Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Canon Eos 7d Body Dijital Slr Fotoğraf Makinesi

Canon
23.000,00 TL
( / adet)
Loading interface...
DSACategoryId/2147483606/60002083/248

Canon EOS 7D DSLR fotoğraf makinesi araştırmaları


Toplantımız esnasında Canon, araştırma şirketi GFK"nın Hollanda şubesi tarafından gerçekleştirilen dikkat çekici bazı araştırma sonuçlarını bizimle paylaştı. Bu sonuçlar en azından Hollanda pazarı açısından dikkat çekici bilgiler içeriyordu. Bu araştırma sonuçlarına göre Hollanda"da evlerin % 8.5"inde bir dijital SLR fotoğraf makinesi olduğunu öğrendik. Bunların %83 gibi yüksek bir kısmı hâlâ ilk DSLR fotoğraf makinelerini kullanıyor. Bu rakamlar mevcut modellerini değiştirecek kullanıcılar konusunda büyük bir potansiyel olduğunu gösteriyor. Mevcut dijital SLR fotoğraf makinesi sayısının artması beklenirken giriş seviyesi DSLR fotoğraf makinelerindeki miktarın dengeyi koruyacağı ve artışın ağırlıklı olarak gelişmiş modellerde olacağı öngörülüyor.


 

Canon"un SLR piyasasındaki pazar payı


Ayrıca, pazardan alınan paylar konusunda Canon"un yükselen eğrisi ve takipçisi Nikon ile onu yakından izleyen üçüncü Sony dikkat çekiyor. Bununla beraber fiyat açısından bakıldığında Nikon ve Canon"un aktif olduklarını ve daha pahalı dijital SLR modelleri segmentinde iyi gittiklerini görüyoruz. Bu segmentte Sony fiyatı daha düşük olan DSLR modellerde ayaklarını daha sağlam basıyor.

 

Canon EOS 7D an gelişmiş prosumer DSLR fotoğraf makinesi


Canon firması EOS 7D modeli ile yeni bir pazar segmentinin kapılarını açıyor. Bunu mevcut segmente yeni bir ürün ilavesi olarak değerlendirmek de mümkün. Canon EOS 7D orta segmentte gelişmiş bir dijital fotoğraf makinesi ya da diğer bir deyişle gelişmiş "prosumer" bir DSLR olarak değerlendirilebilir. Üstün kalitedeki gövdesinde pek çok yenilikçi teknolojilere sahip olan Canon EOS 7D yaratıcı fotoğrafçıların her türlü beklentilerine cevap veren bir ürün. Canon"un EOS 7D modelini geliştirirken hemen her noktada geliştirmeler yapmış olduğu görülüyor. Tasarımcıların başlıca amacının fotoğrafseverlere tamamen yepyeni bir fotoğrafçılık deneyimi sunmak olduğu hemen dikkat çekiyor. Canon bu nedenle büyük bir araştırma projesi de başlatmış. Dünya üzerinde her yerden bu araştırmaya katılan amatör ve profesyonel kesimden 5.000"in üzerinde fotoğrafçı, kendilerine göre ideal bir fotoğraf makinesinin nasıl olması gerektiği konusundaki görüşleri ile katkıda bulunmuş.

 

Canon 7D : Hızlı, hatasız ve çok yönlü


Canon, bu araştırma sonunda elde edilen sonuçlar sayesinde yeni EOS fotoğraf makinesinin final aşamasındaki geliştirmelerde kullanabileceği çok değerleri ilave bilgiler toplamış. Bu araştırmada fotoğrafseverlerden gelen en büyük taleplerden biri de çok yönlü kullanım özellikleri olmuş. Fotoğrafseverler, yeni cihazlarında fonksiyonların sınırlamaları ile karşılaşmadan bir sonraki yaratıcı çekim aşamasına geçmek istiyorlar. Bu da diğer özelliklerin yanında hız gerektiren bir yapı anlamına geliyor. Bu yüzden Canon EOS 7D modelinde iki adet güçlü DIGIC-4 görüntü işlemcisine yer verilmiş. Çift DIGIC 4 işlemci sadece hızı arttırmakla kalmıyor aynı zamanda noise kontrolünde çıtayı yükseltiyor ve seri çekim hızında da saniyede 8 kare gibi bir performansa ulaşılmasını sağlıyor. Yüksek seri çekim hızının hassas ve hızlı AF otomatik netleme olmadan hiçbir işe yaramayacağını bilen Canon özel bir çalışma sonucunda yeni bir AF otomatik netleme sistemi de geliştirmiş. Otomatik netleme konusunda sitemin özellikle uygulamada doğru şekilde çalışması çok önemlidir. Canon EOS 7D"nin yenilikçi AF otomatik netleme sistemi yöne-duyarlı AF olarak adlandırılıyor. Sistemin bu özelliği, Canon 7D fotoğraf makinesinin çevrildiği yönün açısını algılamasını ve böylece önceden tanımlı AF noktasını otomatik olarak seçmesini sağlıyor.


 

Canon EOS 7D Gövde yapısı


Yapılan araştırma, fotoğraf makinesinin gövde yapısının kalitesinin de fotoğrafseverler açısından çok önemli olduğunu ortaya koydu. Çekilen fotoğrafların başarılı olup olmamasında iklim ve hava koşullarının büyük rol oynadığı ortamlarda çalışan fotoğrafçılar özellikle bu konuya büyük önem vermekteler. BU gibi çekim koşullarında gövde koruması çok kritik bir önem taşımakta. Bu yüzden Canon EOS 7D dijital SLR fotoğraf makinesinin gövde yapısında dış etkenlere karşı ekstra koruma özelliklerine yer verilmiş ve cihazın maksimum sugeçirmez yapıya kavuşması için ayrıca yalıtım sağlanmış. Buna ek olarak kameranın magnezyum gövde iskeleti güçlendirilmiş. Sonuç olarak profesyonel bir model olan Canon EOS-1N DSLR fotoğraf makinesindekine benzer bir sugeçirmezlik özelliği elde edilmiş

 

18 megapiksellik CMOS sensörün ISO değerleri


Canon EOS 7D"nin sahip olduğu yeniliklerden biri de yeni geliştirilmiş 18 megapiksel çözünürlüklü CMOS sensörü. Bekleneceği üzere sensörün APS-C formata sahip olması lenslerin odak uzaklık değerlerinde 1.6x odak çarpanının kullanılması anlamına geliyor. Yeni CMOS görüntü sensörü geniş bir ISO değer aralığına sahip ve yüksek değerlerde olduğu kadar düşük değerlerde de performansı ile dikkat çekiyor. Sensör normalden küçük ve hassasiyeti arttırılmış devrelere ve yüksek kapasiteli fotodiyotlara sahip. Sensörün bu karakteristiği mükemmel dinamik alan performansını koruyarak yüksek ISO değerlerinde çekim yapabilmeye olanak tanıyor. Böylece özellikle parlak ortam ışığı altında ortaya çıkan aşırı pozlama etkisinin önüne geçilmiş oluyor. EOS 7D dijital SLR fotoğraf makinesinin 100-6400 arasındaki standart ISO değerleri 12,800"e kadar arttırılabiliyor ve böylece görüntü kalitesinden ödün vermeden her türlü koşulda doğal ışık ile fotoğraf çekilebiliyor.


 

Canon 7D Yeni geliştirilmiş AF otomatik netleme sistemi


Tamamen yeni baştan geliştirilen AF otomatik netleme sistemi ve bu otomatik netleme işlemlerini yapmak üzere ayrı bir işlemcinin cihaza entegre edilmesi sayesinde Canon EOS 7D DSLR fotoğraf makinesi AI Servo AF II desteğiyle saniyede 8 kare gibi etkileyici bir seri çekim hızına ulaşıyor. Şaşırtıcı olan ise Canon 7D fotoğraf makinesi f/5.6 ve daha hızlı lenslerle birlikte kullanıldığında cihazın mevcut 19 adet odak notasının tümünü "cross tip" olarak kullanabiliyor olması. Bu kombinasyon Canon EOS 7D fotoğraf makinesinin aynı anda hem hızlı ve hem de doğru çalışmasını sağladığı gibi gelişmiş AF takip özelliğini kullanmasına da olanak tanıyor. Ayrıca EOS 7D fotoğraf makinesinde netleme konusunda sensörün daha küçük bir bölümünü kullanan Spot AF fonksiyonu bulunuyor. Bu fonksiyon detaylı arka plana sahip olmaları nedeniyle AF sensörün sorun yaşamasına neden olabilen küçük nesnelerin fotoğraflanmasında kullanışlı oluyor. Canon EOS 7D dijital SLR fotoğraf makinesin Zone AF özelliği ise odaklama noktalarını otomatik olarak beş adet ile sınırlandırıyor ve böylece fotoğrafçıların belirli nesneleri otomatik olarak seçebilmelerine olanak tanıyor.

 

Canon EOS 7D vizör


Canon EOS 7D modeli ile kısa birlikteliğimiz esnasında cihazın vizörünün gerçekten dikkatimizi çektiğini ifade etmeliyim. Vizör kullanarak gerçekleştirilen çekimlerde %100 bir görüş ve 1.0x yakınlaştırma elde ediliyor olması mükemmel ve uygulamada da son derece kullanışlı bir özellik. Canon 7D bu tür vizöre sahip olan ilk EOS fotoğraf makinesi. Fotoğraf makinesinin LCD ekranı sabit olmakla beraber vizörünün yarı-şeffaf bir LCD ekran özelliği bulunuyor. Loş ışıklı koşullarda aydınlatılabilen bu yeni ekranda kılavuz çizgileri, tek noktaya netleme ve AF netleme noktaları normal görüntüye ek olarak gösterilebiliyor. Bu tür özelliklerin fotoğraf çekim işlemlerini çok daha kolay ve keyifli hale getirdiği açık.

 

Canon EOS 7D LCD ekran


EOS 7D fotoğraf makinesinin 3 inç büyüklüğündeki LCD ekranında farklı yenilikler de mevcut. Canon, LCD ekrana 920,000 piksel (VGA) çözünürlük ve 160 derece görüş açısı kazandırmakla yetinmeyip işleri bir adım daha ileriye götürerek monitöre Clear View II teknolojisini kullanmış. Clear View II teknolojisi ekran yapısı nedeniyle oluşabilecek parlamaları azaltıyor. LCD ekran kapağı ile likit kristal arasındaki bölüm elastik yapıda optik malzeme ile doldurulmuş. Bu malzeme ekrana gelen ışığın kırınım indeksini değiştirerek yansımaları azaltıyor. Clear View II LCD ekranın en üst katmanı da sertleştirilmiş cam malzemeden üretilmiş.

 

Canon EOS 7D SLR HD video kayıt özelliği


Video kayıt fonksiyonu sadece son dönemde tanıtılmış bazı DSLR fotoğraf makinelerinde bulunan bir özellik olmasına rağmen çoğu fotoğrafsever video kayıt özelliği olmayan bir dijital SLR kullanmayı garip görebiliyor. Uygulama elde edilen örnek video çekimleri gerçekten çarpıcı bir kalite sergiliyor. Video kayıt sektörünün palı ekipmanları ile elde edilebilecek seviyede yaratıcı sonuçlar veren bu özellik maliyetlere a ölçüde yansıyor. Değiştirilebilir lenslerin sağladığı avantaj ve tüm fonksiyonlarıyla birlikte ful bir kamera siteminin kullanılabilirliği açıkça ortada. Ve görünen o ki çoğu fotoğrafsever ile video kayıt meraklısı bu olanağın çalışma ortamlarına katacaklarını eninde sonunda tecrübe edecekler.


 

Canon EOS 7D video kayıt


Tüm bunlar, Canon EOS 7D dijital fotoğraf makinesinde Movie (video kayıt) fonksiyonuna yer verilmesinin sebeplerini açıklıyor. Canon 7D ile tam HD kalitesinde video kaydetmek mümkün. Ayrıca video kayıt işlemlerinde tamamen manuel çekim kontrolleri ve çekim hızı tercihleri de devreye sokulabiliyor. Kameranın vizörünün hemen yanında konumlandırılan bir buton ile video kayıt işlemi son derece kolay hale getirilmiş.


 

Yeni özelliklere sahip Canon EOS 7D fotoğraf makinesi


? 18 megapiksel çözünürlüklü APS-C CMOS sensör: Canon"un tasarlayıp ürettiği bu yeni görüntü sensörü sıra dışı bir görüntü kalitesi sunarken loş ışıklı ve aydınlık ortamlarda harika bir performans sergiliyor. Bu kalite ve performans fotodiyotlar ve mikro merceklerin yeni yapısı ile elde edilmiş.


? Saniyede 8 kare seri çekim hızı: Çift DIGIC 4 görüntü işlemci özelliği ve geliştirilmiş elektrik sistemi sayesinde fotoğrafseverler herhangi bir harici aksesuara gerek kalmaksızın her dosya formatında saniyede 8 kare seri çekim hızı elde edebiliyorlar.


? Geniş ISO değerleri: EOS 7D fotoğraf makinesi 100 ile 6400 arasındaki ISO değer aralığı ile bu aralığın gerektiğinde ISO 12,800 değerine kadar yükseltilebilmesi sayesinde kullanıcıların sadece mevcut doğal ışığı kullanarak fotoğraf çekmelerini sağlıyor.


? EOS video kayıt fonksiyonu: Canon EOS 7D DSLR fotoğraf makinesinin direkt olarak video kayıt moduna geçmeyi sağlayan geliştirilmiş kullanım özelliği Full HD kalitesindeki video görüntülerin çok daha kullanışlı biçimde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca video kayıt modunda pozlama ve çekim hızı değerlerini ayarlayabiliyorlar ve böylece saniyede 24 kare çekim hızı ile ev sineması deneyimi yaşayabiliyorlar.


? Çift DIGIC 4 görüntü işlemci: Canon EOS 7D kullanıcıları Çift DIGIC 4 görüntü işlemcisi sayesinde çekim hızı, görüntü kalitesi ve ISO değerleri konusunda ödün vermeden işlem yapabiliyorlar.


? Etkileyici tasarım çizgileri: Canon"un EOS 7D modeline entegre ettiği teknolojiler ve tasarım konusunda fotoğrafseverlerden gelen geri bildirimlere ciddi anlamda kulak verdiği görülüyor. Fotoğraf makinesinin magnezyum alaşımlı gövdesi çevre etkilerine karşı koruma sağlarken sağlam ve hafif gövde yapısı efsanevi EOS-1N modelinde olduğu gibi toz ve neme karşı özel olarak dayanıklı bir şekilde yapılandırılmış.


 

Canon EOS 7D incelemesi


Özetlersek; Canon EOS 7D modeli profesyonel EOS serisinin çeşitli teknolojik özelliklerini bünyesinde barındıran gelişmiş bir yarı-profesyonel dijital SLR fotoğraf makinesi. Bununla beraber Canon EOS 7D fotoğraf makinesinde EOS modellerde ilk olan pek çok yeni teknolojiler ve yenilikler bulunduğunu da görüyoruz. Özellikle yaratıcı çekimler yapan fotoğrafseverler Canon EOS 7D modelini cazip bulacaklardır. Kameranın üstün teknolojilerinin kullanıcıya verdiği destek fotoğrafseverlere o eşsiz anları fotoğraflanmasının gerçekten kendi eliyle oluştuğu duygusunu aktarıyor. Çok kısa bir süre içerisinde bir Canon EOS 7D test örneğinin tarafımıza ulaşmasını bekliyoruz. Bu test modelini derinlemesine inceledikten sonra kapsamlı bir Canon EOS 7D dijital fotoğraf makinesi incelemesini sizlere sunacağız.

Canon Eos 7d Body Dijital Slr Fotoğraf Makinesi Özellikleri

Güç Kaynağı Dahili Batarya
Görüntü Sabitleyici Var
Wi-Fi Yok
Maksimum ISO 6400
Hafıza Kartı Tipi SD
Video Çözünürlüğü 1080P
Görüntü İşlemcisi CMOS
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00002LP0P6
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön