plana alanlar için kapılı seçeneklere ulaşmak mümkündür. Kapısız plastik köpek kulübeleri tercih edenler içinde ihtiyaç halinde kulübenin boyut ve modeline uygun ayrı şekilde satılan kapılarda temin edilebilir. Kapılı modellerde köpeklerin hava ve solunum sıkıntısı yaşamaması için havalandırmalar yer alır. Bu kulübeler hayvanlara zarar vermeyen malzemelerden üretildiğinden gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Yapısından dolayı kolay temizlenir ve kir tutmaz. Sokak hayvanları için özel üretilen alternatifleriyle köpeklere barınma alanı sağlamak isteyen hayvanseverlerin de ihtiyaçlarını karşılar. Sokak hayvanları için tasarlanan modeller kolay kurulumu ve taşınma rahatlığı ile dikkat çeker.

İç Mekan Köpek Kulübesi

Çoğunlukla dış mekanlarda kullanılan köpek kulübesinin ev içerisinde yaşayan köpekler içinde üretilmiş modelleri bulunur. Ev dekorasyonlarına, zevklere, köpeklerin ırkına, boyutuna ve ihtiyaçlarına uygun bir çok seçenek bulmak mümkündür. İç mekan köpek kulübesi denildiğinde liste oldukça uzundur, bu sayede köpekler için en uygun ve keyifli görünüşe sahip modeller seçilebilir. İç mekanlarda köpeklerin kendilerine ait alan ihtiyacını karşılayabileceği ahşap, sünger ve kumaştan üretilmiş modeller gibi seçeneklere ulaşmak mümkündür. Ahşap köpek kulübelerinin iç mekan için üretilmiş modelleri farklı ve şık tasarımlarıyla dikkat çeker. Büyük boy, küçük boy ve orta boy köpek kulübesi seçenekleriyle her köpeğin ihtiyaçlarını karşılar. Ev içerisinde şık durması ve köpeklerin içerisinde keyifle zaman geçirebilmesi için camlı, pencereli, kapılı hatta deri kaplamalı olanları da bulunur. İç yüzeyi de ahşap olan bu kulübelerin içerisine minderler yerleştirebilir böylece dört ayaklı ev arkadaşlarının konforu arttırılmış olur.

Ahşap iç mekan kulübesi dış mekanı, iç mekana taşımak ve evinde doğal görünüm isteyenlere de hitap eder. Ev içerisinde hayvanlarına ve kendilerine konfor ve kolaylık sağlamak isteyenler için fonksiyonel ahşap köpek kulübeleri tercih edilebilir. İç mekan için tasarlanan bu kulübeler de köpeklerin oyuncaklarını, bakım ürünlerini muhafaza etmek için saklama alanları bulunur. Her model de farklı sayılarda mama saklama kutuları, sabit mama ve su kapları ile küçük dostların tüm ihtiyaçları tek seferde karşılanabilir.

İç mekan köpek kulübeleri renk, desen ve modelleriyle evlere renk katar. Sünger ve kumaşlardan yapılan bu köpek kulübeleri, köpek evleri iç mekanlarda en çok tercih edilen seçeneklerdendir. Küçük ve büyük ırk köpekler için her model türünde çeşitli boyutlara ulaşmak mümkündür. Kumaş ve süngerlerden dikilerek elde edilen bu köpek evleri, klasik kulübe görüntüsüne sahip olabilirler. Bu çeşitler sayesinde köpeklerin yumuşak dokusu ile kapalı minik evlerinin tadını çıkarmasını sağlanır. Köpeklerin uyumayı ve dinlenmeyi sevdiği yerler karakterlerine ve duygu durumlarına göre değişkenlik gösterebilir. Köpeklerin mutluluğu ve keyifli anlar geçirebilmesi için çadır köpek evleri, mağara model köpek evleri, çatılı köpek evleri tercih edilebilir.

Çadır model iç mekan köpek kulübesi şık tasarımlarıyla hayvanlara rahatlık sahiplerine ise kurulumu ve portatifliğiyle kolaylık sağlar. İhtiyaç halinde köpek sahiplerinin gidecekleri yerlere taşıyabileceği şekilde tasarlanmıştır. Sıcak tutan ve yumuşak malzemelerden üretilen bu ürün ile hayvanlar kendini huzurlu hisseder. Kumaşların gözenekli yapısı sayesinde hava giriş çıkışı sağlanır. Mağara model köpek kulübeleri ise üç boyutlu mağarayı andırır. İhtiyaç ve isteklere göre kulübe, ev ya da yatak olarak kullanılabilir. Giriş kısmı oldukça geniş olan bu modeller ile köpekler rahatça girer ve keyifli uykular çekebilir. Kapalı yapısı ile evcil dostların mahremiyet isteklerine cevap verir. Kullanıma bağlı kirlenmelerin ve istenmeyen lekelerin temizliğinde kolaylık sağlar. Islak bir bezle silinebilir ya da çamaşır makinelerinde yıkanabilirler. Bu özellikleriyle sünger köpek kulübesi köpeklerin birçok istek ve ihtiyacına yanıt verir. Sünger köpek kulübeleri istenildiği takdirde bahçeye taşınabilir, dış mekanlarda kullanılabilir. Köpeğiyle açık hava da uzun vakitler geçirmeyi sevenler için su geçirmez seçenekler de tercih edilebilir. Ayrıca iç mekanda kullanılan köpek kulübesi kediler gibi diğer patili dostlar için de uygundur.

Köpek Kulübesi Boyutları ve Ebatları

Bir köpeğin minik evinde en iyi şartlarda barınabilmesi için dikkat edilmesi gereken kriterler bulunur. Bu kriterlerden en önemlisi kulübenin sadık dostlara en uygun boyutlara sahip olmasıdır. Köpek dostlar için seçilen kulübenin en ideal sayılabilmesi için hareket alanı geniş köpek kulübesi olması gerekir. Genişlik gerekliliği köpeklerin yaş, ırk ve fiziksel özelliklerine göre değişiklik gösterir. Köpeklerin ebatlarına göre seçim yapılması onların kulübesini sevmesini ve orada vakit geçirmek istemesini sağlar. Küçük köpek kulübesi seçimi hayvanların rahatsız olmasına sebep olacağı gibi köpeğin cinsine kıyasla yüzey alanı geniş köpek kulübesi de kış aylarında veya soğuk havalarda üşümesine neden olur. Yani köpekler için mükemmel boyut tamamen onların özelliklerine göre seçilmelidir. Küçük ırklar için küçük köpek kulübesi, büyük ırklar için ise büyük köpek kulübesi tercih edilebilir. Köpeğin ebatından biraz büyük boyutlar, onların hem ruhsal hem fiziksel sağlığı için doğru tercihtir. Ne çok geniş, ne çok dar olmalıdır. Bu sebeple her boy ve ebatta tamamen minik dostlara özel köpek kulübeleri seçeneklerine ulaşılabilir ve en ideal olanı seçilebilir.

Evcil hayvanların rahatça dönmeleri, uzanmaları ve içeriye sorunsuz şekilde girip çıkabilmeleri onların konfor alanına girer ve bu konfor alanı dikdörtgen yada kare köpek kulübeleri ile daha kolay sağlanır. Evcil dostların özgür hareket alanı sağlansa da bu alanlara minder, yatak gibi eşyalar yerleştirilerek sadık dostlara mutlu bir yuvalar oluşturulur. Ayrıca köpeklerin oyuncakları ve sevdiği eşyalarıyla uyumayı, vakit geçirmeyi sevdiği herkesçe bilinir. Bu sebeple köpek kulübesi büyüklüğüne minder, oyuncak gibi eşyaların kaplayacağı alan da göz önünde tutularak karar verilmelidir. Sadık dostunuz eğer daha yavru ise ırk ve fiziksel özellikleri detaylı şekilde araştırmakta fayda vardır. Bu araştırma sonucunda köpeğin ortalama ne kadar büyüyebileceği hakkında fikir sahibi olunabilir ve doğru yetişkin köpek kulübesini edinmek kolaylaşır.

İşlevsel ve Özel Tasarım Köpek Kulübeleri

Genel özellikleriyle köpek kulübeleri bir çok ihtiyaca cevap verir. Küçük, orta, büyük köpek ırklarına uygun boyutlarına, renk model alternatiflerine, kullanılan materyale, iç dış mekan seçeneklerine kadar her tür seçeneğiyle sevimli dostlar ve sahiplerine konfor ve kolaylık sağlar. Ancak köpekler ve sahiplerinin kimi zaman özel istekleri ve ihtiyaçları olabilir. Köpek kulübeleri özel istek ve ihtiyaçları karşılamak için de geniş bir ürün yelpazesi sunar. İşlevsellik yönünden daha birçok modele rastlamak mümkün olduğu gibi eşsiz ve özel tasarımlara da rastlanır. Sadık dostlarının barınma kalitesini üst seviyeye çıkarmak isteyenler için teraslı, bahçeli, kafesli gibi modeller tasarlanmıştır. Bunların yanı sıra ısıtmalı, izolasyonlu, su geçirmez modellerde barınma kalitesini arttırır. Akıllı köpek kulübesi de bu listeye eklenebilir. Köpek sahiplerine kolaylık ve rahatlık sağlayan köpek taşıma kulübesi, katlanabilir köpek kulübesi, demonte köpek kulübesi gibi seçenekler de bulunur.

Lüks köpek kulübesi kategorisinde yer alan bahçeli köpek kulübesi, köpeklere konforlu ve geniş bir kullanım alanı sunar. Hem büyük ırk köpekler hem de küçük ırk köpekler için kullanılabilir. Genellikle ahşaptan üretilen bu kulübeler çitlerle çevrilmiş modellerdir ve verandası sayesinde açık havada köpeklerin yağmur ve güneşten korunmasını sağlar. Kapılı ve camlı olan bu modeller kendine ait bahçesi ile köpeklerin güvenli, korunaklı ve geniş bir alanda vakit geçirmesini sağlar. Teraslı köpek kulübesi yüksekte olmayı ve çevreyi izlemeyi seven köpekler için tercih edilebilir. Bahçede kulübesinde vakit geçiren köpeklerin sıkılmaması için tasarlanmıştır. Bu modellerde köpeklerin merdivenler sayesinde kulübenin 2. katına çıkar ve çevreyi gözlemleyebilir. Hava şartlarına uygun olarak terası açık olan ve veranda bulunan seçenekler tercih edilebilir.

Hayvan sahiplerinin de hayatını kolaylaştıran ve ihtiyaçlarını karşılayan köpek kulübesi alternatifleri de bulunur. Kurulum ve kaldırma gibi durumlar için demonte köpek kulübesi sağladığı rahatlık ile çeker. Siparişiniz elinize ulaştığında parçalar halinde olan bu modelleri hayvan sahipleri rahatlıkla kurabilir, gerektiğinde bozabilir ve özgürce istenilen yere götürülebilir. Bazen patili dostları uzun yada kısa süreler taşımak gerekebilir bu gibi durumlar için tasarlanmış köpek taşıma kulübesi ile taşıma ve yer değiştirme sorunları ortadan kalkar. Metal köpek kulübesine benzeyen seçeneklerin yanında, plastik, metal ve kumaştan üretilmiş her köpek ırkına uygun modellere erişmek mümkündür. Katlanabilir köpek kulübesi, sık sık mekan değişikliği yapan ve köpeğini yanından ayırmayan hayvan dostları için bir alternatiftir. Portatif oluşu nedeniyle yer kaplamayan bu kulübeler ile köpeklerin evlerinin her zaman yanlarında olmasını sağlar.

Yavru Köpek Kulübeleri

Köpek kulübeleri her ırktan köpeğe hitap ettiği gibi yaşları büyük ve küçük köpekler için de değişkenlik gösterir. Yavru köpekler için onların boyutlarına ve ihtiyaçlarına uygun modeller üretilir. Yavru köpeklerin eğitim sürecinde önemli bir ayrıntı olan tuvalet eğitimini kolaylaştırmak için zemini kolaylıkla temizlenen modeller temin edilebilir. Yavru köpeklerin kaçma, kaybolma gibi durumlarının önüne geçmek için ise kapalı köpek kulübesi ideal bir seçimdir. Oyun oynamayı her yaşta seven sadık dostların yavru köpek kulübe modellerinde oyuncaklar eklenmiş olanları da bulunur. Ayrıca yavru köpek kulübesi, küçük ırk köpekler için de uzun vadede tercih edilebilir.

Bahçede ve sokakta yaşayan hayvanların köpek kulübeleri soğuktan nasıl korunur?

Köpeklerin kulübenin içerisindeyken üşümesini engelleyecek köpek kulübe tipleri tercih edilebilir. Yan kapılı köpek evleri soğuğun içeriye girmesini büyük ölçüde önler. Ayrıca kulübeler için ayrıca satılan ısıtma cihazları temin edilebilir.

Köpekler için doğru ölçülerde köpek kulübesi seçimi nasıl yapılır?

Bunun için yetişkin köpeklerin omuz yüksekliği, uzunluğu ve kafa yüksekliği ölçülebilir böylelikle ideal ölçüye ulaşılır. Köpek yavru ise ırkına bağlı olarak büyüdüğünde sahip olacağı ortalama ölçü dikkate alınmalıdır. Köpeğin ölçülerinden biraz büyük, geniş ve yüksek boyutlar uygundur.

Köpek kulübesi fiyatları nedir? Köpek kulübelerinin fiyatları, boy ve yüksekliğe göre değişkenlik gösterir. Bunun dışında materyali, modeli de fiyatları etkiler. Geniş ürün yelpazesi ile her ihtiyaç, istek ve bütçeye uygun köpek kulübesine sahip olmak mümkündür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Köpek Kulübesi Fiyatları

282 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 282 ürün
DSACategoryId/2147483616/560000/24001772