XBox Series X Fiyatları

Milyonlarca oyuncunun vazgeçilmez oyun konsolu serisi olan Xbox modelleri, teknik özellikleri ve kullanım kolaylığı sağlayan teknolojileriyle dikkatleri üzerine topluyor. Serinin en yeni jenersayonlarından biri olan Xbox Series X ise son derece gelişmiş özellikleri sunacak. Oyun oynamayı son derece keyifli bir boyuta taşıyan Xbox Series X, hakimiyetinizi de üst seviyelere çıkarıyor. Birçok Xbox modelinde olduğu gibi sesle kontrol etme, ekran kaydetme gibi özellikleri bulunan Xbox Series X, teknik özellikleriyle de göz doldurmayı başarıyor. Güçlü RAM özellikleri, yeni nesil işlemcisi ve benzersiz ekran kartıyla Xbox Series X, Xbox tarihinin en güçlü, en gelişmiş ve en teknolojik modellerinden biri olarak kullanıcıların dikkatlerini üzerine toplamayı başarıyor.

Xbox Series X ile Tanışmaya ve Oyun Keyfinizi Zirveye Taşımaya Hazır Olun

Xbox Series X, bu zamana kadar üretilmiş tüm Xbox'ların en güçlüsü ve en gelişmişi olarak tanımlanıyor. Performans, hız ve uyumluluk konularında çıtayı zirveye çıkaran ürün, cesurluğu ve benzersizliğiyle de kullanıcıların en iyi arkadaşlarından biri hâline gelmeye aday. Tasarımıyla modernliği ve şıklığı en iyi şekilde konuşturan Xbox Series X, oyun deneyiminizi de ikiye katlıyor. Aynı zamanda ürün, zarif tasarımı sayesinde yaşam alanlarınıza mükemmel bir uyum sağlıyor. Tasarım özelliklerinin yanı sıra Xbox Series X, sessiz çalışma teknolojisiyle de beğeni kazanıyor. Son derece düşük ses şiddetiyle çalışan ürün, oyunlarınız sırasında sizi rahatsız etmiyor. Böylece oyunlarınıza daha iyi bir biçimde odaklanabilmenize olanak tanınıyor. Ürün, sessiz çalışmasına rağmen performansını daima zirvede tutuyor ve Xbox One X'in bilgi işlem gücünü dörde katlıyor.

Yeni bir kablosuz oyun kumandasıyla ve kumandada yer alan yerel bir paylaşım düğmesiyle sizlere ulaşan Xbox Series X, bu zamana kadarki tüm oyun konsolu deneyimlerinizi sizlere unutturmayı hedefliyor. Daha önceki bir modelde yer alan geçiş özelliğine sahip olan ürün, aynı zamanda yatay ve dikey olmak üzere iki kullanım şekliyle de göz dolduruyor.

Xbox Series X'in Daha Önce Görülmemiş Teknik Özellikleri ve Çok Daha Fazlası

Xbox Series X, daha önceki oyun konsolu modellerinde görülmemiş benzersiz teknik özelliklerle donatılıyor. Yeni nesil teknik özellikleriyle Xbox Series X, performansını üst seviyelere taşıyor. Bu sayede oyunlarınızı daha profesyonel bir biçimde oynayabilmenize imkan sağlanıyor. AMD Ryzen Zen 2 işlemciyle kullanıma hazır hâle gelen ürün, son derece hızlı bir çalışma performansı gösteriyor. Oldukça hızlı bir şekilde açılan ve kapanan ürün, verimlilik konusunda kendisini kanıtlamayı başarıyor. Xbox Series X, yenilikçi işlemcisiyle performans konusundaki gücünü en iyi şekilde kanıtlarken diğer teknik özellikleriyle de başarısını artırmaya devam ediyor.

AMD Navi-based ekran kartına sahip olan ürün, oldukça net, gerçekçi görüntüler ortaya koyuyor. En zorlu grafikler sırasında bile donmalar ve kesilmeler yaşatmayan Xbox Series X, oyunlarınızdaki en küçük detayları bile rahatlıkla görebilmenize katkı sağlıyor. Ürün, GDDR6 SD RAM özelliğine sahip olduğundan oyunlarınızı saniyeler içinde çalıştırıyor. Bu sayede hiçbir işlem sırasında saatlerce beklemenize gerek kalmıyor. Xbox Series X, SSD depolama özelliğiyle de göz dolduruyor. SSD kapasitesi sayesinde cihaz, oldukça hızlı bir şekilde açılıyor ve kapanıyor. Bu sayede oyunlarınızı oynarken hiçbir şekilde vakit kaybetmenize izin verilmiyor. Verilerinizi güvenle depolayabilmenize de imkan tanıyan Xbox Series X, beklentilerinizden çok daha fazlasını sizlere sunmayı başarıyor.

Gelişmiş teknolojik özellikleri, modern ve zarif tasarımı, kolay kullanım özellikleri ve yüksek performansıyla dikkatleri üzerine toplayan Xbox Series X oyun konsolu, en iyi oyun arkadaşlarınızdan biri hâline gelecek.

Xbox Series X Konsol

Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox Series X, olağanüstü hızlı ve güçlü yapısıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 8 çekirdekli özel AMD Zen 2 işlemcisi ve etkileyici ekran kartı ile kusursuz bir mühendislik yapısı sunan Xbox yeni konsol, 1 TB NVMe SSD ile hem hızlı, hem de sessiz bir performans gösteriyor. Donanım yapısıyla eşsiz bir mühendislik harikası oluşturan oyun konsolu, özel tasarımı ve yazılım özellikleri ile de şimdiden büyük beğeni kazanıyor. Xbox Series X özellikleri itibariyle görüntü kalitesinden optik sürücülerine, soğutucu sisteminden kullanım avantajlarına her yönüyle mükemmel bir tasarım sunuyor. Yeni konsolun geçmişe dönük uyumluluk özelliği ile Xbox, Xbox One ve Xbox 360 gibi farklı nesillerden konsolların oyunlarını çalıştırmak mümkün olabiliyor.

Microsoft’un farklı konsol serilerinden sevilen oyunlar bu model için optimize edilirken, özel SSD yapısı ile yazılımı kusursuz biçimde eşleştiren Xbox Velocity Architecture oyunların mükemmel bir hızla oynanabilmesini mümkün kılıyor. Konsolun donanım yapısındaki güçlü mimari oyunlar arasında hızlı geçişe izin veriyor. Takılma, donma ya da benzeri olumsuzlukları ortadan kaldıran üstün performans yanında güçlü ses ve görüntü özellikleri de göz dolduruyor. Oyun konsolu ile birlikte alınacak ekstra paketle, 100’den fazla yüksek kaliteli oyun seçeneğine ilk elden kolayca erişilebiliyor. Oyun konsolunun 12 teraflop grafik kartı, 4K görüntü kalitesi sunarken, üstün ses performansı da oyun deneyimini üst noktalara taşıyor. Konsolun güçlü ses ve görüntü yapısını deneyimlemek için 4K monitörler ile oyuncular için tasarlanmış yüksek kapasiteli ses sistemleri kullanılması tavsiye ediliyor. Microsoft’un diğer oyun konsolu serileri gibi Xbox Series X ön sipariş aşamasından itibaren Hepsiburada aracılığıyla satın alınabiliyor. Hepsiburada’nın avantajlı satın alma koşulları sayesinde Xbox Series X konsol Türkiye kullanıcısına kolaylıkla ulaşıyor.

Xbox Series X Özellikleri ve Avantajları

Microsoft tarafından ilan edildiği günden itibaren, "Xbox Series X ne zaman çıkacak?" sorusuyla merakla beklenen oyun konsolu, özellikleri itibariyle kullanıcıyı merkeze alan yeni bir bakış açısı getiriyor. Oyun konsolu anlayışının yeni baştan tasarlanması ile ortaya çıkan Xbox X konsol, zarif tasarımı ve estetik görünümü ile de beğeni topluyor. Yenilikçi donanım ve yazılım özelliklerinin sağladığı üstün performans, kusursuz bir tasarım ile buluşuyor. Yüksek hızlı ve olağanüstü güçlü bu özel konsol, 12 teraflop ham grafik işleme gücü sunuyor. 3,8 GHz hızına sahip 8 çekirdekten oluşan özel işlemcisi ile 320 bit genişliğinde veri yoluna sahip 16GB GDDR6 belleği ile kusursuz bir performans gösteren konsol, 560 GB/sn hızında 10 GB ve 336 GB/sn hızında 6 GB bellek bant genişliği sunuyor.

AMD Navi-based ekran kartı ile gerçeğe çok yakın görüntüler oluşturuyor. Oyunlardaki en küçük detayları dahi kolaylıkla fark etmeyi sağlayan ve oyun oynama deneyimini kusursuz hale getiren görselliğin yanı sıra işlem hızı da konsolun en önemli avantajları arasında yer alıyor. Gerçek 4K oyun çözünürlüğü sunan konsol yapısı, 8K'ya Kadar HDR yüksek dinamik aralığı sunuyor. 4K UHD Blu-Ray optik sürücü sayesinde farklı oyun seçenekleri kolaylıkla deneyimlenebiliyor. GDDR6 SD RAM işlemlerin minimum süre içinde gerçekleşmesini kolaylaştırırken, yeni konsol yapısı gözetilerek tasarlanan oyunlar çarpıcı görselleri ile öne çıkıyor. AMD’nin özel olarak geliştirdiği Zen 2 ve RDNA mimarisi sayesinde oyunların olağanüstü dünyası gerçeğe en yakın aydınlatma ve yansımaları sağlıyor. Etkileyici görselliğin yanı sıra 3B Uzaysal Ses teknolojisi de gerçekliği yeni bir boyuta taşıyor. Eski nesil oyunlar da optimize edilerek, yeni nesil oyun alışkanlıklarına uyumlu hale geliyor. Yeni konsolda kullanılan özel yeni nesil işlemci ile birlikte Değişken Hızda Gölgeleme (VRS) teknolojisi de bulunuyor. VRS ve donanım hızlandırmalı DirectX Ray Tracing gibi yeni nesil teknolojiler sayesinde oyun oynarken çok daha gerçekçi ve dinamik ortamlar oluşturuluyor. Gerçekçi ışıklandırma özellikleri, gerçek zamanlı gölgeler ve çok özel akustik sesler de oyun oynama deneyimine olağanüstü bir yenilik getiriyor.

Özel Ses Özellikleri ve Soğutma Sistemi

Ses teknolojisinin sınırlarını zorlayan ses özellikleri ile olağanüstü bir deneyim sunan Xbox X oyun konsolu, 3B Uzaysal Ses özelliği ile etkileyici ve sürükleyici bir ses sistemi oluşturuyor. Oldukça gerçekçi görüntü sistemini, yüksek ses kalitesi ile bütünleştiren konsolda gerçeklik hissini artıran kusursuz ses algoritmaları kullanılıyor. Dolby Digital 5.1 ses sistemine sahip olan Xbox X yeni konsol, DTS 5.1 ve Atmos ile Dolby TrueHD ses özellikleri ile büyük beğeni topluyor. Tıpkı görsel zenginliği deneyimlemek için 4K monitörler kullanmak gerektiği gibi, ses sistemini doğru biçimde deneyimlemek için de özel ses sistemleri ya da oyuncu kulaklıkları kullanılması tavsiye ediliyor. Konsol oyunlarının yeni nesil konsola uyumlu biçimde optimize edilmesi ile bu muazzam görsellik ve ses kalitesi, klasik oyunlar için de deneyimlenebiliyor. Oyun tutkunları geçmişte oynadıkları oyunları, yenilikçi teknolojilerin yardımıyla yeniden deneyimleyebiliyor.

Yeni konsolun mühendislik harikası özellikleri kendini soğutma sisteminde de gösteriyor. Markanın geliştirdiği Paralel Soğutma Mimarisi sayesinde iç donanımlardan kaynaklanan sıcaklık eşit biçimde dağıtılıyor ve konsolun bütünü daha soğuk tutuluyor. Konsolun serin ve sessiz biçimde çalışmasını sağlayan üç ayrı hava akış kanalı, mükemmel soğutma ile performansın sürekli yüksek kalmasını sağlıyor. Anakartın özel olarak tasarlanmış bölünmüş yapısı da konsol yapısını iç bölümlerinin aynı sıcaklıkta olmasına imkân tanıyor. Bu sayede parçalı yapı içinden dışarıya yüksek güç çıkışı olması kolaylaşıyor ve daha etkin bir soğutma mümkün oluyor. Konsolun içinde yer alan özel buhar bölmesi ise çekirdekler içindeki sıcaklığın eşit biçimde dağılmasına olanak tanıyor. Dağılan sıcaklığın dışarı atılması ve oyun konsolu içinde ihtiyaç duyulan serinliğe kavuşulması kolayca mümkün olabiliyor. Üstün performans özelliklerini garantiye alan ve en zorlu oyunlarda dahi yüksek hızı koruyan soğutma sistemi, ısı emici kasa özelliklerini de içeriyor. Paralel soğutma özelliklerini eşsiz bir tasarımla buluşturan kasa yapısı ve oldukça sessiz fanlarda soğutma sistemini tamamlıyor. Dikey olarak tasarlanmış hava akış sistemi, hem sessiz çalışmayı kolaylaştırıyor, hem de sıcak havanın sorunsuz biçimde dışarı atılmasını sağlayarak konsolun performans kapasitesini koruyor. Oyun konsolunda en yüklü oyunları kullanmak, farklı oyunlar arasında hızlı geçiş yapmak ve kusursuz bir sessizlik içinde oyuna konsantre olmak bu sayede mümkün olabiliyor.

Üstün Performanslı Kablosuz Oyun Kumandası

Gerçek bir oyun deneyimi için daha konforlu ve daha etkileyici biçimde tasarlanan Xbox Series X konsol satın alındığında kutu içeriğinden konsolun yanı sıra yenilenmiş oyun kumandası ve ultra yüksek hızlı bir HDMI kablo çıkıyor. Bu özel HDMI kablonun özellikleri arasında otomatik Düşük Gecikme Modu ve Değişken Yenileme Hızı da bulunuyor. Özel olarak geliştirilen yeni kablosuz oyun kumandası, kaymaz yüzey yapısı ile daha rahat bir kullanım sağlıyor. Kablosuz kumandanın oyun oynarken hedefe doğru biçimde kilitlenmeyi kolaylaştıran ergonomik yapısı ve yüzey özellikleri göz dolduruyor. Xbox X oyun konsolu, markanın önceki serilerine ait mikrofonlu kulaklık ve benzeri tüm aksesuarları kullanmaya izin veriyor. Geçmiş seriler ile uyumlu olarak tasarlanmış aksesuarlar, yeni konsolda da aynı yüksek performans ile çalışıyor.

Xbox X yeni konsol için özel olarak tasarlanan kablosuz oyun kumandası, alışılan konforun ötesine geçerek Nexus, Başlat, Geri, yeni Yakala ve Paylaş düğmeleriyle kusursuz bir kullanım sağlıyor. Paylaş düğmesi oyunlarda kazanılan başarıların oldukça pratik biçimde paylaşılmasını mümkün kılıyor. Kablosuz oyun kumandasının dokulu yassı düğme yapısı ve tetik özellikleri kayma sorununu önlüyor ve oldukça verimli bir oyun deneyimi sağlıyor. Yenilenen yön düğmeleri de konforlu kullanım özellikleri ile büyük beğeni topluyor. Hibrit özellikteki yön düğmeleri parmakların birbirine karışmadan farklı yön komboları yapmasını kolaylaştırıyor. Yeni oyun konsolu, Accessibility oyun kumandası, eski seri kablosuz oyun kumandaları, Gears 5 Xbox Series X ve Xbox One oyun aksesuarları ile mükemmel uyum içinde çalışıyor ve mümkün olan en hızlı tepki süreleri ile dikkat çekiyor. Markanın önceki nesil oyun konsollarını kullananlar, alışkın oldukları aksesuar deneyimini yeni konsolda da sürdürme fırsatı buluyor.

HDMI 2.1 bağlantı noktası dışında 3 adet USB 3.1 bağlantı noktası bulunan oyun konsolu, Wi-Fi aracılığıyla 802.11ac çift bant kablosuz bağlantı kurabiliyor. 802.3 10/100/1000 ethernet hızları yanında özel çift bant Xbox Kablosuz Radyo özelliği aksesuarların kusursuz biçimde bağlanmasını kolaylaştırıyor. Dikey yapısıyla dikkat çeken konsol, 15,1x15,1x30,1 cm ölçüleri ve yaklaşık 4.5 kg ağırlık ile oldukça estetik bir tasarım sunuyor.

Optimize Edilen Oyunlarla Kusursuz Eğlence

Xbox Series X Konsol satın alanlar yeniden optimize edilmiş oyunlar ile daha kısa yükleme süreleri ve 120 FPS'de mükemmel görseller elde ediyor. Markanın akıllı teslimat özelliği sayesinde bir kez satın alınan oyunlar tüm konsollarda kullanılabiliyor ve oyun oynanan konsola en uygun yeni sürümü edinilebiliyor. Akıllı Teslimat özelliği sayesinde oyunları yeniden satın almaya gerek kalmıyor ve Halo Infinite oyunu gibi popüler oyunlar da dahil olmak üzere tüm Xbox Games Studios oyunlarının bu özel sisteme dahil edilmesi için uğraşılıyor. Markanın ve geliştirici ortakların işbirliği sayesinde Akıllı Teslimat simgesi olan oyunların sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu simgenin yer aldığı oyunların yükseltilmiş sürümleri ücretsiz olarak kolayca edinilebiliyor. Xbox konsol modelleri için tasarlanmış eski dönem oyunlar yeni konsol ile yepyeni bir görselliğe kavuşuyor. Favori oyunlardan klasik oyun seçeneklerine Xbox konsollar ile dört nesildir oynanan binlerce oyun Xbox yeni konsol ile kusursuz bir görünüm ve performansa kavuşuyor. Ayrıca Xbox Series X için optimize edildiği belirtilen oyunlar da olağanüstü hızlı yükleme süreleri ve iyileştirilmiş görseller ile dikkat çekiyor. En fazla 120 FPS'ye kadar çok daha tutarlı kare hızları sunan optimize edilmiş oyunlar arasında markanın en popüler oyunları ve artık klasikleşmiş seçenekler de bulunuyor.

Markanın oyun konsollarında en sevilen oyunlardan olan efsanevi Halo serisi de yepyeni ve çok daha geniş bir Master Chief öyküsüyle geri dönüyor. Bu oyun dışında oyun yayımcıları ve geliştiricilerin oyunlarını yeni konsola uyarlaması ve her ay yenilenmiş listeler oluşturulması öngörülüyor. Xbox Series X çıkış tarihi itibariyle As Dusk Falls, Assassin's Creed Valhalla, Avowed, Borderlands 3, Bright Memory: Infinite, Call of Duty®: Black Ops Cold War, Echo Generation ve daha pek çok oyun kullanıma hazır halde ya da geliştirilme aşamasında bulunuyor. Geriye dönük uyumlu oyunları oynamak için diski konsola takmak ya da kütüphanede arama yaparak bulunan oyunları seçmek yeterli oluyor. Akıllı Teslimat özelliği bulunan oyunlar ayrıca oyunlara ait sayfalardan ya da diskin kutusunun üzerindeki simgelerden öğrenilebiliyor.

Xbox Series X Fiyat Seçenekleri

Xbox Series X Konsol Türkiye’deki kullanıcılar için özel satın alma seçenekleri ile Hepsiburada ürün yelpazesi içinde yerini alıyor. Xbox Serisi X ne zaman çıkacak, diye uzun süredir bekleyen oyun tutkunları, Xbox X konsol çıkış tarihi öncesinde ön sipariş yoluyla, sonrasında ise doğrudan satın alarak bu eşsiz oyun konsoluna kavuşuyor. Dijital teknolojinin vardığı en yüksek hız ve performans özelliklerini içeren oyun konsolu, daha gerçekçi ve hızıl bir oyun deneyimi için gereken altyapıyı sunuyor. Microsoft’un dijital dünyadaki eşsiz deneyimi ile AMD başta olmak üzere dünyaca ünlü bilgisayar devlerinin yeni nesil teknolojilerini buluşturan Xbox konsollar, Hepsiburada’nın avantajlarla dolu alışveriş dünyasında özel avantajlar ve kaçırılmayacak satın alma fırsatları ile edinilebiliyor.Hepsiburada güvencesi ile oyun konsollarının yanı sıra ihtiyaç duyulan aksesuarlar ve ek depolama seçenekleri de satın alınabiliyor. Her yaştan bilgisayar oyunu tutkunlarının merakla beklediği Xbox X ürünleri, çocuklar için kusursuz birer hediye seçeneği olmanın yanında ailecek keyifli vakit geçirmeyi de mümkün kılıyor. Hepsiburada’nın sağladığı özel indirimler ve dönemsel kampanya seçenekleri sayesinde oldukça uygun Xbox X fiyatları elde edilebiliyor.

Xbox X Konsola Ek Neler Alabilirim?

Xbox X konsol satın alanlar yanında kablosuz oyun kumandası ve ultra yüksek hızlı HDMI kablosunu da alıyor. Ayrıca kutunun içeriğinde konsol ile birlikte güç kablosu da bulunuyor. Oyunlarla ilgili mükemmel bir deneyim için Xbox Game Pass ise ayrı olarak satın alınabiliyor. Game Pass satın alındığında 100’den fazla yüksek kaliteli konsol ve bilgisayar oyununa anında erişim sağlanabiliyor. Bu özellik sürekli olarak eklenen yeni oyunlara erişim hakkı da tanıyor. Ekstra ücret ödemeden EA Play avantajlarından yararlanmak da mümkün oluyor. Game Pass sayesinde Xbox Game Studios ve ID@Xbox tarafından geliştirilen oyunları yayımlandıkları gün denemek de mümkün oluyor. Oyunları konsol dışında bilgisayarda deneyimlemek isteyenler de Game Pass avantajlarından yararlanıyor.

Eski Oyunlarımı Xbox Series X’de Oynayabilir miyim?

Xbox Series X özellikleri arasında önceki oyun konsolu serilerinin oyunlarının oynanabilmesi de bulunuyor. Daha önceki dönemlerde piyasaya sürülen Xbox konsollar için tasarlanmış oyunlar yeni konsol ile uyumlu özellikler taşıyor. Xbox Game Studios tarafından geliştirilen konsol oyunlarında Akıllı Teslimat özelliği bulunduğundan bu oyunlar sorunsuz biçimde yeni konsola taşınabiliyor. Yeni sürümleri ile daha keyifli ve yüksek performanslı olarak oynanabilecek bu oyunlar dışında başka firmaların Akıllı Teslimat özelliği taşıyan oyunları da bulunuyor. Hangi konsolda oynanırsa ona uygun sürümün kolayca indirilmesini mümkün kılan Akıllı Teslimat özelliğinin hangi oyunlarda olduğu oyun sayfalarından öğrenilebiliyor. Ayrıca geriye dönük uyumlu bir oyun oynayabilmek için oyun kütüphanesinde arama yapmak da büyük kolaylık sağlıyor.

Oyun Konsolunun Kapasitesi Nasıl Artırılır?

AMD Ryzen Zen 2 işlemcisi ve özel SSD yapısı ile mükemmel bir hızla açılıp kapanan konsol, oyunların çok daha hızlı biçimde yüklenmesini sağlıyor, birden fazla oyun arasında kolaylıkla geçiş yapılabiliyor. 1 TB özel SDD depolama alanının yanı sıra Depolama Genişletme Kartı sayesinde konsolun arkasına ek depolama alanı da takılabiliyor. Böylece çok daha fazla oyun yüksek hızlı biçimde konsola eklenmiş oluyor. Xbox Series X fiyat kapsamına dahil olmayan ve ekstra olarak alınan bir özellik olan Seagate Depolama Genişletme Kartı, yüksek hızlı SSD disklerin ya da HDD’lerin oyun konsoluna takılmasını mümkün kılıyor. Bu kart sayesinde dahili 1 TB depolama alanı dışında yeni saklama kapasiteleri oluşturulabiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Xbox Series X Oyun Konsolu

7 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?