Patikler & Çoraplar

Köpek Ayakkabısı ve Köpek Patikleri

Son dönemlerde farklı renk ve desenlere sahip olması nedeniyle tren olan köpek ayakkabıları aslında sadece köpeklerinizi şirin gösteren bir aksesuar değil aynı zamanda koruyucu bir üründür. Normalde doğada ki köpeklerin ayakkabıya ihtiyacı olmaz. Çünkü onlar doğuştan arazilerde yetiştiklerinden ayakları zamanla nasır tutmuş sert, taşlı yüzeylere karşı dayanıklı hale gelmiştir. Ama evlere küçük yaşlardan itibaren alınan ve sadece ihtiyaçlarını gidermesi için dışarı çıkarılan köpeklerin ayakları bu kadar dayanıklı olmaz. Haliyle dostlarınızı dışarıda eğlenirken patilerini kolaylıkla yaralanabilirler. Onlarla uzun süreler dışarda yürüdüğünüzde yumuşak olan patileri ağrımaya başlayabilir. Bunu dostlarınızın süreleri olarak oturmak veya yatmak istemesinde de kolaylıkla anlayabilirsiniz. İşte patikler ya da ayakkabılar onların yumuşak olan ayaklarını korumak için elzem bir üründür. Bu sayede onları rahat ettirmiş ve olası kazaları önlemiş olursunuz. Patiklerin birçok farklı çeşidi var. Hayvan sahipleri ihtiyaçlarına ya da dostları ile gezdikleri alanlara göre farklı ürünler seçebilirler. Birçok marka ürün çıkardığı için her ağırlıktan köpek için onlarında rahat edebileceği bir model bulmak oldukça kolaydır.

Köpek patiği esasında koruyucu bir üründür. Bunun yanında ürüne eklenen kaymaz taban, soğuktan koruyucu katman gibi özellikler ile işlevsel bir hale gelmiştir. Özellikle köpeklerin ayak yapısına uyacak şekilde tasarlanmıştır. Böylece dostlarınız bir süre sonra onların ayağında olduğunu unutacak ve eskisi gibi oyunlar oynamaya başlayacaktır. Tüylü patilere sahip köpeklerin ayaklarından bu tarz ürünleri kolayca çıkabilir. Böyle bir korkusu olan köpek sahipleri birden fazla cırta sahip olan yüksek boyunlu modelleri tercih edebilirler. Yine bu ayakkabılarda yaşanan bir sorunda köpeklerin zamanla ayakkabıyı dişlemek suretiyle yıpratmasıdır. Bu sorunu yaşayanlar içinde tasarımcılar dayanıklı kumaştan çift dikişli ayakkabılar imal ediyorlar. Eğer bu modeller tercih edilirse uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanım imkânı olacaktır. Görüldüğü gibi patiklerin geniş bir ürün gamı vardır. Yani her köpek sahibi kendine uygun bir ürünü rahatlıkla bulabilir. Ayakkabılar onların dışarıda rahatça ağrı yaşamadan gezmesini sağlayacaktır. Köpeklerin patileri özellikle yaşları ilerledikçe tırnak batması, çatlaklar gibi fazla sağlık sorununa neden olabilir. Onları genç yaştan korumaya almak ilerde ki sorunların önüne geçmeye de yardımcı olur.

Her Irk İçin Farklı Modeller

Köpek sahipleri onlar için daha çok aksesuar aldıkça tasarımcılarda çok daha kaliteli ve pratik ürünler üretmeye devam ediyorlar. Köpek patikleri son yıllarda oldukça çeşitlendi özellikle çok küçük ve büyük ırklar için model bulmak geçmiş dönemde oldukça zordu. Günümüzde ise artık hangi ırk olursa olsun bir model bulunuyor. Bilindik markaların yaptıkları ürünler özellikle tercih ediliyor. Çünkü çok daha dayanıklı oluyor ve uzun kullanım ömrü sağlıyor. Uslu köpekler için sahipleri genelde boğaz kısmı lastikli modelleri seçiyorlar. Çorap gibi olan bu ürünler hızlıca giydirilip çıkarılabiliyor. Daha yaramaz köpekler için de cırt bulunan modeller seçiliyor. Böylece köpeğiniz ne kadar uğraşırsa uğraşsın onları ayağından çıkaramıyor. Yaz aylarında üst kısmında file olan ayakkabılar tercih ediliyor. Böyle ayakları terlememiş oluyor. Ayakkabının için hava dolaştığından mantar gibi sorunlarda olmuyor. Kış aylarında ise kapalı ayakkabılar kullanılıyor. İçi elyaf gibi malzemelerle kaplanan modeller onların karda rahat etmesini sağlıyor. Patilerinin ve tüylerinin arasında kar birikmesi olmuyor. Ayakları çamura bulanmadığı içinde sahipleri yıkamakla uğraşmak zorunda kalmıyor.

Tehlikelere Karşı Koruyun, Korunun

Her köpek sahibi için oldukça özeldir. Hepsi dostlarını gelecek olan tehlikelerden korumak isterler. İşte köpek patikleri ve ayakkabıları onların dışarıda yaşayacakları kazaları önlemek için birebirdir. Her patiğin farklı bir özelliği vardır. Dostlarıyla ormanda gezmeyi seven kişilerin başına patilerin arasına taş girmesi, yabancı bir cisimden dolayı yaralanma gibi sorunlar gelmiştir. Hatta bu durum parklarda bile yaşanabiliyor. Altı kalıplanmış kauçuk ya da lastikten yapılmış ayakkabılar bu tarz sorunların önlenmesini sağlıyor. Köpeğinizi başına ne geleceğinden korkmadan oynaması için bırakabilirsiniz. Bu ayakkabılar sadece onu değil sahipleri de koruyor desek abartmış olmayız. Çünkü özellikle büyük ırklar heyecanlandığında parkelere ve ev eşyalarına patileri ile zarar verebiliyor. Patikler onların eve verebilecekleri zararı da azaltacaktır. Böylece bütün gün bir şeye zarar vermesin diye evde onu gözetlemeniz gerekmez. Çocuklu ailelerin ise en büyük korkularından birisi parazit oluyor. Köpekler parkta oynarken bilmeden başka bir köpeğin dışkısına basabiliyor. Özellikle bu bir sokak köpeğine aitse küçük dostunuz patileri ile eve hastalık getirebiliyor. Her kadar yıkansa da tüylerin derinlerine girmiş olan parazit çıkmayabiliyor. Ayakkabı giydirilen köpeklerde ise dışkı sadece ayakkabılara bulaşmış oluyor. Çamaşır makinesinde yüksek ısıda yıkandığı takdirde bütün parazitler yok oluyor.

Köpeğiniz İçin Doğru Modeli Nasıl Bulursunuz?

Çoğu köpek sahibi bir ayakkabı alırken doğrudan mağazaya gitmeyi ve deneyerek almayı öneriyor. Çünkü her markanın kalıbı birbirinden farklı olabiliyor. Yine markalar farklı noktalardan alınan ölçülere göre kalıp çıkarabiliyor. Kimi marka ön tırnaktan patinin sonuna kadar olan ölçüyü kullanırken bazı markalar ağırlıklara göre kalıplar çıkarabiliyor. Eğer mağazadan değil de internetten patik alacaksanız mutlaka açıklamaları iyi okuyun. Yoksa da mutlaka üreticiye kalıpların neye göre olduğunu sorun.

Özellikle büyüme çağında ki köpeklerin ayak numaraları neredeyse her sene değişir. Çünkü gittikçe ağırlaşırlar. Bu nedenle ağırlıklara göre çıkarılmış olan kalıplar büyüyen köpekleri olan kişiler için uzun süreli olmayacaktır. Köpeğinizin ayak numarasını çıkarmak için zemine bir kâğıt koyun daha sonra köpeğinizin patisini bastırın. Diğer ayağını da kaldırın ki patinin gerçek boyutları kâğıda yansısın. Daha patiyi kâğıda çizin. Artık bu kalıp üzerinden ölçüleri öğrenebilirsiniz. Bu işlemi arka ayak içinde yapmayı unutmayın. Çünkü bazı köpeklerin ön ve arka ayak numaraları birbirinden farklı olmaktadır. Satıcılar ürünlerin altına ölçü tablosu koymaktadır. Bununla elinizde ki kalıbın ölçülerini kıyaslayarak alım yapabilirsiniz. Eğer köpeğiniz ayak numarası iki ölçü arasında kalıyorsa daha büyük olanı alabilirsiniz. Arka ve ön ayak numaralı farklı ise ikili setleri değerlendirebilirsiniz.

Köpek Patiği Alırken Dikkat Edilecekler

Ayakkabı alırken çoğunlukla her sahip ilk aldığı üründe hata yapabilmektedir. Bu nedenle ilk ayakkabınızı daha ucuz modellerden almanızı tavsiye ederiz. Kauçuk, deri gibi daha doğal malzemeden yapılan ayakkabıların fiyatları daha pahalıdır. Silikon ve plastikten yapılan ayakkabılar ise daha ucuzdur. Marka olan ayakkabılar daha pahalı iken bilinmeyen markalardan çok daha uygun fiyatlı ürünler bulabilirsiniz.

Büyüyen bir köpeğiniz varsa yüksek fiyatlar ödemenizi tavsiye etmeyiz. Çünkü bir süre sonra ayağına küçük gelecek rahatsız olacaktır. Köpeğiniz erişkinliğe geldikten sonra ayak numaraları değişmeyeceği için daha uzun ömürlü modeller almanızı tavsiye ederiz. Ona birkaç farklı model alırsanız çok daha yararlı olur. Çünkü mevsime göre ayaklarının ihtiyaçları farklı olacaktır.

İlk başlarda hemen ayakkabılara adapte olamayabilir. Onu zorlarsanız alışma sürecini daha kötü hale getirecektir. Bu nedenle ilk başlarda kısa süre olarak giydirip alıştıkça süreyi uzatmanızı tavsiye ederiz. Eğer köpeğiniz yaşlı ve dengesini bulmakta zorlanan bir köpekse tabanın kaydırmaz olduğundan emin olun. Yaz ayları için alacağınız ürünlerde ise tabanı kalın ürünleri seçin ki ayakları asfaltın sıcağından yanmasın.

Köpek Ayakkabıları Küçük Dostunuza Zarar Vermez

İnternette biraz dolaştığınızda köpek ayakkabısının aslında onun rahatını kaçırdığını ya da psikolojisini olumsuz etkilediğini söyleyen yazılar görebilirsiniz. Ama işin aslına baktığımızda alışma süreci dikkatli şekilde sürdürülen köpeklerin hiçbir sorun yaşamadan ayakkabıları giymeye alıştığı görülmektedir. Bu ürünlerin köpeklere zarar verdiğine dair bilimsel bir açıklama bulunmamaktadır. Sadece dikkat edilmesi gereken nokta ayakkabıların malzemesidir. Eğer kaliteli ve hava alan bir ürün seçilmezse uzun süre patiklerin içinde kalan ayaklar terleyip mantar olabilir. Bunun haricinde ayakkabılar oldukça yararlıdır. Onların ayaklarının zarar görmesinin önüne geçer. Temizlik konusunda sahiplere daha fazla pratiklik sağlar.

En Çok Beğenilen Köpek Ayakkabısı Modelleri

Köpek ayakkabıları, köpeklerin patilerini korumak ve rahat ettirmek için tasarlanmıştır. Bu ayakkabılar, yürüyüş, koşu veya diğer etkinlikler sırasında patilerin çizilmemesi veya yaralanmaması için kullanılabilir. Köpek ayakkabısı modelleri, farklı malzemelerden yapılmıştır. Deri, naylon, kauçuk, kumaş ve benzeri materyaller, farklı amaçlar için kullanılabilecek farklı ayakkabı tiplerini oluşturur. Örneğin, deri ayakkabılar genellikle sıcak havalarda kullanılırken, naylon ayakkabılar daha hafif ve suya dayanıklıdır ve su aktiviteleri için idealdir. Kauçuk ayakkabılar ise daha sert ve dayanıklıdır ve yürüyüşler sırasında daha fazla çekiş sağlar. Köpek ayakkabısı modelleri, tasarım açısından da çeşitlidir. Bazı ayakkabılar, elastik bantlarla kolayca giyilebilirken, diğerleri fermuar veya bağcıklarla daha sıkı bir şekilde tutturulur. Köpek ayakkabılarının boyutu da çok önemlidir. Ayakkabılar, köpeğin patilerine uygun boyutta olmalıdır. Bu nedenle, köpek sahipleri ayakkabı alırken köpeklerinin pati boyutlarına dikkat etmelidirler. Sonuç olarak, köpek ayakkabısı modelleri, köpeklerin patilerini korumak ve rahat ettirmek için tasarlanmıştır. Bu ayakkabılar, farklı malzemelerden yapılmış ve farklı tasarımlara sahiptir. Köpek sahipleri, köpeklerinin pati boyutlarına uygun ayakkabılar seçmelidirler ve köpeklerinin konforu ve güvenliği için düzenli olarak ayakkabılarını kontrol etmelidirler. Burada farklı köpek patiklerinin de tercih edilen tasarımlar arasında yer alıyor. Zira son zamanlarda sadık dostlarımıza özel olarak pek çok farklı ürünün tasarlandığını biliyoruz.

Köpek Patik Modelleri Nasıldır?

Köpek patikleri, köpeklerin patilerini korumak ve rahat ettirmek için tasarlanmış ayakkabılar olarak bilinir. Bu ayakkabılar, yürüyüş, koşu veya diğer etkinlikler sırasında patilerin çizilmemesi veya yaralanmaması için kullanılabilir. Köpek patikleri, farklı materyallerden yapılabilir. Kauçuk, naylon, kumaş ve benzeri malzemeler, farklı amaçlar için kullanılabilecek farklı patik modelleri oluşturur. Örneğin, naylon patikler, suya dayanıklıdır ve su aktiviteleri için idealdir. Kauçuk patikler, sert ve dayanıklıdır ve yürüyüşler sırasında daha fazla çekiş sağlar. Kumaş patikler ise daha hafif ve esnektir, köpeklerin hareketlerini kısıtlamaz. Köpek patikleri, tasarım açısından da çeşitlidir. Bazı patikler, elastik bantlarla veya velcro bantlarıyla kolayca giyilebilirken, diğerleri fermuar veya bağcıklarla daha sıkı bir şekilde tutturulur. Köpek patikleri, boyut açısından da çok önemlidir. Patikler, köpeğin patilerine uygun boyutta olmalıdır. Bu nedenle, köpek sahipleri patik alırken köpeklerinin pati boyutlarına dikkat etmelidirler. Köpek patikleri, aynı zamanda sağlık sorunları olan köpekler için de idealdir. Örneğin, artrit, sakatlık veya ameliyat sonrası köpekler, patikler sayesinde daha rahat yürüyebilirler. Köpek ayakkabısı ve köpek patikleri hemen her zaman tercih edilen ürünler olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Sonuç olarak, köpek patikleri, köpeklerin patilerini korumak ve rahat ettirmek için tasarlanmıştır. Bu ayakkabılar, farklı materyallerden yapılmış ve farklı tasarımlara sahiptir. Köpek sahipleri, köpeklerinin pati boyutlarına uygun patikler seçmelidirler ve köpeklerinin konforu ve güvenliği için düzenli olarak patiklerini kontrol etmelidirler.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Köpek Ayakkabısı ve Köpek Patikleri

313 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 313 ürün
DSACategoryId/2147483616/560000/24001001/24003237