Bileklik

Takı kullanmayı seven kişiler için tasarlanmış bileklikler renk, şekil ve üretim malzemesi açısından tercih edebileceğiniz çok sayıda ürün modeline yer verir. Giyiminizi tamamlayan ve elbiselerinizle uyum yaratan bileklikler arasından seçiminizi yaparak zarif bir takıya sahip olabilirsiniz. Birbirinden özel ve ilginç dizaynlarıyla dikkat çeken bileklik modelleri zevkinize hitap eden birçok ürün seçeneği barındırır. Değerli taşlarla üretilen takılar aynı zamanda taşlarının vücuda sağladığı faydalarla da beğeni toplar. Birden fazla taşın birlikte kullanıldığı ya da sadece bir taş türünün kullanılmasıyla elde edilmiş özel bileklikler de bulunur. Esnek yapıları sayesinde bileğinizi sıkmayan ve bileğinize tam oturan bu modern takılardan özel kutlamalarda, partilerde ve yıl dönümlerinde de yararlanabilirsiniz. Geceye ve gündüze uygun parlaklıklarıyla seçenek alanınızı geliştiren takılar günün farklı bölümleri için kaliteli alternatifler içerir.

Bileklik Fiyatları Ne Kadar?

İnce ve dayanıklı zincirleri ile kullanıcılarının takdirini kazanan bileklik modelleri hafif olmalarıyla da kullanım kolaylığı yaşatır. Bileklik kutunuzda saklayabileceğiniz bu ürünler bileklik fiyatları açısından da ekonomik bir tercih gerçekleştirebilmenize olanak tanıyan birçok model içerir. Nazar boncuğu şeklinde tasarlanmış bileklik çeşitleri Türk kültüründe önemli bir yer tutan nazar inancı ile ilgili kullanılabilecek aksesuarlardandır. Farklı renklerdeki taşların sistemli bir biçimde dizilmesiyle elde edilen nazar figürü bileğinizde son derece şık bir bileklik kullanmanızı sağlar. Ürünlerin özel kutuları bilekliğinizi kullanmadığınız zamanlarda güvenli bir alanda saklayabilmenize yardım eder. Altın kaplamalı bileklikler parlak görünümleri ile kadınların ve kız çocuklarının kullanabileceği takılardandır. 22 ayar, 24 ayar gibi farklı kalitelerdeki altınlardan üretilen bu bileklikler sayesinde kızınızın giyimini estetik bir şekilde tamamlayan bir ürün sipariş edebilirsiniz. Düğünlerde, nişanlarda hediye olarak da takabileceğiniz bileklikler çok yönlü bir kullanım yaşatır.

Bileklik Çeşitleri Nelerdir?

En ve boy oranlarıyla zincir kısımlarının uzunluğu değişiklik gösteren takılar arasından zevkinize uyan modelleri sipariş verebilirsiniz. Altından üretilen bileklik çeşitlerinin yanı sıra gümüşten imal edilen modern bileklikler de bulunur. İncilerin kullanıldığı bileklikler kadınların gece giyimine son derece uygundur. Parlak ve estetik görünümleriyle beğeni kazanan inci kolyeler açık renklerden oluşan tasarımlarıyla dikkat çeker. El yapımı bileklikler el işçiliğinin getirdiği kaliteyle kadınların saygısını kazanır. Zincirin her iki ucunun da birbirine bağlanmasını sağlayan klipsler sayesinde çocuğunuzun koluna bilekliği kolayca takabilirsiniz. İsimli çocuk bilekliklerine çocuğunuzun adını yazdırabilirsiniz. Doğum günleri için iyi bir hediye olan isimli bilekliklerden hemen sipariş verebilirsiniz. Özel figürlerle zenginleştirilmiş dizaynları beğeni kazanan bileklikler daha özgün ve zarif bir giyim tarzı oluşturmanıza katkıda bulunur.

Kadın Bileklik Markaları Nelerdir?

Doğal taşlardan üretilen bileklikler insan vücudu üzerinde farklı olumlu etkiler taşır. Taşların faydalarını açıklayan metinleri okuyarak size en uygun modeli bulup satın alabilirsiniz. Lav taşı ile üretilen bileklikler koyu renkli ve sade yapılarıyla bileğinizi daha dikkat çekici hale getirir. Yuvarlak taşlardan oluşan bileklik modelleri kolunuza uyum sağlayarak konforlu bir kullanım yaşatır. İçeriklerinde bulunan zengin mineraller ile hem sağlık açısından hem de estetik açıdan kadınların ilgisini çeken taşlı bileklikler farklı yaş gruplarına uygun modeller barındırır. Ametist taşından üretilmiş bileklik modelleri kuvars taşlar ailesinde yer alır. Radyasyona karşı koruma oluşturduğu tespit edilmiş ametist taşından yapılmış bileklikler sayesinde gün içerisinde maruz kaldığınız radyasyonu azaltabilirsiniz. Yedek taşa ve yedek ipe sahip ürün seçenekleri ile bilekliğinize zarar gelmesi durumunda yeniden kullanıma uygun hale getirebilirsiniz. Doğal taşlarla üretilen estetik bileklik çeşitleri güven veren markalar tarafından hazırlanarak takı koleksiyonunuzu katılmayı bekler. 

Bileklik

Bileklikler hem kadınlar hem de erkekler için genel görünüme şıklık ve çekicilik kazandırır. Aynı zamanda tarzınızı ortaya koymak adına önemli bir rol oynar. Bileğinize dikkat çekmek, zarafetinizi ve tarzınızı sergilemek istediğinizde farklı türden bilekliklere sahip olmak istediğiniz etkiyi yaratmanıza yardımcı olur. Bileklikler ayrıca eşler, aile üyeleri ve arkadaşlar için mükemmel bir hediye seçeneğidir. Altın, pırlanta, gümüş, çelik ve pırlanta gibi değerli metallerin ve değerli taşların yanı sıra hemen hemen her malzemeden yapılmış şık bileklikler bulabilirsiniz. Tüm bütçelere hitap eden sayısız tasarım arasından seçim yapabilir, hem sizin hem de sevdikleriniz için en iyi bileklik modellerini satın alabilirsiniz.

Altın ve Gümüş Bileklik Modelleri

Bilekliğin malzemesi ve tasarım özellikleri bileklik fiyatını belirler. Bütçenize göre değerli metallerden plastiğe, tekstile ve ahşaba kadar pek çok malzemeden yapılmış tasarım bileklikleri satın alabilirsiniz. Değerini hiç yitirmeyen bir metal olarak altın tüm zamanlar için en popüler bileklik malzemesidir. Öte yandan altın çok yumuşak bir metaldir ve bu nedenle genellikle saf olarak değil alaşım olarak satışa sunulur. Alaşımdaki altın saflığına bağlı olarak fiyat belirlenir. En yüksek fiyatlı altın seçeneği olan 24 ayar saf altın günlük darbelere dayanamayacak kadar yumuşaktır. Bu nedenle sadece özel günlerde kullanacağınız takılarınız için 24 ayar takılar satın almanız önerilir. Her gün takmak için bir bileklik arıyorsanız 14 ila 18 ayar altından yapılmış bileklikler çoğu durumda en iyi seçimdir. Sarı altın klasik bir seçim olsa da tarzınıza göre farklı renklere sahip bileklikler de bulabilirsiniz. Daha modern ve sade bir görünüm için beyaz altın bileklik modellerini ya da gül altın gibi daha romantik tonları tercih edebilirsiniz. Sınırlı bir bütçe ile şık bir bileklik satın almak için altın kaplama bileklik çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Altın gibi gümüş de bilekliklerde en çok kullanılan değerli metallerden biridir. Kendine has rengi ve parlaklığı ile aynı tondaki takılarla eşleştirilmesi kolaydır. Değerli metallerden biri olan platin gümüşü andıran beyaz ışıltısı ile çok zarif bir metaldir. Genellikle değerli taşlarla birlikte tasarlanan platin bileklik modelleri klasik görünümden hoşlananlar için idealdir.  Dayanıklı bileklik arayanların tercihi paslanmaz çelik bileklikler, her gün takmak isteyeceğiniz türden bilekliklerdir. Çeliğin sert yapısı gereği çok fazla ince işçilik yapılamadığından, çelik modellerde stiller genellikle daha minimal ve geometrik hatlara sahiptir. Yıllara meydan okuyan, kolay çizilmeyen ve kararmayan bir bileklik arıyorsanız paslanmaz çelik en iyi malzemedir.

Değerli ve Yarı Değerli Taş Bileklikler

Değerli taş bileklikler, değerli veya yarı değerli taşlardan üretilir. Neredeyse tüm bileklik stillerinde değerli taşlarla işlenmiş modeller bulabilirsiniz. Boncuklu bileklikler çok yönlüdür ve birçok stilde gelir. Bileklik genellikle bileğinizin içinden kolayca geçebileceği şekilde esnektir ve değerli taşlardan, camdan, ahşaptan ve hatta plastikten yapılmış bir dizi boncuk içerir. Zincir bileklikler klasik bir seçimdir ve zincir tasarımı su yolu ve yılan gibi çok çeşitli stillere sahip olabilir. Genellikle değerli metallerden yapılmakla birlikte, paslanmaz çelik zincir bileklikler de bulunabilir. ‌Charm bileklikler üzerinde asılı takılar olan bir zincire sahiptir. Takılar, burçlardan nesnelere ve harflere kadar her şey olabilir. Manşet bileklikleri bileziğe benzer, ancak genellikle daha kalın ve daha geniştir. Bileziklerin aksine manşetli bileklikler ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Bileklikler özel mekanizması sayesinde ayarlanabilir ve her bilek boyutuna uyabilir. Bu modellerde zincirin boyutunu değiştirmenize izin veren ayarlanabilir bir kapak bulunur. Pırlanta bileklikler ince ve değerli bir metal zincirle birbirine bağlanmış küçük pırlantalardan oluşur. Zarif bir mücevher parçası olarak bilekliklerde genellikle  altın, platin veya gümüş kullanılır. Stil dışında pırlanta bileklik seçiminde dayanıklılık da önemli bir kriterdir. Örneğin her gün kullanmak isteyeceğiniz bir pırlanta bileklik için daha düşük ayardaki altın seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 14 ayar ve 18 ayar altın çeşitlerinin yanı sıra platin ve gümüş günlük kullanım için yeterince dayanıklıdır. Bununla birlikte 22 ve 24 ayar gibi daha saf ancak daha yumuşak altın çeşitleri darbelere dayanıklı olmayabilir. 

Pırlanta Bileklik Modelleri

Pırlanta bileklikler aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı stil seçeneği sunar. Çok yönlü bir takı seçeneği olarak bilekliğinizi günlük bir kıyafetle takabileceğiniz gibi sadece özel geceler de görünümünüzü şık bir şekilde tamamlamak için tercih edebilirsiniz. Birçok model tek sıra halinde işlenmiş pırlantalardan oluşur. Bazı bilekliklerde iki ya da 3 sıra pırlanta kullanılabilir. Yuvarlak kesim bileklik modelleri için en yaygın kesim türü olsa da zümrüt ya da prenses kesim gibi diğer popüler stillerde kesilmiş bileklikler de bulabilirsiniz. Bilekliği oluşturan ve taşları bir arada tutan metallerin tasarımı açısından bakıldığında tırnak, kanal ve çerçeve özellikleri genel olarak bilekliğin modelini belirler. Bu yapı pırlantaların güvenli bir şekilde sabitlenmesini sağlarken aynı zamanda her bilekliğe benzersiz bir görünüm kazandırır. Pırlanta başına üç ya da dört tırnaktan oluşan metal sivri uçlar taşları tutar ve ışığın elmasın pırlantadan geçmesine izin verir. Kanal, taşın her iki yanından tutulması için iki sıra ince metalden oluşur. Çerçeve, bir saat başlığına benzer şekilde taşı çevreler. Tüm pırlantalarda olduğu gibi bileklik satın alırken kullanılan pırlantanın kalitesini değerlendirmeniz önemlidir. Pırlanta bilekliklerde genellikle birden fazla küçük pırlanta kullanılır. Bu nedenle her bir taşın değil, toplam ‌karat ağırlığında ölçüm yapılır. Pırlanta bilekliklerin ‌karatı, pırlantaların boyutuna ve sayısına bağlı olarak 1 ‌karattan 10 ‌karat ya da daha fazlasına kadar değişiklik gösterebilir. Öte yandan bilekliklerde genellikle çok küçük taşlar kullanıldığı için yüzük gibi daha büyük taşlarda kullanılan ve taşın özelliklerini belgeleyen sertifikalar bilekliklerde bulunmaz. Bu nedenle belirli özelliklere dikkat ederek seçim yapmanız gerekir. Örneğin pırlantanın parlak ve net bir görünüme sahip olması, taşların gözle görülür kusurları olmadığı anlamına gelir ve belirli ölçüde kalitesini gösterir.

‌Charm Bileklik Modelleri

Yeni bir konsept gibi görünse de ‌charm bileklikler yüzlerce yıldır kullanılan takı tasarımlarından biridir. Sembolik ve sahibi için anlamlı olan küçük dekoratif parçalardan oluşan ‌charm bileklikler, bilekliğinize yeni takı parçaları eklemenize olanak tanıyarak, mücevherlerinizi kişiselleştirmenin ve kişiliğinizi yansıtmanın mükemmel bir yolunu sunar. İlgi alanlarınız, hobileriniz ve hatta seyahatleriniz gibi sizin için anlam ve değer taşıyan özel bir bileklik yaratmak için ‌charm bileklik modellerini tercih edebilirsiniz. Bilekliğinize ne kadar çok ‌charm eklerseniz, bileklik o kadar dokulu ve benzersiz görünür. Bu sayede bilekliğinizi kıyafetinizin odak noktası haline getirebilirsiniz. Değerli taşlar, semboller, harfler, sayılar, iyi şans ve dini figürler gibi çok sayıda ‌charm seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz. Değerli taşlar bileziğe renk ve kişilik kazandırdığından, sembolizmi ve anlamı ile öne çıkan ‌charm takılar için en iyi malzeme seçeneklerinden biridir. Değerli taşların metafizik özelliklerine inanıyorsanız, sizi olumlu yönde etkileyeceğine inandığınız bir taşı tercih etmek isteyebilirsiniz. Değerli taşlar çeşitli renklerde gelir ve modele göre ‌fasetli, ham veya ‌kabaşon şeklinde kesilebilir. Değerli taşlar dışında şans ‌charm sembollerini de tercih edebilirsiniz. Kullanıcısına iyi şans getirdiğine inanılan ‌Hz. Fatıma’nın Eli, hayat ağacı, at nalı, ‌Horus gözü ve dört yapraklı yonca gibi birçok ‌charm sembolü bulabilirsiniz. Bir hobinizi veya tutkunuzu temsil eden bir ‌charm eklemek, bileziğinizi kişiselleştirmenin güzel bir yoludur. Gitar çalmayı seviyorsanız, örneğin bir müzik notası, gitar penası veya akort aleti gibi bir müzik ‌charmı bulabilirsiniz. Seyahat etmeyi seviyorsanız, pusula gibi seyahat gereçleri veya gittiğiniz lokasyona özgü bir ‌charm ile bilekliğinizi zenginleştirmek isteyebilirsiniz.

Harfli, Saatli ve Şarjlı Bileklikler

Sadece harf ‌charmlarını kullanarak yakın ilişkilerinizi temsil eden takılara imza atabilir, farklı harf kombinasyonları ile sadece sevdiklerinize ve size özel bir sembolizm geliştirebilirsiniz. ‌Charm bilekliğinizi özelleştirmek ve doğrudan bir bileklik satın almak yerine sıfırdan bir araya getirmek istiyorsanız, uzun süre dayanacak iyi bir bileklik zinciriyle işe başlayabilirsiniz. Gümüş ve altın gibi değerli metallerden yapılmış zincirler, hem şıklık hem de uzun ömürlü kullanım için idealdir. Parlaklığını ya da rengini yitirme endişesi olmadan ‌charm bilekliğinize istediğiniz sembolleri ekleyip çıkarabilir, bilekliğinizi uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Metal türüne karar verdikten sonra bilekliğiniz için zincir türünü düşünmelisiniz. İç içe geçmiş küçük halkalardan oluşan klasik zincir tasarımı ‌charm bilekliklerde kullanılan en popüler zincir modelidir. Çoğu ‌charm bu tarzda geldiğinden, eklemeli modeller size en fazla seçeneği sunar. Bununla birlikte, parçaları bileklikten geçirerek kullanmak istiyorsanız yılan zincir modellerini tercih edebilirsiniz. Bilekliklerin yalnızca aksesuar olarak takıldığı zamanlardan farklı olarak, günümüzde çeşitli fonksiyonlarla donatılmış bileklikler de bulabilirsiniz. Örneğin saat veya şarj özellikli bileklik modellerini satın alabilirsiniz. Bunun modeller sizi sadece şık göstermekle kalmaz, aynı zamanda diğer rutin görevlerinizi tamamlamanıza da yardımcı olur. Saat olan bilekliklerin klasik tasarımı sizi kalabalıkta öne çıkarırken, şarj cihazı bileklikleri telefonunuzu gittiğiniz her yerde şarj etmenizi sağlar.

Bileklik Nasıl Seçilir?

Bilekliğinizin ne kadar çarpıcı olduğuna bakılmaksızın, yanlış boyutta bir takı takmak istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Doğru bedeni seçmek sadece harika görünmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kendinizi rahat hissetmenizi de yardımcı olur. Bileklikler genel olarak yüzük gibi hassas ölçüm yaparak satın almayı gerektirmez. Birçok modelde zinciri kısaltmak için bir bağlantı bulunur ve bileklik kolayca istenilen boyuta ayarlanabilir. Bununla birlikte en uygun boyutu bulmanın en kolay yollarından biri bilek ölçümü yapmaktır. Bileğinizin etrafını bir mezura ile kolay bir şekilde ölçebilirsiniz. Mezuranız yoksa bileğinize bir ip parçası sarıp, ipi uygun uzunlukta kestikten sonra herhangi bir cetvelle ölçebilirsiniz. Bileklik satın alırken elde ettiğiniz ölçüme 1 ila 2 cm eklemeyi unutmamalısınız. Bilekliği hediye olarak satın alıyorsanız ve kişinin bilek ölçüsünü bilmiyorsanız, kadınlar için en popüler bileklik ölçüsü olan 18 cm uzunluğundaki modelleri inceleyebilirsiniz. Hediye alacağınız kişinin ortalama bir kişiden daha küçük veya daha büyük bilekleri olduğunu düşünüyorsanız, daha dar ya da daha bol modelleri tercih edebilirsiniz. Bilekliğiniz çok gevşekse bir ya da birkaç halkayı çıkararak bilekliğinizin bileğinize daha sıkı bir şekilde oturmasını sağlayabilirsiniz. Seçiminiz ne olursa olsun bilekliğin bileğinizde herhangi bir rahatsızlık olmadan serbestçe hareket edebilmesi ve gevşek olmaması gerekir. Çok sıkı bir bileklik takmak için rahatsızlık verirken gevşek bir bileklik bileğinizden kolayca kayarak kaybolabilir. Bu nedenle boyut önemli bir faktördür. Çoğu bilekliği yeniden boyutlandırmak mümkün olsa da bileğinize tam olarak uyan bir tane satın alarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Bileklik Nasıl Takılır?

Bileklik küpe ve kolye ile birlikte en çok tercih edilen takılardan biridir. Çok yönlü olması ve kolay takılabilmesi en önemli avantajıdır. Diğer tüm takılarda olduğu gibi bileklik takarken de dikkat etmeniz gereken bazı ortak kurallar vardır. En önemli kural orantılı bir görünüm elde etmek için her zaman bilek ölçünüze uygun bileklikler seçmenizdir. Bileklerinizin daha büyük veya daha küçük görünmesini istemiyorsanız doğru boyutta olduklarından emin olmalısınız. Bileklerinizde daha küçük ya da daha büyük bir görünüm elde etmek için, elde etmek istediğiniz etkiye zıt tasarıma sahip bileklikler seçmelisiniz. Örneğin bileğinizin daha büyük görünmesi için büyük kalın bir bileklik takabilirsiniz. Büyük bilekleriniz varsa ve daha küçük bilek etkisi yaratmak istiyorsanız, orta genişlikte bileklikler ve zincir dokuma bileklikler idealdir. Çok ince ve büyük boncuklu bilekliklerden kaçınmalısınız. Büyük boncuklar bileğinizi vurgulayarak  daha büyük görünmesini sağlarken, çok ince zincirler ise bileklerinizi daha geniş gösterecek şekilde bir kontrast oluşturur. Bilekleriniz çok ince ve kemikliyse ve bileklerinizin daha büyük görünmesini istiyorsanız, üst üste konulmuş birkaç bileklik takmayı deneyebilirsiniz. İnce bilekli kişilerin, bileklerin daha da dar görünmesine neden olacak şekilde tek ve bir ince bileklik takmaktan kaçınması gerekir.

Bileklik Modellerine Göre Stil Önerileri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilekliğinizi kıyafetinizle ve diğer takılarınızla nasıl eşleştireceğinizi bilmek, yorucu ya da çatışan bir görünümden uzak şık bir stile vurgu yapmanızı sağlar. İnce bileklikler çok yönlüdür ve herhangi bir kıyafetle kolayca takılabilir. Diğer yandan kalın veya gösterişli parçalar ekstra dikkat gerektirir. Bu tür bilekliklerle gösterişli küpeleri eşleştirebilirsiniz. Ancak kalın kolye ve yüzüklerden kaçınmalısınız. Zıt bir görünüm için kalın bileklikleri şifon gibi yazlık elbiseler veya dantel üstlerle şık bir şekilde birleştirebilirsiniz. Profesyonel ya da ciddi bir görünüm elde etmek istiyorsanız, büyük manşetlerden ve ‌charm bilekliklerden kaçınmalı, ince ya da zincir bilekliklerle sade hatlara sahip kıyafetler tercih etmelisiniz. Değerli taş özellikle pırlanta bileklikler genellikle feminen bir tarza vurgu yapan zarif kıyafetlere tamamlanır. Görünümünüze ekstra bir ışıltı katmak için, değerli taşlı bilekliklerinizi değerli taş küpelerle eşleştirebilirsiniz. Basit zincir bileklikler dışarı çıkarken veya bir iş toplantısına giderken takmak için harikadır, ancak resmi kıyafetlerle çok iyi uyum sağlamayabilir. Boncuklu bileklikler boncuklara bağlı olarak her şeyle iyi görünebilirken, kayar bileklikler yaratıcı ve zariftir. Son olarak, bileklik stiline karar verirken genel manikür stilinizi de göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin zarif bir Fransız manikürü çelik bilekliklerle o kadar güzel görünmezken, ‌rock ‌punk tırnaklar pırlanta bir bileklikle çatışabilir. Birçok kadın, bilekliklerini manikür tipiyle eşleştirmeme hatasını yapar. Bu, kırmızı bir bileklik takıyorsanız tırnaklarınızın da kırmızı olması gerektiği anlamına gelmez. Bileklik ve manikür uyumu manikürün renginden çok stil ile ilgilidir. Genel bir kural olarak kalın ve dikkat çekici bileklikler, yorucu bir görünüm oluşturmamak adına nötr bir manikür gerektirir. Orta uzunlukta ve hatta kısa tırnaklarla kalın bileklikler takabilir ve muhteşem görünebilirsiniz. Diğer bir kural ise, narin veya ince bilekliklerin uzun tırnaklarda daha iyi görünmesidir. Uzun tırnaklar doğal olarak bakışları bileğinize odaklar ve narin parçaların doğal olarak vurgulanmasını sağlar.

Bunları Bilmenizde Fayda Var

Büyük ve metal bileklikler, özellikle birkaç tanesi bir arada kullanıldığında gürültülü ve dikkat dağıtıcı olabilir. Bu nedenle herhangi bir önemli toplantı, özellikle resmi toplantılar için karmaşık metal bilekliklerden kaçınmanız gerekebilir. Gürültünün sorun olabileceği ortamlar için ellerinizi her hareket ettirdiğinizde tıklama ya da şıkırtı sesine neden olmayacak kadar ince modelleri tercih edebilirsiniz. Bilekliğinizi diğer takılarla tamamlamak istiyorsanız aynı tarzda takılar arasından seçim yaparak bütünlük sağlayabilirsiniz. Bir kıyafeti tamamlamanın en kolay yolu, bilekliği aynı malzemelerden yapılmış bir kolye ya da bir çift küpeyle eşleştirmektir. İnce bileklikler, özellikle altın veya gümüş gibi nötr bir renk seçtiğinizde kıyafetinizle ve diğer takılarınızla iyi uyum sağlama eğilimindedir. Bununla birlikte altın gibi metalleri diğer metallerle birleştirmek karmaşık bir görünüme neden olabilir. Bu nedenle, her defasında takılarınızı aynı metalden seçmek daha güvenli bir tercihtir. Örneğin gümüş bileklik takmaya karar verirseniz, sarı altınla karıştırmamaya dikkat etmeliniz. Bu sayede kıyafet seçiminizi de kolaylaştırabilirsiniz.

Birden Fazla Bileklik Nasıl Takılır?

Çarpıcı bir stil için farklı bileklikleri karıştırmak harika bir sonuç ortaya çıkarabilir. Ancak aşırıya kaçmak istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Arkadaşlarınızla dışarı çıkarken mükemmel karışımı yaratmak için farklı tasarım ve renklere sahip bileklikleri tercih edebilirsiniz. Mükemmel karışımı elde etmek için görümümüzü sade bir kıyafetle tamamlayabilirsiniz. Birden fazla bilekliği bir arada kullanmak istiyorsanız, farklı renk ve genişlikte birkaç bileklikle işe başlayabilirsiniz. Buradaki ortak unsur, kullandığınız bileklik türüdür. Zincir bilekli takmayı tercih ediyorsanız, bunu ortak temanız yapabilir, farklı renk veya tasarımlarla görünümünüzü zenginleştirebilirsiniz. Daha sofistike bir stil için örneğin altın gibi metal bir tema seçebilirsiniz. Tamamı altın olan bileklik, kelepçe ve zincirler arasından seçim yapabilirsiniz. Renkleri veya dokuları tarzınıza göre cesur bir şekilde eşleştirebilir ve yaratıcı kombinasyonlar deneyebilirsiniz.

Bileklik Bakımı Nasıl Yapılır?

Piyasada bulabileceğiniz birçok bileklik türü vardır. Bununla birlikte en sevdiğiniz takılarınızı korumanın en önemli adımı takılarınızı düzenli olarak temizlemektir. Her bileklik kullanılan malzeme ve tasarıma göre farklı temizlik teknikleri gerektirir. Değerli taş içermeyen bileklikler, nemli bir ‌mikrofiber bez kullanılarak kolayca temizlenebilir. Nemli bir bez, herhangi bir metal için güvenlidir, ancak ılık sabunlu su ile temizleme kaplamalı takılarda önerilmez. Değerli taşlardan oluşan bileklikleri temizlemek daha zordur, çünkü metalleri değerli taşları ayrı ayrı temizlemeniz gerekir. Tüm değerli taşları bir defada temizlemek için bir bez kullanmak yerine, her taşı ayrı ayrı temizlemek için bir takı fırçası veya diş fırçası kullanabilirsiniz. Bileziğinizi tüy bırakmayan bir bezle kurulamayı unutmamalısınız. Boncuklu bileklikler çok kırılgan olabilir, bu yüzden onları temizlerken çok dikkatli olmanız gerekir. Bilekliğinizi çok sert ovalamaktan ‌kaçınmalısınız, aksi takdirde esnek ipi koparabilir veya zinciri kırabilirsiniz. ‌Charm ve zincir bilekliklerde kir, bağlantı parçalarının içine girebilir. Bu nedenle bir bez kullanmak çok verimli olmayabilir. Bunun yerine, bağlantıları nazikçe temizlemek için yumuşak bir diş fırçası kullanabilirsiniz.

Bileklik Hangi Ele Takılır?

Bilekliğinizi hangi elinize takacağınız daha çok tercih ve pratiklik meselesidir. Birçok kişi yazmak veya yemek yemek gibi belirli şeyleri yapmayı kısıtlayabileceğini düşündüğü için en çok kullandığı eline bileklik takmaktan kaçınır. Öte yandan bilekliğinizin kolayca görülmesini ve dikkat çekmesini istiyorsanız bilekliğinizi baskın elinize takmak isteyebilirsiniz. Bileklik ve saat uyumunda da benzer durum söz konusudur. Karmaşık bir görüntü ile bileğinizin hantal görünmesinden endişesiyle, anda hem bileklik hem de saat takmaktan kaçınıyorsanız hem bileklik hem de saat takabilir ve yine de harika görünebilirsiniz. Genel bir kural olarak, saati daha az baskın olan elinize ve bilekliğinizi diğer elinize takabilirsiniz. Öte yandan birbiriyle uyumlu malzemelere ve stillere sahip saat ve bileklikleri zarif bir şekilde aynı elde kombinleyebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bileklik Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Altın / Takı / Mücevher
Altın / Takı / Mücevher
Takı & Mücevher
Takı & Mücevher
Kadın
Kadın
Bileklik
Bileklik
Altın Bileklik
Altın Bileklik
Gümüş Bileklik
Gümüş Bileklik
İnci Bileklik
İnci Bileklik
Pırlanta Bileklik
Pırlanta Bileklik
Bijuteri Bileklik
Bijuteri Bileklik
Zirkon Bileklik
Zirkon Bileklik
Doğal Taş Bileklik
Doğal Taş Bileklik
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483617/16032929/80586080/16032934