Isıtıcılar

Ev veya bulunduğumuz ofis ortamlarında balık gibi deniz canlıları beslemek en büyük tutkulardan biridir. Bu canlıların yaşamını sürdürebilmesi için ortam koşullarını en ideal şekilde oluşturmak önemli bir yere sahiptir. Balık gibi çeşitli küçük deniz canlılarına ideal yaşam koşullarını sağlayabilmek için pek çok araç gerece ihtiyaç duyulur. Bu malzemelerin ilki ve en önemlisi akvaryumdur. Tercih ettiğiniz akvaryumun içerisine isteğe bağlı deniz canlıların doğal yaşamını çağrıştıracak birtakım organik bitkiler ve kum gibi detaylar yerleştirilir. Akvaryumun içerisi tamamen su ile kaplandıktan sonra bu suyun deniz canlılarının yaşamını sürdürebilmesi için uygun sıcaklıkta ayarlanması oldukça önemli bir etkendir. Suyun devamlı olarak temiz kalmasının sağlanması akvaryum filtreleri ile büyük ölçüde sağlanır. Böylece su içerisinde balık veya çeşitli deniz canlıları için uygun sıcaklık sağlanarak sağlıklı ve uzun bir yaşam süresi sağlanır. Deniz canlıların yaşam devamlılığı için kullanılması gereken temel cihazlardan biri de akvaryum ısıtıcılarıdır. Balık ve diğer canlıların yaşamında önemli bir rolü olan Akvaryum ısıtıcısı ürünleri akvaryum içerisinde bulunan suyun doğal yaşamdaki ısı normlarına uygun halde tutabilmesini sağlayan yardımcı ürünlerden oluşur.

Akvaryum ısıtıcılarının tamamı su içerisinde faaliyet gösteren kapalı devre ürünlerinde oluşur. Suyun ısısı ile doğrudan ilgilenen akvaryum ısıtıcıları akvaryum içerisindeki suyun ısı miktarı ayarladığınız derecenin altına düştüğünde termostat devreye girerek ısıtıcıyı çalıştırır. Su doğal yaşamda olması gereken sıcaklık seviyesine ulaştığı zaman ısıtıcı kendiliğinden çalışmayı durdurur ve böylelikle gereksiz elektrik kullanımının önüne geçmiş olur. Akvaryum boyutları beslemek istediğiniz deniz canlısı çeşidine veya boyutuna göre değişkenlik gösterir. Bu noktada tercih ettiğiniz akvaryum ısıtıcısının akvaryumun boyuna uygun olması önemli bir husustur. Akvaryuma uygun gelmeyen bir ısıtıcı su için gerekli olan ısıyı yeterince sağlamayabilir. Bunu önlemek amacıyla akvaryuma denk gelen ısıtıcıyı seçebilmek için detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. Hepsiburada kullanıcıların ihtiyaç ve taleplerine uygun olabilecek seçeneklerde çeşitli akvaryum ısıtıcı modellerini bünyesinde barındırır. Siz de Hepsiburada aracılığı ile seçenekleri inceleyerek detaylı bir araştırma yapabilir akvaryum boyutuna en uygun ısıtıcıyı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bütün Akvaryumlara Rahatlıkla Uyum Sağlayabilen Isıtıcılar

Evleriniz veya ofislerindeki köşeleri süsleyen akvaryumlar birbirinden farklı model ve boyutları ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Akvaryum içerisinde beslediğiniz balık veya deniz canlılarının sağlıklı ve uzun bir yaşam süreci geçirmesi çin yaşam ortamının olabilecek en ideal şekilde ayarlanması gerekir. Kış aylarında veya mevsim geçişlerinin olduğu dönemde akvaryum içerisindeki suyun sıcaklık seviyesinin kontrolü oldukça önemlidir. Mevsim geçişleri esnasında suyun sıcaklığında meydana gelebilecek ani değişimler balık ve diğer deniz canlılarında iç ya da dış parazit görülmesine sebep olur. Bu nedenle deniz canlılarında can kaybı yaşanmasına neden olabilir. Bu durumum yaşanmasını önleyebilmek adına ise akvaryum ısıtıcı kullanımı düzenliliğine hassasiyet göstermek büyük önem taşır. Akvaryumunuz için gerekli ısıtıcı tercihiniz ise akvaryum boyutuna ve beslediğiniz deniz canlısı türüne göre farklılık gösterebilir. Akvaryum ısıtıcıları akvaryum litreleri hesaplanarak çeşitli watt değerlerinde tasarlanır. Genel olarak 10w ile başlayan akvaryum ısıtıcısı seçenekleri 300w a kadar çıkarak değişkenlik gösterebilir. Farklı akvaryum boyularına göre faaliyet gösteren akvaryum ısıtıcı 15, 25, 50, 200, 300, 500 watt değerlerine kadar çıkabilir. 10w olan akvaryum ısıtıcıları 10 litreye kadar dolabilen küçük akvaryumlar için ideal bir tercih olabilir. küçük akvaryumlar için kullanılabilen 10 wattlık ısıtıcılar su içerisinde 25 dereceye kadar ısı sağlayabilir. Ancak 10 wattlık bir akvaryum ısıtıcısı daha büyük akvaryumlarda ihtiyaç duyulan ısıyı sağlamak için yeterli olmayacaktır. Bu nedenle daha büyük bir akvaryum tercih edecekseniz 20w akvaryum ısıtıcılarını tercih etmeniz gerekir. 20 wattlık bir akvaryum ısıtıcısı 20 litreye kadar dolabilen bir akvaryumun gerekli ısısını sağlamaya yardımcı olur.

Akvaryum ısıtıcılarının düzenli kullanımı balıklar veya çeşitli deniz canlıları için hayati bir önem arz eder. Vücut ısılarını kendileri ayarlayamayan su canlılarının ısısı bulundukları akvaryumun suyu ile orantılı bir şekilde farklılık gösterir. Balık veya deniz canlılarının yaşamlarını devam ettirebilmeleri için akvaryumdaki suyun soğuk olmaması önemlidir. Su ısısının doğal yaşamda olması gereken ısının altına asla düşmemesi gerekir.Bunun için termostatik bir akvaryum ısıtıcısı tercih ederek su ısısının düşmesi durumunda ısıtıcıyı kolay bir şekilde çallıştırabilir akvaryum içerisindeki suyun olması gereken sıcaklığa ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Akvaryum sizin için sadece bir tutku ise veya akvaryumu koyabilecek yeterli alana sahip olmadığınızdan dolayı küçük akvaryumlar kullanıyorsanız akvaryum mini, küçük ısıtıcı modellerini tercih etmeniz yeterli olacaktır. Akvaryum ısıtıcıları pek çok farklı modelde kullanıcıların beğenisine sunulur. Cam- tüp ısıtıcı modellerinden plastik kaplamalı kablolu ısıtıcı modellerine kadar ürün çeşitliliği sunar.Bunların yanı sıra ısıtıcı ve filtre içi akvaryum ısıtıcısı gibi seçeneklerde tercih edilebilir. Bu ısıtıcı seçeneklerinin her birisinin tercihi farklı boyutlara ve deniz canlısının türüne kadar değişkenlik gösterir. Tercihiniz küçük bir akvaryumdan yana ise plastik kaplamalı akvaryum ısıtıcılarını rahatlıkla seçebilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı ile Dikkat Çeken Akvaryum Isıtıcı Seçenekleri

Farklı ihtiyaç ve kullanım amacına bağlı olarak çeşitli model seçeneklerinde üretilen akvaryum ısıtıcılarının özellikleri birbirlerinden farklıdır. Kullanıcılar tarafından en sık tercih edilen akvaryum ısıtıcıların biri kablo ısıtıcı modelleridir.Kablolu ısıtıcı seçenekleri bir kablonun akvaryum içerisine yerleştirilmesi ile faaliyet gösterir. Kablolu ısıtıcı modeller genel olarak akvaryumun zemin kısmına yerleştirilir.Akvaryum içerisinde bulunan suyun sıcaklık seviyesini kontrol edebilmek adına ise bir termometreye ihtiyaç duyulur. Kabloların deniz canlıları tarafından deformeye uğratılmaması sebebi ile zemin tarafta bulunan suyun altına yerleştirilmesi gerekir. Kablolu akvaryum ısıtıcı modelleri özellikle akvaryumunda organik bitki yetiştiren kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu tarz modeller organil bitkilerin daha canlı kalabilmesine yardımcı olması açısından akvaryum için ısıtıcı arayan kullanıcıların imdadına koşar. Küçük akvaryum ısıtıcı modelleri sayesinde akvaryum içerisinde olması gereken sıcaklığa kolaylıkla ulaşabilir.

Su canlıları için oldukça önemli bir yere sahip olan akvaryum ısıtıcı 10, 100, 200w kadar değişkenlik gösterir. 50w bir ısıtıcı tercih ederek 60 litreye kadar olan akvaryumları 16 ile 32 derece arasına kadar ısıtma sağlayabilirsiniz. 50w bir akvaryum ısıtıcısı akvaryumunuza fazla bir ısı sağlıyorsa daha az watt değerine sahip bir ısıtıcı tercih etmeniz doğru olacaktır. Daha küçük boyuta sahip akvaryumlarınız için 25 watt değerinde bir akvaryum ısıtıcısı yeterli olacaktır. Daha büyük akvaryumlarınız için ise 200 watt değerinde akvaryum ısıtıcısı tercih etmek gerekir. Kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bir diğer akvaryum ısıtıcısı modeli ise filtre içi ısıtıcılardır. Filtre içi ısıtıcı filtreli motor içerisinde yer alarak sıcaklıkta meydana gelen hava dolaşımı ile sağlanır. Bu tarz modellerde hava motoru vw termometre bulunmasına gerek duyulmaz.Filtre içi ısıtıcı modelleri özellikleri gereği bu iç görevi de tek başına yapabilir. Akvaryum ısıtıcısı seçenekleri balık beslenen akvaryumlar için zorunlu bir ihtiyaçken organik bitki yetiştirilen akvaryumlar için de bulunması gereken malzemelerdendir. Bitkili akvaryum ısıtıcıları akvaryum içerisinde yetiştirilen organik bitkilerin daha canlı ve sağlıklı olmalarına yardımcı olması bakımından önem arz eder.

Deniz Canlıların Sağlığını Koruyan Akvaryum Isıtıcıları

Akvaryum içerisindeki deniz canlılarının yaşamının devamlılığı açısından akvaryum ısıtıcıları oldukça önemli bir yere sahiptir. Bundan dolayı akvaryum ısıtıcısı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Bir ısıtıcı alınacağı zaman dikkat edilmesi gereken en önemli etkenlerden birisi ısıtıcının watt değeridir. Büyük akvaryumlar için tercih edeceğiniz düşük wattlı ısıtıcılar ihtiyacınız olan sıcaklık değerini karşılanmayacaktır. Üstelik suya yeterince ısı veremediğinden dolayı sürekli çalışarak yüksek maliyete neden olacaktır. Bu sebeple ısıtıcı seçimini yapmadan önce akvaryum hacminin hesaplanması oldukça önemlidir. 20 litrelik bir bir akvaryuma 100 watt değerinde ısıtıcı almanız suyun sıcaklığının olması gerekenden fazla olmasına neden olur. Bunun hesaplaması yapılırken 1 litre su için 0.25 w bir enerjinin gerekli olduğunu bilmek gerekir.

Isıtıcı seçimi yapılırken termostatlı olanı tercih etmeniz daha yararlı olacaktır. Balık veya diğer deniz canlılarını güvende tutan akvaryum ısıtıcı termostatlı seçeneği ile ultra verim sağlar. Akvaryum ısıtınızda uyarı ışığının yer alması sizin daha rahat hissetmenizi sağlar. Isıtıcı çalışmaya başladığında yanan uyarı ışığı çalışmayı durdurduğunda söner. Lambalı akvaryum ısıtıcıları daha konforlu bir akvaryum deneyimi sunar. Akvaryum ısıtıcılarının koruyucu ürünleri ısıtıcının dış darbelere karşı korunmasını sağlayarak uzun ömürlü kullanım sunar. Bu bağlamda akvaryum ısıtıcı markaları ısıtıcılarda koruyucu ürünlerin bulunmasına oldukça dikkat eder. Böylelikle daha güvenli ve az maliyetli akvaryum kullanımına imkan sunar.

Kaliteli Ve Kullanım İmkanı Sunan Akvaryum Isıtıcıları

Akvaryum ısıtıcıları suyun doğal yaşamdaki sıcaklık seviyesine ulaşmasına yardımcı olarak balıkların yaşamı için uygun ortam oluşmasına imkan tanır. Deniz canlıların yaşamı için hayati önem arz eden akvaryum ısıtıcı çeşitleri kurulum ve kullanım açısından kolaylık sunar. Akvaryum ısıtıcılarının kurulumu modeline göre değişkenlik gösterir. Eğer akvaryumun içerisinde sadece bitki değil su canlısı da bulacaksa canlılar için daha elverişli bir ortam oluşturulması gerekir.

Deniz canlılarının rahatını bozmayacak ve akvaryum içinde uygun olan ısıtıcıyı seçmek doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca akvaryumun uygunluk durumuna göre harici veya dahili ısıtıcı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bu noktada akvaryum ısıtıcıları nasıl kullanılır sorusunun cevabı oldukça basittir. Eğer seçtiğiniz ısıtıcı modeli harici ise ilk önce akvaryumun duvarı ve alt kısmının temizlenmesi gerekir. Basıldığı zaman hareket etmeyecek şekilde ayarlanması önemlidir. Daha sonra akvaryumu bitki ve çeşitli süslemelerle doldurarak su eklenir. Harici akvaryum ısıtıcılarının boyutları tercih edeceğiniz akvaryuma göre değişkenlik gösterir. Bu tarz modeller suyla temas etmediği zaman uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Yüksek akımla çalışan akvaryum ısıtıcıları camın kırılmasına sebep olabilir. Bu yüzden ısıtıcının sabit durmasını sağlamak için ısıtıcı vantuzu kullanılabilir. Zaman geçtikçe yıpranan vantuz akvaryum ısıtıcısının sabit durmasını sağlayamayabilir. Bu sebeple düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Akvaryumlar için tercih edilen bir diğer ısıtıcı ise dahili ısıtıcılardır. Dahili ısıtıcılar açık ve hava geçirmez veya kapalı olarak ikiye ayrılır. Açık olan ısıtıcıların dikkatli bir şekilde yerleştirilmesi oldukça önemlidir Bu modelleri zemine yakın bir şekilde yerleştirmek ve üst vanasının 3 cm kadar yukarısındaki suyu izleyerek dökmek gerekir. Kapalı ısıtıcılar ise balıkları rahatsız etmemesi için akvaryumun uygun bir alanına monte edilerek faaliyet gösterir.

Akvaryum Isıtıcı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Deniz canlılarının rahat bir yaşam sürdürebilmesini sağlamak isteyen kullanıcılar için akvaryum ısıtıcıları zorunlu bir ihtiyaçtır. Akvaryuma uyumlu olan ısıtıcıyı seçmek için doğru bir araştırma yapmak gerekir. Bunun için akvaryum için ısıtıcı tavsiyesi veren kullanıcılardan yardım almak doğru olur. Balık ve diğer deniz canlıların yaşam süresini ve konforunu arttıran akvaryum ısıtıcıları geniş ürün çeşitliliği sunar. pek çok farklı amaca hitap eden akvaryum ısıtıcı çelik modelleriye kullanıcıların beğenisine sunulur. Isıtıcılar yalnızca akvaryumda deniz canlılarına zarar gelmemesi için kullanmakla sınırlı kalmaz. Kaplumbağa ve organik bitkiler gibi yaşamını sı ile devam ettiren canlılar için de kullanılabilir.

Küçük orta ve büyük boyda akvaryumlar için ayrı ayrı model sunan ısıtıcılar ve hepsi için geçerli sayılabilecek ısıtıcı türleri vardır. Bu türler arasında uygun akvaryumu ve ona denk gelebilecek akvaryum ısıtıcısını bulmak oldukça önemli bir husustur. Bunun için bir akvaryum ve akvaryum ısıtıcısı edinmeden önce detaylı bir araştırma yapmak gerekir. Gerekli olan araştırmayı yapmak için akvaryum ısıtıcı önerisi yapan internet sitelerinden veya internet sitelerinin kullanıcı yorumlarından yaralanmak doğru bir tercih olur. İstek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir akvaryum ve ısıtıcı seçimi yapmak hem beslediğiniz deniz canlısı için hem de ekonomik açıdan oldukça yarar sağlar. Akvaryum üzerinde bulunan uyarı ışığı gerekli olduğu zaman çalışması ve yeterli sıcaklığa ulaşıldığı zaman çalışmayı durdurması bakımından bütçe dostu bir kullanım sunar. Size de tüm bu avantaj ve ayrıcalıkların eşliğinde akvaryum ısıtıcısı deneyimi sunar.

Her Bütçeye Uyum Sağlayan Akvaryum Isıtıcı Fiyatları

Su canlıları için oldukça önemli bir yere sahip olan akvaryum ısıtıcıları fiyatları üretimde kullanılan materyal, donanım, kalite, güc ve model gibi etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Metal akvaryum ısıtıcıları uzun ömürlü kullanım imkanı sunması açısından sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alır. Her deniz canlısı için suyun sıcaklık değeri hayati önem arz eder. Bazı tür su canlıları 18-22 derece su sıcaklığında yaşam sürebilir. Bu tür canlılar suda oluşabilecek ani ısı değişimlerinden çok fazla etkilenmezler. Bazı deniz canlıları ise 27- 30 derece bir su sıcaklığında yaşam sürdürebilirler. Bu canlılar için ise hassas ısı değişimleri ölümcül sonuçlara sebep olur. Bu tür canlılar için daha geniş çaplı ve donanımlı ısıtılar tercih edilmesi gerekir. Akvaryum ısıtıcıları sudaki hassas ısı değişiminin önüne geçer. Otomatik akvaryum ısıtıcıları suda kolaylıkla ısı ayarı yapabilir. Bu nedenle daha zahmetsiz ve güvenilir akvaryum deneyimi sunar.

Manuel akvaryum ısıtıcılarında ise sürekli suyun ısısını termometre ile kontrol etmeniz ve gerektiğinde çalışmamız gerekir. Bu sebeple günümüzde daha kolay kullanılan dijital akvaryum ısıtıcıları sıklıkla tercih edilir. Sensörlü ve manuel ısıtıcılar fiyat farklılığı açısından çeşitlilik gösterir. Kullanım kolaylığı sunan digital ısıtıcılara bütçe dostu fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Tüm bu avantajlara hepsiburada aracılığı ile ulaşabilir akvaryum ısıtıcı tavsiye eden kullanıcılardan detaylı araştırma yaparak ihtiyacınız olan modeli seçebilirsiniz.

Akvaryum Isıtıcıları Fazla Elektrik Harcar Mı ?

Akvaryum ısıtıcısı akvaryumun litresine uygun geldiği sürece fazla elektrik tüketmez. Büyük bir akvaryuma düşük wattlı bir ısıtıcı takıldığında gücü ısıtmaya yeterli olmadığından sürekli çalışır ve optimum maliyete neden olur.

Akvaryum Isıtıcılarının Günde Kaç Saat Çalışması Gerekir ?

Bu konuda akvaryum ısıtıcısının kalitesi ve gücü oldukça önemlidir. Örneğin 100 watt değerinde bir ısıtıcı 7 saat çalışırken 200 wattlık bir ısıtıcı 3 saat çalışır Böylelikle daha verimli bir performans sergiler.

Akvaryum Isıtıcıları Nasıl Kullanılır?

Akvaryum ısıtıcıları modellerine göre değişik kullanım gösterir. Örneğim kablolu ısıtıcılar zemin kata yerleştirilerek kullanılırken filtre içi ısıtıcılar motor içerisine yerleştirilerek sıcaklıkta oluşan hava dolaşımı ile çalışır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Akvaryum Isıtıcıları

1853 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Watt
Toplam 36 / 1853 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?