Pırlanta Bileklik

Pırlanta bileklikler, özel ve kalıcı takı arayışında en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Takı kategorisinde yer alan ve genellikle çok ince bir işçiliğe işaret eden pırlanta takı çeşitleri, özel bir hediye arayışında da ilk akla gelen seçenekler oluyor. Pırlanta kolye, pırlanta yüzük, pırlanta küpe, pırlanta takı seti, pırlanta bileklik ya da bilezik gibi onlarca farklı takı seçeneğinde pırlantayı ana malzeme olarak görüyoruz. Pırlanta taşlı bileklik modelleri ise düğün hediyesi, evlilik yıldönümü hediyesi, doğum günü hediyesi olarak çok tercih ediliyor. Kadın pırlanta bileklik modelleri gibi erkek ve çocuklar için pırlanta taşlı bileklik çeşitleri de var. Erkek pırlanta modelleri, daha maskülen hatlara sahip olmasına rağmen pırlantanın ışıltısı ile çok etkileyici görünebiliyor ve erkeklere özel gün hediyesi olarak çok sık tercih ediliyor. Hediye pırlanta takı çeşitlerini incelemek, pırlanta bileklikler özelinde model ve tasarım araştırması yapmak ya da pırlanta markalarının sunduğu fiyatları listelemek üzere Hepsiburada.com rehberliğinde ilerleyebilirsiniz. 

Pırlanta Bileklik Modelleri

Bir takı olarak bileklikler, en fazla tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor. Kol bileğini sıkmayan, zarif bir görünüm sunarken trend bir etki veren bilekliklerin farklı malzemelerden üretildiğini görüyoruz. Bileklik malzemesi seçenekleri gerçekten çok zengin. Kumaştan yapılan bileklikler, deri bileklikler, ip bileklikler, boncuk bileklikler, paslanmaz çelik ya da diğer metallerden üretilen bileklikler, altın, gümüş bileklikler gibi onlarca farklı materyallerden takı ve bileklik üretiliyor. takı için kullanılan ana malzemenin ya da materyalin yanı sıra süsleme için kullanılan unsurlar da önemli. Burada cam, özel bir cam işçiliği olan swarovski kesim, pırlanta, elmas, yakut, zümrüt, sedef, boncuk gibi seçenekler söz konusu oluyor. Bunlar içinde değerli taşlar başlığı altında geçenlerden biri pırlanta. Çok değerli ve nadir bulunan bir maden ürünü olan pırlantanın, takı endüstrisindeki yeri çok özel. Farklı kalitelerdeki prılantalar ve farklı büyüklüklerdeki prılantalar ile tasarlanan takılar, hem alıcı hem de üretici için ayrı bir öneme sahip. Pırlantanın bileklik tasarımındaki kullanımı da çok popüler. Genellikle altın malzeme üzerine uygulanan pırlanta taşlı bileklikler, özel günlerde hediye olarak sunuluyor. Peki, pırlantalı bileklik modelleri neler ve hangi modeli tercih etmeli?

 • Kadın Pırlanta Bileklik Modelleri

“Pırlanta takı” denilince genellikle akla kadın takıları geliyor. Ancak erkekler de pırlanta seçeneklerini günlük hayatta kombinlerine sıklıkla ekliyor. Elbette kadınların pırlanta bileklik tercihi daha fazla. Kadın pırlanta bileklik modelleri, takı sektörünün en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alıyor. Elbette “kadın pırlanta taşlı bileklik” tanımı çok genel kalıyor. Zira, burada çok zengin bir renk, biçim, boyut, malzeme, tasarım seçenekliliği söz konusu oluyor. Beyaz altın üzerine pırlanta kullanılan bileklikler, sarı altın üzerine pırlanta kullanılan bileklikler, rose denilen pembe altın üzerine pırlanta kullanılan bileklikler, yeşil altın üzerine pırlanta kullanılan bileklikler, gümüş ya da çelik malzeme üzerine uygulanan pırlanta taşlı bileklikler en sık rastlanan seçenekler arasında yer alıyor. Pırlantalar ise rengine göre, boyutuna göre, kalitesine göre, kesimine göre, türüne göre sınıflandırılarak bileklik üzerine aplike ediliyor. Tek bir pırlanta ya da birden fazla pırlanta ile bileklikte tasarım ekseninde bir düzenleme yapılıyor. En çok tercih edilen pırlanta bileklik modelleri ise modern tasarımların sunulduğu seçenekler oluyor. Beyaz altın ve pırlanta kombini ise en çok tercih edilen pırlanta taşlı bileklik modellerinden biri. Çiçek deseni, yaprak deseni, geometrik desenler, iç içe geçmiş şekiller, doğadan esinlenen tasarımlar çok tutuluyor. Ayrıca kalp, dört yapraklı yonca gibi soyut anlamları olan pırlanta bileklik tasarımları da çok seviliyor. Şık pırlanta bileklik modelleri arayışında yine çok zarif seçeneklerle karşılaşmak mümkün. Pırlanta taşlı zincir modelleri de hediyelik takı olarak çok tutuluyor. Ancak sade pırlanta bileklik isteğinde ince zincir yapılarının daha çok sevildiğini görüyoruz. 

 • Erkek Pırlanta Bileklik Modelleri

Erkek takı tasarımları içinde de pırlantanın özel bir yeri var. Takılarda pırlanta taş kullanımı daha çok kadınlara özgü gibi görünüyor olsa da son yıllarda erkekler de yoğun bir şekilde pırlantanın ışıltısını kullanıyor. Erkek pırlanta küpe modelleri gibi bilekliklerdeki pırlanta detaylar da yaygınlaşıyor. Erkek pırlanta bileklik modelleri de bunun güzel bir örneği oluyor. Elbette erkek pırlanta zincir, erkek pırlanta yüzük, erkek pırlanta küpe gibi seçenekler de var ve güncel takı seçenekleri içinde oldukça popüler. Erkekler için de stil belirleyici olan takıların gücünden yararlanırken pırlantanın ışıltısını kullanmak, çok daha etkileyici olabiliyor. Her kombin ve her giyim tarzına uyum sağlayabilen erkek pırlanta bileklik modelleri ile stil belirlemek kolaylaşıyor. Sade erkek bileklik, pırlanta taşlı erkek bileklik gibi arayışlarda farklı markaların sunduğu farklı tasarımları ve malzeme seçeneklerini değerlendirmek mümkün. Erkekler için doğum günü hediyesi, erkekler için evlilik yıldönümü hediyesi, erkekler için terfi hediyesi gibi gereksinimleri de yine erkek pırlanta taşlı bileklik çeşitleri arasında yapacağınız tercihlerle karşılayabilir ve kalıcı bir hediye sunarak değer verdiğiniz kişinin hayatında güzel bir ışık izi bırakabilirsiniz. 

 • Çocuk Pırlanta Bileklik Modelleri

Takı endüstrisi ve takı tasarım sektörü daha çok kadınların isteklerine yanıt vermek üzere gelişir. Ancak günümüzde erkekler için de takılar, önemli bir statü, tarz ve yaşam felsefesi göstergesidir. Hatta motivasyon kaynağıdır. Bener şekilde çocuklara takı hediye etmek de geleneklerimizde olan özel bir etki. Çocuklara özel takı arayışında geleceğe kalması isteğiyle pırlanta taşlı bileklik, pırlanta taşlı küpe, altın kolye, pırlanta taşlı kolye gibi seçenekler tercih ediliyor. Burada takının sürekli takılmaması, çok küçük çocuklara gözetim altında takılması gibi güvenlik detayları dikkate alınmalı. Ancak doğum günü hediyesi olarak ya da bebek görme hediyesi olarak çocuğun hayatı boyunca saklayacağı bir pırlanta taşlı çocuk bileklik modeli sunulabilir. 

Pırlanta Bileklik Çeşitleri

Pırlanta bileklik çeşitleri denildiğinde pırlantanın kalitesi, pırlantanın uyguladığı materyalin özelliği ve tasarım ana konuları öne çıkıyor. Ustalık isteyen pırlanta işçiliğinde kullanılan malzeme ve elbette işçilik kalitesi çeşitliliğe etki eden başka bir faktör. Klasik bileklikler, baget tasarımlı pırlanta bileklikler, renkli pırlanta bileklikler, fantazi bileklikler ve çok trend olan coronet pırlanta bileklikler gibi farklı çeşitler söz konusu. Temelde tüm takı tasarım literatüründe bulunan pırlanta bileklik çeşitlerini inceleyelim:

 • Klasik Pırlanta Bileklik Çeşitleri

Daha klasik ve sade bir görünümü olan bu bileklikler, hemen her stille uyumludur. Ayrıca üzerinden çok zaman geçse de güncel olmayı sürdürürler. Zamansız takı anlayışının en güzel örneklerini klasik pırlanta bileklik modelleri arasında görmek mümkün. 

 • Baget Pırlanta Bileklik Çeşitleri

Baget taşlı pırlanta yüzük, baget taşlı pırlanta kolye, baget taşlı pırlanta bileklik gibi seçenekler çok tercih ediliyor. Baget taşın doygun ve net görünümü, çok etkileyici bir takı stili sunuyor. Bu da baget pırlanta bileklik modellerinin en çok tercih edilenler arasında olmasını sağlıyor. 

 • Renkli Pırlanta Bileklik Çeşitleri

Pırlanta bileklikler denilince akla beyaz ve ışıltılı bir taş görseli geliyor. Beyaz pırlanta taş tercihi çok popüler. Ancak renkli pırlanta taş bileklik modelleri de var. Bunların da çok tercih edilen trend seçenekler olduğunu görüyoruz. 

 • Fantazi Pırlanta Bileklik Çeşitleri

Özel günlerde hayatınızdaki özel kadınlara kalıcı bir hediye sunmak istediğinizde pırlanta takı çeşitleri ilk akla gelen seçenekler oluyor. Fantazi pırlanta bileklik çeşitleri de böyle zamansız şıklık sunan değerli hediye seçenekleri arasında yer alarak çok sık tercih ediliyor. Geçmişin takı tasarım trendlerini bugünün sade takı kullanım isteği ile birlikte sunan fantazi bileklikler pırlanta taşla çok daha çekici hale geliyor. 

 • Coronet Pırlanta Bileklik Çeşitleri

Coronet pırlanta terimi son yıllarda çok moda bir takı tasarım terimi haline geldi. Peki, coronet pırlanta bileklik nasıl oluyor? Birden fazla küçük pırlanta bir araya gelerek büyük bir taş bütünlüğü oluşturur. Böylece ince bir bileklik zinciri üzerinde bir ya da daha fazla iri pırlanta taş bloğu görünümü elde edilir. Bu bloklarla çiçek deseni ya da geometrik desenler tasarlanabiliyor. 

Pırlanta Bilekliklerin Özellikleri

Erkek, kadın ya da çocuklar için tasarlanan coronet, fantazi, klasik ya da baget pırlanta taşlı bileklik çeşitlerinden birini tercih ederken bu ürünlerin özelliklerini de bilmek gerekiyor. Gemolog yani değerli taş uzmanları tarafından işlenen pırlantaların önceden tasarlanmış bir şablon doğrultusunda bir takıya uygulanması ile pırlanta bileklikler ortaya çıkıyor. Temel özellikleri hem pırlantanın hem de uygulandığı materyalin değerleri olması. Değerli taş ve değerli maden bileşeni olan pırlanta bileklik modelleri, yıllarca aynı parlaklık ve aynı şık etki ile kullanılıyor. Anneden kıza, anneden geline, büyük anneden toruna aktarılarak bir aile mirası olabiliyor. Pırlanta bileklerin bir özelliği de pırlanta sertifikasına sahip olmalarıdır. ​​Pırlanta ürün sertifikası; bileklikteki altın gramı, altın ayarı, kullanılan pırlantanın karat cinsinden ağırlığı, pırlantanın rengi ve berraklığı konusunda yazılı bilgi sunar. Pırlantanın kendisi gibi sertifikasının da saklanması gerekir. Pırlanta bilekliklerin özellikleri içinde 4C olarak adlandırılan bir değerlendirme de öne çıkıyor. Bu bir ölçü kategorizasyonudur. Bu ölçüler aşağıdaki 4 konuyu baz alır:

 Pırlantalarda 4C Nedir?

 • Karat (pırlantanın ağırlığı) 
 • Berraklık (pırlantanın pürüzsüzlüğü)
 • Renk (pırlantanın sahip olduğu rengin pırlanta renk skalasındaki yeri)
 • Kesim (pırlantanın kesim özelliği)

 

Pırlanta Bileklik Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Pırlanta bileklik alırken ve genel olarak pırlanta takı alırken dikkat edilmesi gereken pek çok detay var. Bunları tek tek incelemek, doğru bir pırlanta ürün satın almak konusunda rehber niteliğindedir.

 • Pırlanta Sertifikası

Pırlanta bileklik alırken ürünün özelliklerini detaylı olarak açıklayan pırlanta ürün sertifikası sorulmalıdır. Bu sertifika ürün ile birlikte verilmelidir. Kullanıcı da bunu mutlaka özenle saklamalıdır. 

 • Pırlanta 4C İncelemesi

Pırlanta takı alırken 4C adı verilen 4 ana özelliği dikkatle değerlendirmek gerekir. Bunlar kullanılan pırlanta ile ilgili özelliklerdir. Pırlantanın ağırlığı, ne kadar berrak olduğu, rengi ve kesim şekli incelenmelidir. En iyi pırlanta hangisi arayışında renksiz olması, berrak olması, derin kesimli olması gibi özellikler öne çıkar. Elbette bunlar, fiyatı da etkiler. Pırlanta fiyatına etki eden 4C içinde en etkilisi de ağırlıktır. 

 • Pırlanta Bileklik Tasarımı

Tasarım, pırlanta bileklik ve farklı bir takı modeli satın alırken ana belirleyicidir. kişisel zevk, kişisel tarz, yaşam stili gibi etkenler dikkate alınarak tercih yapılmalıdır ki takı, kişiyi tamamlasın. 

 • Pırlanta Bileklik Ölçüleri

Pırlanta takı tercihinde ölçü konusu da önemli. Pırlantanın ölçüsü ve boyutları dikkatle incelenmelidir. Ayrıca bilekliğin kişinin bileğine olup olmamam ihtimali veya çok büyük gelme ihtimali de değerlendirilmelidir. Pırlanta bileklik ölçüleri için üreticiden bilgi alınabilir. 

 • Pırlanta Bileklik Modeli

Pırlanta bileklik modelleri, yukarıda da listelediğimiz gibi tasarım açısından farklılık gösteriyor. Burada kişisel zevke göre istenen modeli seçmek için zengin çeşitlilik içinden ilerlemek önerilebilir. 

Pırlanta Taşlı Bileklik Modelleri Nasıl Kullanılır?

Takı kullanımında geçerli olan bazı genel kuralları pırlanta taşlı takı kullanımında da geçerli. Örneğin suya, sıcak malzemelere maruz bırakmamak, uzun ömürlü kullanım için gereklidir. Diğer yandan kimyasal malzeme etkisine maruz bırakmamak, kırılma ve kopma ihtimaline karşı dikkatli davranmak da önemli. Denize, havuza girerken çıkarmak da klor içeren su ve tuzlu su etkisinden korumak için dikkat edilmesi gerekenler arasında. Pırlanta bir ürünü kullanırken ürün sertifikasını özenle saklamak da mutlaka dikkate alınmalı. 

Pırlanta Bileklik Hediye Çeşitleri

Kadın pırlanta taşlı hediye bileklik arayışında size özel olan günleri taçlandırmak üzere en özle modelleri inceleyebilirsiniz. Hediye denilince akla ilk gelen seçenekler takılar oluyor. Anneye hediye, babaya hediye, sevgiliye hediye, doğum gününe hediye, doğum yapan anneye hediye derken hediye arayışımız hep sürüyor. Bu hediyelik ürün arayışında da altın takılar, gümüş takılar, pırlanta ya da elmas takılar öne çıkıyor. Pırlanta takı çeşitleri içinde bulunan pırlanta bileklik modellerini düğün hediyesi olarak geline sunabilirsiniz. Eşinize, annenize ya da sevgilinize doğum gününde hediye edebilirsiniz. Doğum yapan anneye bu çok özel anı hep hatırlatacak bir pırlanta bileklik hediye edebilirsiniz. Nişanda, evlilik yıldönümünde, terfilerde ya da akademik başarılarda da söz konusu gübü sonsuz kılmak üzere pırlanta taşlı bileklik modelleri içinden zarif ve özel bir tercih yapabilirsiniz. Anneler günü hediyesi, doğum hediyesi gibi erkeklere özel olan babalar günü ve diğer özel günler için de erkek pırlanta taşlı bileklik hediye seçeneklerine bakabilirsiniz. 

Pırlanta Bileklik Fiyatları

Takı ürünlerinin fiyatları için en belirleyici faktör malzemedir. Burada altın, gümüş, çelik, deri gibi malzemeler ve bunların değerleri fiyata etki eder. Malzemenin miktarı ve niteliği gibi tasarım, özgün tasarım, işçilik gibi faktörler de fiyat konusunda belirleyici oluyor. Pırlanta bileklik fiyatları incelendiğinde kullanılan pırlantanın özellikleri çok net bir belirleyici olarak karşımıza çıkıyor. Pırlanta markası, sertifikası, pırlantanın özellikleri gibi özgün tasarım da fiyat için etkili. Pırlanta bileklik fiyat listesi bakarken bu özellikleri göz önüne almak gerekiyor. Pırlanta fiyatları, pırlantanın kalitesi (ağırlığı, kesimi, rengi, berraklığı, türü), kullanılan pırlanta miktarı, altın malzemenin özellikleri ve marka, markanın patentli tasarımı gibi detaylar net bir şekilde fiyata etki ediyor. Pırlanta taşlı bileklik fiyatları için hepsiburada.com rehberliğinde hızlı ve kolay bir online araştırma yapabilirsiniz. 

Pırlanta Bileklikleri Hepsiburada’da İnceleyin!

Farklı özelliklere sahip hediyelik takıları ve mücevher çeşitlerini Hepsiburada.com üzerinden inceleyebilirsiniz. Hepsiburada.com ile pırlanta bileklik, purlanta, küpe, pırlanta kolye, pırlanta yüzük, pırlanta küpe ve diğer takı ya da aksesuar seçeneklerine bakabilir, kapsamlı bir ürün incelemesi için ihtiyaç duyacağınız bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Hepsiburada.com sisteminin kullanıcı deneyime odaklanan hizmet anlayışı ile ürünleri fiyata, özellik veya marka ekseninde kategorize ederek inceleyebilirsiniz. Böylece aradığınızı kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca hızlı teslimat, güvenli ödeme gibi ürünleri kullanarak pratik bir online alışveriş deneyimini pırlanta siparişi ekseninde yaşayabilirsiniz. Bireysel kullanıcılar ve kuyumcular gibi takı sektörünün aktörleri için de cazip olan pırlanta siparişi sürecini Hepsiburada.com üzerinden sürdürebilirsiniz. Hepsiburada.com ile pırlanta taşlı bileklik modellerini detayları ile keşfedebilir, güvenle sipariş oluşturabilir, yakınlarınıza hediye etmek üzere alacağınız ürünler için kampanya takibi yapabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pırlanta Bileklik Modelleri

1696 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 28 / 1696 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?