En ucuz ve orijinal altın bilezik modelleri burada

Kuyumculuk endüstrisinde en fazla ilgi gören yatırımlardan biri altındır. Paranın gerçek değeri altın tarafından desteklendiğinden, altın dünyanın her yerinde talep görür. Enflasyon ve öngörülemeyen piyasalardaki yükseliş ve düşüşler gibi belirsizliklere karşı altın güçlü bir korumadır. Tüm altın çeşitlerinde ve takılarda olduğu gibi altın bilezik fiyatları da altının serbest piyasadaki değerine göre belirlenir. Bu nedenle ister yatırım ister mücevher amaçlı olsun, altın satın almadan önce önemli noktaları bilmeniz faydalı olabilir.

Yatırım İçin Altın Bilezik Nasıl Satın Alınır?

Altının değeri saflığına göre belirlenir. Her altın alaşımında “karat” olarak adlandırılan 24 birim bulunur. 24 ayar altın satın aldığınızda % 100 saflıkta altın satın alırsınız. Bununla birlikte altın satın alırken her zaman daha yüksek bir saflık seviyesini hedeflemeniz gerekmez. Saf altın çok yumuşak olduğundan çarpmalara ve sürtünmeye karşı dayanıklı değildir. Her gün takmayı planladığınız bilezikleriniz için ayarı daha düşük modelleri tercih edebilirsiniz. Sert yüzeylere sürtünmeye maruz kalan bilezikler için 14 ayar seçebilirsiniz. 18 - 24 ayar arasında değişen bileziklerinizi özel günler, partiler ve törenler için tercih edebilirsiniz. Altın takılar ayarına göre, nikel gibi çeşitli metaller içerebilir. Nikel bileziği güçlendirmekle birlikte, metal alerjisi olan kişiler için düşük ayarlı bilezik modelleri uygun olmayabilir. Nikele alerjiniz varsa, 18 ayardan itibaren daha yüksek oranda altın içeriğine sahip bir bilezik modellerini seçebilirsiniz.

Altın Bilezik Ne Kadar?

Altının piyasa fiyatı her gün değişir. Altın bilezik fiyatları altının ayarı, gramı ve işçilik ücretlerine göre belirlenir. Müşterileri yönlendirmek için kuyumcular günlük külçe oranlarını gösterir. 24 ayar saf altın, ons olarak satılırken, saf olmayan bilezikler genellikle gram olarak satılır. Altın bilezik fiyatlarını hesaplarken, altının değerini hesaplayın ve diğer maliyetleri düşünün. İşçilik maliyetleri bilezik fiyatlarını artırır. Kuyumcunun kar marjı olarak da tanımlayabileceğimiz işçilik ücreti, bileziğin gramına ve işçilik seviyesine göre değişir. Bilezik alırken fazla işçilik ücreti ödemek istemiyorsanız karmaşık desenlerden ve tasarımlardan kaçının. 

Altın Bilezik Neden Kararır?

Kararma gibi renk değişikliklerinin olmaması saf altının en önemli özelliğidir. Bununla birlikte altının saflığı yani ayarı düştükçe alaşıma eklenen metaller sarı rengi etkiler ve farklı renkte bir alaşım verir. Gümüşten daha parlak bir görünüme sahip olan beyaz altın bileziklerde altından daha güçlü olan paladyum, nikel veya manganez gibi metaller kullanılır. Pembe altın olarak da bilinen rose ya da gül altın, saf altına bakır karıştırılarak elde edilir. Gül altın bilezik modellerinde bulunabilecek maksimum altın oranı % 75 civarındadır. Saf altın dışındaki, özellikle ayarı çok düşük 12 ve 14 ayar gibi altın modellerinde belirli ölçüde renk değişimi oluşabilir. Altında kararma gibi sorunlar genellikle kaplama takılarda meydana gelir. Saf altın bileziklerde oksitlenme sonucu kararmasa olmasa bile çizilme ve sürtünmeye bağlı olarak zaman içinde parlaklık sorunu oluşabilir.

Altın Bilezik Nasıl Temizlenir?

Altın değerli bir metaldir ve doğru kullanılmadığında sadece takınız değil yatırımınız da zarar görebilir. Banyo, temizlik ve yüzme gibi suyla temas edebileceğiniz aktivitelerden önce bileziklerinizi çıkarın. Sabun ve deterjanlarda bulunan zararlı kimyasallar altın yıpranmasına neden olabilir. Altın bileziklerinizi kullanmadığınız zamanlarda ayrı kutularda veya bölmelerde saklayın. Altın takılar çok sık bakım yapmayı gerektirmez. Takılarınızı ara sıra ince ve yumuşak bir yumuşak bezle parlatabilirsiniz. Yağı ve tozu çıkarmak için hafifçe ovalayabilirsiniz. Bu sayede yüzeyde kir birikmesini önleyebilirsiniz. Çor kirlenmiş altın bileziklerinizi ılık suyla karıştırılmış sıvı deterjanla temizleyebilirsiniz. Bileziğinizdeki taş ya da karmaşık desenleri temizlemek için kulak çubuğu ya da yumuşak kıllı bir fırça kullanabilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Altın Bilezik Fiyatları

1.343 ürün var
 1. Cinsiyet
 2. Markalar A-Z
  1. Altınbaş
  2. AllegroGold
  3. Bilezikci
  4. Bilezikhane
  5. Pirnus Diamond
  6. Myra Gold
  7. Melis Gold
  8. SembolGold
  9. Diamond Line-Gülaylar
  10. Label
  11. Usta Kuyumculuk
  12. Altında Fırsat
  13. Favori Gold
  14. Tektas
  15. Cigold
  16. Label Jewelry
  17. Altın Sepeti
  18. Altınköşe Mücevherat
  19. Koçak
  20. İmagine
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483617/16032929/80586080/16032935/60004715
Başa dön