Son yılların takı trendleri arasında bileklik modelleri farklı tarz ve modelleriyle ön plana çıkıyor. Hal böyle olunca kuyum markaları ve takı üreticileri çok sayıda bijuteri bileklik alternatifi tasarlamakla kalmayıp gitgide daha yaratıcı ürünler ortaya koyuyor. Moda trendlerinde de kıyafetlerin takılarla hareketlenmesi bijuteri takılara ve bilekliklere olan ilgiyi artırıyor. Bileklik modellerinin sadece süs olarak kullanılmadığı günümüzde, tılsımlı, şans içerikli, sembollü ve benzeri çok sayıda anlamlı bileklik modeli de özellikle genç tüketici kitlesinin ilgi alanına giriyor. Hem erkek hem kadın bileklik modelleri son derece farklı ve çekici modellerle markaların ürün seçkisinde yer alıyor.

Bijuteri Bileklik Modelleri Nasıl?

Bijuteri bileklik modellerinde sayısız seçenek mevcut. Altın, gümüş, pembe renklerde oluşan metal takılar irili ufaklı çok sayıda tasarımla markaların ürün seçkisinde yer alan modellerden. Doğal taşlı ürünler, boncuklu modeller, ipli çeşitler en çok tercih edilen tasarımlar arasında yer alıyor. Deri bileklikler, zirkon taşlılar, safir, zümrüt, yakut detaylı ürünler de çok beğenilen tasarımlardan. Abiye modeller, günlük çeşitler, zarif bileklikler, gösterişli alternatifler ve daha birçok seçenek özellikle kadınları cezbediyor. Sembol içerikli ürünler de son yılların yükselen değerleri arasında. Harfli modeller, isim yazılı olanlar, Atatürk sembolleriyle dizayn edilmiş olanlar, ay yıldızlı ürünler, nazar boncuklular, Vav yazılı olanlar, dini figürlere sahip olanlar gibi özel anlam taşıyan bileklikler de yükselen tasarımlar arasında dikkat çekiyor.

Burçlara Göre Bileklik Takmak Trendler Arasında Mı?

Astrolojiye ilginin giderek yükseldiği çağımızda, kişilerin burçlara olan merakı da artarak devam ederken burç sembolleri içeren bileklikler de doğal olarak yükselişe geçiyor. Kişiler burçlarının sembolünü içeren bileklikleri takarak burçlarının anlamını artırdıklarına inanıyor. Bazı markalar burç sembolü dizaynlarına apayrı yorumlar getirerek sıra dışı ürünleri astroloji meraklılarına sunuyor. Kişiler burç bilekliklerini kendileri için satın aldıkları gibi doğum günü, yılbaşı, sevgililer günü gibi özel anlam taşıyan günlerde sevdiklerine de hediye ediyor. 

Kadın Bileklik Modelleri Hangileridir?

Kadın bileklik modelleri çok farklı tasarımlar ve renklerle markaların ürün yelpazesinde yer alıyor. Taşlı bileklikler, ipli bileklikler, boncuklu bileklikler, yarı değerli taşlı bilekliler, doğal taşlı bileklikler, silikon bileklikler, kelepçe bileklikler ve daha birçok çeşit kadınların stilini destekliyor. Gösterişli giyim tarzını tercih eden kadınlar bileklik modellerinde de daha dikkat çekici tasarımlara yöneliyor. Sadelikten hoşlanan kişiler ise zarif, ince bileklikleri seçiyor. Öte yandan çok sade kıyafetler tercih etmelerine rağmen takı konusunda sıra dışı ürünlere yönelen kişiler de olabiliyor. Çok sayıda bilekliğin bir arada kullanılması ise son dönemin en gözde trendleri arasında yer alıyor.

İsme Göre Bileklik Olur Mu?

Son yıllarda takıların tümünde kişiselleştirme metodu ön plana çıkıyor. Kişiler artık takıları sadece süs için değil anlam arayarak takıyor. Bu durum çerçevesinde bilekliklere isim yazılması gittikçe artan uygulamalardan biri haline geliyor. Farklı harf karakterleri kullanılarak yazılan isimler bileklere oldukça yakışıyor. Kişiler bilekliklerine kendi isimlerinin yanı sıra sevdiklerinin adlarını da yazdırıyor.Ya Allah, El Fettah gibi yüksek anlamlar içeren isimlerin yer aldığı bileklik modelleri de tercih edilenler arasında bulunuyor. 

Şans Bilekleri Nasıl Olur?

Şans bileklikleri sembollerle tasarlanmış bilekliklerden oluşuyor. Charm bileklikleri adı altında bulunan bu tür takılarda zincir ayrı değerlendirilerek charm sembolleri tek tek satın alınıyor. Bu semboller anahtar, para gibi maddi öğelerden oluşabildiği gibi özelliği olan sembolleri de içerebiliyor. Şans bileklikleri hediye olarak en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Kişiler, arkadaş ya da sevgililerine özel günlerde şans bileklikleri hediye ederek bir nevi ona güzel temennilerinde bulunmuş oluyor. 

Çakra Bileklikleri Ne işe Yarar?

Çakralar vücudun enerji merkezleri olarak biliniyor. Yedi ana çakra merkezinin olduğu, her birinin farklı bir alanı temsil ettiğine inanılıyor. Her bir çakranın temas ettiği fiziksel organ bulunduğu gibi aynı zamanda o çakranın temsil ettiği ruhani alan da mevcut. Çakraların renkleri birbirinden ayrı olup çakralar tıkandığında insanın sağlığının bozulduğuna, enerji alanında blokajların oluştuğuna inanılıyor. Çakraların açılmasının bir metodu da o çakraları temsil eden sembollerin kişilerin üzerinde yer alması olduğu söyleniyor. Çakra bileklikleri bu ihtiyaçtan doğuyor. Özellikle spiritüel konulara meraklı kişiler çakra bilekliklerine ilgi gösteriyor. Om işaretinin, hayat ağacının, yaşam çiçeği sembolünün yer aldığı bilekliklere de yoğun ilgi gösteriliyor.

Bijuteri bileklik modelleri çok geniş bir ürün skalasıyla markaların koleksiyonlarında yer alıyor. Hepsiburada.com aracılığıyla çok sayıda ve farklı tasarımlarda bijuteri bileklik modellerine göz atabilir, en beğendiklerinizi hem kendinize hem de sevdiklerinize satın almak için sipariş oluşturabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bijuteri Bileklik Modelleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483617/16032929/80586080/16032934/60001611