İsviçre merkezli saat üreticisi olan Tissot'un kökleri oldukça eskiye, 19. yüzyıla kadar uzanır. Şirket, ilk olarak 1853 yılında Charles-Éleil Tissot ve oğlu Charles - Émile Tissot tarafından İsviçre'deki Jura Dağları'nın Neuchâtel bölgesinde, Le Locle kentinde kurulmuştur.

Günümüzde Swatch Grubu'nun çatısı altında faaliyet yürüten Tissot, 1853 yılında seri üretimi yapılan ilk cep saatini ve iki zaman dilimli saati tanıtır. Şirketin bir diğer önemli başarısı ise İsviçre'den çok uzaklarda yakalanmıştır. Firmanın kurucularından olan Charles - Emile Tissot, 1858 yılında Rusya'ya gider ve Rus İmparatorluğu'nun topraklarında, kendilerinin ürettiği cep saatlerini satmayı başarır. Takvimler 1929 - 30 yılını gösterdiğinde İsviçreli marka, yeni ve ilginç bir ürün ile tüketicilerin karşısına çıkmıştır. Tissot, o yıl ilk anti - manyetik saatini üretmiştir.

Tissot, ayrıca, dünyanın ilk plastik saatini üreten firmadır. 1985 yılında ise yine oldukça ilginç bir hamle ile taştan bir saat üretmiştir. Bu saate Alpin Granit RockWatch ismi verimiştir. 1987 yılına gelindiğinde inciden; 1988 yılında ise ahşaptan saatler üretmiştir.

Öte yandan Tissot, tarihinin çeşitli dönemlerinde başka firmalarla birleşme yoluna da gitmiştir. Tissot, 1930 yılında Omega markası ile birleşmiştir ve o yıllarda Tissot - Omega saatleri üretilmiştir. Dünyanın en büyük saat üreticilerinden olan Swatch Grup Ltd.'nin çatısı altına girmesi ise 1983 yılına tekabül eder. Bugün Tissot markalı saatler, Swatch Grubu içerisinde üretilip kullanıcılara sunulmaktadır.

Merkezi hâlâ İsviçre'nin Le Loche kentinde bulunan Tissot, günümüzde dünyanın ortalama 160 ülkesinde ürünlerini sergilemektedir. 

Tissot, reklamcılık ve tanıtım alanında da önemli faaliyetler yürütmüştür. Formula 1 takımlarından olan Renault için önemli bir sponsor olmuştur. Tissot'un spor dünyasına girişi ise 1938 yılında olmuştur. Jura Dağları'ndaki şirketin ana merkezinin yakınlarında bulunan Villars-sur-Ollon'daki bir kayak müsabakasında boy göstermiştir. 

İsviçreli marka, bugün değişik faaliyetlerde zamanı daha doğru göstermek için çeşitli sistemler geliştirir ve bunu yapabilmek için bazı spor dallarının üyeleriyle çalışır. Örneğin şirket, bisiklet yarışlarını kullanır. Bu yarışlarda; iz zamanlamaları ve performans verisini sağlamak için bisikletlere çeşitli sensörler yerleştirilir. Daha sonra bilgisayarda toplanan veriler, doğru zamanlamayı yakalamak için kullanılır.

Öte yandan Tissot, ilk dokunmatik saatini 1999 yılında tanıtmıştır. Söz konusu saatin teknolojisine "T-Touch" teknolojisi adı uygun görülmüştür. Bu teknolojiyi barındıran saatlerde; pusula, barometre, altimetre ve termometre gibi çeşitli fonksiyonlar bulunur. Saatin barındırdığı fonksiyonları kontrol etmek için dokunmaya duyarlı safir kristaller kullanılmıştır.

Tissot saatleri, Cambridge Düşesi Catherine, oyuncu Sarah Bernhardt, şarkıcı Carmen Miranda, Elvis Presley, Monako Prensesi ve oyuncu Grace Kelly ve Güney Afrika Cumhuriyeti'nin ilk siyahi devlet başkanı olan Nelson Mandela tarafından da tercih edilmiştir. Ayrıca ABD'li sinema oyuncusu James Stewart, "Arka Pencere" filminde Tissot markalı bir saat takmıştır. Hintli aktör Kamal Hassan, "Dasavatharam" filminde bir Tissot saatini izlemiştir. T-Touch teknolojisine sahip saatler ise Angelina Jolie'nin başrolde oynadığı "Lara Croft: Tomb Raider" filminin "The Cradle of Life" serisinde boy göstermiştir. Yine Angelina Jolie'nin Brad Pitt ile başrolü paylaştığı "Mr. & Mrs. Smith" adlı filmde Tissot saat kullanılmıştır.

Tissot markası, spor alanında ise MotoGP, buz hokeyi, bisiklet, Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), Eskrim Dünya Şampiyonası gibi çok sayıda büyük spor organizasyonunda resmi zamanlama görevlisi olarak yer almıştır. Marka ayrıca, İsviçre Milli Takımı'na, Çin Basketbol Birliğine ve basketbolla ilgili daha başka birçok etkinliğe, takımlara ve organizasyonlara sponsor olarak spora verdiği desteği sürdürmüştür..

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tissot

415 ürün var
 1. Ürün Çeşidi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. İndirimli Ürünler
 5. Cinsiyet
 6. Renk
 7. Alarm
 8. Çalışma Tipi
 9. Satıcı A-Z
 10. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön