En Ucuz ve Kaliteli Bastonlar

Geçmişi oldukça eski dönemlere kadar uzanan baston, özellikle 17. ve 18. yüzyıllarda erkeklerin asalet ve statü için kullandıkları önemli bir aksesuar olma özelliği taşımıştır. Farklı boyut ve şekillerde tasarlanan bastonlar, uzun yıllar boyunca Avrupalı erkeklerin gardıroplarının önemli bir parçası olarak kabul görür. Dekoratif bir aksesuar olarak da sergilenebilen modellerin, temel özelliklerini korurken, aynı zamanda silah ve kılıç gibi fonksiyonlara da sahip olduğu da bilinmektedir. Günümüzde ise bastonlar, daha çok belli bir yaştan sonra denge kurmak ve daha rahat yürüyebilmek için tercih edilir.

Baston Modelleri

Ham madde olarak daha çok ağaç parçaları kullanılan bastonların; ortopedik, asa tipi, kendinden saplı, takma saplı, kakmalı, oyma ve işlemeli gibi farklı türleri bulunur. Ortopedik saplı ürünler, avuç içine kolaylıkla uyum sağlayarak yürüme esnasında üst düzey konfor sağlar. Kısa saplı asa tipi ürünler, oval topuz ve farklı figürler ile şekillendirilir. Kakma ve motif saplı modeller, el işçiliğine bağlı olarak sayısız kombinasyonlar ile dizayn edilebilir. İki farklı parçadan imal edilen tabureli baston modelleri ise, son derece fonksiyonel bir yapıya sahiptir. Baston vazifesi gören ana çubuk parçasının yanında, isteğe bağlı olarak açılabilen ve hızlıca kurulumu yapılabilen tabure bölümü yer alır.

Yürüyüş direkleri veya diğer adıyla baston olarak da bilinen modeller, geniş bir yelpazede trekking tutkunları tarafından kullanılır. Off road yürüyüş bastonları, örümcek ağları ya da kalın çalıları temizleyerek yol almak için idealdir. Aynı zamanda diz, kalça, bacak ve ayaklar üzerindeki stresi azalttığı için, uzun mesafeli yürüyüşlerde daha az efor harcayarak daha çok yol kat etmenize de olanak tanır. Yokuş yukarı tırmanırken ekstra destek; yokuş aşağı ilerlerken ise frenleme yapmak amacıyla tercih edilebilir. Akarsu, bataklık ve su birikintilerinin içinden geçmeden önce, su derinliğinin tespit edilebilmesi amacıyla da kullanılabilir. Alpinizm stili tırmanışlar ve soğuk mevsimlerde yapılan trekking faaliyetlerinde, üst düzey performans için dizayn edilen çelik saplı ve daha fonksiyonel modeller de mevcuttur.

Baston Fiyatları

Baston fiyatları; ürünün markasına, modeline, kalitesine, tasarımına, malzeme çeşitliliğine, aksesuarlarına ve el işçiliği gibi hususlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Ceviz, abanoz, kızılcık ve kiraz ağacı tarzındaki dayanıklı kerestelerinin en özel parçalarından elde edilen; üzerinde gümüş, altın, kemik ve sedef gibi değerli malzemeler yer alan modellerin fiyatı daha yukarılarda seyreder. Aynı zamanda koleksiyon değeri taşıyan ve özel üretim olan modellerin fiyatı da son derece dikkat çekici olabilmektedir. Namı ülkemizden yurt dışına kadar uzanan Devrek Bastonları ise, oldukça geniş fiyat seçenekleri ile kullanıcılara sunulur. Keçi ayağı, yılan, kartal, şahin, koç ve ejderha desenli baş kısmına; natürel motifli, burgulu, baklava desenli ve dilimli gövde kısmına sahip olan çok sayıda Devrek Baston modeli vardır.

Malzeme çeşitliliği ve el işçiliği, baston imalatı esnasında ayrı bir öneme sahiptir. Hem Devrek modellerinde hem de ithal ürünlerde, farklı materyallerin uyum içinde kullanıldığı çeşitli örnekler bulunur. Özel kanal ve birleştirme teknikleri ile hazırlanan ürünler, göz alıcı bir görünüm taşır. Kemik ve boynuz gibi organik malzemelerin; altın, gümüş ve doğal taşların, uzun el emeğinin ardından bastonun sap ve gövde parçalarında ahşap ile beraber kullanılabilmesi mümkündür. Özellikle çok parçalı ürünleri, koleksiyon niteliği taşımasından dolayı, değer kaybı olmadan yıllar boyunca saklayabilirsiniz. Hem kendiniz için tercih edebileceğiniz hem de sevdiklerinize hediye olarak alabileceğiniz bastonları detaylı olarak inceleyebilir; ihtiyacınıza, zevkinize ve beklentilerinize en uygun modellere kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Baston

971 ürün listeleniyor
Medikaltec
XML Evreni
Nusnus
Poylin
Golfi
Comfort Plus
Markport
Transformacion
Ahşap City
Emek Sağlık
Kifidis
Güneş Outdoor
Hediye Sandalı
Hobi City
Case
Emekcom
Gümüştekin
Medwelt
İthalnet
Esbu
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 38 / 971 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?