Müzik Kutusu

Müzik kutuları her yaştan insanın sevdiği, hoş dekoratif eşyalar arasında yer alır. Farklı markaların adı altında üretilen müzik kutusu çeşitleri sadece müzikleriyle değil görsellikleriyle de dikkat çeker. Özellikle kar küresi görünümlü modeller hediye olarak sıklıkla tercih edilir. Kürenin içinde farklı biblolar yer alabilir. Biblo modellerinin üzerinden süzülen kar taneleri ise kürelerin romantik gözükmesini sağlar. Özel günlerin vazgeçilmez hediyeleri arasında yer alan küreler hoş görünümleri dışında müzik kutusu olarak da kullanılabilir. Ürünlerin alt ya da arka bölümlerinde yer alan anahtarı çevirdiğiniz zaman müzik çalmaya başlar. Sese ve kar tanelerine eklenen ışıklar ise ürünün oldukça özel bir görünüme sahip olmasını sağlar. Kış temalı ürünleri yılbaşı döneminde ya da doğum günlerinde, yıl dönümlerinde sevdiklerinize hediye olarak verebilirsiniz. Pille çalışan müzik kutuları kaliteleri malzemeler kullanılarak üretilir. Bu nedenle oldukça dayanıklı olduklarını söylemek mümkündür. Müzik kutusu ışıklı modellerinin alt bölümünde polyester, üst bölümünde ise cam malzeme kullanılır. Sağlam tasarımlar ürünlerin uzun yıllar güvenilir bir şekilde kullanılmasını sağlar. Sadece pili değiştirerek müzikten ve ışıktan yararlanabilirsiniz. Kar taneleri ise küreyi her hareket ettirdiğinizde yavaşça süzülür. Otomatik kar püskürtmeleri dinlendirici müzikle birleştiği zaman ortaya oldukça hoş bir dekoratif eşya çıkar. Üstelik dinlendirici müzikler birden fazla olduğu için sırayla hepsini dinleyebilirsiniz. Ürünlerin ışıkları da mavi, kırmızı, yeşil gibi farklı tonlarda yanabilir. Bu özelliği sebebiyle odanızda gece lambası görevi de görebilir. Müzik kutusu çeşitleri sadece kar küresi modellerinde değildir, kapalı kutu şeklinde olan seçeneklerde bulunur. Klasik müzik kutusu görünümündeki ürünler farklı konseptlere sahiptir. Her konsept farklı renklere, tasarımlara ve müziklere sahip olabilir. Kurmalı müzik kutusu çeşitlerinden dilediğinizi satın alabilir, dinlendirici müziklerle kendinize hoş bir ortam yaratabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Müzik Kutuları

Farklı tasarımlara sahip ürünler kaliteli malzemeler kullanılarak üretilir. Evin içinde dekoratif amaçlı kullanmak ya da sevdiklere hediye edilebilir. Özellikle balerinli mini piyano modelleri klasik müzik kutuları arasında yer alır. Eski zamanlarda da kadınların yatak odalarında sıklıkla bulunan balerinli müzik kutusu çeşitleri zarif tasarımlarıyla dikkat çeker. Piyano üstünde bulunan balerin müzik çalmaya başladıktan sonra dönmeye başlar. Hoş müzik eşliğinde dönen balerin oldukça tatlı bir görünüm sağlar. Müzik kutusu küçük modelleri yatak odasında aynalı komidinin üzerinde, dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz. Kurma koluyla çalışan ürün beyaz tasarımı sayesinde farklı dekorasyonlarla da uyum içinde kullanılabilir. Zarifliği İle dikkat çeken bir diğer parça kendi ekseni etrafından dönen atlı karınca müzik kutusudur. Atlı karınca lunaparklarda bulunan, çocukların sevdiği oyuncaklardan biridir. Bu nedenle oyuncak müzik kutusu olarak tercih edilebilir. Minyatür atlı karıncayı anımsatan ürün müzik eşliğinde 360 derece döner. Dinlendirici müzik yaramaz çocukların durulmasına da yardımcı olabilir. Ayrıca ürün ahşap ve PVC malzemeler kullanılarak üretildiği için oldukça sağlamdır. Dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca oyuncak ya da dekoratif eşya olarak kullanılabilir. Atlı karıncaların üzerinde ise yağlı boya kullanılır, bu nedenle renkleri uzun yıllar solmaz. Müzik kutusunun el yapımı olması ve elle boyanması da oldukça değerli bir ürün olduğunun göstergesidir. Eğer klasik müzik kutularını tercih etmek isterseniz de kapalı ve mini müzik kutusu modellerini tercih edebilirsiniz. Minik boyutları sayesinde fazla yer kaplamayan ürünleri istediğiniz her yere koyabilirsiniz. Ürünlerin yanlarında bulunan kollar müziğin çalmasını sağlar. Kutunun içinde yer alan mekanizma kolla beraber dinlendirici sesler ortaya çıkar. Ayrıca kutuların içinde ayna da bulunabilir.

Farklı Konseptlere Sahip Müzik Kutuları

Ürünler sadece müzik ve ışık yaymakla kalmaz, hoş bir dekoratif eşya görevi de görür. Özellikle farklı konseptlere sahip olan ahşap müzik kutusu çeşitleri sevdiğiniz filmlere ait müzikler ve tasarımlar içerebilir. Harry Potter tasarımlı kutular konsept ürünlere örnek olarak gösterilebilir. Harry Potter hayranlarının severek kullanabileceği ürünler ahşap kutuludur. Kutunun üzerinde Harry Potter yazısı ve filme ait bazı semboller yer alır. Ürünün dikkat çeken özelliğinin başında ise Harry Potter’ın klasik müziğinin çalması gelir. Kutunun yanında bulunan kolu çevirdiğiniz zaman diğer modellerden farklı olarak film müziği çalar. Filmin hayranıysanız kendinize ya da hayranı olan sevdiklerinize hediye olarak satın alabilirsiniz. Ürünler kaliteli ahşap malzemeler kullanılarak üretildiği için oldukça dayanıklı ve sağlamdır. Konseptler sadece filmlerle alakalı değildir, hareketli müzik kutusu modellerinin içindeki figürler de farklı konseptler elde edilmesini sağlar. Özellikle kar küresi çeşitlerinde, küre içinde kız kulesi, ağaç, sokak lambası, sevgili, atlı karınca gibi farklı figürler yer alabilir. Bu figürler ışıklarla süslendiği zaman ortaya oldukça hoş bir görünüm çıkar. Işıklı modeller arasında 3D Samanyolu galaksi temalı ürünler de dikkat çeker. Büyük bir cam fanus içerisinde bulunan Satürn gezegeni temaya uygun renklerle ışıklandırılır. Pille çalışan modeller müzikli bir gece lambası görevi görebilir. Üstelik ürünlerde 5 farklı renk seçeneği de bulunabilir ve renkler otomatik olarak değişebilir. Bu sayede odanızın karanlıkta rengarenk görünmesini sağlayabilirsiniz. Çevirmeli müzik kutusu modelleri nostalji temalarıyla da dikkat çeker. Özellikle balerinli kutular eski dönemleri anımsatan tasarımlara sahiptir. Piyano dışında kalp görünümlü kutular içinde de yer alabilen balerin figürleri müzikle beraber dönmeye başlar. Zarif tasarımlı ürünler dinlendirici müzikle beraber tüm günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olur.

Hediye Olarak Verilebilecek Müzik Kutusu Çeşitleri

Farklı renk ve tasarımlara sahip olan müzik kutusu çevirmeli kullanımı ile nostaljik bir hava yaratır. Işıklı, renkli, hoş müzikli ve temalı ürünler hediye olarak vermek için oldukça uygundur. Ürünlerin kibar tasarımları kişiyi mutlu etmeye yetecektir. Özellikle sevdiğiniz kadına doğum günlerinde, yıldönümlerinde ya da herhangi bir anda romantik kar kürelerinden verebilirsiniz. Sevgili temalı ürünlerin cam fanuslarının içinde kullanılan kar taneleri, sokak lambaları ve sevgili figürleri ürünlerin romantik bir hediye olmasını sağlar. Kaliteli ürünleri sevdiğinize ya da arkadaşlarınıza vererek sevginizi tazeleyebilirsiniz. Farklı tasarımlara sahip ürünleri çocuklarınıza da hediye edebilirsiniz. Özellikle atlı karınca ya da unicorn figürlü modeller kız çocuklarının ilgisini çekebilir. Pembe ve tonlarının kullanıldığı modeller kız çocukların odasında dekoratif eşya olarak kullanılabilir. Ayrıca karların otomatik olarak püskürtülmesi küçük çocukların da ilgisini çekebilir. Müzik kutusu hediye seçenekleri arasında nostaljik havalara sahip balerinli modeller de yer alır. Hem sevdiğinize hem de annenize hediye edebileceğiniz ürünler sadece müzik kutusu olarak değil takı kutusu olarak da kullanılabilir. Balerinin döndüğü yerin altında ufak boşluklar bulunur, bu boşluklara küçük takılarınızı koyabilirsiniz. Müzik kutusu alarak aynalı dolabınızın önünde fazladan eşya olmasını engelleyebilir, dekorasyonu koruyabilir ve takılarınızı kolayca muhafaza edebilirsiniz. Üstelik şık tasarımlı ürünler cam kapakları sayesinde takılarınızı görebilmenizi de sağlar. Oldukça fonksiyonel olan ürünler kullanışlı bir hediye olarak verilebilir. Benzer özellikler pembe bavul görünümlü müzik kutuları için de geçerlidir. Bavulu andıran kutuların içinde ayna, takı bölümleri ve balerin bulunur. Özellikle genç kızların tercihi müzik kutusu balerinli modeller kaliteli pvc malzeme kullanılarak üretilir. Farklı bir görünüme sahip olması ürünün dikkat çekici olmasını sağlar. Seyahat etmeyi seven kişilere manidar bir gönderme amacıyla valiz tasarımlı müzik kutularını tercih edebilirsiniz.

Kişiye Özel Tasarımlı Müzik Kutuları

Sevdiklerinize özel günlerde ya da içinizden geldiği herhangi bir anda müzik kutusu hediyesi verebilirsiniz. Ürünlerin kişiye özel tasarımlara sahip olması hediyeyi verdiğiniz kişinin oldukça hoşuna gidebilir. Bunun sebebi, kişiye özel müzik kutusu çeşitlerinin fotoğraflı olmasıdır. Sevdiğinizle olan fotoğrafınızın kar küresinin üzerinde olması oldukça değerli ve anlamlı bir hediye olmasını sağlar. Sadece maddi değil aynı zamanda manevi bir anlama da sahip olur. Size özel bir güne ait, hatıra olarak kalacak resmi seçebilirsiniz. Müzik kutusu bir nevi çerçeve özelliği görerek fotoğrafı rafınızda ya da masanızda saklamanızı sağlar. Fotoğrafı yüklerken boyutuna ve yüksek çözünürlü olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede çerçeve alanıyla uyumlu bir görünüm elde edilebilir. Kurma mekanizması ile çalışan ürünler hoş müzikler eşliğinde fotoğrafa bakmanızı sağlar. Ayrıca ürünler diğer kar küreleri gibi ışıklara da sahiptir. Bu nedenle oldukça fonksiyonlu bir ürün olduklarını söylemek mümkündür. Kişiye özel müzik kutusu büyük ebatlarıyla da dikkat çeker. Büyük tasarımlar çerçevedeki resimlerin de net bir şekilde belli olmasını sağlar. Ayrıca odanın karanlıkta aydınlık gözükmesine yardımcı olur ve gece lambalarına benzer bir kullanım şekli oluşturur. Oldukça anlamlı ve değerli olan resimli müzik kutusu dekoratif olarak da hoş görünür. Özellikle yatak odalarında tercih edilen kutular resimlerle beraber ortama tam anlamıyla uyum sağlayabilir. Sevdiğiniz kişilere karşı beslediğiniz hisleri çok fonksiyonlu müzik kutularıyla belli edebilirsiniz. Sadece çerçeve görevi görmeyen, aynı zamanda müzikle beraber ruhun dinlenmesini sağlayan ışıklı müzik kutusu çeşitleri oldukça mutlu edicidir. Rahatlatıcı melodiler kişinin günün yorgunluğundan uzaklaşmasına yardımcı olabilir. Sevdiğiniz kişiler yoğun bir şekilde çalışan biriyse eve geldiğinde rahatlamasını sağlayacak müzik kutuları satın alabilirsiniz. Zamansız ürünler her dönem zarif tasarımlarını korur.

Gelişmiş Donanımlara Sahip Müzik Kutuları

Müzik kutuları genellikle nostaljik havalarıyla ön plana çıkar. Özellikle gramofonlu müzik kutusu eski yılları özleyen kişilerin severek kullandığı dekoratif ürünlerdendir. Gramofon görünümlü ürünler büyük ya da küçük boylarda olabilir. Salon dekorasyonuna şık bir hava katan ürünler eski dönem tasarımıyla oldukça dikkat çeker. Ürünlerde iğne, boru, kurma kolu, plak, çekmece gibi detaylar yer alır. Pek çok ayrıntının düşünüldüğü modellerde kolu kurduğunuz zaman klasik müzik çalmaya başlar. Rahatlatıcı melodiler sayesinde plak dinlediğinizi hissedebilirsiniz. Üstelik çekmece bölümüne takılarınızı, saatlerinizi de koyabilirsiniz. Nostaljik görünümlü ürünlerin kullanımı da oldukça kolaydır. Açma kapama düğmesine basarak müziğin başlayıp durmasını sağlayabilirsiniz. Enstrüman modelleri de gramofon gibi ilgi çeker. Özellikle yüksek kalitedeki malzemeler kullanılarak üretilen, 360 derece dönebilen kutular oldukça gösterişli tasarımlara sahiptir. Benzer donanımlar ve şık tasarımlar daktilo görünümlü müzik kutusu modelleri içinde geçerlidir. Ürünler gerçek bir daktiloyu andırır, ancak kurma kolu sayesinde müzik çalar. Çok fonksiyonlu olması ürünün dekoratif eşya olarak da kullanılmasını sağlar. Üstelik daktilo modellerinde de değerli eşyalarınızı saklamanızı sağlayacak çekmece bulunur. Donanımsal açıdan gören kişileri kendine hayran bırakan müzik kutusu ucuz modellerden bir diğer dikiş makinesi görünümlü kutulardır. Annelerin eski dönemlerde evlerinde kullandığı dikiş makinesi tüm detaylara sahip bir objedir. Üzerindeki çekmeceler, kumaşlar, makas ve ayak gibi detaylar sert plastikten üretilen modelin gerçekçiliğini arttırır. Makinenin yanında yer alan ufak kol ise dinlendirici melodinin çalmasını sağlar. Donanımlı ürünler çekmeceleri sayesinde takı kutusu olarak da kullanılabilir. Evinizde ya da ofisinizde kişisel eşyalarınızı saklamak için çekmeceli müzik kutusu kurmalı çeşitleri tercih edebilirsiniz. Ürünler arasında atlı karınca tasarımlı modelleri oyuncak olarak da hediye edebilirsiniz. Ayrıca gerçek bir oyuncağı anımsatan melodi kutuları da yer alır. Üstelik 12 ay ve üzeri bebekler içinde satın alınabilir.

Müzik Kutusu Çeşitlerinin Fiyatları

Farklı markalara ait müzik kutuları farklı fiyatlara sahip olabilir. Müzik kutusu fiyatları belirlenirken üretimlerde kullanılan malzemelerin kalitesi, tasarımlar, ürünlerin ebatları, fonksiyonları ve markalar dikkate alınır. Her marka kendi kalite standartları gereği ürünlerinde farklı fonksiyonlar kullanabilir. Kar küresi çeşitlerinde ürünlerin cam kaliteleri, camların içlerinde kullanılan figürler, kar tanelerinin otomatik ya da manuel olarak hareket etmesi gibi detaylar fiyatları etkileyebilir. Fonksiyonel ürünlerde ise kutuların herhangi bir konsepte uygun olması, ışıkların kalitesi ve ebatlar önemlidir. Bazı müzik kutusu çeşitleri ufak ebatlara sahiptir ve raflarda üzerinde rahatlıkla kullanılabilir. Bazı modeller ise oldukça büyük boyutlara sahiptir ve geniş raflarda ya da masalarda kullanılmaları gerekir. Üretimlerinde kullanılan malzemelerin kalitesi de bu doğrultuda değişebilir. Ayrıca sahip oldukları teknolojik donanımlar da fiyatlandırma açısından oldukça önemlidir. Çoğu üründe kurma kolu bulunur, ancak bazı modeller bluetooth ya da USB bağlantısıyla çalışabilir. Teknolojik donanımlara sahip müzik kutusu Bluetooth bağlantılı çeşitler hoparlör görevi görebilir. Sevdiğiniz müzikleri müzik kutusu sayesinde sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz. Bluetooth bağlantısı olan tüm cihazlarla beraber müzik kutularını kullanmak mümkündür. Oldukça kolay bir şekilde bağlanabilen ürünlerin fiyatları teknolojik donanımları itibariyle diğerlerinden farklı olabilir. Benzer şekilde USB müzik kutusu modelleri de her seferinde aynı melodiyi dinlememenizi sağlar. USB girişi sayesinde ürüne telefonunuzu bağlayabilir, dilediğiniz şarkıları dinleyebilirsiniz. Şık tasarımlı ürünler yeni nesil ve nostaljinin birleşmesi sonucu elde edilir. Bu nedenle her yaştan insan tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Ürünlerin gelişmiş hoparlör çıkışları tüm basları ve tizleri net bir şekilde duyabilmenizi sağlar. Oldukça kaliteli özelliklere sahip olan kutular yemek yaparken, ders çalışırken, işteyken ruhunuza iyi gelen müzikleri dinlemenizi sağlar. Müzik kutusu en ucuz ve kaliteli modellerle karşınıza çıkabilirsiniz. Müzik kutularına avantajlı fiyatlarla Hepsiburada’dan ulaşabilirsiniz.

Müzik Kutusu Çeşitleri Nasıl Çalışır?

Ürünler oldukça kolay bir çalışma mekanizmasına sahiptir. Mekanik müzik kutusu modelleri bir kurma koluna sahiptir. Kolu belirli bir süre çevirdikten sonra bırakabilir ve dinlendirici melodinin tadını çıkarabilirsiniz. Ahşap kutuların kapağını açtığınız zaman kolun çalışma mekanizmasını da keşfedebilirsiniz. Mekanik modeller dışında bluetooth ve USB bağlantısıyla çalışan yılbaşı müzik kutusu çeşitleri de bulunur. Ürünler hem konsept tasarımlı hem de kullanışlıdır.

Müzik Kutuları Çocuklara Uygun mu?

Çocuğunuza hediye almak isterseniz bebek müzik kutusu tercih edebilirsiniz. El yapımı atlıkarınca tasarımları, çizgi film karakterlerini içeren kar küreleri ya da ışıklarıyla göz kamaştıran melodi kutuları çocukların ilgisini çekebilir. Ürünlerin hem ışıklı hem de müzikli olması sakinleşmelerini de sağlar. Üstelik kurmalı müzik kutusu satın alarak el becerilerinin gelişmesine de yardımcı olabilirsiniz.

Müzik Kutuları Kaliteli mi?

Ürünler oldukça kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanır, bu nedenle uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Kar kürelerinde kaliteli ve kalın camlar tercih edilir. Diğer kutularda ise sert plastik ya da ahşap malzeme kullanılır. Müzik kutusu ahşap modeller nostaljik görünümleriyle hoş bir dekoratif eşya görevi görebilir. Ayrıca ahşabın kalitesi sayesinde dış yapıları zarar görmeden kullanılabilir. Özellikle el yapımı, işlemeli ahşap kutular oldukça değerli bir görünüme sahiptir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Müzik Kutuları

5156 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 52 / 5156 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?