Oyun & Çiğneme Kemikleri

Kemik çiğnemenin her yaştan köpeğin birçok açıdan gelişmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Köpeklerin gelişimine yardımcı olmalarının yanı sıra minik dostlarınızın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan köpek çiğneme kemikleri, köpeğinizin özellikle gençlik döneminde dişlerinin gelişimine de önemli ölçüde yardımcı olur. Diş kaşınmalarında ve özellikle diş değiştirme dönemlerinde ise köpeğinizin dikkatini evdeki çiğnenebilir her türlü eşya ve mobilyadan uzaklaştırır.

Farklı şekillerde üretilen köpek çiğneme kemikleri mevcuttur. Köpeğinizin cinsine, yaşına ve çiğneme alışkanlıklarına göre farklı boyut, aroma ve sertlikte köpek çiğneme ve oyun kemikleri bulabilirsiniz. Çiğneme kemikleri, köpeğinizin diş ve çene sağlığı bakımından da oldukça yararlıdır. Yeteri kadar dişlerini kullanamayan ve çiğneme yapmayan köpeklerde diş problemlerinin önemli ölçüde arttığı göz önünde bulundurulursa köpek çiğneme ve oyun kemikleri ile köpeğiniz evde veya bahçede hem diş sağlığını koruyabilir hem de eğlenceli vakit geçirebilir. Köpek çiğneme kemikleri, diş plaklarını da azaltarak köpeklerin nefeslerinin kötü kokmasına engel olur ve dişlerdeki tartar oluşumunu kontrol altına alır; tartarların hatta azalmasını sağlar.

Ufak dostlarınızın sıkıldıkları zaman yapacakları aktiviteler, oldukça sınırlıdır. Onların zihinlerini meşgul edecek, saatlerce onlara oyun arkadaşlığı edecek köpek oyun & çiğneme kemikleriyle minik dostlarınızın aktivitelerini ve oyun seçeneklerini artırabilir; onlarla birlikte yeni oyunlar geliştirebilirsiniz. Evde olmadığınız zamanlarda ise çiğneme kemikleriyle siz evde yokken köpeğinizin yalnız kalsa bile oyalanmasını ve eğlenceli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Özellikle yavru bir köpeğiniz varsa çiğneme ve oyun kemikleri, daha da önemli bir hâle gelir. Yavru köpeklerin diş çıkartıyor olmalarından dolayı belirgin biçimde artan çiğneme isteklerinin yetişkin köpeklere kıyasla daha fazla olduğu bilinmektedir. Bu nedenle yavru köpeğinizin onu evdeki mobilyalardan uzaklaştıracak bir oyuncağa odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Köpeğinizin dikkatini çekecek yeni bir oyun arkadaşı olacak çiğneme ve oyun kemikleriyle köpeğinizi ödüllendirebilirsiniz.

Köpeğiniz için uygun oyun ve çiğneme kemiklerinde farklı alternatifler mevcuttur. Bu alternatifleri değerlendirirken köpeğinizin çiğneme alışkanlıklarının yanı sıra ırkı ve yaşı da önemlidir. Bu özellikleri göz önünde bulundurarak farklı boyut, şekil, sertlik ve aromalardaki kemikler köpeğiniz için oldukça heyecan verici bir hediye olacaktır.

Kemiklerin boyutu da önemli bir faktördür. Ufak ırk köpekler için ufak boyuttaki kemikleri tercih etmek doğru olacakken, büyük boy ırklar için de aynı şekilde büyük boy kemiklerin alınması uygun olur. Kemik, köpeğiniz için büyük gelirse köpeğiniz oynamaktan kaçınabilir. Küçük gelirse de köpeğiniz, kısa sürede kemiği çiğneyip bitirebilir. Uzun süre köpeğinizin çiğneyebileceği birbirinden farklı kemik seçeneklerini bulabilirsiniz.

Köpek çiğneme ve oynama kemiklerinde kemiğin aroması da köpeğiniz için oldukça ilgi çekici bir faktördür. Eğer köpeğinizin zevkine uygun aroma, boyut ve sertlikte bir kemik bulursanız köpeğiniz uzun süre kemiğini çiğneyebilir. Böylece onunla oynayabileceğiniz çeşitli oyunlarla birlikte geçirdiğiniz zamanı daha verimli kılabilirsiniz. Köpekleriniz, bahçede kemiklerini saklayıp bulabilir veya benzer oyunları geliştirerek ev içinde keyifli zaman geçirebilir.

Sevimli dostlarınızın eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacak kemikler, günün her anında köpeklerinize verilebilir. Onların diş gelişimine katkıda bulunabilecek çeşitli ebat, aroma ve sertliğe sahip çiğneme ve oyun kemik modelleri ile minik dostlarınıza onları çok mutlu edecek bir sürpriz yapabilirsiniz.

Köpeğinizin ihtiyaçlarına birebir uyum sağlayabilecek ve onun oyun alışkanlıklarını geliştirebilecek onlarca farklı çeşitte köpek çiğneme ve oyun kemiği bulabilirsiniz. Farklı ebat, aroma ve sertliğe sahip çiğneme ve oyun kemikleri ile köpeklerinize onları uzun süre boyunca eğlendirebilecek ve keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak bir ödül verebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Köpek Çiğneme Kemikleri

592 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 592 ürün
DSACategoryId/2147483616/560000/24004115/60006968