Henüz oyun sektörünün tam olarak gelişmediği 1986 yılında kurulan ve o dönemdeki adı Ubi Soft olan marka; Christian, Claude, Gérard, Michel ve Yves Guillemot kardeşlerin en önemli projesi şeklinde değerlendiriliyor. O yıllarda oyun sektöründe daha fazla söz sahibi olan MicroProse, Electronic Arts ve Sierra On-Line gibi firmaların geliştirdiği oyunları Fransa’da yayınlamak üzere anlaşmalar yapan Ubisoft, sonradan sonraya kendi oyunlarını geliştirmeye başlıyor ve daha sonraları operasyon yönetim merkezine de dönüşecek ilk oyun stüdyosunu 1994 yılında açıyor. 1994 yılında Street Racer isimli oyunu dönemin en güçlü oyun konsolları PlayStation, Sega Saturn, Sega Genesis ve Game Boy’a çıkaran marka, bu oyunu MS-DOS platformunda da sergiliyor. Asıl tanınırlığına ise bugün bile yeni oyunları farklı platformlarda yayınlanan Rayman serisinin ilk oyunu ile 1995 yılında ulaşıyor. Takip eden yıllarda bir seriye dönüşen Rayman’in yeni oyunları, Windows başta olmak üzere birçok platformda yerini alıyor; günümüzde dahi popülerliğini koruyor.

1990’lı yılların sonuna gelindiğinde oyun portföyünü yalnızca yarış ve platform türleriyle sınırlı tutmak istemeyen Ubisoft, bugün de varlığını firmanın alt kuruluşu olarak sürdüren Red Storm Entertainment’ı satın alıyor. Böylece marka, Red Storm’un elinde tuttuğu en önemli oyun IP’si Rainbox Six’i saflarına katıyor. Politik, askeri ve polisiye romanları yazarı Tom Clancy’nin adıyla güçlendirilen seri, taktik FPS türünün en başarılı serilerinden birine dönüşüyor ve Tom Clancy adı, ilerleyen yıllarda Ubisoft tarafından Splinter Cell başta olmak üzere pek çok yapımda da kullanılarak hem oyun senaryoları hem de hikaye yapıları eşsiz hâle getiriliyor.

2000’li yıllarda kendi fikri mülkiyetlerini geliştirirken aynı zamanda yayıncı olmayı da sürdüren Ubisoft, sırayla; Beyond Good & Evil, Prince of Persia: The Sands of Time, XIII gibi yapımlarla oyun dünyasında fırtınalar estirirken Almanya’da yaşayan üç Türk kardeşin kurduğu CryTek’in geliştirdiği Far Cry ile büyük ses getiriyor. CryTek’in isim haklarını Ubisoft’a devretmesi ile başlı başına bir seri kimliğine kavuşan Far Cry, bugün bile markanın en çok bilinen ve oynanan oyun serileri arasında sayılıyor. Oyun stüdyolarının sıklıkla ele almadığı konuları ve oyun temalarını da cesurca kullanan Ubisoft, Western temalı FPS oyunlarının ilkini 2006 yılında Call of Juarez adıyla çıkarıyor. Çok sevilen ve kendine ciddi bir takipçi kitlesi oluşturan oyun, zaman içerisinde yeni yapımlarla güçlendiriliyor.

Ubisoft’un yaşanmış tarihi meseleleri kurgusal yaklaşımla harmanlayarak oyuncuları, tarihin önemli zaman dilimlerine yolculuk yapmaya davet ettiği Assassin's Creed, 2007 yılında yayınlanarak oyun dünyasında bomba etkisi yaratıyor. Altaïr Ibn-La'Ahad adlı Haşhaşi suikastçısının yönetildiği yapım, dönemine göre büyük özgürlük sunan, kendine özgü oynanış dinamiklerine sahip bir aksiyon oyunu olarak tarihe geçiyor. Oyuncuların büyük teveccühü sayesinde yine bir seriye dönüşen Assassin's Creed, oyuncuları İtalya, Türkiye, ABD, İngiltere, Fransa, hatta Antik Mısır ve Antik Yunan’a kadar pek çok ülke ve medeniyette gerçekleşen olaylara tanıklık etmeye çağırıyor.

Son yıllarda oyunlarını kutulu ve dijital olarak sunan Ubisoft, oyunlarını multi platform geliştirmesi ile oyuncuların takdirini kazanıyor. Yarış, açık dünya aksiyon, FPS, RPG, spor, platform ve daha pek çok türde ürünler vererek oyuncuların gönlünü kazanan marka, oyunlarında achievement olarak nitelendirilen ödül mekanizmasına da yer veriyor. Belirli görevlerin yapılması ve yeteri kadar ödül toplanması durumunda oyun içinde değerlendirilebilecek çeşitli ekstraları devreye sokan Ubisoft, oyun tutkunlarının PC veya konsol platformlarında, birbirinden eğlenceli oyunlarla eşsiz saatler geçirebilmelerine fırsat tanıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ubisoft

355 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Kuponlu Ürünler
 5. Kinect Uyumlu
 6. Yaş
 7. Move Uyumlu
 8. Satıcı A-Z
 9. İndirimli Ürünler
 10. Hemen Al Sonra Öde
 11. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön