En Ucuz Kravat İğnesi Fiyatları ve Modelleri

Kravat bağlamak kimi erkekler için çilenin eyleme dönüşen hali, kimileri içinse şık görünümün olmazsa olmazıdır. Bu şıklığı tamamlamak ve zahmetten kurtulmak için icat edilen aksesuar ise kravat iğnesi olarak adlandırılır. Kravatın hareketini, arkadaki kuşağın görünümünü engelleyen kravat iğneleri özel tasarımlarıyla süs görevi de görür. Şehirli erkeklerin stil anahtarı olan kravat iğneleri, özel günlerde onlara alınabilecek en güzel hediye alternatiflerinden de birini oluşturur.

Kravat İğnesi

İşlemeler, taşlar ve yazılarla süslenebilen kravat iğnesi, altında çengelli veya toplu iğne bulundurur. İğneli ürünlerin yanı sıra mandal formunda kravata takılabilenler de ürün çeşitleri içinde mevcuttur. Üzerindeki taşlar kimi zaman yakut, zümrüt, pırlanta, elmas gibi değerli taşlar olurken, bu pahalı ve nadir taşların yanı sıra akik, oltu gibi doğal taşlar da takıya renk verebilir. El işçiliği kadar hazır üretimle de vitrinlerde yer bulabilen kravat iğneleri klasik meraklılarının gözdesi olmaya devam ediyor. Antika kravat iğneleri de vintage mağazalarda bulunabilir.

Kravat İğnesi Modelleri

Kol düğmeleriyle bir örnek seçilebileceği gibi gümüş veya altın modelleriyle kravata da uyum sağlayabilen kravat iğnesi modelleri seçkinlik simgesidir. Takım elbiselerle kullanılan bu aksesuarlar ince kravatlar için ayrı, kalın kravatlar için ayrı boyutlarda üretilebilir. Kravat iğneleri işlevsel kullanıldığında kravatı tam ortasından veya gömlekte üçüncü ve dördüncü düğme arasına denk gelecek şekilde takılabilir. Kravatların aksesuar olarak kullanımı durumunda ise kravat düğümünden 5 cm kadar aşağı takılması alışıldık bir durumdur.

Ascot kravat çeşitlerinin vazgeçilmezi olan kravat iğneleri bu nadir bulunan modeli renklendirmektedir. İngiltere'de aristokratlar ve saray eşrafı arasında yaygın olan bu kravatlar yakanın iki tarafından geçirilerek göğüste çaprazlanıp, bir kravat iğnesiyle tutturulur. Türkiye'de yaygın kullanımı bulunmayan bu modellerde genellikle altın kravat iğneleri tercih edilir.

Kravat iğnesi modelleri arma ve logolar da taşıyabilir. En yaygın örneği ise bayrak bulunduran iğnelerdir. Polis, asker, pilot ve avukat olan kullanıcılar ise mesleki simgeleri kravat iğnesine işlenerek özel tasarımlara sahip olabilmektedirler. Kravat iğnelerinin kimileri üzerlerinde nazar boncuğu da bulundurabilir. Sade seçenekler kadar gösterişli örneklerin de raflarda yer bulduğu kravat iğnesi çeşitleri her yaştan erkeğin kullanımına uygundur.

Kravat İğnesi Fiyatları

Bir dönem kullananın statüsünü belirleyen göstergelerden biri olan kravatlar kadar kravat iğneleri de stil için önemli ve simgesel bir aksesuardır. Üzerindeki taşlar, işlemeler veya materyaline göre kravat iğnesi fiyatları değişebilirken, kol düğmeleriyle beraber set halinde satılan iğneler de tekli ürünlerden daha yüksek fiyatlı olabilir. Altın ve gümüş modeller ile metal olanlar arasında fiyat farkı bulunurken iğneli, çengelli veya rozet şeklinde olan iğnelerin de fiyatları değişkendir. 

Desenli kravatların üzerine daha sade seçimler yapılması önerilirken düz desenli kravatlar için daha görkemli kravat iğneleri tercih edilebilir.Kadınlar arasında da maskülen tarzın yükselişiyle beraber kadınlar için de kravat ve kravat iğneleri bulunabilir olmuştur. Üzerine isim veya tarih yazılarak özelleştirilebilen kravat iğneleri de bulunmaktadır.Kişiselleştirilebilen bu ürünlerin fiyatları diğerlerine göre daha yüksek olabilmektedir. Kravat iğneleri için hazırlanan setlerin bazılarında ise dolma kalem ile beraber paketleme yapılmaktadır.

Kategoride farklı markaların, farklı materyallerden üretilen birçok farklı modelde kravat iğnesi bulunmaktadır. Kravat iğneleri ayrıca hediye için de doğru bir seçenek ve değerli bir hatıra aracıdır. İğnelerin üzerine özel günlerde tarih not düşülebileceği gibi isim de yazılabilir.

Düğünlerde, yılbaşında ve evlilik yıldönümlerinde alınabilecek güzel bir hediye olan kravat iğneleriyle erkekler stillerini renklendirebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kravat İğneleri

1091 ürün listeleniyor
Coolmenclub
Kravatkolik
Ars Magic Box
Esgue
Verozi
Silvento Concept
Pierroni
Hatem Saykı
Gumush
Milleniva
Brianze
Mango
Süper Trend
Cengiz İnler
Supertrend Mentol
Yage
Aziz Kalem
Exve Exclusive
Omark Cotton
Silverpoint
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 46 / 1091 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?