1982 yılından bu yana oyun sektöründe faaliyetlerini sürdüren Electronic Arts, geliştirdiği oyunların dijital olarak alınıp oynanabilmesini Origin aracılığıyla mümkün kılıyor. Özellikle kutulu oyun arşivi yapmayan veya oyunları daha erişilebilir fiyatlarla dijital formatta edinmeyi hedefleyenlerin yolu, Origin isimli oyun dağıtımı temelli yazılıma düşüyor.

Electronic Arts’ın geliştirdiği yapımların ve diğer oyun şirketleri tarafından platform üzerinden yayınladıkları oyunların düzenli olarak güncellenmesini, online modlarının değerlendirilebilmesini ve oyuncuların birbiriyle etkileşime girmesini sağlayan Origin, 3 Haziran 2011’den beri kullanılabiliyor. PC başta olmak üzere macOS, iOS, Android ve Facebook üzerinden kullanılabilen hizmet; Nintendo Network, PlayStation Network ve Xbox Live gibi oluşumlarda da bulunan birtakım unsurları beraberinde getiriyor. Bunların arasında; profil yönetimi, arkadaşlarla iletişim veya doğrudan oyuna dahil olma gibi network temelli noktalar, oyundayken platforma dair detayların oyundan çıkmadan kontrol edilebildiği arayüz ve TwitchTV gibi yeni nesil yayıncılık sistemleri yer alıyor. Ayrıca oyun kütüphanesinin paylaşılabilmesi gibi detaylar da Origin platformunun özellikleri içerisinde bulunuyor.

Origin, modern oyun dağıtım platformlarında boy gösteren yenilikleri de taşıyor ve bunlardan biri de oyun kayıtlarının bulutta saklanması oluyor. Oyuna dair kayıt verilerinin diskten silinmesi durumunda buluttan yedek kayıt dosyalarını Origin hesabının ilgili dizinlerine anında yükleyen platform, bu sayede oyun keyfinin herhangi bir şekilde yarım kalmamasını temin ediyor. Bunun yanı sıra oyunların otomatik olarak güncellenmesi, achievement olarak nitelendirilen oyun içi başarımların sunulması, ödül mekanizmasının işletilmesi platforma değer katıyor.

Oyun tutkunlarının Electronic Arts tarafından geliştirilen oyunları çıkar çıkmaz dijital olarak satın alabilmelerine olanak tanıyan Origin, oyunların herhangi bir indirme ve kullanım süresi sınırlaması olmaksızın değerlendirilebilmesini garanti ediyor. Oyuncuların dijital oyun kütüphaneleri oluşturarak diledikleri zaman diledikleri oyunu oynayabilmeleri için çeşitli güncellemeler ve iyileştirmelerle her geçen gün daha da iyi hale getirilen Origin, arayüzü üzerinden oyunların demolarının da indirilip oynanabilmesine ortam hazırlıyor. Ayrıca, Electronic Arts’ın artık klasik haline gelen yapımlarını da “On the House” başlığı altında ücretsiz olarak sunan Origin, yeni nesil oyuncuların EA klasikleriyle tanışmalarına imkan veriyor.

Kutulu olarak alınsa da mutlak suretle Origin’in kurulmasını isteyen Electronic Arts oyunları da bulunuyor. Sıra dışı oynanış mekaniklerine sahip A Way Out, futbolseverleri ekran karşısına kilitleyen FIFA serisi, hız tutkununu yarış meraklılarının takip ettiği Need for Speed serisi, Star Wars evreninin en iyi şekilde deneyimlenebilmesini sağlayan Star Wars Battlefront serisi, platform türü oyunların geldiği son noktayı işaret eden Unravel ve Mech savaşlarının en eğlenceli halini yansıtan Titanfall serisi bu oyunlardan bazıları oluyor.

Electronic Arts’ın imza attığı oyunların oyun konsolu harici platformlarda oynanabilmesi için Origin’in indirilip yüklenmesi kadar, sistemin kullanılabilmesi amacıyla kayıt işlemlerinin doğru şekilde gerçekleştirilmesi de gerekiyor. Web sitesi veya uygulama üzerinden kayıt işleminin tamamlanmasının ardından Origin Store üzerinden oyun alınabileceği gibi çeşitli şekillerde edinilebilecek oyun aktivasyon anahtarları da yine bu platform üzerinden etkinleştirilebiliyor. İnternet hızına ve oyunun dosya boyutuna bağlı yükleme sürecinin ardından edinilen veya aktive edilen oyunlar oynanabilir hale geliyor. Aynı zamanda, gereksinim duyulursa Origin harici oyunlar da platforma eklenerek oyunların daha kolay erişilebilir olması sağlanabiliyor.

Sayısı 100’ü aşan oyunu aylık veya yıllık ödenecek belirli meblağ karşılığı sınırsız oynamayı hedefleyen oyun tutkunları ise platformun sunduğu Origin Access hizmetinden yararlanıyor. En yeni oyunlarına erişimi Origin Access Premium servisi üzerinden verecek olan yazılım, oyuncuların en çok kullandığı platformlardan biri olmayı başarıyor.

Origin

237 ürün var
  1. Fiyat Aralığı
    -
  2. Fırsat Ürünleri
  3. Ürün Puanı
  4. Satıcı
BAŞA DÖN