Bilezik Fiyatlar ve Modelleri

Bilezik Fiyatları

Kadınlar, aksesuar kullanmayı çok eski zamanlardan bu yana severler. Kendi karakterlerini ve tarzlarını daha iyi yansıtabilmek için aksesuarlardan destek aldıklarını görebilirsiniz. Bunun için de en çok tercih edilenlerden biri bileziklerdir. Bilezik, kadınların bileklerine taktıkları bir süs eşyası olarak bilinir. Takılar içerisinde çok eski bir tarihinin olmasının yanı sıra farklı modeller ve tasarımlarla üretilmektedir. Kadınların hemen her birinin bileziğinin olduğu gibi özellikleri de birbirinden farklıdır. Farklı özellikler, farklı fiyatlandırmalarla karşılaşmanıza neden olur. Bu yüzden bilezik fiyatları, bilezik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Farklı hammaddelerle üretilen bilezikler, modellerindeki çeşitliliklerle her tarza hitap eder. Fiyatları etkileyen detaylardan biri de budur. Farklı tasarımlar, işçilik bileziklerin fiyatlarında etki sahibidir. Ayrıca bileziklerde kullanılan malzemeler fiyatlar için en belirleyici etken olarak görülür. Çünkü altın bilezik fiyatları her zaman çelik bilezik fiyatlarına göre daha yüksektir. Karşınıza, plastikten, kauçuğa kadar birçok farklı model çıkabildiği gibi fiyatlarda da geniş bir yelpaze bulunur. Satın alma aşamasında geniş bir fiyat yelpazesiyle karşılaşırsınız. Bu yüzden bilezik almak istediğinizde fiyatlar sizin için önemli olan faktörlerden biri olacaktır. Bileziğinizin değerli bir mücevher olarak üretilmesi, dayanıklı, ekonomik olması gibi detaylar, seçim yapma aşamasında sizin için etkilidir. 

Bilezik fiyatları, özellikle içerisinde barındırdığı özelliklerden ötürü değişiklik göstermektedir. Çünkü bilezik modelleri fiyatlandırma açısından değer kaybedebildiği gibi de yükselebilmektedir. Bu durum bilezik fiyatlarını etkileyen bazı unsurların olduğu anlamına gelmektedir. Bilezik fiyatları bileziğinizin hammaddesine göre değişebildiği gibi tasarıma göre de değişir. Son zamanlarda birçok model, birçok tasarımla beraber ön planda tutuluyor. Çok sevilmesi de fiyatlar konusunda daha yüksek seçeneklerle karşılaşmanızın nedenlerindendir. Ayrıca bileziklerinizin solması, kararması ve bükülmesi gibi durumların yaşanmaması önemlidir. Bu tarz durumlar yaşamanız, bileziğinizin kalitesinin düşük olduğunu gösterir. Bu yüzden bilezik fiyatları, bileziğin kullanım ömründe etkilidir. Farklı modellerin olmasıysa karşınıza çıkabilecek detaylar arasında yer alır. 

Bilezik Fiyatlarını belirleyen Özellikler Nelerdir?

Bilezik fiyatlarının belirlenmesi aşamasında, bileziğin farklılıkları bir hayli önemlidir. Yani eğer siz altın bir bilezik satın almak istiyorsanız daha farklı bir fiyat aralığıyla karşılaşırsınız. Altın bilezik fiyatlarının belirlenmesi aşamasında çok daha farklı kriterler söz konusudur. Ayrıca altın kaplama bilezikler, gümüş bilezikler de kendi içerisinde fiyatlandırılır. Her biri kullanılan değerli mücevherlere göre sınıflandırılırlar. Ayrıca bileziklerin tahtadan yapılanlarıyla gümüş bilezikler aynı kategoride incelenmezler. Ayrı ayrı bulunan bilezik modelleri birbirinden farklı fiyatlar, özellikler ve değer koruma tablosuyla karşınıza çıkarlar. Bu kısımda örnek vermek gerekirse, tahta bir bilezik sadece estetik görünüm için satın alınmaktadır. Kaliteli bir şekilde üretildiğinde uzun bir dönem kullanabilirsiniz. Kombinlerinizin güzelleştirilmesi ve tarzınızı yansıtmanız açısından çok işe yarar. Altın bileziklerse ayar ve gram detaylarına göre günden güne değerlenir. Aksesuar olarak kullanabildiğiniz gibi birikim amaçlı satın alabilirsiniz. Bu durum satın aldığınız bilezik üzerinden kazanç sağlamanız anlamına gelir. Sürekli olarak değişen altın fiyatı bu konuda etkilidir. Farklı fiyat aralıkları bulunduğundan bilezikler ayrı ayrı, kendi sınıfı içerisinde incelenmelidir. Satın almak istediğiniz bilezikleri, farklı hammaddelerle üretilen bilezikler olarak kıyaslamanız çok doğru değildir. Eğer tahta bir bilezik alacaksanız, kullanılan tahtanın temel malzemesi, üretim aşaması, tasarımı ve işçiliği önemlidir. Fiyat değerlendirmesi buna göre yapılır. Ancak altın, gümüş, çelik gibi bilezik modellerinin fiyat değerlendirmeleri çok daha farklıdır. Daha farklı fiyat kriterlerinin baz alınması çok daha doğrudur. Hatta fiyat kısmında her zaman sizin bütçenize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Çünkü farklı sınıflandırmalar içerisinde her bütçeye hitap eden bilezik seçenekleri yer almaktadır. 

Bilezik Modelleri 

Bilezik modelleri birbirinden farklı birçok çeşitle karşınıza çıkıyor. Çünkü bilezikler gerek malzemesi gerek tasarımı gerekse değeriyle farklı modellere ayrılıyorlar. Kullanım alanlarına göre farklı bilezik modelleriyle karşılaşabilmeniz de mümkün. Bu yüzden modellerin tüm değişikliklerinin fiyat açısından etkili olduğunu görebilirsiniz. Bilezik modelleri hemen her tarza uyum sağlayabilecek şekilde karşınıza çıkar. Çünkü üretim sırasında kadınların beğenileri ve tarzları baz alınmaktadır. Bu sırada sizin için ince ya da kalın bilezik modellerinden birini bulabilmeniz çok kolaydır. Hatta bileziklerin düz, işlemesiz modellerini de bulabilirsiniz. Bu bilezik modeli altın bilezikler için geçerlidir. Altın bilezikler, işlemesiz olduklarında yatırım amaçlı satın alınırlar. Çünkü bileziklerin işlemelerinin olması, altının saflığını bozar. Bu altının satış sırasında değer kaybetmesi anlamına gelir. Bunun yanı sıra sadece aksesuar olarak satılan bilezikler de bulunur. Bu bilezikler daha çok işçilik üzerine çalışılmış bileziklerdir. Değerlerinin yüksek olması gerekmez. Eğer sevdiklerinizin özel gününde hediye olarak satın alıyorsanız her iki detayın bir arada olması etkileyici olur. Bu da satın alacağınız bileziğin hem maddi açıdan hem de estetik açıdan değerli olması anlamına gelir. Bu yüzden modeller de birbirinden ayrılmaktadır. Modelleri daha detaylı şekilde incelemek gerekirse;

  • Altın bilezik, isminden de belli olduğu gibi altından yapılan bilezik modelidir. Çok eski zamandan beridir sevilerek kullanılan ve birçok farklı alanda kullanılan altın, zarifliği ve ışıltısıyla öne çıkan bir mücevher malzemesi olarak tanınır. Zamansız bir aksesuar olmasından ötürü çok uzun yıllar sonra ilk günkü haliyle kullanmanız mümkündür. Ayrıca altın bilekliklerde, ekstra hammaddelerin de kullanıldığı gözlemlenir. Tasarımlarda altının güzelliğini arttırmak için farklı mücevher eklemeleri de yapılmaktadır. Ayrıca dayanıklılığı ve uzun süre kullanılabilmesi için bazı metallerden destek alınır. Çünkü saf altının kolay bir şekilde kaplanmadığı bilinmektedir. Altının bilezik fiyatları 2020 için bilinen fiyatlar, aslında altının saflığına göre belirlenmiştir. Altının saflığıysa bileziğin ayarına göre ölçülür. Bilindiği üzere saf altın 24 ayar olarak satışa sunuluyor. Bilekliklerin büyük bir kısmını incelediğinizdeyse 18 ve 22 ayar altın kullanıldığını görürsünüz. Çünkü 24 ayar altın bilezik, değer açısından yüksek olsa bile yüksek kullanımlarda kolayca zarar görür. Daha çok özel günlerde kullanıma uygundur. Altın bilezik modellerinden daha detaylı bahsetmek gerekirse, modeller şarnel, kalem, baklava, kaburga ve burma olarak sıralanmaktadır. Kendi beğenilerinize göre daha kalın veyahut daha ince şekilde bulabilirsiniz. Şimdi de altın bilezik fiyatları 2021 için aynı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bileziklerin fiyatlarında değişkenlik olmasına ek genel olarak yükselme ve alçalma oranları modellere göre değişiklik göstermektedir. Satın alırken de tüm bu detaylara dikkat ederek, sizin için uygun olan bilezik çeşidini bulmalısınız. Ayarı, 8 ayar bilezik fiyatları olarak karşınıza çıkabileceği gibi 2 ayar bilezik fiyatları olarak çıkar ve ikisinin arasındaki farkı gözlemleyebilirsiniz. 
  • Gümüş bilezik, altın kadar değer gören ve sürekli olarak kullanılan aksesuarlar arasındadır. Üretilmesi sırasında kullanılan hammadde, gümüş de altından sonra gelen değerli madenlerdendir. Altına benzer olan tarafı, saf haliyle yumuşak olması olarak bilinir. Bu yüzden gümüşün takı yapımında kullanıldığı sırada çeşitli metallerle karıştırıldığı gözlemlenir. Bu sayede farklı materyallerle beraber gümüşün sertleştirilmesi sağlanmaktadır. Takılarda kullanılan gümüş ayarı sabit değildir. Yani farklı gümüş ayarlarıyla karşılaşmanız mümkündür. Bu aslında gümüş gram bilezik fiyatları arasında değişikliğin olduğu anlamına gelmektedir. Altından farklı olarak zaman içerisinde kararma özelliğine sahiptir. Kararma sorunundan kurtulmak için de basit bir temizlik yeterli oluyor. Oksitlenme sonucunda kararan bileziklerin her daim ışıl ışıl olması imkansız değildir. Yeterli bakımın yapılmasının ardından aradığınız ışıltıya yeniden sahip olabilirsiniz. Farklı modellerinin bulunduğu gümüş bileziklerin fiyatı bileziğin gramajı açısından değişebildiği gibi modeline göre de değişebiliyor. Yapılan işçiliğin de özel bir maliyeti olduğunu görebiliyorsunuz. Ayrıca gümüş bileziklerde kullanılan diğer mücevherler de fiyatları etkileyen detaylar arasında yer alıyor. Altın için hazırlanan birçok popüler modelin gümüş bileziklerde de olduğunu görebiliyorsunuz. Gümüş bilezikler, çeşitlilik açısından her tarza hitap edebiliyor. Fiyatlandırma kısmında beğenilerinize olduğu gibi bütçenize de uygun bir bilezik bulabilirsiniz. Çünkü piyasada ayarına, tasarımına ve diğer tüm detaylarına göre değişen fiyat aralıkları bulunuyor. 
  • Çelik bilezik, genel olarak en uygun fiyatlı bilezik modellerini barındırıyor. Altın ve gümüş bileziklere göre çok daha ekonomik olduğu bilinir. Ayrıca dayanıklı olmasından ötürü tercih edilebilir bir alternatif özelliğini taşımaktadır. Çelik bilezikler fiyatlar konusunda sizi memnun ettikleri gibi uzun süreli kullanım konusunda uyumludur. Yani incelediğinizde uzun vadede paslanma problemi yaşatmaz. Alerjik reaksiyonlara neden olmaz. Hatta alerjik bir bünyeye sahip olanlar için doğru bir seçim olduğu bilinmektedir. Aşınma sorunu yaşatmaz. Fiyatlandırma açısından tüm özellikleri etkilidir. Kullanılan malzeme, kalite, tasarımı bu özellikler içerisinde yer alır. Çelik bilezik fiyatları altın bilezik fiyatlarına göre çok daha fazla tercih edilmesine neden olur. 

Altın Bilezik Ayarı

Bilezikleri altın olarak satın alınmak istediğinizde, ayarına göre seçilmektedir. Ayarlar, bilmeyen biri için biraz kafa karıştırıcı gibi olsa da aslında oldukça basittir. Ayar, altının saflığını belirleme konusunda kullanılmaktadır. Altının ayarının yükselmesi saflığının yükselmesi anlamına gelmektedir. Bu yüzden bilezik fiyatları 24 ayar olduğunda en yüksek seviyede bulunur. Çünkü incelediğinizde saf altının 24 ayar olarak karşınıza çıktığını görürsünüz. Bu, üretimi aşamasında herhangi bir metal karışımının olmaması anlamına gelir. Genellikle saf altın bileziklerde kullanılmaz. Bilezikler için uygun özelliklere sahip değildir. Çünkü yumuşak olması çok kolay bir biçimde bükülmesine yol açmaktadır. Ayrıca kolay zarar görebilmesi çok az tercih edilmesine ya da tercih edilmemesine neden olur. Genellikle birikim olarak kullanıldığında satın alındığını görürsünüz. 24 ayar altının alt seviyesinde olan saflık değerleri de bulunur. Bu yüzden 15 gram bilezik fiyatları, daha düşük bir saflık oranına göre fiyatlandırılmaktadır. Yani fiyatının daha düşük olduğu görülür. Genellikle alerji durumu oluşturmayan, şık ve zarif tasarımlarla karşılaşırsınız. Ayrıca görünümündeki ışıltı aradığınız şatafatın var olmasını sağlar. İster özel günlerde ister gündelik olarak kullanabilirsiniz. Hatta her yaşa ve stile de uyumlu olduğunu söylemek mümkündür. 

18 ayar altın bilezik modelleri de kadınların kombinlerini zenginleştirmek için kullandığı bilezik modellerini sunar. Saflık yüzdesinin %75 olduğu bilinmektedir. Aynı şekilde 10 ayar altın bilezik saflık yüzdesi de %41,6 altı olarak görülür. 10 gram bilezik fiyatları bu yüzden çok daha uygundur. İncelediğinizde beklentilerinize ve özellikle bütçenize uygun bir seçim yapabilmenizin mümkün olduğunu anlayabilirsiniz. Altın bilezik fiyatları, ayarları baz alınarak belirlenen ve sürekli olarak değişiklik gösterebilen seçenekler arasında yer alır. 

Bileziklerin Kullanım Alanları 

Yüzyıllardan bu yana farklı tasarımlarla beraber kullanılan bilezikler, kadınların olmazsa olmaz takıları arasında yer alıyor. Birçok alanda kullanılmasının yanı sıra modellerine ve çeşitlerine göre fiyatlandırılıyorlar. Bu kullanım alanlarının fiyatlarında etkili olduğu anlamına geliyor. Baktığınız zaman bileziklerin kullanıldıkları alanlara bağlı olarak çeşitlendirildiği karşınıza çıkar. Bu yüzden detaya inmek gerekiyorsa, eğer maliyeti düşük, ilgi çekici ve özel tasarım bir bilezik satın almak istiyorsanız gümüş bilezikleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda spor kombinlerinizle uyum sağlayabilecek çelik bilezikler çok daha farklı tasarımlarla hazırlanıyorlar. Son dönemlerde çok daha naif bilezik seçeneklerini bulabiliyorsunuz. Bu yüzden de bilezikler sürekli olarak kullanılmaya devam ediliyor. Bileziklerin fiyatları bilezik seçimlerinde etkili olduğundan, kullanıldıkları alanlarda etkili oluyor. İncelediğinizde, eğer bilezikleri sürekli kullanmak için satın alıyorsanız, yüksek bir ödeme yapmanıza gerek kalmıyor. Çünkü sürekli şekilde takılan bileziklerin daha sağlam, dayanıklı olması gerekiyor. Bu tabirlere de 24 ayar, yani saf altın bilezikler uymuyor. Dilerseniz, gümüş bileziklerden birini ya da ayarı daha düşük bileziklerden birini seçebilirsiniz. Bilezik fiyatları 22 ayar şekilde de karşınıza çıkacaktır. 

20 gram bilezik fiyatları bileziklerin gramına göre belirlenen bir ölçüdür. Bilezik satın almak istediğinizde, ayarları, gramı, tasarımı gibi birçok detay etkili olacaktır. Ayrıca bileziğinizin kullanım amaçlarından biri de birikimdir. Birikim için satın alınan bilezikler genelde kar yapmak amacıyla kullanılır. Bu yüzden günlük kullanımda kullanılmaz. Zamanla değerlenmesi ve altının fiyat değişiklikleri sırasında kazanç sağlamak amacıyla tercih edildikleri bilinmektedir. Ek olarak bilezikler altın olarak özel günlerde hediye edilir. Özel günlerde hem ayar olarak yüksek hem de işçilik bakımından özenli bir bilezik seçmeniz mümkün olmaktadır. Buna benzer, daha birçok farklı kullanım alanı ve kullanım alanına uygun fiyatla karşılaşabilmeniz mümkündür. 

Bilezik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Bilezik almak istediğinizde, fiyatlar kadar farklı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu detaylardan ilki, elbette ki nasıl bir bilezik talep ettiğinizle bağlantılı. Yani kullanmak istediğiniz bileziğin hangi günlerde, nasıl bir tarza uygun olması gerektiği önemlidir. Bu sayede bileziğiniz sizin için çok daha doğru bir seçim olacaktır. Kendinize yakıştırabilir hatta uzun bir dönem boyunca sıkılmadan kullanabilirsiniz. Elbette bunun için de bileziğinizin sağlamlığından emin olmalısınız. Bu yüzden özellikle, bileziklerin ne şekilde daha sağlam olacağı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Örneklendirmek gerekirse, bilezik fiyatları altının ayarının yükselmesine bağlı olarak artsa da sağlamlığı ayarının düşmesine bağlı olarak artar. Çünkü ayarı azalan altının içerisinde, ek materyaller kullanılır. Böylece zarar görmeden, gündelik olarak kullanabilirsiniz. 

Eğer bileziğinizi aksesuar amaçlı değil de birikim amaçlı alıyorsanız, tamamen saf olması sizin için daha uygun olur. Altınınızın rengi de saflığı kadar önemlidir. Hatta bilezik alırken önemli olan detaylardan biri kalitesidir. Bileziğin kalitesini belirleyen faktörler, fiyatlara yansımaktadır. Bu yüzden aslında bilezik satın alırken, fiyatların bileziklerin sunduğu özelliklere denk olduğundan emin olmak gerekir. Piyasayı incelediğinizdeyse, her zaman sizin için uygun bir seçim yapabilirsiniz. Fiyatlandırmalar, farklı fiyat aralıklarıyla karşınıza çıkar. Bu yüzden hem sizi memnun edecek hem de kullanım amacınıza hitap edecek bir bilezik seçmek en iyisidir. 

Bilezik Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bilezik fiyatlarının belirlenmesi sırasında birden fazla faktör vardır. Çünkü bileziklerin üretilmesi sırasında kullanılan hammadde gibi, işçiliği, tasarımı, ek olarak kullanılan malzemeler de belirleyici etkenlerdendir. Ayrıca, bileziğinizin tasarımında kullanılan altın, gümüş oranları, fiyatların değişmesine neden olur. Eğer saf altın bir bilezik almak istiyorsanız, bu daha yüksek bir fiyata denk gelecektir.

Bilezik Fiyatlarında Hammaddenin Önemi Nedir?

Bilezik fiyatlarında en belirleyici etken hammaddedir. Altın çok eski dönemlerden bu yana değerli bir mücevher olduğundan, bilezikte kullanıldığında fiyatın artmasına neden olur. Gümüş bilezik modellerinin tahta bileziklerden pahalı olmasının nedeni de budur. 

Bilezik Fiyatları Değişken midir?

Bilezik fiyatları çoğunlukla değişkendir. Bu değişkenlik hem bileziklerin belirli detaylara göre sınıflandırılmasından hem de kullanılan mücevherin değerinin yükselip alçalmasından kaynaklanır. Yine de genel olarak her hammaddenin kendi değer oranında fiyatlandırıldığı gözlemlenmektedir. Altın, her zaman gümüşten daha değerli ve pahalıdır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bilezik Fiyatları

4669 ürün listeleniyor
Altın / Takı / Mücevher
Altın / Takı / Mücevher
Takı & Mücevher
Takı & Mücevher
Kadın
Kadın
Bilezik
Bilezik
Altın Bilezik
Altın Bilezik
Gümüş Bilezik
Gümüş Bilezik
Bijuteri Bilezik
Bijuteri Bilezik
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 4669 ürün
DSACategoryId/2147483617/16032929/80586080/16032935