Kedi, köpek kulübeleri iyi bir korunma ve dinlenme alanı oluşturarak bu canlıların rahat etmesini sağlıyor. Evcil hayvanlar için olduğu gibi, sokak hayvanları için de özel kulübeler üretiliyor. Satın alımda kulübelerin kullanım alanlarının yanı sıra köpeklerin fiziksel özelliklerini de dikkate almak gerekiyor. Örneğin büyük ırk bir köpek için genişliği ve yüksekliği fazla olan evleri öncelemeniz kullanılabilirlik açısından önem arz ediyor. Köpek evi çeşitleri farklı ana materyal, renk, biçim, dayanıklılık, boyut ve ağırlıklara sahip olabiliyor. Bu da köpekler için en ideal evi bulmanızı mümkün kılıyor. Evcil köpekler için yapılan ev dizaynları ile sokak hayvanları için olanlar arasında niteliksel farklar olduğundan yine satın alım aşamasında bunların bilincinde olmanız fark yaratıyor. Örneğin sokak köpekleri için kulübe tercihinde yağmur, kar gibi hava koşullarına dayanıklı, soğuğun yoğun etkisini kesen modelleri öncelemek gerekirken ev için kulübe seçiminde bu detaylar çoğunlukla aranmıyor. Köpek kulübesi fiyatları ise ürünlerin bu tür özelliklerine, marka, kalite ve sağlamlık derecelerine göre değişkenlik gösteriyor.

Köpekler için Üretilen Kulübe Çeşitleri

Sokak köpeklerinin ya da bahçede kalan köpeklerin özellikle soğuk geçen bahar ve sert geçen kış aylarında kalacak bir alana ihtiyacı oluyor. Aynı zamanda bu sevimli dostlara benimseyecekleri bir alan tahsis etmek de yine mutlu olmalarını ve aidiyet hissetmelerini sağlıyor. Zorlayıcı iklim koşullarına karşı dayanıklı olması adına sağlam köpek evlerini tercih edebilirsiniz. Kolay taşınabilir olmasından yanaysanız hafif malzemeli olanlara yönelebilirsiniz. Örneğin PP malzemeden üretilen kulübeler hem bahçede hem de balkonda yaygın biçimde kullanılıyor.

İşlevsel, Şık ve Modern Köpek Evleri

Açık alan için en ideal ürünler arasında ısı yalıtımlı köpek kulübeleri yer alıyor. Kış aylarında sıcak, yazın ise serin bir hava akışı sağlayan ısı yalıtımlı kedi, köpek evleri konforu doğrudan artırarak hayvanların hastalanmasını da önlemeye yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra kullanışlı özel üretimler de bulunuyor. Örneğin tekerlekli köpek kulübeleri portatif ürün arayışındakilerin favorileri arasında yer alıyor. 360 derece dönebilir tekerlekleri bulunan kulübeler sayesinde zorlanmadan yer değişimi yapılabiliyor. Bu tekerlekli sistemler yerden belli bir oranda yüksek olduğundan örneğin kış aylarında zeminin daha kuru olmasında da etkili oluyor. Bunların yanı sıra, özellikle küçük ırk köpekler için yaşam alanlarında kullanıma uygun kare, dikdörtgen ya da çadır biçimli, tabanı yumuşak minderle desteklenen lif, hasır, bambu vb. ana materyalli köpek kulübeleri de bulunuyor.

Özel Tasarım Köpek Kulübeleri

  • Köpek kulübelerinin birbirinden farklı pek çok dizaynı bulunuyor. Çatılı, pencereli, döner tabanlı, ısı yalıtımlı, açılır kapanır kapılı, isimlik alanlı, kapı kollu da dahil pek çok model üretiliyor.
  • Isı dengelemeli köpek barınakları özel dış kaplama, yalıtım ve iç kaplama materyallerinden imal ediliyor. Bunların yanı sıra Çürüme ve kurtlanma gibi problemlere tam dayanıklı modeller de uzun süre kullanım olanağı sunarak kısa ve uzun vadede avantaj sağlıyor.
  • Çam, gürgen gibi ağaçlar kullanılarak hazırlanan köpek evleri dayanıklılık ve sağlamlıkları ile kendini belli ediyor. Monte demonte olabilenleri gibi montaj gerektirmeyen hazır kurulumlu köpek barınakları da üretildiğinden sizin için en işlevsel olanı seçebilme olanağınız bulunuyor.
  • Kenar ve köşeleri de dahil tüm yüzeyleri zımparalanan kulübeler yaralanmaların önüne geçiyor. İçi izolasyon malzemeleri ile kaplı olanlar belli oranda ses yalıtım özelliği de içerebiliyor. Gürültücü ve oyunbaz yaramazlar için ses yalıtımlı köpek kulübeleri tercih edilebiliyor.
  • Kapılı köpek kulübeleri özellikle yavru köpekler için tercih ediliyor. Yavruların kaçmalarını önlemek adına kapısı kapatılabiliyor. Bu modeller aynı zamanda köpekleri dış etkenlere karşı da koruyor. Kilitlenebilir barınakların kontrollü kullanılması, hayvanların uzun süreler boyunca içeride bırakılmaması gerektiğini de hatırlatmak bu noktada önem arz ediyor.
ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Köpek Kulübesi Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 157 ürün
DSACategoryId/2147483616/560000/24001772