Göz alıcı parlaklıkları ile büyüleyen pırlanta takılar, tüm kadınların hayallerini süsleyen aksesuarların başında geliyor. Milyonlarca yılda oluşan elmas madeninin kesilmesinden elde edilen pırlanta, dünyanın en değerli taşlarından biri olarak vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Muhteşem güzellikteki bu değerli taş, romantik ve özel anların da en güzel hediye alternatiflerinden biri olarak tercih ediliyor. Sevgi ve bağlılığı ifade etmenin en iyi yollarından biri olan pırlanta takılar, değerini kaybetmemesi ile sonsuzluk anlamı da taşıyarak çok daha anlamlı hale geliyor. Birçok özellik ve farklı tasarımla sunulan pırlanta takı modelleri, her daim kadınların şıklığını tamamlayan parçalar olmayı başarıyor.

Pırlanta Küpe Modelleri Nelerdir?

Pırlanta ile parlak ve farklı bir görünüm kazanan küpeler, her daim göz alıcı ve hoş gözükerek ilgi çekmeyi başarıyor. Pırlanta küpe modelleri birçok farkla tarza ve kullanıma uygun olarak üretiliyor. Tektaş pırlanta küpe modelleri, tek taş kullanımı ile zarifliği ve kibarlığı yansıtarak hem günlük kullanıma hem de şık kıyafetlere uyum sağlıyor. Üç taşın bir arada kullanıldığı pırlanta tria küpe modelleri, göz alıcı parlaklıkları ile şık kıyafetleri mükemmel şekilde tamamlıyor. Birçok farklı figür kullanılarak tasarlanan pırlanta fantezi küpe modeller, gösterişli tasarımları ile her zaman dikkat çekiyor. Tarzı ve kişiliği ön plana çıkartan pırlanta anturaj küpe modelleri; yakut, safir, zümrüt gibi değerli taşlar kullanılarak tasarlanıyor. Zamansız tasarımları ile her kadının sahip olması gereken pırlanta halka küpe modelleri ise, birçok minik pırlanta ile süslenerek şıklık kazanıyor.

Pırlanta Küpe Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pırlanta küpe seçimi yaparken birkaç önemli noktaya dikkat etmek ve pırlantalar hakkında bazı bilgilere sahibi olmak, hem doğru seçimi yapmayı hem de hızlı karar vermeyi sağlıyor. Değeri ve kalitesi 4 unsura göre belirlenen pırlantalar; karat, renk, berraklık ve kesimlerine göre sınıflara ayrılıyor. Pırlantanın ağırlık ölçüsü olan karat, ne kadar fazla olursa pırlanta fiyatı da aynı oranda artıyor. Pırlantalarda el işçiliği ile yapılan tek detay olan kesim, pırlantanın parlaklığını ve ışıltısını etkileyen en önemli faktörü oluşturuyor. Kesim kalitesi de pırlantanın ışığı yansıtma ve kırma oranları ile belirleniyor. Pırlanta kesiminden sonra en önemli özellik olan pırlanta rengi, beyazlık oranına göre belirleniyor. Pırlantalar arasında sadece ton farkları olsa da, bir pırlanta ne kadar beyaz olursa o kadar çok değer kazanıyor. Doğal bir taş olan pırlanta içerisinde doğanın izlerini de taşıyor, bu sebeple içerisinde en az iz barındıran pırlanta kusursuza yakın olarak değerlendirilerek sınıflandırma yapılıyor.

Pırlanta özellikleri dışında pırlanta küpe seçimi yaparken yüz şekline uygun olmasına dikkat edilmesi küpelerin daha gösterişli durmasını sağlıyor. Pırlanta küpe ile birlikte giyilecek kıyafetler de küpe seçimini etkiliyor. Davetlerde şık gözükmek veya özel günlere hazırlanmak için daha gösterişli modeller tercih edilirken, günlük kullanımlarda sade tasarımlar kullanmak birbirini tamamlayan kombinler yapmayı sağlıyor. Pırlanta küpe seçimi yaparken tarzı ve kişiliği yansıtan pırlanta küpe modelleri seçmek, uzun süre sıkılmadan kullanılmasını sağlıyor.

Pırlanta Küpe Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pırlanta küpeler hem zamansız olmaları hem de değerlerini kaybetmemeleri ile uzun süre kullanılabiliyor. Bu sebeple pırlanta küpelere düzenli olarak bakım yapılması ve korunması önem taşıyor. Pırlanta küpeleri diğer takılardan ayırarak muhafaza etmek, başka isimlere sürtünerek üzerlerindeki taşların çizilmemesini sağlıyor. Spor yapmak, denize girmek, gibi taşlara zarar verebilecek aktivitelerde küpeleri çıkarmak ve çok fazla ellememek onların dış etkenlerden korunmasına yardımcı oluyor. Pırlanta küpeleri düzenli olarak temizlemek veya bu konuda profesyonel yardım almak, pırlantaların ışıltısını ve parlaklığını uzun süre korumasını sağlıyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Pırlanta Küpe Modelleri

2.157 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Cinsiyet
 4. Markalar A-Z
  1. Craft Pırlanta Pırlanta Küpeler
  2. Gizzaro Pırlanta Küpeler
  3. Altınbaş Pırlanta Küpeler
  4. Ariş Pırlanta Pırlanta Küpeler
  5. AllegroGold Pırlanta Küpeler
  6. Ejoya Pırlanta Küpeler
  7. Vav Pırlanta Pırlanta Küpeler
  8. Clavis Jewelry Pırlanta Küpeler
  9. Carat Laboratories Pırlanta Küpeler
  10. Amor Pırlanta Pırlanta Küpeler
  11. Pırlanta Merkezi Pırlanta Küpeler
  12. Lova Pırlanta Pırlanta Küpeler
  13. Pırlant Pırlanta Küpeler
  14. Sirius Pırlanta Küpeler
  15. Harem Altın Pırlanta Küpeler
  16. Lilarote Pırlanta Küpeler
  17. İryum Pırlanta Küpeler
  18. D Diamond Pırlanta Küpeler
  19. Aypa Mücevher Pırlanta Küpeler
  20. Diamond By Naci Şenocaklı Pırlanta Küpeler
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483617/16032929/80586080/16032933/16032954
Başa dön