En ucuz ve orijinal altın bilezik modelleri burada

Altın Bilezik Modelleri

Altın bilezik modelleri, kadınların vazgeçilmezi mücevherler arasında ilk sıradadır. Mücevheratın bütün dünyayı etkileme gücü vardır. Bu yüzden uluslararası starların kıyafetleri ve mücevherleri her zaman merak konusu olmuştur. Ancak duygusal değere sahip özel mücevherleri kullanmak için ünlü olmanıza gerek yok. 


Onlarca yıldır, altın bilezikler,  geleneksel modellerden, meydan okuyan ve cesur modellere ya da incelikli minimal ifadelere sahip modellere kadar yeniden tasarlanıyor. Tarzınızı tanımlayan altın burma bilezikler, hasır kelepçe bilezikleri, zincir bilezikleri ve manşet bileziklerini bu kategoride keşfedebilirsiniz.


Altın bilezikler, yaz veya kış fark etmeksizin minimal estetiğine uygun bir şekilde her ortama uyum sağlıyor. En az mücevherler kadar gösterişli olan altın bilezikler, sizin için en önemli parçalara odaklanan zamansız bir aksesuar yaklaşımını temsil ediyor.


Bu kategorideki en şık altın bilezik modelleri, kişisel tarzınızın bir ifadesi olarak eski ve yeniyi, şekilleri, taşları ve dokuları karıştırarak birleştirir. Bu şık bilezikler, ışıltıyı ve zarafeti yakalamanın iyi bir yoludur.


Zamansız şıklıklar yakalamak için zincir bilezikler, hasır kelepçe bilezikler ve burma bilezikler gibi daha geleneksel modelleri tercih edebilirsiniz. Modern ve sofistike altın bilezik modelleri ise heykel gibi görünümleri, geometrik desenleri ve göz alıcı estetikleri ile dikkat çeker. Antik esintili bilezikler, vintage stilini yansıtırken aynı zamanda bir hikaye sunar.

Altın Bilezik Hesaplama

Altın bilezik veya diğer mücevherler için altını seçerken, sizin veya eşinizin cilt hassasiyeti, kariyeri, aktivite seviyesi ve estetik zevki gibi faktörleri göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Saf altın 24 ayardır yani metalin 24 bölümünden 24'ü altındır. Terimler tanıdık gelse de, altının saflığını ölçmek için kullanılan ayar sistemi, elmasları tartmak için kullanılan ayar, kütle biriminden farklıdır. Popüler inanışın aksine, bir altın nişan yüzüğü veya başka türde bir mücevher satın aldığınızda, takı için kullanılan metal muhtemelen yüzde 100 altın değildir.


Bütçenizi göz önünde bulundurarak alışveriş yapmak da önemlidir. 22 ayar altın bilezik ya da 18 ayar bir bilezik harika görünse de, neredeyse her zaman 14 ayar altın bilezik gibi benzer bir seçenekten önemli ölçüde daha pahalıya mal olacaktır.


Daha lüks bir şey tercih ediyorsanız ve daha zengin bir altın rengi için biraz dayanıklılık talep ediyorsanız, 18 ayar altın bilezik ya da 22 ayar altın bilezik iyi bir seçim olabilir.


Altın bilezik fiyatını hesaplamak için pek çok değişkenin tam olarak bilinmesi ve göz önünde bulundurulması gerekir. Altın bilezik fiyatları işçiliğe, altının ayarına, ağırlığına, kullanılan altının miktarına ve kalitesine göre değişiklik gösterir. 


Piyasadaki en yüksek fiyata sahip modeller, 24 ayar altın bileziklerdir çünkü yüzde 100 altından oluşur. 22 ayar altın bilezikler yüzde 91.6 altından, 18 ayar altın bilezikler yüzde 75 altından ve 14 ayar altın bilezikler ise yüzde 58.3 altından yapılır.


Genellikle kuyumcular, altın bileziklerin fiyatını hesaplarken bileziğin ayarı, ağırlığı ve işçiliğini hesaplar. Özel bir hesap yöntemiyle altın bileziğin fiyatını belirler.

Altın Bilezik Ayarları

Altının saflık seviyesi olarak bilinen altın bilezik ayarları ilk bakışta biraz kafa karıştırıcı görünse de, temel bilgilere aşina olduğunuzda anlaşılması oldukça kolaydır. 


Altın saflığını ölçmek için kullanılan karat sisteminin temelleri ayar olarak adlandırılır. Ayar sistemi, bir altın takı parçasındaki saf altının diğer alaşımlara oranını ölçer. Bir altın bilezik veya başka bir mücevher parçasındaki saf altın miktarı ne kadar fazlaysa, saflık seviyesi o kadar yüksek olur.


Saf altın veya 24 ayar altın bilezik, başka metallerle karıştırılmamış altındır. 24 ayar altın birkaç nedenden ötürü takılarda kullanılmaz. Birincisi, son derece yumuşaktır. Saf altın çok yumuşak olduğu için kolayca bükülür ve şekil alır. Bu da onu şeklini koruması gereken mücevherler için zayıf bir metal yapar. Saf altın da kolaylıkla çizilebilir ve aşınabilir. İkincisi, çok parlaktır. Saf altının rengi, takılarda kullanılan altınla çoğu insanın ilişkilendirdiğinden çok daha parlak ve turuncudur. Üçüncüsü, son derece pahalıdır. Saf altın, 14 ayar altının neredeyse iki katı altın içerir. Yani bu metali kullanarak mücevher üretmenin maliyeti çok daha yüksektir. Öte yandan, altınınızı gelecekte nakit olarak satmanın en iyi türüdür.


Her altın türünün farklı bir saflık seviyesi vardır. Saf altın veya 24 ayar altın yüzde 100 saftır. Öte yandan 10 ayar altın yalnızca yüzde 41,7 saftır. Takı için en popüler altın türü olan 14 ayar altın ise yüzde 58,3 saflıktadır.


18 ayar altın bilezik yüzde 75 altın ve yüzde 25 alaşımdan oluşmaktadır. Bu altın bilezik türü 18 ayar olarak adlandırılır çünkü altını oluşturan 24 parçanın 18'i saf altındır. 14 ayar altın bilezik ise en yaygın kullanılan bilezik türüdür. Bu altın bilezik modelleri genellikle klasik altın görünümüyle zengin bir renge sahiptir. Rengi 18 ayar altından biraz daha az doygun ve yoğun olduğundan, çekici ancak aşırı sarı olmayan altın takılar istiyorsanız mükemmel bir seçimdir.

14 Ayar Altın Bilezik

Bu kategoride bulunan 14 ayar altın bilezikler, cilde alerji yapmayan, şık, zarif ve harika tasarımlardır. 14 ayar bilezikler, zengin ve mükemmel parlak görünümüyle göz alıcıdır. Güçlü, sağlam, rahat ve günlük aşınmaya karşı dayanıklı olan bu altın bilezikler, hem gündelik olarak hem de şık davetlerde kullanılabilir. Her yaş ve her stile uyum sağlayan bu altın bilezikler, ciltte alerjiye neden olmaz. En gündelik kıyafetlere bile elegan ve lüks bir hava katar.


14 ayar altın bilezikler şık ve zarif bir seçimden çok daha fazlasıdır. Yaratıcılığa ve tutkuya son derece değer veren insanlar için ideal seçimlerdir. Kaliteli işçilikleri ve tasarımlarıyla dikkat çeken bu bilezikler mükemmel bir hediyedir. Düğün, nişan, söz, sevgililer günü, evlilik yıldönümü, anneler günü, mezuniyet gibi özel günlerde 14 ayar altın bilezikleri sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu hediyeyi çok seveceklerine emin olabilirsiniz. En modern, çarpıcı, göz alıcı ve şık 14 ayar bileziklerin yanı sıra geleneksel stildeki zarif altın bilezikleri de bu kategoride bulabilirsiniz. 

18 Ayar Altın Bilezik

Ayar terimi, belirli bir eşyadaki altın miktarını ifade eder. Altın takılar 24 ayar ile 18 ayar altın arasında değişebilir. Aslında 24 ayar altın bilezik yüzde 100 saf altın olarak kabul edilirken, 10 ayar altın bilezik yüzde 41,6 saf altındır. 18 ayar altın bilezik ise yüzde 75 saf altın anlamına gelir.


Aslında 24 ayar saf altın çok elastik olduğu için altının sertliğini ve dayanıklılığını artırmak için nikel, bakır, çinko, paladyum ve gümüş gibi diğer değerli metallerle birleştirilmesi gerekir. Üstelik altın, tüm metaller arasında en etkili ve uzun ömürlü olanıdır ve renk atmaz. Saf altın, oksijen, hava ve suyun etkilerinden neredeyse korunur. Her ülke, özellikle altın işaretleme konusunda farklı bir sistem serisine sahiptir. 


18 ayar altın bilezik hem yatırım hem de mücevherat olarak en ideal altın bilezik türüdür. Rengi kesinlikle solmayan ve kararmayan şık bilezikler, kadınların zarif kollarını süslemek için 18 ayar altın bilezik satın alınabilir. 

22 Ayar Altın Bilezik

Bir kadının tarzının ve hayal gücünün benzersiz bir ifadesi olarak altın bilezikler tarih boyunca kullanılmıştır. Bu olağanüstü parçalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için altın bilezik koleksiyonumuzu keşfedebilirsiniz.


22 ayar altın bilezik modellerinde tasarım açısından farklı seçenekler bulabilirsiniz. Sade ve kelepçe formlu altın bilezikler, içi boş altın bilezikler, altın dolgulu bilezikler veya altın kaplama bilezikler olabilir ve değerdeki farklılık şaşırtıcı olabilir. 


Çoğu insan için yalnızca hipoalerjenik olmakla kalmaz aynı zamanda altının değeri giderek yükselir. Bu da büyük bir yatırım olduğu ve her zaman yeniden satabileceğiniz anlamına gelir. Hasarlı veya eskiyken bile, sadece altının değerinde karşılığında para geri alabilirsiniz. Altın bilezikler her zaman uzun ömürlüdür ve seneler boyunca bile rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. 22 ayar altın bilezik modellerini satın alırsanız size çok uzun süre hizmet edecektir. 

24 Ayar Altın Bilezik

Hepimiz güzel bir altın mücevherin rengini, ışıltısını ve tasarımını seviyoruz. Bugün piyasa, altın fiyatları yükselse de hala altın kullanmaktan vazgeçmiyoruz. Bugün piyasada kıymetli bir maden olan altın mücevherler çok talep görüyor. Kraliyet ailesinden, yöneticilere, sanatçılara, starlara ve halka kadar herkes altın mücevher kullanmayı çok seviyor. 


Pek çok insan, ışıltılı renkleri nedeniyle altını sever. Ancak altının pek çok güzel rengi vardır. 24 ayar altın bilezik satın aldığınızda birçok kişi rengin çok farklı olduğunun farkına varmaz, altının saflığı renkte bir fark yaratır. Çoğu insan altının rengini düşündüğünde, seçeceği beyaz altın, rose altın ve sarı altın gibi üç ana rengi düşünürler. Kendi kişisel tercihiniz, satın alma işleminizde belirleyici bir faktör olacaktır. Sarı altın tüm kıyafet kombinlerine iyi şekilde eşlik eder. Beyaz altın bilezikler özellikle özel davetler, düğünler ve etkinliklerde göz alıcı şekilde görünmenizi sağlar. Rose altın bilezikler ise özellikle olgun kadınlar için ideal takılardır.


Yıllar boyunca kullanabileceğiniz bu altın bilezikleri aynı zamanda yatırım amacıyla saklayabilirsiniz ya da çocuklarınız hatta torunlarınız için hatıra olarak bırakabilirsiniz.

Altın Bilezik Çeşitleri 

Bugün piyasada birçok altın rengi var, bir perakende mağaza ortamında veya bir toptancıdan satın alırken göreceğiniz ana üç renk sarı, rose ve beyaz altındır. Altın rengi, gerçek altına karıştırılan diğer alaşım metallere bağlıdır.


Rose altın veya pembe veya kırmızı altın olarak da adlandırılan altın bilezikler, altın içerisindeki daha yüksek bakır içeriğinden dolayı bu renkte görünür. Göz alıcı, vintage ve romantik bir ifade olarak rose altın bilezikleri tercih edebilirsiniz.


Beyaz altın, eklenen diğer metal alaşımlarından dolayı gümüş rengi olarak görünür. Bu paladyum olabilir. Bu tür altın genellikle daha sert veya daha güçlü bir altındır ve yüzükler veya bilezikler için çok iyidir. Sıradışı, modern ve incelikli bir ifade için beyaz altın bilezikleri tercih edebilirsiniz.


Sarı altın ise, birçok alıcı için en çekici olanlardan biridir ve diğer tüm renklerden daha fazla satın alınır. Sarı altın bilezikler çeşitli renklerde gelir. 24 ayar altın bileziklere ve 22 ayar altın bileziklere baktığınızda, renginin turuncu ile sarı arasında olduğu görülebilir.


Farklı renklerinin yanı sıra altın bileziklerin pek çok farklı çeşidi vardır. Adana burması, hasır kelepçe ve Trabzon hasır bileklik en çok tercih edilen bilezik çeşitleri arasında yer alır.

Altın Bilezik Adana Burması

Özellikle altın bilezikler gibi takılar bazı ailelerde yadigar olarak nesilden nesile aktarılır ve manevi değeri aslında maddi değerinden çok daha fazladır. Bu yadigarları çoğu zaman burma bilezik modelleri oluşturur. Burma bilezikler ise 5 farklı türde karşımıza çıkar; 2’li burma bilezikler, 3’lü burma bilezikler, Erzurum burma bilezikler, Ankara burma bilezikler ve Adana burma bilezikler. Genellikle burma bileziklerin ağırlıkları 7 gram ile 50 gram arasında değişir. 


Adana burması altın bilezikler, mücevher modasında zamanı asla geçmeyen şık bir trenddir. Bu burma formu verilmiş ve bükülmüş görünen bilezikler, cilalı ve parlak görünümlere sahiptir. 


Farklı stil ve tasarımlardaki burma bilezikleri bu kategoride bulabilirsiniz. 14 ayar burma bilezikler ve 18 ayar burma bilezikler özellikle düğünler için şık hediyelerdir. Her zaman kıyafet kombinlerine zerafet, asalet ve lüks görünüm kazandıran altın bilezikler her ortamda çok rahat bir şekilde kullanılabilir.

Hasır Kelepçe Altın Bilezik

Hasır altın bilezikler, muhteşem el işçiliğinin en güzel örnekleridir. El örgüsü formuna sahip olan hasır kelepçe altın bilezikler genellikle 8 ayar, 14 ayar ve 22 ayar olarak üretilir. Eğer hasır bilezikleri hem takı olarak kullanmak hem de yatırım yapmak amacıyla satın almak istiyorsanız 22 ayar hasır kelepçe altın bilezikleri tercih etmeniz uygun olacaktır.


Hasır örgüsü altın bilezikler sade olarak tasarlanabilir. Bunun yanı sıra göz alıcı taşlarla bezenmiş ve sanat eserini andıran hasır kelepçe altın bilezikler de vardır. Bilekleri oldukça ince ve zarif gösteren bu tür altın bilezikler, bileği sıkıca sardığı için oldukça gösterişli ve havalı görünümlere sahiptir. Dikkat çekici detaylar ile bezenen hasır kelepçe altın bilezikler özel günlerde, düğünlerde, özel yemeklerde ve özel davetlerde stilinizin öne çıkmasına yardımcı olur.

Sarı altının cazibesiyle hasır el örgüsü stilin kombinasyonundan meydana gelen özel hasır kelepçe altın bilezikleri bu kategoriden detaylı olarak inceleyebilir ve stilinize uygun parçaları satın alabilirsiniz.

Trabzon Hasır Bilezik

Trabzon hasır bilezik, Osmanlı’dan günümüze uzanan ve kadınların mücevherlerinde vazgeçilmez bir tercihtir. Gelenekselin modern yorumuyla karşımıza çıkan Trabzon hasır bileklikleri, ülkemizde yalnızca Trabzon’da üretilir. El işçiliği yüksek olan Trabzon hasır bilezikleri bir sanat eseri gibi tasarlanır. 


Eski zamanlarda, savaşlarda bileklik ve kemerlerin tasarımında kullanılan örgü tekniği, pratik kullanımından zamanla süs eşyasına dönüşmüştür. Trabzon hasır bileziğin yapımı en az on iki gün sürer. İlk hafta kadınlar tarafından örgüsü ve tasarımı tamamlanan bu bileziklerin, ikinci hafta ise son kısmı hazırlanır. Tamamen elde üretilen bu bileziklerin bu kadar değerli olması tesadüf değildir. Kadınlar tarafından hazırlanan altın bilezikler atölyeye götürülür ve şimşir tokmakla dövülür. Bu şekilde altın bilezik son formunu alır. Son olarak altın bilezikteki tüm hataların düzeltilmesi için kaynak yapıldıktan sonra bileziğe kilit monte edilir. 


Geleneklerine saygı duyan, köklerine bağlı ama güncel kalmak isteyen hanımlar Trabzon hasır bilezikleri tercih edebilir. Geçmişten günümüze bir yadigar olarak gelen bu altın bilezikler ömürlük hediyelerdir. 

Altın Bilezik Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Altının ana kullanımlarından biri altın takılardır. Altın bir kolye, bir çift küpe, bir bilezik veya bir yüzük alırken, gerçekten satın aldığınız takıdaki altın içeriğine bakmanız ve bu takıların ne için kullanılacağını düşünmeniz gerekir.


Çoğu insan, altın içeriğinin veya altının saflığının metalin yumuşaklığını veya sertliğini değiştirdiğinin farkında değildir. Bu yüzden takılarınızı ne sıklıkla takacağınızı belirlemenizde fayda var. Altın yumuşak bir metaldir ve en saf haliyle kolayca bükülebilir veya kırılabilir. Bu, altın özelliklerinin, bunların nasıl tanımlanacağının ve altının saflığını test etmek için kullanılan yöntemlerin anlaşılması için basit ve bilgilendirici bir kılavuzdur.


Altın bileziklerin gerçek olup olmadığını anlamak için, üzerindeki 24k, 18k ya da 14k gibi işaretlere bakmak iyi bir yöntem olabilir. Bu işaretlemeler altının gerçek değerini ve ayarını gösterir. Bunun dışında bir büyüteç yardımıyla altın bileziği iyice incelemeli ve renk bozulması olup olmadığına bakmalısınız.


Altın bileziğin gerçek olup olmadığını test etmek için sırlanmamış, beyaz ve seramik bir tabağa bileziği almalısınız ve bileziği, tabağın yüzeyine sürtmelisiniz. Eğer tabakta siyah bir iz kaldıysa, bilezik sahtedir.

Satarken Zarar Etmeyen Bilezik Modelleri Nelerdir?


22 ayar altın bilezikler, işlemesi olmayan ve sade bilezikler ile az taşlı olan bilezikleri daha yüksek fiyata satabilirsiniz. Çünkü el işçiliği yüksek olan ve farklı şekillere sahip olan altın bileziklerin alış fiyatı yüksek fakat satış fiyatı düşüktür. Tabii ki altının genel olarak zarar ettirmeyen bir ürün olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Yatırım Amaçlı Bilezik Modelleri Nelerdir?

Burma bilezikler, sepet bilezikler ve hasır kelepçeli bilezikler hem hacimlerinden dolayı hem de çok sık tercih edildikleri için yatırım amaçlı olarak satın alınabilir. İster yatırım amaçlı ister kullanım amaçlı olsun birbirinden şık altın bilezik modelleri Hepsiburada.com’da!

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Altın Bilezik Fiyatları

2087 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 2087 ürün
DSACategoryId/2147483617/16032929/80586080/16032935/60004715