Bijuteri Kolye

Aksesuarlar, günlük yaşamda kıyafetleri tamamlayıcı bir unsur olarak karşınıza çıkar. Makyaj ve kıyafet ile bütünlük sağlayan aksesuarların pek çok çeşidi bulunur. Saat, küpe, gözlük, bileklik, kolye, yüzük, toka gibi aksesuarlar bu çeşitlilik içerisinde yer alır. Tasarımları ve renkleri ile  dikkat çeken kolyeler hem özel günlerde hem de günlük yaşamda sıkça kullanılır. Zarif tasarımları ile başarılı bir alternatif oluşturan kolyeler, kadın ve erkek kullanıcıların vazgeçilmezleri arasında konumlanır. Değerli taşlar, değerli madenler, inciler, doğal taşlar veya sıradan malzemelerden üretilen kolyeler; boyuna takılan bir aksesuar ürünüdür. Genel hatları ile bir zincir üzerine geçirilen malzemelerden oluşan kolyeler, güzelliği ve zarafeti simgeler. Günlük  yaşamda mücevherlere alternatif olarak bijuteri ürünler kullanılır. Her türlü malzemeden üretilen bijuteri kolye çeşitleri, değerli olmayan malzemelerden imal edilir. Üretimde tahta, metal, plastik, kristal, boncuk, cam, pirinç, gümüş ve bafon olmak üzere farklı malzemeler kullanılır.

Bijuteri kolye, kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği süs eşyaları arasında yer alır. Değerli olmayan maden veya taşlardan üretilen kolyeler süslü ve sade olmak üzere iki kategoride sınıflandırılır. Özel gün davetlerinde, mezuniyet törenlerinde daha çok taşlı ve süslü bijuteri kolyeler tercih edilirken, günlük hayatta sade tasarımlı kolyeler kullanılır. Kadın ve erkek kullanıcılar tarafından çeşitli amaçlar ile kullanılan bijuteri kolyeler, kişinin tarzını yansıtmakla birlikte dikkat çekici bir görünüm yaratır. Metal malzemelerden üretilen taşlı kolyeler, kadın kullanıcıların beğenisini kazanır. Altın ve gümüş başta olmak üzere farklı malzemelerden üretilen kolyeler farklı kullanım alanlarına ve giyim tarzına uygun olarak tasarlanır. Erkek kullanıcılar için de sade yapıları ile zincirli kolyeler dikkat çeker. Günlük giyim tarzı ile bütünlük oluşturan zincirli kolyelerin yanı sıra çeşitli kolye uçları ile detaylandırılan kolye modelleri de bulunur. Tuğra figürlü, kehribar düğümlü doğal taşlardan imal edilen erkek yetişkin kolyelerin yanı sıra çocuklara özel tasarımlar da bulunur. Birinci sınıf işçilikle kullanıcı beğenisine sunulan bijuteri kolyeler, günlük veya özel kullanımın yanı sıra eş, dost veya arkadaşlarınıza hediye olarak da ideal bir tercih sunar. Şıklığınızı gözler önüne serecek birbirinden farklı tasarımlara sahip bijuteri kolyelere Hepsiburada ile sahip olabilirsiniz.

Zarif Bijuteri Kolye Modelleri

Kolyeler, kıyafetlerin enerjisini dönüştürebilen aksesuarlar arasında yer alır. Bundan dolayı binlerce yıldır erkekler daha çekici kadınlar ise daha zarif görünmek için kolye çeşitlerine yönelirler. Altın, gümüş, inci, boncuk ve doğal taşlarla bezenen bijuteri kolyeler kıyafetlerinizin tamamlayıcı unsuru olmakla beraber güzelliğinize ışıltı katar. Sportif, günlük veya klasik giyim unsurlarıyla kombinlenebilen bijuteri kolyeler her yaşa ve her tarza hitap eder. Geometrik tasarımlardan etnik görünümlere, görkemli taşlardan çeşitli figürlere kadar farklı stillere uyarlanabilen pek çok model bulunur. Bijuteri kolyeler, farklı zevklere ve ihtiyaçlara hitap eden tasarımlarıyla kullanıcıların beğenisini kazanır. Bijuteri kolye modelleri; renk, desen, cinsiyet, marka, taş cinsi, materyal yapısı, tasarım çizgisi, uzunluğu ve çeşitli figürleri ile geniş bir yelpaze de sunulur. Bijuteri kolye modelleri arasında günlük stile hitap eden zincirli modeller ön plana çıkar. Zincirli kolyeler uçlu ve uçsuz seçenekleri ile farklı tarzlar yaratılmasına olanak tanır. Uçlu zincirli kolyeler melek kanadı, yonca, kelebek, kalp, yıldız, kar tanesi, tuğra, lotus çiçeği ve çeşitli hayvan figürleri ile detaylandırılır. Amber, akik, zümrüt, oniks, topaz, aytaşı, ametist, oltu, malakit gibi doğal taşlar da kolye uçlarında yer alarak stilinizi zenginleştirir.

Stilinize yenilikçi bir dokunuş yapan bijuteri kolyeler, farklı uzunlukları ve ebatları ile geniş bir ürün yelpazesi sunar. Kolyenin uzunluğu, stilinizi belirleyen etkenler arasında yer alır. Kolye uzunlukları 35 cm, 40 cm, 45 cm, 50 cm, 53 cm, 55 cm, 70 cm ve standart olmak üzere farklı seçeneklerde kullanıcı karşısına çıkar. Bir boyun zinciri yardımıyla kolyelerinizi daha uzun formlarda kullanabilirsiniz. Kolye uzunluğunun boyun ölçüsüne uygun olarak seçilmesi, şıklığınızı bir adım yukarı taşır. Vücut bütünlüğüne bakıldığında köprücük kemiği son derece dikkat çekici bir bölümdür. Bu noktanın, ihtişamıyla ön plana çıkarılabilmesi için kıyafetlerin yanında uzun bijuteri kolyeleri tercih edebilirsiniz. Özel organizasyonlarda bijuteri uzun kolye ile kombininizi daha görünür ve şık bir hale getirebilirsiniz. Uzun ve zarif bir boyuna sahipseniz kısa zincirli kolyeler arasından bir seçim yapabilirsiniz. Bijuteri kolyeler ürün çeşitliliği ile kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk fark etmeksizin herkese kullanım imkanı sunar. Renkli ve sade seçenekleri ile bijuteri kolyeler; vintage, etnik, bohem, spor, casual, feminen, maskülen ve klasik görünümlerin yaratılmasına olanak tanır.

Farklı model ve seçeneklerle ilgiyi üzerine çekmeyi başaran bijuteri kolyeler, taşlı ve taşsız olma özelliği ile de çeşitlilik meydana getirir. Taşlı bijuteri kolye seçenekleri kendi içerisinde farklı modellere ayrılır. Kişilerin zevklerine bağlı olarak farklı anlamlar içeren pek çok kolye bulunur. Taşlı kolyelerde genellikle doğal ve zirkon taş kullanılır. Doğada mor, sarı, kahverengi, mavi, koyu kırmızı, şeffaf, yeşil olmak üzere pek çok renkte bulunan zirkon taş eşsiz özellikleri ile kullanıcılar tarafından ilgi görmeyi başarır. Dünya üzerinde en eski element yapısına sahip zirkon, dayanıklılığı ile bilinir. Zirkon taşının kişiye ruhsal ve fiziksel anlamda canlılık verdiğine inanılır. Görüntü açısından pırlanta ile benzerlik gösteren zirkon, daha düşük maliyeti ile her bütçeye hitap eder. Estetik özelliğinin yanı sıra zirkon taşın kullanıldığı kolyelerin birçok faydası bulunur. Uyku düzeninin sağlanması, sindirim sisteminin düzenlenmesi, huzur ortamının oluşturulması, iştah açma ve stres azaltma gibi pek çok özelliği bulunur. Zirkonun yanı sıra şık akşam yemeklerine eşlik edecek inci kolyeler de çeşitlilik içerisinde yer alır. Yapay incilerin kullanıldığı pek çok kolye ucu ile detaylandırılan ürünler bulunur. Ucunda altın kaplama kalp veya kristal bir kelebeğin bulunduğu kolyeler arasından bir seçim yapabilirsiniz. Sizi şık ve görünür kılan kolye seçeneklerini değerlendirmek için Hepsiburada’nın nitelikli koleksiyonları arasından tüm modelleri inceleyebilirsiniz.

Tasarımlarıyla Dikkat Çeken Harfli Bijuteri Kolye Çeşitleri

Son yıllarda yaygın olarak kullanılan aksesuarlar arasında benzersiz tasarımlarıyla harfli kolyeler yer alır. Materyal özelliklerine göre çeşitlilik sunan harfli kolye bijuteri seçeneği ile kullanıcıların ilgisini çeker. Taşlı, nazar boncuklu modelleri ile dikkat çeken harfli kolyeler, plaka üzerine yazılan harfli tasarımları ile de göz doldurur. Tek başına harflerin bulunduğu kolyeler ile birlikte tek zincirde birden fazla kolyenin yer aldığı çeşitler de tüketicinin beğenisine sunulur. Harfli bijuteri kolyeler klasik ve modern yazı karakterleri ile oluşturulur. Stilinize uygun gösterişli veya doğallığın hakim olduğu harfli kolyeler arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Harfli bijuteri kolye çeşitleri metal, roze, sarı, gümüş, beyaz gibi farklı renklere sahiptir. Harflerin bazı modellerinde ışıltılı taşlar bulunur. Kaliteli malzemelerin kullanıldığı ürün, son derece dayanıklıdır. Harfli kolyelerin uzunluğu 42 cm, 45 cm, 46 cm, 49 cm olmak üzere farklı formlarda satışa sunulur. Harfli kolyelerin çengel iğne ile detaylandırıldığı modeller de bulunur. Sevdiklerinizin veya kendinizin baş harfinin bulunduğu kolyelerin yanı sıra Vav harfinin yer aldığı tasarımlar da oldukça şık bir tercih oluşturur. Hediye kutusu ile birlikte gönderilen bu ürünü sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. İsminizin veya sevdiğiniz birinin baş harfini kalp, melek, damla, kar tanesi gibi sembollerin üzerinde de görebilirsiniz. Kare, dikdörtgen veya oval plakalar üzerinde istediğiniz harfi bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra sade metal zincirlere alternatif olarak inci ile döşenmiş harfli kolyelere Hepsiburada ile ulaşabilirsiniz.

Günlük Hayatta Kullanılan Bijuteri Kolyeler

Minimal ve ince tasarımlı bijuteri kolyeler günlük yaşamda kadın kullanıcılara şık ve zarif seçimler sunar. Uçları değiştirilebilir kolye tasarımı ile fonksiyonel bir kullanım sunan modelleri istediğiniz tarza dönüştürebilirsiniz. Bijuteri zincir kolye, çok yönlü tasarımlarıyla günlük kombinlerinizi farklı bir havaya büründürür. Modeller arasında yer alan harfli kolyeler, sade tasarımlarıyla günlük kombinlere uyum sağlar. Bunun yanı sıra doğal taşların sunduğu zihinsel ve fiziksel etkiyi de göz önünde bulundurarak farklı özelliklere sahip taşlı kolyeler de günlük hayatta sıkça tercih edilir. Kehribar, turkuaz, ametist, kuvars, akik, oniks, firuze, inci, yakut, sedef, hematit, malakit, aytaşı, safi, topaz, obsidyen, aventurin gibi taşlardan oluşan kolye modelleri sade tasarımlarıyla kombinlerinize eşlik ederken aynı zamanda rahatlatıcı niteliğiyle  duygusal anlamda denge kurulmasına yardımcı olur. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılabilen kehribar kolyelerin bilinen en önemli faydası ağrı kesici özelliğidir. Ruhsal sağlığa etki eden kehribar taşı, bedene canlılık vermekle birlikte bel, sırt ve diz ağrılarına da iyi gelir. Ortama rahatlama hissi veren kehribar kolyeleri güne pozitif başlamak için tercih edebilirsiniz.

Aventurin taşlı kolyeler de kalbe yakın olarak yerleştirildiğinde, olumsuzluklara karşı bir duvar oluşturur. Kan basıncını dengeleyen aventurin taşı, uyku düzeninin oluşmasına da katkı sunar. Zincirle oluşturduğu kombinasyonla akik taşlı kolyeler, strese karşı koruyucu etkisiyle günlük kombinlerinize eşlik eder. Negatif enerjiden uzaklaştıran akik taşı, kişiyi ruhsal açıdan korur. Zincir uzunluğu 45 cm, 50 cm ve 55 cm gibi farklılık gösteren akik taşlarının zihni ve bedeni güçlendirici etkisi bulunur. Akik taşının cilt hastalıklarına iyi geldiği de bilinen nitelikleri arasında yer alır. Akik taşları doğada kahverengi, gri, mavi, yeşil, kırmızı, beyaz karışımı birçok renkte bulunabilir. Uykusuzluğa, nazara ve korkuya iyi geldiği inanılan akik taşlı kolyeleri günlük yaşantınızda iyi hissetmek için tercih edebilirsiniz. Ruhunuza ve tarzınıza iyi gelecek taşlı bijuteri kolyelere Hepsiburada aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Bijuteri Kolye Fiyatları

Her yaştan kadın ve erkek kullanıcıların tercih ettiği aksesuarlar arasında yer alan kolyeler benzersiz tasarımlarıyla büyük ilgi görür. Kullanıcıların zevk ve ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan kolyeler fiyatları itibarıyla da çeşitlilik gösterir. Eşsiz tasarımlara sahip bijuteri kolyelerin fiyatları birçok değişkene bağlı olarak belirlenir. Bijuteri kolye fiyatları; materyal içeriği, tasarım, taş cinsi, kullanım alanı, kullanılan malzeme, renk, boyut, uzunluk, yüzey tipi gibi özelliklere bağlı olarak değişkenlik gösterir. İşçilik, ürün kalitesi ve marka da fiyatlandırma aşamasında oldukça önemli bir faktördür.

Kategori, sezon, üretimde kullanılan ham madde gibi etkenlere bağlı olarak da bazı modellerin fiyatları değişkenlik gösterebilir. Kolye uzunluğu ve taş cinsine göre bijuteri kolye çeşitleri farklı fiyat aralığında satışa sunulur. Akik, aytaşı, hematit, kehribar, obsidyen gibi doğal taş kullanılan kolyelerin fiyatı ile zirkon taş kullanılan kolyelerin fiyat etiketi farklılık gösterebilir. Her bütçeye uygun seçenekleri ile bijuteri kolyeler farklı markalar tarafından imal edilir. Farklı tasarımlarıyla her stile hitap eden bijuteri kolyeleri filtreleme özelliği ile karşılaştırabilirsiniz. Bütçenize ve zevkinize uygun bijuteri kolyelere Hepsiburada ile sahip olabilirsiniz.

Kolye Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bijuteri kolyelerin tasarımı, rengi, uzunluğu, malzeme türü, kolye ucu, ağırlığı ve fiyatı gibi unsurlar satın alma aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alır. Yaşlı, genç, kadın, erkek, çocuk fark etmeksizin her yaş grubuna yönelik tasarımlarla ilgi gören bijuteri kolyelerin seçiminde kişinin boyun yapısı, boyun ölçüsü ve yüz tipi gibi unsurlar da yer alır. Bijuteri kolye satın alırken bazı hususları göz önünde bulundurmanız gerekir:

-Kolye satın alırken dikkat edilmesi gereken öncelikli unsurlar arasında kişinin tarzı ve kolyenin kullanılacağı alan yer alır.

-Kolyeler kıyafetleri tamamlayan bir unsur olduğundan, kolyelerin kıyafet ile renk uyumu içerisinde olması gerekir.

-Kolye modelleri arasından bir seçim yaparken boyutu, ağırlığı ve üretim malzemesi gibi özellikler detaylıca incelenmelidir.

-Ergonomik bir tasarım sunan ucu değiştirilebilir kolyeleri tercih ederek, farklı ortamlara uygun stiller yaratabilirsiniz.

-Özel davetler için bir kolye satın alacaksanız, taş işlemeli kolyeleri tercih edebilirsiniz. Böylece şık ve gösterişli bir görünüm elde edebilirsiniz.

-Sade ve zarif tasarımlar arasında yer alan kar tanesi, yıldız, kelebek, yonca gibi kolye uçları ile desteklenen bijuteri kolyeleri günlük veya ofis ortamı için tercih edebilirsiniz.

Girdiğiniz ortamlarda tasarımlarıyla estetik bir görünüm sunan bijuteri kolye seçeneklerine Hepsiburada ile kolay bir şekilde göz atabilirsiniz. Sevdikleriniz ve kendiniz için ihtiyacınıza ve beğeninize uygun ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz. Bijuteri kolye satın al seçeneği ile hızlı ve pratik bir şekilde keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Özel Günlerde Hangi Bijuteri Kolyeler Tercih Edilir?

Şık ve iddialı görünümleriyle ışıltılı kolyeler özel günlerinize eşlik eder. Davetlerde, özel günlerde, resepsiyonlarda veya profesyonel bir iş ortamında etkileyici tasarımlarıyla inci kolyeler asil ve zarif bir duruş sergilemenize şans tanır. Ağırlıklı olarak incilerden oluşan kolye, çarpıcı detayları ile bütün gece güzelliğinizin altını çizer. Eşsiz bir zarafet yükleyen inci kolyeler düğün, nişan, mezuniyet gibi özel anlarda da en yakın arkadaşınızdır. İncilerin yanı sıra bijuteri elmas, yakut ve zümrüt kolyeler de unutulmaz anlara şahit olan davetlerde bir alternatif oluşturur.

Bijuteri Kolye Renkleri Nelerdir?

Tarza, cinsiyete ve yaş gruplarına bağlı olarak bijuteri kolyeler farklı renk seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Bijuteri kolyeler altın, bej, beyaz, bordo, ekru, gri, gümüş, haki, kahverengi, kırmızı, lacivert, mavi, metalik, mor, pembe, yeşil, sarı, siyah, turkuaz, turuncu gibi renklere sahiptir. Renk seçeneklerinin yanı sıra doğal taşlı ve farklı figürlü kolye uçlarının yer aldığı bijuteri kolyeler de bulunur. Harry Potter, The Punisher, Darth Wader, Game Of Thrones, Yüzüklerin Efendisi gibi efsanevi film karakterleri ile süslenen kolye çeşitleri de yer alır.

Doğru Bijuteri Kolye Seçimi Nasıl Yapılır?

Kıyafetleri tamamlayan aksesuarların başında tarza bağla olarak ihtişamlı ve sade tasarımlarıyla kolyeler yer alır. Kolyelerin kombin ile bütünlük oluşturabilmesi için bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Şık görünüm sağlayacak doğru kolye seçimi için boyun ölçüsü, boyun yapısı ve yüz tipi dikkate alınmalıdır. Boyun yapısına göre kolye seçerken uzun ve ince boylular için 40 cm uzunluğundaki zincirli kolyeler dikkat çeker. Kısa ve geniş boyunlular için ise zarif bir görünüm sunacak daha uzun kolyeler tercih edebilir. Boyun ölçüsü dikkate alınarak bir seçim yapıldığında önemli olan boyun ölçüsünden 10 cm daha uzun bir kolye seçimi yapmaktır. Son olarak yüz tipine göre bir kolye tercih edildiğinde, eğer yuvarlak bir yüzünüz varsa kısa kolyelerden uzak durmanız tavsiye edilir. Bunun yanı sıra oval bir yüz tipiniz varsa herhangi bir uzunluktaki kolyeyi tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bijuteri Kolye

10.000+ ürün listeleniyor
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?