Geçmişten günümüze gelen en eski geleneklerden biri olan posta kartı; özlemlerin, sevgilerin ve iyi dileklerin en güzel bir şekilde iletilmesini sağlar. Yılbaşı, bayram, doğum günü, evlilik yıl dönümü, doğum gibi özel günler için kullanılan tebrik kartlarının pek çok çeşidi bulunur. Posta kartlarını yaratıcı bir bakış açısıyla tasarlayan Vespa, birbirinden farklı ürünler sunar. Vespa tebrik ve posta kartları, kaliteli malzemesi ve dikkat çekici tasarımıyla özel gün kutlamalarını daha da güzelleştirir. Markanın tebrik ve posta kartları şık bir aksesuar olarak da kullanılır.

Tebrik ve Posta Kartı Modelleri

Tebrik ve posta kartı çeşitleri, kişisel tercihlere ve özel günlere göre değişiklik gösterir. Yılbaşı, resmi ve dini bayramlar, doğum günleri, evlilik yıl dönümleri gibi pek çok özel günde tebrik ve posta kartları kullanılır. Bu kartlar özel günün anlam ve önemine göre farklı şekil, boyut ve renklerde tasarlanır. Son yıllarda ise hem kartpostal hem de aksesuar olarak kullanılan tasarımlar oldukça dikkat çekiyor. Vespa tebrik ve kartpostalları kategorisinde de süs dekorlu kart seçenekleri bulunur. Bu tebrik ve posta kartları değişik süslemeleri ve canlı renkleriyle hem kart hem de evde aksesuar olarak kullanılır. Markanın yılbaşı kartpostallarında ağırlıklı olarak kırmızı, siyah ve beyaz renklerinin hakim olduğu kartlar öne çıkar. Kış figürlerinin yer aldığı yılbaşı kartlarında kuş, ağaç gibi figürler de yer alır. Resmi ve dini bayramlarda ise yine kişinin beklentilerine göre farklı tasarımda kartlar tercih edilir. Bayram temalı tebrik kartları, birbirinden uzakta olan sevenleri yakınlaştırarak, güzel dileklerin iletilmesini sağlar. Doğum için bebek temalı, mezuniyette ise okul temalı kartlar öne çıkar. Diğer yandan doğum günlerinde de klasik hediyelerin yanı sıra süs aksesuarlı tebrik ve posta kartları da alternatif ve şık bir hediye olarak düşünülebilir. 

Posta Kartı Nasıl Yazılır?

Posta kartlarının nasıl yazılacağı en çok merak edilen konuların başında gelir. Kimi posta kartlarında sadece fotoğraf ya da çizim yer alırken kimilerinde ise “İyi ki doğdun”, “Mutlu yıllar” gibi mesajlar yer alır. Süs dekorlu posta kartlarında da mesajlar yazılı olarak yer alır. Bu sebeple bu kartlar herhangi bir mesaj yazılmadan gönderilebilir. Ancak posta kartında bir mesaj yoksa ya da ekstradan mesaj elle yazılacaksa birkaç hususa dikkat edilmelidir. Öncelikle posta kartının kime ve nereye gönderileceği belirlenir. Posta kartlarının çoğunun arka kısmında ince çizgiler ile yazı alanları gösterilir. Bu alana gönderilecek kişiye iletilecek güzel mesajlar yazılır. Mesaj yazarken tükenmez ya da dolma kalem kullanılır. Mesaj yazıldıktan sonra çizgili alanın sağ üst kısmına tarih atılır. Son olarak ise en alt kısma gönderen kişinin adı ve soyadı yazılır, imza atılır. Posta kartının sağ üst tarafına pul yapıştırılır ve alt bölümüne gönderilecek kişinin bilgileri yazılır.

Tebrik ve Posta Kartları Nasıl Gönderilir? 

Tebrik ve posta kartı hazırlandıktan sonra gönderim aşamasına geçilir. Yurt içine ve yurt dışına posta kartı gönderme prosedürleri farklılık gösterir. Özellikle adres kısmına bu aşamada dikkat etmek gerekir. Ülkelerin adres bilgi dizilimi farklılık gösterebilir. Posta kartlarını gönderirken pul ve gönderim için belli miktarda bir ücret ödenir. Siz de özel günlerde sevdiklerinize en güzel duygularınızı iletmek için tebrik ve posta kartlarını kullanabilirsiniz. Birbirinden şık ve farklı ürünleri bulunan Vespa’nın süs dekorlu tebrik kartlarıyla sevdiklerinizi için fark yaratabilirsiniz. İstediğiniz tasarım, renk ve boyutta tebrik ve posta kartına HepsiBurada üzerinden ulaşabilir ve kolayca sepetinize ekleyebilirsiniz.


ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Erkek Kolye Modelleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483617/16032929/60004716/60004718