Oyun Ödeme Kartları

Xbox Live, Microsoft’un Xbox 360 ve Xbox One kullanıcıları için özel olarak hazırlamış olduğu çevirim içi bir ağdır. Bu ağ sayesinde Xbox kullanıcıları pek çok hizmete ulaşabilirler. Kullanıcılar bu platformdaki hizmetlerden faydalanabilmek için Xbox Live üzerinde ücretsiz ve gold olmak üzere iki tip üyelik oluşturabilirler. Ücretsiz üyelik ile yalnızca private chat, yani özel sohbet özelliğinden yararlanılabilirken, diğer tüm hizmetlerden faydalanabilmek içinse gold üyeliğe sahip olunması gerekir. Ücretli bir hizmet olan gold üyelik ile ilgili ödeme işlemleri ise oyun konsolu üzerinden kredi kartı ile gerçekleştirilebilir ya da bunun için Microsoft’un Xbox Live oyun ödeme kartları kullanılabilir.

Oyun Ödeme Kartı Nedir?

Oyun ödeme kartı, Xbox kullanıcılarının, Xbox Live ağı üzerinden sunulan hizmetlerin tamamından yararlanabilmelerine olanak sağlar. Bu kartlar sayesinde kullanıcılar gold üyelik oluşturabilir ya da mevcut üyeliklerinin süresini uzatabilirler. Bunun için 1 aylık, 3 aylık ve 12 aylık çeşitleri bulunan oyun ödeme kartlarından herhangi birisinin alınarak, kart üzerinde bulunan 25 haneli kodun veya QR kodunun sisteme girilmesi yeterlidir. Bu kodun doğru bir şekilde girilmesi ile kartın süresi kadar geçerli olacak gold üyelik sahibi olunur. Oyun ödeme kartları genellikle güvenlik önlemi olarak kredi kartlarını Xbox cihazlarına tanıtmak istemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Oyun ödeme kartları ile oluşturulan veya uzatılan gold üyelikler sayesinde ise, oyuncular Xbox Live ağı üzerinden 8 kişiye kadar birbirleri ile sesli iletişim kurabilir, multiplayer oyunları online olarak dünyanın herhangi bir yerinde bulunan oyuncular ile birlikte oynayabilir, oyun tanıtımlarını izleyebilir, demo oyunları indirip oynayabilir, marketplace üzerinden oyun satın alabilir, oyunlarını bulut üzerine kaydedebilir ve daha birçok özel hizmetten faydalanabilirler. Xbox oyun konsolunuzla siz de bu gibi özelliklerden faydalanabilmek için kategoride bulunan Xbox Live Gold oyun ödeme kartı seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Oyun Ödeme Kartı Nasıl Kullanılır?

Oyun ödeme kartının kullanılması için öncelikle kart üzerindeki kod hanesinin üzeri kazınmalı ve kod ortaya çıkarılmalıdır. Kodun üzerindeki maddenin kazınması için sivri olmayan bir cisim kullanılmalı ve kartın zarar görmemesi için dikkatli olunmalıdır. Kazınan kartta kod göründükten sonra bu kodun sisteme girilmesi 3 farklı şekilde yapılabilir.

İlk olarak, kodun internet tarayıcısı ile bilgisayardan kullanılması yöntemi kullanılabilir. Oyun ödeme kartı üzerindeki kodun kullanılması için öncelikle xbox com tr adresine gidilir ve Xbox cihazında kullanılan Microsoft kimliği ile sitede oturum açılır. Sitede oturum açıldıktan sonra da Xbox Live düğmesine tıklanarak açılan menüden “kodu kullan” seçilir. Bu seçimden sonra çıkan penceredeki kutucuğa kartın üzerindeki 25 haneli kod girilerek “onayla” düğmesine basılır.

İkinci yöntem kodun Xbox One üzerinden kullanılmasıdır. Xbox One oyun konsolu üzerinden oyun ödeme kartı üzerindeki kodun girilebilmesi için, giriş ekranında sağa kaydırma yapılarak mağaza sekmesine gidilir. Mağazada bulunan kategorilerden de “oyunlar” öğesi seçilir. Son olarak “kod kullan” veya “Xbox ile kod kullan” öğelerinden birisi seçilir ve daha önceden oturum açılmamışsa, oturum açma işlemi yapılır. Kod 25 karakterlik ise “25 karakterlik kodu gir” seçeneği seçilir ve açılan pencerede kod girilerek onaylanır. Eğer kod QR kodu şeklinde ise doğrudan kinect sensörüne tutulur.

Üçüncü yöntem ise kodun Xbox 360 üzerinden kullanılmasıdır. Bu yöntemde kodun girilmesi için önce konsolda oturum açılır. Daha sonra oyun kumandası üzerinden kılavuz düğmesine basılır. “oyunlar ve uygulamalar” sekmesi üzerinden “kodu kullan” öğesi seçilir. Açılan bölüme 25 karakterlik kod girilir. Kod girişinin ardından “evet” seçeneği kabul edilerek kod girişi onaylanır.


Oyun Ödeme Kartları

1 ürün var
  1. Markalar
    1. Tradeks
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Ürün Puanı
  4. Üretici
  5. Satıcı

Oyun Ödeme Kartları Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/60003054/2147483602/33000018/60004612
BAŞA DÖN