En ucuz Bujiteri Bilezik Modelleri ve Fiyatları

Giyim tarzını ön plana çıkarmak ve şıklığı tamamlamak için kullanılan aksesuar çeşitlerinin başında bilezik modelleri geliyor. Klasik, spor, otantik ya da bohem tarza uygun olarak dizayn edilen bilezik tasarımları, ellerin zarafetine vurgu yapıyor ve kombinleri tamamlayarak şıklığı bir adım ileriye taşıyor. Bijuteri bilezik modelleri ile istenen her tarzı yakalamak mümkün olabiliyor. Pek çok farklı formda tasarlanabilen bu aksesuarlar günlük hayatta sıklıkla kullanılmasının yanı sıra şık davetlerde de tamamlayıcı bir takı görevini üstleniyor.

Bilezik Modelleri Hangi Malzemelerden Üretiliyor?

Tüm aksesuar modellerinde olduğu gibi bilezik modellerinin üretiminde kullanılan malzemeler de çeşitlilik gösteriyor. Bu aksesuarların üretiminde genellikle saf metal materyaller ya da alaşım metal materyaller tercih ediliyor. Altın ve gümüş, bilezik üretiminde sıklıkla kullanılan kıymetli materyaller oluyor. Altın ve gümüşten üretilen bilezik fiyatları diğer materyallerden üretilen bilezik fiyatlarından daha yüksek rakamlara tekabül ediyor. Bunun yanı sıra çelik de bilezik üretiminde sıklıkla kullanılıyor.

Çelikten üretilen bilezikler diğer metal malzemelerden üretilen bileziklere nazaran daha dayanıklı olabildiği gibi aynı zamanda biraz daha ağır olabiliyor. Alüminyum ve bakır bilezik üretiminde sıklıkla kullanılan materyaller arasında yer alıyor. Alüminyum ve bakırı işlemek diğer metallere nazaran daha kolay olduğundan, bol miktarda işleme ile dizayn edilen bilezik modellerinde genellikle bu malzemelere yer veriliyor. Bronz ve platin bilezik üretiminde ender de olsa kullanılan malzemeler arasında yer alıyor.

Bazı tasarımlar farklı materyallerden üretiliyor ve altın ya da gümüş ile kaplanıyor. Bu tasarımlara uzaktan bakıldığında tamamen altından ya da gümüşten üretilmiş izlenimi verebiliyor. Bilezik modellerinin süslemelerinde ise parlak bir görünüm sergileyen swarovski taşlar ve renklerin ön planda olduğu boncuklar en sık kullanılan malzemelerin başında geliyor. Bunun yanı sıra zirkon, firuze, akik gibi kıymetli taşlarla süslenerek göz alıcı bir güzellik kazanan bilezik modelleri de bu koleksiyonda yer alıyor. Pırlanta ile süslenerek ışıltılı bir form kazanan bilezik modelleri de kadınların beğenisini kazanıyor.

Bilezik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilezik modelleri pek çok farklı şekilde tasarlanabiliyor. Kelepçe bilezik modelleri çok hafif düzeyde esnek bir yapıya sahip oluyor ve hafifçe açılarak kolay geçiriliyor. Uç bölümleri zincirli olarak dizayn edilenler ise her bilek ölçüsüne uygun şekilde ayarlanabiliyor olmasıyla dikkat çekiyor. Bununla birlikte bilezikler klipsli olarak da tercih edilebiliyor. Klipsli olan modellerin çapına dikkat etmek gerekiyor. Bu tasarımların çapının bilek ölçüsüne uygun olması önem taşıyor. Zincirli olan bilezik modelleri çeşitli figürler ile süslenebiliyor ve bu figürlerin kullanıcının tarzına uygun olması gerekiyor.

Gündelik hayatta kullanım için daha sade bilezik modelleri tercih edilebiliyor. Ancak şık davetler için kullanılan bileziklerin biraz daha ışıltılı ve gösterişli olmasına dikkat ediliyor. Abiye elbise modelleri ile uyum sağlayabilecek olan tasarımların tercih edilmesi gerekiyor. Bilezikler altın ve gümüş rengi olmak üzere iki kategoride değerlendiriliyor. Tercih edilen rengin ise kullanılan diğer takı modelleri ile uyumlu olmasına özen gösterilmesi önem taşıyor.

Farklı bir tasarım isteyenler ise şahmeran bilezikler ya da el bileziklerine yöneliyor. Bu tasarımlar stilin ön plana çıkarılması konusunda daha iddialı bir duruş sergileyebiliyor. Yan yana çok sayıda bilezik takmak isteyenlerin daha ince bir forma sahip olan modellere yönelmesi, daha şık bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Kalın formda tasarlanan bilezikler ise tek bir aksesuar kullanmak isteyenler için daha cazip bir seçeneğe dönüşüyor. Bilezik fiyatları, üretiminde kullanılan materyaller ve işçilik gibi çeşitli unsurlara göre değişiyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bijuteri Bilezik Modelleri

1239 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1239 ürün
DSACategoryId/2147483617/16032929/80586080/16032935/60001622