Tarihçesi 1800’lü yıllara kadar uzanan müzik kutusu, kurmalı ve hareketli sistem üzerine konumlandırılan özelleştirilmiş silindirin, hareketi esnasında ortaya melodiler çıkarmasını sağlayan bir sistemdir. Geçmiş yıllardaki modeller daha büyük olsa da teknolojinin gelişmesiyle cebe bile sığabilecek boyutlara ulaşan müzik kutusu modelleri, son yılların en gözde hediyelik eşyaları ve koleksiyon ürünleri hâline gelmiştir. Dünya çapında çok sayıda markanın, değişik temaları gözeterek geliştirdikleri görsellerle büyük bir çeşitlilik kazanan müzik kutuları, sevdiklerinize sevginizi ifade etmenizin en güzel yollarından biridir.

Müzik Kutusu Modelleri

Modern zamanların stresli ve hızlı yaşantısı içinde yaşamasına rağmen aklı, eski güzel günlerde olanların vazgeçilmezleri arasında yer alan müzik kutusu modelleri, evinizin en güzide bölümlerine huzur getirebilir. Kurmalı mekanizması üreticiden üreticiye farklılık gösteren ve tematik çalışmalar neticesinde hayli farklı formlar kazanan müzik kutusu modelleri, seçeceğiniz ürüne göre çeşitlilik gösterir. Çalışma sırasında ortaya koydukları melodiler açısından da büyük değişiklik arz eden müzik kutusu modelleri, klasik müzikte öne çıkan eserlerden artık herkesin ezbere bildiği rock müzik parçalarına, özel günleri anımsatan marşlardan çocuk şarkılarına kadar çok geniş bir yelpazede yer alır.

Sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapmak için edinebileceğiniz müzik kutusu çeşitleri, tercih edeceğiniz modele has özellikler sayesinde, sürprizinizin daha eğlenceli olmasını sağlayabilir. Özellikle bölmeleri hareketli olan ve bu bölmelerin hareket ettirilmesiyle otomatik olarak çalışan ürünler, size ve sevdiklerinize eğlenceli anlar yaşatabilir. Arzu ederseniz tematik görsele sahip modellerin yanı sıra yalnızca müzik kutusu mekanizmasını da satın alabilirsiniz. Özellikle koleksiyon amacıyla müzik kutusu ediniyorsanız ve bu ürünlerin görsellerinden ziyade çaldıkları melodiler sizin için daha önemliyse yalnızca mekanizma yapılı ürünler, sizin için ideal olabilir.

Müzik Kutusu Fiyatları

Ailenize, sevdiklerinize ve arkadaşlarınıza hiçbir zaman eskimeyecek ve modası geçmeyecek bir hediye almak istiyorsanız müzik kutusu modellerinden dilediklerinize yönelebilirsiniz. Ürünleri, eğer hediyelik eşya olarak alacaksanız hediye edilecek kişinin müzik zevkini ya da hobilerini bilmeniz ve bunu gözeterek müzik kutusu almanız uygun olur. Örneğin sevdiğiniz kişi müzik türü olarak klasik müzik dinliyorsa, farklı görsel temalarla zenginleştirilen klasik müzik melodili ürünleri tercih edebilirsiniz. Eşinize evlilik yıl dönümünüzde unutulmaz bir hediye almak istiyorsanız evlilik marşı çalan modelleri seçebilirsiniz. Sevdiklerinizi mutlu etmenize yardımcı olacak müzik kutusu fiyatları, seçeceğiniz ürünün markası, modeli, boyutları, çaldığı melodi, lisanslı olup olmaması gibi çok sayıda değişkene göre farklılık gösterebilir.

Yalnızca hediyelik eşya ve koleksiyon ürünü şeklinde değil; ev dekorasyon eşyası olarak da değerlendirilebilecek olan müzik kutusu, müziğe merakı olan ve müzik kutularının kendilerine özgü yapılarından hoşlanan herkesin değerlendirebileceği yapıdadır. Polifonik melodileri doğru ritmik akışta çalarak sizi geçmişe götürebilecek müzik kutusu modelleri, zihninizi dinlendirmek istediğinizde destek alabileceğiniz minyatür eşyalardır. Oturma odası, salon, çalışma odası ya da yatak odasının gözde bölgelerine konumlandırabileceğiniz müzik kutusu çeşitleri, görsel yapılarıyla odalarınızın havasını değiştirirken, dilediğiniz zaman çalacakları melodilerle atmosferin başka bir boyut kazanmasında önemli rol oynar. Yetişkinler kadar çocukların da ilgisini cezbeden ürünler, küçük ve ilgi çekici yapıları sayesinde çocukların oyunlarına yeni bir soluk getirebilir. Özellikle çocuklara özgü temaları üzerinde bulunduran müzik kutuları, içerdikleri hoş melodilerle çocukların farklı müzikleri keşfetmelerine de ortam hazırlayabilir.

Dikkatli ve özenli kullanıldığında nesilden nesle aktarılabilecek müzik kutusu modelleri, geçmişi bugünde yaşayıp bugünden de geçmişteki gibi keyif almanıza yardım edebilir. Siz de ilginizi çeken ürünlerden dilediklerinizi edinerek müzik kutularının gizemli ve içten dünyasına adım atabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Müzik Kutuları

Toplam 24 / 3040 ürün
DSACategoryId/60002028/18021300/60003775/60005733