Bileklik

Erkek bileklik, bilek şıklığını sağlayan bir takı türü. İnce, kalın modelleri; altın, gümüş, imitasyon çeşitleri ile bir çok ürün modeli oluşturur. Takı tasarım alanına da sınırsız seçenekler sunar. Doğal boncuklardan ve taşlardan yapılan erkek bileklikleri de hem kullanım alanı  hem de hediye alımı olarak karşımıza çıkar. Bu çeşitli ve renkli erkek bileklik tasarımlarından zevkinize uygun olanları bulmanız mümkün. Kıyafet kombinlerinin tamamlayıcısı erkek bileklikler hem günlük yaşamda tercih edilen kıyafetlerle hem de takım elbiselerle kullanıldığında şıklığı tamamlar. Boncuk ve ipli modelleri spor giyim tarzı ile uyumu yakalarken, takım elbiselerle deri bileklikler kullanılabilir. Daha şık ve gösterişli bir bileklik için, taşlı, zirkon taşlı modeller tercih edilebilir. Saat ile birlikte kullanımı da yaygın. Erkeklerin vazgeçilmez aksesuarı olan saatler ile renk ve tarz olarak uyumlu bir çok kombin yapılabilir. Saatle birlikte kullanımının yanında tek olarak veya ikili, üçlü sıralı erkek bileklikleri de kullanılabilir. Örgü modelli bileklikler de oldukça yaygın. İpli ve makrome ipiyle örülmüş bu bileklikler, bileklik ayarı yapılabildiğinden kullanıcıya pratiklik sağlar. Klipsli, çıtçıtlı ya da mıknatıslı modellerde bileklik standart ölçüleri 19 cm - 22 cm arasında. Standart ölçülerde karşımıza çıkan bilekliklere alternatif olarak bu tarz bilekliklerin ölçüsü ayarlanabilir. Bileği çok kalın ya da çok ince olan kişilerce tercih edilebilir. Sabit ölçüye göre kullanım pratikliği sağlayabilir. 

En Çok Tercih Edilen Erkek Bileklik Modelleri

Erkek bileklik renklerinde de bir çok renkli tasarımları görebiliriz. En çok tercih edilen renkler ise, siyah, lacivert, çelik tasarımlarda gümüş rengi. Deri tasarımlarda siyah ve kahverengi modeller oldukça revaçta. Yaz mevsiminde doğal taşlı erkek bileklik modellerinin daha fazla kullanıldığını görürüz. Bu kullanımda da mavi, lacivert, gri tonların ağırlık kazandığını görebiliriz. Erkek bileklikleri, erkek saat ve yüzükleri ile kullanıcı tercihine göre kombin edilebilir. 

Kimi zaman elbiseyi tamamlayan şık bir aksesuar, kimi zaman bir hediye olarak kullanımı ile çok kullanılan bileklikler her daim kadın ve erkeklerin tercih ettiği bir takı olarak karşımıza çıkar. 

Erkek Bileklik Çeşitleri

Bir çok alternatif sağlayan erkek bileklik çeşitleri, kullanım alanına göre tercih edilebilir. Altın, gümüş ve imitasyon erkek bileklikleri olarak karşımıza sınırsız sayıda seçenek çıkar.

 • Altın Erkek Bileklikler

Altın erkek bileklik çeşitlerinde 14 ayar, 18 ayar, 22 ayar olarak seçenekleri mevcut. Bütçenize göre altın ayarlarını seçmek mümkün. Altın bileklik modellerinde zincirli tasarımlar, taşlı, aksesuarlı modeller karşımıza çıkar. Özel tasarıma elverişli. Bilek ölçüsü kalın ya da çok ince olan kişiler için uygun olabilir. Altın erkek bileklikleri erkek bebekler için de şık bir hediye olabilir. Mavi boncuklu, mavi nazar boncuklu veye bebek isminin yazılı olduğu bir tasarımla bebekler için de hediye seçeneği olabilir.

 • Gümüş Erkek Bileklikler

Gümüş erkek bileklikler de gerek renk gerekse model olarak oldukça geniş seçeneğe sahip. Gümüş tasarımlarda sarı ve beyaz gümüş rengine alternatif olarak, bronz da tercih edilebilir. Gümüş erkek bileklik modelleri deri ve ipli modellerle birlikte de kullanılabiliyor. Üzerinde gümüş obje bulunan  ipe geçirilmiş, yada deri kordonla süslenmiş bir şekilde de karşımıza çıkar. Altın erkek bilekliklerine göre daha ekonomik olabilir. 

 • Çelik Erkek Bileklikler

Altın ve gümüş bilekliklere bir alternatif de çelik bileklikler. Sağlam yapısı sebebiyle çelik, takı tasarımında kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilir. Çelik kolye ve yüzüklerle birlikte kullanılabilir. Gümüşe benzer bir yapısı var. Gümüş beyaz rengi, çelik tasarımlarda da karşımıza çıkar. Siyah süsleme ve siyah objelerle kullanımı yaygın.

 • İmitasyon Erkek Bileklikler

Taş, doğal taş, boncuk, ip kullanılarak hazırlanabilen imitasyon erkek bileklikler sınırsız seçenekleri ile karşımızda. Maliyet olarak diğer bileklik yapımında kullanılan altın, gümüş çelik gibi madenlere göre daha ekonomik. Kişisel tasarımlar için de sınırsız seçenekler sunar. Hobi olarak da yapmak mümkün. Zevkinize göre boncuk, taş ve objelerle özgün tasarımlı erkek bileklikler de oluşturmanız mümkün. 

 • Deri Erkek Bileklikler

Deri, erkek bileklik çeşitlerinde en çok kullanılan malzemelerden. Orjinal deri bilekliklere ilave olarak suni deri erkek bileklikleri de mevcut. Özellikle kemer ile uyumu veya kol saati kordonu ile uyumları şık bir görüntü oluşturabilir. Deri bilekliklerde 2 veya 3 sıra halinde bileği kavrayan sıralı modeller çok kullanılmakta. Bununla birlikte kalın tasarımlar, çıtçıtlı, mıknatıslı deri bilekliklerin de kullanımı oldukça yaygın.

Erkek Bileklik Modelleri

 • Sıralı erkek bileklik
 • Oniks taşlı erkek bileklik
 • Hametit taşlı erkek bileklik
 • Halat erkek bileklik
 • Makrome ipli erkek bileklik
 • Taşlı erkek bileklik
 • Zirkon taşlı erkek bileklik
 • Çapa figürlü erkek bileklik
 • Pusula figürlü erkek bileklik
 • Ok figürlü erkek bileklik
 • Mıknatıslı (manyetik tokalı) erkek bileklik
 • Pırıltılı erkek bileklik 
 • Kelepçeli erkek bileklik
 • Kemer tokalı erkek bileklik
 • Gemici temalı erkek bileklik
 • Zımbalı erkek bileklik
 • Etnik tasarımlı erkek bileklik
 • Burgulu erkek bileklik
 • Dambıllı erkek bileklik
 • Taraftar temalı lisanslı erkek bileklik
 • İp erkek bileklik

 

Erkek Bileklik Alırken Dikkat Edilecekler

Erkek bileklik alırken dikkat edilecekler de burada önem kazanıyor. Alınacak bilekliğin  kullanım yeri, günlük kullanımda mı kullanılacağı, özel günler için mi kullanılacağı önemli. Bir hediye olarak alınacaksa hediye alınacak kişinin yaşı, zevkleri, giyim tarzı bu seçimde belirleyici olabilir. Hediye alımında hediyeye anlam katmak adına özgün bir tasarım tercih edilebilir. Kişinin çok sevdiği bir sembol olabilir, tuttuğu takımın logoso olabilir. Tarih, isim gibi özgün tasarımlarla hazırlanan bir bileklik farklılık yaratabilir. Altın mı gümüş mü yoksa çelik yapım mı tercih edilecek soruları da burada karşımıza çıkar. Ekonomik bir bileklik tercihi bizi  gümüş ve çelik modellere yöneltir. Düğün gibi, nişan gibi takının önem arz ettiği, özel günlerde altın erkek bileklikler tercih edilebilir. Altın, gümüş modeller uzun vadeli  kullanıma daha uygun olabilir. Spor kombinlerde, eşofman, t-shirt kullanımlarında boncuk ve ip tercih edilebilir. Bir spor müsabakasında tutulan takımın amblemi bilekleri süsleyebilir. Deri modeller tercih edilecekse orijinal deri bakımı hakkında fikir edinmeniz gerekebilir. Derinin çatlama ve aşınma durumlarına karşı belirli sürelerle bu tarz bilekliklerin deri bakım kremi ile  bakımı yapılabilir. 

Erkek Bileklikler Hangi Kola Takılır?

Bileklik kullanımında öne çıkan bir diğer soru: Erkek bileklikler hangi kola takılır, oluyor. Erkek bileklikler sağ veya sol kola takılabilir. Kol saatlerin kullanımı sol kolda yaygın olduğundan  saatle oluşturulan kombinlerde sol kolda yer alabilir. Sadece sağ kolda da kullanılabilirken iki kolda aynı bileklik veya farklı model bileklik kullanımı da olabilir. Deri, metal kordonlu bir kol saati ile deri,gümüş bileklikler aynı kolda veya ayrı kollarda tercih edilebilir.

Erkek Bileklik Fiyatları

Erkek bileklik çeşit ve modellerine Hepsiburada’dan kolayca ulaşmanız mümkün. Erkek bileklik fiyatları bütçenize uygun olarak sıralanabilir. Uygun fiyatlı erkek bileklik modellerini beğeni butonu ile beğenilenler listenize alabilir, fiyat takibi yapabilirsiniz. İndirim ve kampanyalardan hemen haberdar olmak için fiyat alarmı seçeneğini kurabilirsiniz. Kullanıcı yorum ve değerlendirmeleri alışveriş süresince tercih edeceğiniz erkek bilekliği hakkında fikir verebilir. Farklı bakış açıları kazanabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Erkek Bileklik

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Maden
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?