Altın Bileklik

ltın Bileklikler

Altın bileklik kadın için önemli bir aksesuar olarak dikkat çekmektedir. Kadınlar, kombinlerini tamamlamak için özellikle altından oluşan takıları tercih etmekteler. Hem gece hem gündüz kıyafetleri ile kolayca kombinlenebilir özelliği sayesinde bu ürünler, sizlere şıklık kazandırır. Yalnızca özel günler için değil, günlük giyimin de en çok tercih edilen aksesuarları arasında yer alan altın bileklikler, zevkinizi yansıtmanın en şık yollarından biri olarak görülmektedir. Günlük elbiselere de ayak uyduran altın bileklikleri üzerinizde taşıdığınız her anda kendinizi daha zarif ve özel hissetmeye başlayabilirsiniz.

Her zaman kendine ve kombinine özen gösteren, girdiği ortamlarda adından söz ettiren kadınların vazgeçilmez mücevherlerinden olan altın bileklikler, zarif bileklerinize hoş bir hava katarak şıklığınızı tamamlayacak. 

Altın Bileklikler ile Geçmişi ve Geleceği Birleştirin

Altın bileklikler tasarımları ile zarifliğinize ince bir dokunuş yapacaktır. Birçok modeli bulunan bu bilekliklerde, zincirlerin altın ayarı modelden modele değişmektedir. Burma halinde modelleri de bulunan altın bilekliklerde aynı zamanda örgü modeller de bulunmaktadır. Yüzyıllardır eskimeyen tasarımları ile altın bileklik modelleri günümüze de ayak uydurma konusunda son derece başarılıdır.

Birbirinden şık görünüme sahip bileklikler parıltılı taşlar ile süslenmiştir. Çoklu kordonu bulunan bilekliklerin gramaj olarak değeri diğerlerine göre daha fazladır. El işçiliği ile yapılmış olan bu bilekliklerin telleri ve ilmekleri ustalık harikası olarak sizleri karşılamaktadır. Bilekliklerin bağlantı bölümleri, kilitli menteşe sistemi ile ya da kanca ile sağlanmaktadır. Bilekliklerin kordon boyu ayarlanabilir bir yapıda olduğu için takarken zorluk çekmeyeceksiniz. Böylelikle bileğinizin kalınlığına göre bilekliğinizi rahatça ayarlayabilirsiniz.

Altın Bileklik Ayarı Nedir?
Altın ayarları, altının gözle görülmeyen taraflarındaki altının saflık oranını belirten bazı değerlerden anlaşılmaktadır. Bunun yerine bazen altın renginden de altının kaç ayar olduğu anlaşılmaktadır ve tartılarak ayarına göre gram hesabı sonucunda değeri belirlenmektedir. Altın ayarı, altının saflık oranı demektir. Ülkemizde ayar olarak adlandırılırken dünya genelinde karat olarak isimlendirilir. 

Kimyada altının saflığı için yüzde kavramı kullanılırken mücevhercilikte ise altının saflığıyla ilgili olarak, karat ya da ayar ifadeleri kullanılıyor. Bu kavramlar kısaca “K” ile sembolize ediliyor. Misal verecek olursak, altında yazan “22 K” ifadesi, o altının 22 karat veya 22 ayar olduğunu ifade ediyor.

Altından yapılan bir madenin ayarının hesaplanabilmesi için bazı matematiksel veriler ve altına dair bilgiler gereklidir. Hesaplama yapılırken öncelikle milyem değerinin bulunması gerekiyor. Milyem değeri ise bir altının saflığının 1000 üzerinden değerlendirmesi olarak açıklanmaktadır. Bu değerin hesaplanabilmesi için altından yapılan maddenin içinde bulunan saf altının kütlesi, toplam kütleye bölünerek 1000 ile çarpılmaktadır ve bu yolla altının ayarı belirlenmektedir.

“Altın bileklikler kaç gram?” sorusunun cevabı yine matematik ile açıklanmaktadır. Örneğin, 100 gramlık bir mücevheratın içerisinde bulunan 70 gram saf altının milyem değerinin bulunabilmesi için 70 gr / 100 gr x 1000 formülü kullanılıyor. Bu hesaplamayla bileziğin saflığı 70 milyem olarak bulunmaktadır. Saf altının 1000 milyem ve 24 ayar olarak kabul edilmesinden ötürü; 1 ayar altın 41,66 milyeme eşit olmaktadır. Sonuç olarak baktığımızda saflığın ortaya çıkabilmesi için milyem değerinin 41,66’ya bölünmesi gerekmektedir. Bu şekilde altının kaç ayar olduğu yani altının saflığını rahatça hesaplayabilir ve sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Çok fazla tercih edilen altın ayarlarının saflık ve milyem değerleri şu şekilde sıralanmaktadır; 24 ayar altın, %99,99 saflıktadır ve milyem değeri 999,9’dır. 22 ayar altın, %91,6 saflıktadır ve milyem değeri 916’dır. 18 ayar altın, %75 saflıktadır ve milyem değeri 750’dir. 14 ayar altın, %58,5 saflıktadır ve milyem değeri 585’tir.

Altın Bilekliklerin Rahatlığını Hissedin

Tercih edeceğiniz kıyafetleriniz ve takılarınız ile eşsiz bir uyum yakalayabileceğiniz altın bileklikleri rahat kullanımları sebebiyle bileğinizden ayırmak istemeyeceksiniz. Adeta kuş gibi hafif yapıları sayesinde bilekte bir nesne olduğunu hissettirmeyen ve günün her anında sizlere eşlik edebilecek şekilde tasarlanan altın bileklikler, ağırlığını hissettirmeden kullanabileceğiniz bileklikler arasında yer almaktadır. Geleneksel ve ışıltılı motiflerden sade ve modernize tasarımlara kadar oldukça geniş skalada alternatifleri bulunan takılar, farklı giyim zevkinden kadınları cezbetmeyi başarmaktadır.

Günün her zaman diliminde zarif bileklerinizde taşıyabileceğiniz tasarımlı bileklikler ince ve sade görünümleri ile dikkat çekmektedir. Altın bileklikler üzerinde bulunan sıralı inci taneleri, bileğinizin daha zarif gözükmesini sağlamaktadır. Bazı altın bileklik modelleri üzerinde birbirinden renkli taşlar da yer almaktadır. İnce ve tek altın zincirin üzerinde yer alan bu taş ve inci taneleri ile bileklerinize doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz. 

Şık Görünüme Sahip Altın Bileklikler

Altın bileklikler erkek ve kadınların kullanabileceği farklı modellerden oluşmaktadır. Altın bilekliklerin altın ayarları modelden modele değişim göstermektedir. 14 ayar, 16 ayar, 22 ayar ve 24 ayar seçenekleri ile karşınıza çıkan bilekliklerin kordon kısımları ip ya da altından oluşmaktadır. Özel olarak kendi bileklerinize göre ayarlanabilen altın bileklikler üzerinde çeşitli desen ve motifler yer almaktadır. Üzerinde çeyrek ya da yarım altın bulunan bilekliklerde orijinal damga bulunmaktadır.

Hasır ipliği ile sportif bir hava yaratan altın bileklikler, şık bir görünüm vererek dış görünümünüze zenginlik katacaktır. Eşiniz, anneniz ya da sevdikleriniz için hediye alternatifi olarak satın alabileceğiniz altın bileklikler, üzerindeki motifler ile kişiye kendini özel hissettirebilecek detaylarla bezenmiştir. Üstünde bulunan sonsuzluk işaretli bileklikler ile sonsuza kadar sürecek olan aşkınızı sembolize edebilirsiniz. Cıvıl cıvıl bir görünüm kazanmak isteyenler için altın bilekliklerde bulunan kelebek, fil, nazar boncuğu gibi detaylar bulunan bileklikler, renkli bir görünüm oluşturmaktadır. Daha çok geleneksel görünümü sevenler için ince detaylar ile süslenmiş olan bileklik modelleri ise günümüzde trend haline gelmiş modeller arasında yer almakta ve altın takıları sevenlerin bileklerini süslemektedir.

İsterseniz mücevherat olarak kullanabileceğiniz altın bileklikler, aynı zamanda yatırım için de oldukça uygundur. Sevdiklerinize özel günlerde hediye edebileceğiniz şık bir aksesuar olan altın bileklikleri tarzınızın tamamlayıcısı olarak tercih edebilirsiniz. Altın bileklik fiyatları ve modelleri içinden sizler için en uygun ve size yakışacak en iyi modeli seçerek bileklerinize hoş bir hava katabilirsiniz. 

Herkes İçin Altın Bileklik

Altın bileklikler yalnızca kadınların tercih ettiği aksesuarlar değildir. Aynı zamanda erkekler ve çocuklar için de üretilen modeller bulunmaktadır. Erkeklerin gündelik hayatta kullanabileceği erkek altın bileklik modeller dizayn edilirken, üzerinde yer alan Türk simgesi ile geleneksel bir doku yakalanması amaçlanmıştır. Siyah bir iplikten oluşan kordon üstüne tasarlanan altın simgeler ile bilekliğin daha sportif bir görünüme sahip olması amaçlanmıştır. 

Çocuklar için üretilen çocuk altın bileklik modelleri daha çok hayvan ve çiçek gibi renkli ve eğlenceli motifler ile süslenmektedir. 8 ayar altın zincir ile oluşturulan modeller çocukların bilekleri için uygun duruma getirilebilir. Çocuklar sağlığı hepimiz için çok önemli ve değerlidir. Doğal taşlar ile hazırlanan modeller ile bebek ve çocukların tenlerinde herhangi bir alerjik reaksiyona yaşanmamaktadır. Fiyat açısından oldukça uygun olan bu ürünler, belirli kampanyalar ile ‌Hepsiburada.com farkıyla sizlerle buluşuyor. 

Altın bileklikler birçok modeli içinde barındıran zengin içerikli aksesuarların başında gelmektedir. Birbirinden farklı altın bileklik çeşitleri sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Bir bileklik çeşidi olan şahmeran, narin ve şık stiliyle yüzyıllardır çok fazla tercih edilen bir model olarak dikkat çekmektedir. Şahmeranın hafif dökümlü yapısı ve beyaz altın bileklik görünümünün ışıltılı yapısı birleştiğinde fazlasıyla gösterişli, bunun yanında bir o kadar da narin bir model sizlerle buluşmuş oluyor. Altından yapılmasına karşın oldukça sportif bir görünüme sahip olan halkalı altın bileklik modelleri bütün kombinlere uyum sağlayabiliyor. Altının ortamdaki ağır görünümünden dolayı gündelik yaşamdaki kullanım adına çekingen bir seçim izlenimi yaratılsa da modellere göre stillere olan uyumu ciddi bir değişkenlik gösteriyor. 

Geleneksel bir duruşa sahip olan modeller daha çok düğün takısı olarak tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra günlük kullanımlarında da imitasyon takı kullanmak istemeyen herkes için sade modeller seçenekleri mevcutturErkek altın bileklik modellerinde daha çok kordonlardan gelen sadelik ön plana çıkmaktadır. Bilekliklerin bazı bölgelerinde altın kullanılmıştır. Özellikle siyah rengin tercih edildiği sade modelli altın tasarımı, bilekliğe ayrı bir hava katmaktadır. Gündelik giysilerle ya da şık bir takım elbise ile rahatlıkla kombinler yapabilirsiniz. Erkekler için yapılan altın bileklik modellerinde küçük değerli taş eklemeleri de yapılmaktadır. Böylece hem takının değerini artıyor hem de şıklığınızın aurası her tarafa yayılıyor.

Beyaz altın bileklikler birbirinden özel taşlarla süslenmiş modeller ile parıltı bir şıklık ile sizlerin zevkine sunuluyor. Başta çalışan kadınların tercih ettiği bu model, birçok kişi tarafından ışıltılı görünümü nedeniyle tercih edilmektedir. Rose altından üretilen bileklik modelleri de bir başka tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle canlı tasarımları ile dikkat çeken bu ürünler, birçok kombinle de uyum sağlamaktadır. 

Bakır veya gümüşün, altın alaşımına eklenmesiyle birlikte bilekliklere ayrı bir hava katılmaktadır. Birçok renk seçeneği ile birbirinden farklı tasarımlara ulaşma fırsatı tanımaktadır. Bu durumun avantajlarından biri de o gün tercih edeceğiniz elbisenin rengi ne olursa olsun, mutlaka onunla kombinleyebileceğiniz bir altın bileklik yardımınıza yetişecektir.

Birçok markanın bu bileklik modellerini zenginleştirmek amacıyla tasarladığı bazı ürünler sizlerin bir hayli ilgisini çekecektir. Baktığınızda sizlere pozitif enerji aşılayacak; kelebek, yunus ya da küçük balık modelleri en çok tercih edilen modeller arasındadır. Gökyüzü motiflerini seven bir karakterde iseniz; güneş, yıldız, ay gibi desenler tam sizin isteyeceğiniz tarzda. Kalp, göz, taç gibi simgelerin yer aldığı modeller de dikkatinizi çekecek başka modeller arasında yer alıyor.  Sportif görünümü seven ve etrafa ışıl ışıl bir görünüm saçmayı sevenler için bu modeller adeta biçilmiş kaftan. 

Farklı ayarlardaki yeşil altın bileklikler, özel tasarımlar ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu gösterişli altın bileklikleri aynı zamanda önemli bir yatırım aracı olarak da kullanabilirsiniz. 

Kelepçe modelli altın bileklikler, pratik kullanımı ve kopmalara ya da düşmelere karşı olan duruşu ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu tarz bileklikler genelde şık elbiseler eşliğinde zarafeti üst noktaya taşımak için tercih edilmektedir. Girdiği ortamda beğenileri ve bakışları üstüne çekmek her kadının hayalidir. İhtişamınızı artıracak altın bileklikleri; yakut, safir ya da zümrüt gibi parıltılı taşlarla bezenmiş modelleri ile tercih ederek kendinize ayrı bir hava katabilirsiniz. İyi bir işçilik ve muazzam tasarımları ile bir adım önde olmak sizin elinizde. 

Altın Bileklik Fiyatları

Altın bileklik fiyatları altının ağırlığı, kullanılan malzeme ve tasarımda bulunan aksesuarların farklılığına göre değişmektedir. Küçük altın bileklik ürünleri, ağırlık olarak hafif olmaları nedeniyle daha uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Uygun fiyatta bir altın bileklik modeli arıyorsanız 14 ayar modellerine bakarak tercih yapabilirsiniz. Yatırım amaçlı altın bileklik almayı düşünenlerin, bu bileklikleri bozdururken daha az kayba uğraması ya da yatırımının karşılığını alabilmesi adına 22 ayar altın bileklik ürünlerini tercih etmesi tavsiye edilmektedir. Bunun nedeni ise; işçilik oranı daha düşük olduğu için bu tip modellere yoğunlaşmasının bozdurma esnasındaki kayıplarını azaltacağı ifade edilmektedir.

Altın bileklik fiyatlarında altının yarısı kadar kullanılan taşlar da önemli yer teşkil etmektedir. Değerli taşlardan; pırlanta, safir, zümrüt ne yoğunlukta kullanılırsa o derece fiyatlarda oynama olmaktadır. Bu değerli taşların hangi karatta olduğu da ürünün fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. 14 ayar bilekliler ve ince altın bileklikler, içerdiği altın miktarı daha az olduğundan, daha uygun fiyatlara bulunabilmektedir.

Sportif Kombinleriniz İçin Altın Bileklikler 

Yalnızca gece kıyafetleri ya da özel günler için altın bileklik seçimi yapmak istemiyor ve sportif görünümünüzü tamamlamak istiyorsanız, Hepsiburada.com fırsatıyla birbirinden hoş altın bileklikler sizi karşılıyor. Sportif giyinmeyi sevenler için birçok alternatif sunan bileklik çeşitleri, özellikle günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilecek modellerle öne çıkmaktadır. Hafif yapıları ve hoş tasarımları ile dikkat çeken bu modeller, daha çok gençler tarafından tercih edilmektedir. Bu model tasarımların arasında küçük ve renkli figürlerin yanı sıra çağdaş esintiler taşıyan çok efektif motifler de bulunmaktadır. Sade ve şık modeller ile iş hayatınızda, içinde bulunduğunuz ofis ortamında farklılık yaratabilirsiniz.

Altın Bileklik Hangi Kola Takılır?

Etrafınızda çoğu insan bu konuda farklı cevaplar verecektir. Altın bilekliklerin sağ kola takılması gerektiğini söyleyenler ve sol kola takılmasını söyleyenler arasında ciddi bir iddialaşma vardır. Ancak bilinmesi gerekir ki; altın bilekliğin sol kola ya da sağ kola takılması gibi bir zorunluluk yoktur. Siz hangi kolunuza daha çok yakıştığını düşünüyorsanız bilekliğinizi o kolunuza takmanızı tavsiye ederiz. Genel olarak bakıldığında bir kolda saat ya da herhangi bir aksesuar varsa bileklik için diğer kolunuzu tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, daha uyumlu olacağını düşünüyorsanız bilekliğinizi saat ya da kolunuzda bulunan diğer aksesuarlarınız ile birlikte takmanız kombin açısından zenginlik katacaktır.

Altın Bileklik Modelleri Nasıl Bağlanır?

Altın bileklik modelleri, zengin bir çeşitliliğe sahip olduğu için her modelde farklı bir bağlama şekli bulunmaktadır. Eğer bu bileklik ip şeklinde ise iki farklı şekilde bağlanabilir. İster fiyonk isterseniz de iki tur düğüm atarak bilekliğinizi bağlayabilirsiniz. Unutmayın, bilekliğiniz değiştirilerek takılabilecek bir tarza sahip ise bağlayarak takmak, bilekliği çıkarma esnasında sizlere büyük kolaylık sağlar.

Şahmeran Altın Bileklik Nasıl Takılır?

Kadınların çok fazla tercih ettiği ve severek kullandığı şahmeran altın bilekliğin öncelikle yüzük bölümü ya da parmağa bağlanacak olan kısmı takılmalıdır. Bileklikte yer alan klips de takıldıktan sonra işlem tamamlanmış olur. Şahmeran altın bileklikler takılırken parmak kısmını ilk olarak takmak çok önemlidir. Ayrıca zincir bölümünün eşit olmasına da dikkat edilmelidir.

Kararan Altın Bileklikler Nasıl Parlatılır?

Kararan altın bilekliklerden şikayetleriniz varsa çözümünün de olduğunu bilmeniz gerekiyor. Altın bilekliklerinizi parlatmanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Özellikle sabun ve su ile yapılan karışımlar en çok kullanılan karışımlar olarak dikkat çekmektedir. Deterjanlı temizlik ya da sirkeli su ile de parlatma ve temizleme işlemi yapılabilir. Bu yöntemleri uygulayarak altın bilekliklerinizin parlatma işlemini gerçekleştirip parlak bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Altın Bileklik Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Archin
Goldium
Bilezikhane
Ateş
Altınbaş
Adil İdil Kuyumculuk
Güler Kuyumculuk
Altınöz Mücevherat
Fiyonk Kuyumculuk
By Golden House
İryum
Güneyler Altın
By Devli
Yazar Mücevherat
Assos
Glorria
İzgi Kuyumculuk
Tufanlar Kuyumculuk
Cebeci
Engingold
Sepette Kampanyalı Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?