Bilezik Fiyatlar ve Modelleri

Hem malzeme hem de model çeşitliliği ile en popüler takılardan biri olan bilezikler stilinizi zarif bir şekilde tamamlar. Altın, gümüş ve çelik gibi metallerin yanı sıra kauçuk, plastik, ahşap gibi farklı dokulara sahip malzemelerden de üretilebilir. Bilezik fiyatları kullanılan malzemenin türüne göre değişen geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Altın ve pırlanta gibi değerli mücevherlerden, paslanmaz çelik gibi dayanıklı ve ekonomik takı çeşitlerine kadar en şık bilezik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Altın Bilezik Modelleri Nelerdir?

Altın, zarif, parlak ve zamansız bir mücevher malzemesidir. Saf altın yumuşaktır ve kolayca kalıplanamaz. Altını bileklik gibi karmaşık tasarımlara uygun hale getirmek ve dayanıklılığını artırmak için altına çinko, gümüş, bakır ve nikel gibi metaller eklenir. Altının saflığı karat ya da ayar cinsinden ölçülür. Saf altın 24 ayardır. Bununla birlikte takıların büyük bir bölümü 18 ya da 22 ayar altından yapılır. 24 ayar altın bilezik modelleri, saf altın olduğu için günlük kullanımda zarar görebilir. Bu modeller genellikle daha özel zamanlarda kullanılmak üzere tasarlanır. Günlük kullanıma uygun bir altın bilezik satın almak istiyorsanız 14, 18 ve 22 ayar gibi alaşımı güçlendirilmiş modelleri tercih edebilirsiniz. Altın bileziklerde kullanılan en popüler tasarımlar arasında burma, kaburga, şarnel, kalem ve baklava yer alır. Hemen hemen her modelin ince ve kalın versiyonlarını bulabilirsiniz.

Hangi Bilezik Modelleri Değer Kaybetmez?

Altın takılarda uygulanan işçilik ücretlerinin göz önünde bulundurulması özellikle altın takılarını yatırım amaçlı değerlendirmek isteyen kişiler için önemlidir. Altın bilezik satın alırken belirli bir miktar işçilik payı ödenir. Satış sırasında piyasa koşullarına göre altının değeri belirlenerek ödeme yapılır. İşçilik ücretinden kaynaklanan değer eksilmesini telafi etmenin en kolay yolu, yatırım amaçlı bilezik alırken sade tasarımları tercih etmektir. Takının detaylı olması doğal olarak işçiliğinin daha fazla olması anlamına gelir. İşçilik ücreti genellikle gram üzerinden hesaplanır ve her takı için farklı bir ücret söz konusu olabilir.

Gümüş Bilezik Modelleri Nelerdir?

Gümüş, altından sonra en değerli metallerden biridir. Altına benzer şekilde gümüş de doğal haliyle oldukça yumuşak bir yapıya sahiptir. Gümüşün takı olarak işlenebilmesi için çeşitli metallerle karıştırılarak belirli ölçüde sertleştirilmesi gerekir. Takılarda kullanılan kaliteli gümüşlerin ayarı ".925" olarak belirtilir. % 100 üzerinden değerlendirildiğinde ".925" ayara sahip gümüş bir bilezik % 92,5 oranında gümüş ve % 17,5 oranında diğer metalleri içerir. Gümüşün altından en önemli farkı zaman içerisinde kararabilmesidir. Oksitlenme sonucu oluşan bu kararma basit bir temizlik işlemi ile giderilebilir. Gümüşün doğal parlaklığını koruyabilmesi için düzenli aralıklarla bakım yapılması gerekir. Gümüş bilezik modelleri en az altın bilezikler kadar çeşitlidir. Burma, baklava, kaburga ve kalem gibi popüler altın bilezik modellerinin hemen hemen hepsi gümüş malzemeyle de bulunabilir.

Çelik Bilezik Modelleri Nelerdir?

Çelik, altına ve gümüşe kıyasla uygun fiyatlı ve dayanıklı bir alternatiftir. Hiçbir zaman paslanmaması ve alerjik reaksiyonlara neden olmamasından ötürü, metal alerjisi nedeniyle takı kullanamayan kişiler için iyi bir seçimdir. Takı olarak işlenen çelik malzeme, tıbbi ya da cerrahi çelik olarak da bilinen yüksek kaliteli çelik alaşımlarından yapılır. Paslanmaz çelik takılar tipik olarak gümüş bir parlaklığa sahiptir. Ancak gümüşün aksine aşınmaz. Çizilmelere veya çentiklere karşı duyarlı değildir. Paslanmaz çelik, yüzük ve bileziklerden kolyelere, saatlere ve küpelere kadar hemen hemen her çeşit takıyı yapmak için kullanılabilir. Takı malzemesi olarak çeliğin tek dezavantajı işlenebilme zorluğudur. Altın ve gümüş kadar yumuşak olmadığı için çelikle çok karışık desenlerin uygulanması genellikle çok fazla emek ister Bu nedenle çok ince detaylara çelik bileziklerde sık rastlanmaz. En popüler çelik bilezik modelleri arasında burma ve kelepçeli bilezikler yer alır.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Bilezik Fiyatları

2.708 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bilezikci Bilezikler
  2. Bilezikhane Bilezikler
  3. AllegroGold Bilezikler
  4. Ejoya Bilezikler
  5. Diamond Line-Gülaylar Bilezikler
  6. Jelux Silver Bilezikler
  7. Nusret Takı Bilezikler
  8. Sole Sisters Bilezikler
  9. Myra Gold Bilezikler
  10. Cebeci Bilezikler
  11. S&S Trend Bilezikler
  12. Melis Gold Bilezikler
  13. Swarovski Bilezikler
  14. BayarGold Bilezikler
  15. SembolGold Bilezikler
  16. Silverlina Bilezikler
  17. Pirnus Diamond Bilezikler
  18. Alzey Gold Bilezikler
  19. ESK Bilezikler
  20. Kuyumcu Bilezikler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Cinsiyet
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Güncel Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483617/16032929/80586080/16032935
Başa dön