Erkek

Her ne kadar toplumda erkeklerin takı takmaması gerektiğine dair bir ön yargı olsa da takı ve aksesuarlar, doğru kullanıldığında erkeklerin dış görünümüne önemli ölçüde dikkat çekici bir hava kazandırır. Kendi tarzınıza göre tercih edebileceğiniz bileklik, yüzük, kolye, tespih, küpe, kravat iğnesi ve kol düğmesi gibi detaylar, dışarı adım atar atmaz bütün gözleri üzerinize çekerek sizi ön plana çıkarır. İster her gün yaptığınız klasik rutinleri gerçekleştiriyor olun isterseniz de şık ve gösterişli bir kokteyle katılın, seçeceğiniz doğru aksesuarlarla onlarca kişi arasından sıyrılabilirsiniz. Arkadaş çevrenizde tarzına ve kendine önem veren birisi olarak yükselirken iş ortaklarınıza karşı kolayca güven oluşturabilirsiniz. Böylelikle arkadaş ve iş ilişkilerinde daha başarılı bir noktaya ulaşabilirsiniz.

Takılar, Sizi Sembolize Eder

Tercih edeceğiniz her takı, gerek malzemesi gerekse üzerindeki bulunan şekillerle tamamen sizi sembolize eder. Bu yüzden karakterini dışarıya daha iyi yansıtmak isteyenler için takılar, hem kıyafetlerin hem de hayatın önemli bir parçasıdır. Normalden daha asi bir kişiliği olduğunu düşünenler için daha çok siyah ya da koyu renklerin hakim olduğu takılar öne çıkar. Ayrıca kurallara ve sisteme karşı bir tepkisi olanlar için özel olarak hazırlanan semboller de bu tarz takılarda sıkça kullanılır. Sert mizacını belli etmek isteyen ya da kombinelerini daha sert detaylarla zenginleştirmeyi sevenlerse ejderha, kurukafa, kurt ve benzeri sembolleri rahatlıkla tercih edebilir. Bunların yanında doğadan ilham alarak tasarlanan takılar da daha sakin bir ruha sahip olanlar tarafından sıklıkla kullanılır. Sevilen bir ünlünün ya da fikir insanının yüzü, imzası gibi belirleyici bir ikonu da takılarda karşılaşılan bir başka sembollerdir. Bu gibi insanların hayranı olanlar, bu gibi takıları tarzlarının bir parçası olarak fazlasıyla kullanabilir.

Geleneksel Takılara Yeni Yorumlamalar

Özellikle yüzük ve tespih gibi daha geleneksel bir ruha sahip olan takılar, “eski” karakterini muhafaza eden ya da daha modern bir noktaya getiren yeni yorumlamalarla kullanıcılara sunulur. Doğa taşlarla hazırlanan tespihlerin imamelerinde kullanılan metal detaylar, bu detaylarda yer alan farklı kabartmalar, tespihlerin modernize edilmesinde büyük öneme sahiptir. Ayrıca taşlarda öne çıkan renk geçişleri ve tasarım gibi yaratıcı dokunuşlar da tesbihleri farklı bir konuma yükseltir. Yüzükler de daha geleneksel bir tarz yaratmak isteyenlerin önem verdiği bir başka takıdır. Yüzüklerde kullanılan taşların parlaklığı, metal kısımlardaki işlemeler, yüzükleri dikkat çekici kulan detaylardır. Retro tarzını hem rengi hem kullanılan taşın türü hem de tasarımıyla hala koruyan küpeler de kombinlerini güçlendirmek isteyenler için fazlasıyla kullanışlıdır. Siz de kendi tarzınıza, karakterinize ve dünya görüşlerinize göre semboller ya da taşlarla süslenmiş takılar tercih ederek kombinlerinizde fark yaratan küçük ayrıntılara sahip olabilirsiniz.

Takı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Alacağınız takının, kıyafet kombinlerinize eşsiz bir uyum sağlaması gerektiğini unutmayın. Yoksa takınız, tarzınızı tamamlamak yerine kötü bir imaj yaratabilir.
  • Aldığınız takıyı birden fazla kombinle kullanmak yerine her kombine ayrı bir takı eşleştirmesi yaparak çevrenizdekilerin algısında daha zengin bir imaj yaratabilirsiniz.
  • Takılar farklı malzemelerden üretilir. Eğer cildinizin hassas olduğu bir malzeme cinsi varsa bunu, takıyı alacağınız yere belirterek sizin için alerjik etki yaratmayacak bir malzemeden üretilen takılar tercih etmelisiniz.
  • Doğal taşlardan yapılmış takıları alırken ekstra dikkatli olmanızda fayda var. Takınızı seçmeden önce ya bu taşların gerçekten doğal olduğunu anlamanın yollarını öğrenin ya da doğal taşlardan anlayan bir arkadaşlarınızla seçim yapın.
  • Herhangi bir fikir grubu tarafından olumsuz anlaşılacak sembollerden uzak durmanız açısından alacağınız takıda bulunan bütün sembollerin anlamlarını bilmeye özen gösterin.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Erkek Takı Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Altın / Takı / Mücevher
Altın / Takı / Mücevher
Takı & Mücevher
Takı & Mücevher
Erkek
Erkek
Yüzük
Yüzük
Bileklik
Bileklik
Kolye
Kolye
Küpe
Küpe
Tesbih
Tesbih
Kol Düğmesi
Kol Düğmesi
Kravat İğnesi
Kravat İğnesi
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Maden
Toplam 64 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?