Oyunlar

Oyun Konsolları Oyunları

Donanım olarak güçlü bir bilgisayara sahip değilseniz, akşamları kanepenize oturup büyük ekran televizyonunuzda rahat rahat oyun oynamak istiyorsanız, bir oyun konsolu alıp sevdiğiniz tarzda oyunları oynamaya, dijital oyunların sihirli dünyasına seyahat etmeye başlayabilirsiniz.

Oyun Konsolları ve Oyunları

Sony tarafından geliştirilen Playstation serisi, Microsoft tarafından geliştirilen Xbox serisi ve Nintendo tarafından geliştirilen Wii ile Nintendo DS konsolları kendilerine has oyunlar ve aksesuarları oyuncuların beğenisine sunuyor. Takip ettiğiniz birden fazla platforma çıkan oyunları, sahip olmak istediğiniz yeni nesil konsollar aracılığıyla oynayabilirsiniz. Ancak bazı oyunlar sadece tek konsola özel olarak (Exclusive) hazırlanır, hatta Türkçe seslendirme ve alt yazı desteğine sahiptir. Bu yerelleştirme sayesinde oyunlardan alacağınız keyif ve oyunun size yaşatacağı deneyim daha da artacaktır.

Firmaların konsollara özel geliştirdiği oyunlar, PC oyuncularının senelerdir gıptayla baktıkları yapımlar olmaya devam ediyorlar. Bu bakımdan merak ettiğiniz özel oyunlar için, birden fazla konsol almak sizin yararınıza olacaktır. Zira bu farklı deneyimler, başka bir konsolda olmayacaktır.

Oyun konsolları oyunlarını almadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Oyunları kendi başınıza mı oynayacaksınız, internet üzerinden mi oynayacaksınız, yoksa ev ortamında sevdiklerinizle mi oynayacaksınız? Bu üç duruma göre seçeceğiniz oyunlara dikkat etmelisiniz. Zira bazı oyunlar tek kişilik senaryo moduyla gelerek herhangi bir “çoklu oyuncu” modunu beraberinde bulundurmaz. Elbette bu, oyunu kısa sürede bitirip bir köşeye atacağınız anlamına gelmez. Çeşitli rol yapma oyunları, birkaç yüz saati bulan oynanış süresine sahipken, kimi aksiyon oyunları, her oynanışta farklı olaylar yaşamanızı sağlayacak çok zengin senaryolara sahip olabilir. Bazı oyunlar ise sadece çoklu oyuncu moduyla gelip oyuncuya herhangi bir senaryo sunmaz. Bu oyunlara en güzel örnek bazı üçüncü şahıs savaş oyunlarıdır. Böyle oyunlarda internet üzerinden katılacağınız onlarca oyun türü olmasından ötürü, oynarken geçen sürenin farkına bile varmayabilirsiniz. Kısacası oyunların başında geçireceğiniz süre her hâlükârda uzun olacaktır.

Son çıkan oyunları takip edip oynamak isteyen biriyseniz ve eski nesil konsollara sahipseniz, yeni nesil konsollardan edinme vaktiniz geldi. Bazı oyun firmaları, yeni çıkan oyunlarını artık yalnızca yeni nesil konsollar için geliştiriyorlar. Ama üzülmeyin, eski nesil konsollar için hala yeni oyunlar çıkmaya devam ediyor. Ayrıca bazı firmalar, eski oyunların daha kaliteli görsellere ve seslere sahip yeni sürümlerini, yeni nesil konsollar için geliştirip oyuncuların beğenisine sunuyor. Bu sayede eski nesil konsollara sahip olmayan oyun severler, kaçırdıkları oyunları oynama fırsatı yakalıyorlar.

Spor, yarış, aksiyon oyunları olmak üzere pek çok çeşit oyunu sunan firmalar, konsolların gerek donanımları gerekse beraberinde getirdikleri ekstra özellikleri, oyunlarına adapte ederek, oynadığınız oyunlardan en yüksek deneyimi yaşamanızı hedefliyor. Hareket algılayıcı sistemle uyumlu olan konsollar, özellikle spor ve eğlence oyunlarında geçirdiğiniz zamanın çok daha eğlenceli hale gelmesini sağlarken, temel düzeyde sanal gerçeklik desteği veren konsollar, teknolojinin geldiği noktaları görmenize ve şaşırmanıza neden olacak. Ayrıca konsollar için üretilen yarış direksiyon seti gibi farklı kontrolcüler, oyunlardan daha çok zevk almanızı sağlayabilir.

Konsolunuz sistem güncellemeleri ve oyun güncellemeleri için internet bağlantısına ihtiyaç duyar. Keyifli ve sorunsuz bir oyun deneyimi için konsolunuzu ve oyunlarınızı güncel tutmanızda fayda vardır.

Yakın gelecekte oyun severlerin hayatına girecek olan sanal gerçeklik (Virtual Reality) teknolojisinin ise, çeşitli fuarlarda yeni nesil konsollar üzerinde tanıtımı yapılıyor. Hatta bu teknolojiyi deneyenler, gördükleri karşısında şaşkınlar. Uzmanlar, sanal gerçeklik teknolojisinin yeni nesil konsollara geleceğini ve görsel devrimlerle oyun deneyimlerini alt üst edeceğini belirtiyorlar. Eğer oyunlara meraklıysanız siz de bu devrime şahitlik edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oyun Konsolları Oyunları

Seçimlerinize uygun ürün bulunamadı
DSACategoryId/60003054/2147483602/33000018