Yavru Köpek Malzemeleri

Cinsi ne olursa olsun köpekler en sadık dostlar olarak biliniyor. Sahiplenilen ya da sokakta yardıma muhtaç halde olan köpekler bazı malzemelere ihtiyaç duyuyor. Köpeklerin cinsi farklılaştığı için kullandığı malzemeler de çeşitlilik gösterebiliyor. Köpek malzemeleri ile daha sağlıklı köpek yetiştirilebiliyor. Köpeklerin yaşam kalitesini arttıran köpek malzemeleri aynı zamanda konforlu bir hayat sürmelerini de sağlıyor. Köpeklerin yaratılış özellikleri ve cinsleri değişkenlik gösterdiği için köpek maması seçiminde dikkatli olunması gerekiyor. Köpeklerin cinslerine bağlı olarak; beslenmeleri, eğitimleri ve vitaminleri değişiklik gösteriyor. Köpek bakımının bazı incelikleri bulunuyor. Çeşitli eğitim ve bakım aşamaları için farklı birçok malzemeye ihtiyaç duyuluyor. Örneğin; köpek tasması seçerken köpeğin kilosuna ve cinsine dikkat edilmesi gerekiyor. Köpek sahibi olan veya köpek sahiplenmek isteyen kullanıcıların sahip olması gereken malzemeler mevcut. Köpekler de yaşamlarını sürdürebilmek için insanlar gibi bazı eşyalara ihtiyaç duyuyor. Köpek malzemeleri, köpeğin yaşamı boyunca kullanılıyor ve yaşam kalitesini belirliyor. Yavruluktan itibaren köpeklere çeşitli malzemeler alınıyor. Yavru köpeklerin ilk ihtiyaç duyduğu malzeme yavru köpek maması oluyor. Aynı zamanda yavru köpekler için üretilen köpek mama kabı, su kabı, yavru köpek tasması da var. Köpekler büyüdükçe ihtiyaçları da değişiyor. Köpek mama ve su kabının dayanıklı malzemelerden üretildiğine dikkat edilmesi tavsiye ediliyor. Seramik veya plastikten üretilen köpek mama ve su kaplarının alınması önerilmiyor. Çünkü köpekler boş kaplarla oynamaya öldükçe meraklı olduğu için porselen kap kırılabiliyor. Kırılan porselen kap ise köpeğe ya da köpek sahibine zarar verebiliyor. Evde beslenen yavru köpekler için köpek yatağı ya da köpek kulübesi alınması tavsiye ediliyor. Köpek malzemeleri arasında yer alan köpek tasması, yavru köpekleri gezdirirken kullanılabiliyor. Köpek tasması, köpeği gezdirirken kontrolü sağlamak için tercih ediliyor. Yavru köpeklere eğitim verilirken bazı malzemelere ihtiyaç duyuluyor. Köpek ödül mamaları, köpeği eğitirken onu motive etmek ve ödüllendirmek için kullanılıyor. Bu şekilde yavru köpekler eğitime daha fazla konsantre oluyor. Ödüllendirilen yavru köpek tekrar ödül alabilmek için aynı hareketi tekrarlıyor. Eğitim dışında da köpeklere ara sıra ödül verilmesi, köpeğin mutluluğu için önem arz ediyor. Yavru köpekler oyun oynamayı çok seviyor. Köpek oyuncakları ile köpekler hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de köpeklerin zekası gelişiyor. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu malzemelerden olan köpek kıyafetleri yalnızca estetik bir görünüm sunmuyor. Köpek kıyafetleri, köpekleri çok soğuk veya çok sıcak havalardan koruyor. Yavru köpek malzemelerini görüntüleyerek ihtiyaç duyduğunuz her ürünü satın alabilirsiniz. 

Yavru Köpek Malzeme Çeşitleri

Köpekler yavruluktan itibaren birçok malzeme ve eşyaya ihtiyaç duyuyor. Köpek malzemeleri, köpeklerin sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmesini sağlıyor. Yavru köpek malzeme çeşitleri arasında; köpek maması, köpek tasması, köpek oyuncakları, köpek yatağı, köpek kulübesi, köpek ağızlığı sayılabiliyor. Köpeklerin yaşam tarzına ve cinsine göre kullandığı malzemeler değişiklik gösterebiliyor. Ancak yavru köpeklerin genel olarak ihtiyaç duyduğu malzemeler ortaklık gösteriyor. Yavru köpeklerin ihtiyaç duyduğu malzemeler arasında; temel ihtiyaç malzemeleri, eğitim malzemeleri, sağlık malzemeleri, konfor malzemeleri yer alıyor. Yavru köpek için malzemeler aşağıda detaylı olarak inceleniyor. 

 • Yavru Köpekler İçin Temel İhtiyaç Malzemeleri

Yavru köpeklerin olmazsa olmaz ihtiyaç listeleri arasında; köpek tasması, köpek maması, köpek mama ve su kabı yer alıyor. Yavru köpek temel ihtiyaç malzemeleri köpeğin cinsi fark etmeksizin hepsi için uygunluk gösteriyor. Köpeklerin boyutuna ve aktivitesine uygun olarak tercih edilen malzemeler, köpeklerin yaşam kalitesini arttırıyor. 

 • Köpek Tasması

Köpek tasması, hem köpeğin dış görünümünü güzelleştiriyor hem de köpek üzerinde kontrol kurmaya imkan tanıyor. Yavruluktan itibaren köpekleri tasma takmaya alıştırmak oldukça önemli. Köpek tasması ilk başlarda köpeğin kaşınmasına veya istememe hareketleri yapmasına sebep olabiliyor. Ancak daha sonraları köpek tasmaya alışıyor ve kendi parçası gibi görüyor. Köpek tasmaları birden fazla amaca hizmet edebiliyor. Yani farklı alanlarda kullanılan köpek tasmaları çeşitlilik gösteriyor. Köpek tasmaları arasında; günlük yaşantıda ev içerisinde takılan tasmalar, sokağa çıkarken takılan tasmalar, eğitim verilirken takılan tasmalar ve egzersiz sırasında kullanılan tasmalar sayılabiliyor. Köpeklerin tasmasını koşullara göre değiştirmek, köpeğin hangi tasma ile ne yapacağı hakkında fikir edinmesini sağlıyor. Tek bir köpek tasması kullanmak köpeğin kafasını karıştırıyor ve eğitim açısından dezavantaj sağlıyor. Köpek tasmalarının kaliteli ve köpek sağlığı açısından uygun olması öneriliyor. Örneğin; naylon ve plastik tasmaların yerine deri köpek tasmalarının tercih edilmesi tavsiye ediliyor. Aynı zamanda köpek tasmalarının köpeğin boynunu sıkmayacak bir büyüklükte olması gerekiyor. Aksi bir durumda köpeğin canı yanabiliyor. Yavru köpekler büyüdükçe tasmasının da genişlemesi gerekiyor. Köpeğin cinsi ve dış görünüşü dikkate alınarak tasma seçilmesi öneriliyor. Örneğin; kırışık derili köpeklerde ince tasmalar kullanılması tavsiye ediliyor. Çünkü ince tasmalar köpeğin derisine herhangi bir zarar vermiyor. Kalın kürke sahip olan ve boynu kalın köpeklerde ise daha kalın tasmaların tercih edilmesi doğru oluyor. Köpek tasmalarının isilik, sivilce, kızarma ve kaşıntı yapması durumunda beklemeden değiştirilmesi tavsiye ediliyor. 

 • Köpek Mama ve Su Kabı

Köpeklerin vazgeçilmez malzemeleri arasında mama kabı ve su kabı sayılabiliyor. Düzenli ve sağlıklı bir şekilde yemek yenmesi için doğru bir şekilde tasarlanan mama ve su kabına ihtiyaç duyuluyor. Köpekler genel olarak dağınık bir şekilde yemek yiyor. Yemek yeme işlemi sırasında köpekler manalarını dökebiliyor ve etrafa yayabiliyor. Mutfak gibi seramik kaplamalı alanlar daha kolay temizlendiği için köpeklerin mama yeme yeri olarak tercih edilebiliyor. Köpekler yemek yeme işlemini başladığı yerden farklı bir yerde bitirebiliyor. Yani sürükleyerek farklı yerlere götürebiliyor. Buna çözüm olması için köpek mama kabının alt kısmının kaymaz plastik malzemeyle kaplı olması öneriliyor. Bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olan köpek mama ve su kapları daha fazla hijyen sağlıyor. Bunun için de suya dayanıklı, yıpranmayan ve boya salınımı yapmayan mama ve su kapları değerlendirilebiliyor. Köpek öğünleri genellikle kuru mamadan oluşuyor. Ancak bazı zamanlarda köpeklere konserve veya ödül maması verilebiliyor. Bu nedenle de mama kaplarının malzemesi oldukça önemli. Paslanmaz, cam veya fiber malzeme ile kaplı olan mama ve su kapları köpeklerin sağlığı açısından uygun oluyor. 

 • Köpek Maması

Köpeklerin hayatını devam ettirebilmesi ve sağlıklı yaşam sürebilmesi için köpek mamasına ihtiyaç duyuluyor. Köpek mamaları genel olarak köpeklerin günlük mineral ve besin ihtiyaçlarını tamamen karşılayacak içeriğe sahip oluyor. Köpek mamaları evcil hayvan dükkanlarından ve online alışveriş sitelerinden satın alınabiliyor. Köpeğin cinsine, boyuna ve yaşına göre kullanacağı köpek maması değişiklik gösteriyor. Her köpeğin kendine ait bir alışkanlığı ve damak zevki olabiliyor. Deneme yanılma yoluyla köpeğin hangi mamayı daha çok sevdiği öğrenilebiliyor. Köpeklere genel olarak kuru mama alınıyor. Ancak ara sıra tüketilmesi adına konserve köpek mamaları da tercih edilebiliyor. Gevrek kuru mamalar, köpeklerin diş sağlığını olumlu şekilde etkiliyor ve dişlerde oluşan zayıf plakları da düşürüyor. Yavru köpekler için özel olarak üretilen yavru köpek mamaları, köpeğin yetişkin olma aşamasına kadar gerekli olan tüm besin ihtiyaçlarını karşılıyor. 1 yaşına gelen köpekler için yetişkin mamaya geçiş yapılabiliyor. 

 • Yavru Köpekler İçin Gerekli Eğitim Malzemeleri

Yavru köpeklerle aynı ortamı paylaşan köpek sahiplerinin köpekler için bazı sınırlar belirlemesi gerekiyor. Yavru köpeklerde düzen sağlamak için eğitime ihtiyaç duyuluyor. Bu eğitimler arasında; köpeği çekiştirmeden yürüyüşe çıkarma ve tuvalet alışkanlığı sayılabiliyor. Temel itaat ve tuvalet eğitimini her köpeğin öğrenmesi ve uygulaması gerekiyor. Köpek eğitimlerine fazla zaman harcanabiliyor ve zorlayıcı olabiliyor. Bunun için de köpek sahiplerinin köpekleri için özel zaman ayırması gerekiyor. Hatta ayırdığı zamanı da düzenli ve stressiz yönetmesi oldukça önemli. Köpek eğitim zamanları, köpeklerin algılama ve öğrenme hızına bağlı olarak değişiyor. Ancak sabırlı ve istikrarlı olunması durumunda her köpek verilen eğitimleri öğreniyor. Köpeklere evde eğitim verilirken birkaç malzemeye ihtiyaç duyuluyor. Bu malzemeler; 

 • Köpek Eğitim Tıklayıcısı

Köpeğe eğitim verilirken, yaptığı davranışın doğru olduğunu anlayabilmesi için köpek sahiplerinin tıklayıcı yani clicker kullanması gerekiyor. Öğretilmeye çalışılan şeyler köpek tarafından yapıldığı an, tıklayıcı yardımıyla pekiştirilebiliyor. Ayrıca her tıklama işleminden sonra köpeğe ödül verilmesi ya da övgü içeren sözler söylenmesi de eğitimi hızlandırıyor. Tıklayıcılar elde taşınabiliyor, bileğe geçirilebiliyor ya da doğrudan köpek tasması ile sabitlenen modellerden satın alınabiliyor. Köpek tasmalarında yer alan tıklayıcılar, cep telefonuna yüklenen uygulama üzerinden kontrol edilebiliyor. Köpek eğitim clicker, tok ve net sesler çıkarabiliyor. Kaliteli ve uzun ömürlü tıklayıcılar kullanmak, eğitimin yarıda kalmaması ve ertelenmemesi için önem arz ediyor. 

 • Köpek Eğitim Çubuğu

Köpeklerin eğitimi için tasarlanan hedef çubukları; köpeğin algılamada zorlandığı engel atlama, yatma, oturma veya zıplama gibi komut eğitimlerinde kullanılabiliyor. Eğitim çubuklarının bazısında elle tutulan yerde tıklayıcılar yer alıyor. Bu sayede köpeğe çok amaçlı bir eğitim verilebiliyor. İç içe geçen parçalardan oluşan eğitim çubukları hem az yer kaplıyor hem de kolayca taşınıyor. Eğitim çubukları köpeğe kızarak vurmak için değil, yağacağı işlemi göstermek ve öğretmek için kullanılıyor. 

 • Köpek Ödülleri

Köpük ödülleri, eğitim aşamasını köpek için cazip ve katlanılabilir kılıyor. Köpeklere eğitim verilirken her aşamanın ödülle ya da övgüyle pekiştirilmesi tavsiye ediliyor. Köpek ödülleri genellikle yumuşak ve et oranı yüksek olan köpek mamalarından oluşuyor. Ödüllerin boyutunun bir yaban mersini kadar küçük olması gerekiyor. Köpek ödüllerinin bazısı daha önceden boyutlandırılmış halde satışa sunulurken bazısı elle parçalanabiliyor. Ödüllerin eğitimin her aşamasında eşit bir şekilde verilmesi öneriliyor. Ancak eğitimin sonunda, köpeğin eğitimin sona erdiğini anlayabilmesi için birden fazla ödül maması verilebiliyor. Ödül mamalarının eğitim dışında kullanılması önerilmiyor. Öğün maması kadar besleyiciliği olmayan ödül maması, öğün yerine geçmiyor. Ödül mamaları her köpeğin damak zevkine, cinsine ve yaşına göre farklılaşıyor. 

 • Köpekler İçin Taşınabilir Yatak ve Paspas

Köpek paspası veya taşınabilir yatağı her yere götürülebiliyor. Katlanabilir ve yıkanabilir paspaslar ve yataklar pratik bir kullanıma sahip. Zemini kaymaz malzeme ile kaplı olan paspas ve yataklar, kaygan zeminlerde kullanım için uygunluk gösteriyor. Taşınabilir köpek paspasları ile köpeklere farklı alanlarda eğitim verilebiliyor. Eğitim sırasında yorulan köpekler, kendine ait olan paspas ve yataklarda dinlenebiliyor. Köpek paspas ve yatakları farklı renk ve boyut seçenekleri ile üretiliyor. 

 • Köpek Eğitim Tasması ve Kayışı

Köpeklerin yalnızca eğitim sırasında kullanabileceği tasma ve kayışının olması gerekiyor. Çünkü eğitime özel olan tasmayı takan köpek, eğitim göreceğini anlayabiliyor. Köpek eğitim tasması, köpeğin boyutuna ve cinsine göre değişiklik gösteriyor. Otur komutu eğitimi gibi yakın temasla öğretilen eğitimlerde ve bekle komutu eğitimi gibi mesafe gerektiren eğitimlerde genellikle 2 metre ile 6 metre arasında değişiklik gösteren köpek eğitim tasmaları kullanılıyor. Köpeklere tasma kayışı alırken, köpek sahibinin yanında durduğunda 30 cm’lik bir boşluk kaldığından emin olunması öneriliyor. 

 • Yavru Köpekler İçin Gerekli Sağlık Malzemeleri

Köpek hastalıkları için gerekli aşılar yapılabiliyor ve veteriner desteği alınabiliyor. Ancak evde köpek bakarken de yapılması gereken birçok temizlik uygulaması bulunuyor. Köpeklerin genel anlamda sağlığını korumak, yaşam kalitelerini arttırıyor. 

 • Yavru Köpek Ağız Sağlığı Ürünleri

Köpek dişleri, insanlar kadar hastalıklara yakalanmaya meyilli olmuyor. Ancak gene de gerekli bakım ve temizliğinin yapılması, köpeğin önce ağız sağlığını daha sonra ise genel sağlığını koruyor. Geçici olan yavru köpek dişlerinin hastalıklara yakalanma oranı oldukça düşük. Ancak düzenli yapılan ağız sağlığı bakımı ile köpek ileriki yaşlarda da herhangi bir sağlık problemi yaşamıyor. Köpekler için özel olarak tasarlanan köpek diş fırçaları ve köpek diş macunları bulunuyor. Aynı zamanda kıtır kuru mamalar da dişlerin üzerinde oluşan zayıf plakların düşmesinde oldukça etkili. 

 • Yavru Köpek Göz Sağlığı Ürünleri

Köpeklerde göz hastalıkları çok seyrek görülüyor ve olması durumunda tedavisi de oldukça basit. Erken yaşta ortaya çıkan katarakt ve görme kayıpları, köpeklerin psikolojisini olumsuz etkiliyor. Köpeklerin gözleri deri dışında kalan bölgeleri olduğu için en hassas noktalarından biri oluyor. Hareketli olan köpeklerde gözlere cisim kaçma sorunları görülebiliyor. Bunun için dışarıdan eve gelen köpeklerin herhangi bir şey kaçma ihtimaline karşılık kontrol edilmesi öneriliyor. Göz akıntısı yaşayan köpekler için göz solüsyonları ve temizleyici damlalar üretiliyor. Köpekler sürekli gözüne pati atıyorsa ve gözlerde kızarma, kaşıntı gibi belirtiler bulunuyorsa mutlaka veterinere götürülmesi öneriliyor. 

 • Yavru Köpek Kulak Sağlığı Ürünleri

Kulakları sarkık ve çok tüylü olan köpeklerin kulak temizliğinin ve bakımının düzenli olarak yapılması gerekiyor. Losyonlar ve kulak temizleme spreyleri kullanılarak köpeklerin kulakları temizlenebiliyor. Köpeklerin kulak temizliğinin haftada bir kez yapılması öneriliyor. Kulak temizliği sırasında iç kulağa çok yaklaşılmaması gerekiyor. Köpek kulak temizliği sırasında su kullanılması önerilmiyor. Çünkü kulağın içine kaçan su çıkarılmadığı zaman bakteriler oluşturuyor ve köpeği hastalandırıyor. 

 • Yavru Köpek Deri ve Tüy Sağlığı Ürünleri

Köpeklerin tüy bakımı genel sağlık durumunu doğrudan etkiliyor. Kene, bit, pire gibi asalak canlılar tüy arasında yaşadıkları için deriden emdikleri kanla besleniyor. Asalak canlılar temiz kürklerde yaşayamıyor. Bunun için düzenli olarak köpeklerin tüy bakımının yapılması öneriliyor. Köpeklerin tüy yoğunluğuna göre köpek fırçaları ve köpek tarakları arasından seçim yapılıyor. Yavru köpekler için daha yumuşak olan köpek fırça uçları bulunuyor. Köpek tüy bakımının olmazsa olmazlarından biri köpek şampuanı ile köpeği yıkamak oluyor. 

 • Yavru Köpekler İçin Gerekli Konfor Malzemeleri

Köpekler için tasarlanan konfor malzemeleri, köpeklerin yaşam kalitesini arttırıyor. Konfor malzemeleri arasında; köpek kulübesi, köpek yatağı, köpek kapısı, köpek taşıma çantası, köpek kaka toplama poşeti yer alıyor. Köpek kulübesi; köpeğin içerisinde kendini rahat hissetmesine, uyumasına ve kendi alanını oluşturmasına yardımcı oluyor. Köpek yatakları evlerin uygun bir bölümüne ya da köpek kulübelerinin içerisine yerleştirilerek kullanılabiliyor. Köpek kapısı; ev içerisinde köpeğin istenmeyen bölgelere gitmesini önlemek veya eve misafir geldiğinde başka bir odada durmasını sağlamak için tercih edilebiliyor. Köpek taşıma çantası; seyahate giderken, veterinere giderken ya da misafirliğe giderken köpeğin kontrolünü sağlamak için değerlendiriliyor. Köpek kaka toplama poşeti, köpeği gezdirirken veya tuvalete çıkarırken gerekli oluyor. 

Yavru Köpek Malzeme Fiyatları

Yavru köpek malzeme fiyatları için Hespsiburada ile kolay bir araştırma yapabilirsiniz. Ürünleri; markasına, çeşidine, modeline göre değişiklik gösteriyor. Farklı fiyat seçeneklerine sahip olan yavru köpek malzemeleri her bütçeye hitap edebiliyor. Bu sayede her kullanıcı ihtiyaç duyduğu köpek malzemesine cazip fiyatla sahip olabiliyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yavru Köpek Malzemeleri

2370 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 2370 ürün
DSACategoryId/2147483616/560000/24003013