Çelik takı, altın ve gümüş fiyatlarının artmasının ardından son dönemlerde daha fazla tercih edilen bir takı ürünü haline geldi. Çelik kolye, küpe, bileklik, yüzük gibi aksesuarlar diğer ürünlere kıyasla çok daha fazla tercih edilmeye başladı. Özellikle kadınlar, kıyafetlerini aksesuarlar ile tamamlamayı tercih ederler. Böylelikle, şıklıklarına şıklık katarlar. Takılar, özel günlerde tercih edildiği gibi günlük yaşantıda da kıyafetlere farklı bir hava katarlar. Aksesuar kullanımı kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de oldukça yaygındır. Erkekler de kadınlar gibi küpe, kolye, yüzük, bileklik gibi aksesuarlar ile kıyafetlerini tamamlarlar. Çelik takılar, uygun fiyatlı özelliklerinin yanı sıra kararmaması, dayanıklılığı ile uzun yıllar kullanılabilmesi ile de tercih nedeni olur. Özellikle, paslanmaz çelik maddeden üretilen takılar arasında yer alan alyans, yüzük, kolye, küpe, bileklikte içeriğinde bulunan krom maddesi sayesinde kararma ve paslanma durumlarına karşı daha kullanışlıdır.

Çelik aksesuarları diğer madenlerden ayıran en önemli özelliklerinden biri de dayanıklılık, sertlik ve sağlamlık gibi özellikleridir. Bu sayede aksesuarlarınızın kullanım ömrü uzar ve darbelere karşı da daha dayanıklı olurlar. Çelik olarak üretilen aksesuarlar arasında yer alan kolye, küpe, bileklik gibi ürünlerin de alerjen etkiler göstermediği ifade edilir. Kalitesiz takı kullanımı cildinizin alerjik reaksiyon göstermesine neden olabilir. Özellikle, kalitesiz küpeler uygun fiyatı nedeni ile cazip olsa da kulak memenizin kızarmasına ve yara kabukları oluşmasına sebep olabilir. Yine kalitesiz ve piyasa değerinin altında satılan aynı zamanda üretiminde kullanılan maddesini bilmediğiniz ürünler sebebiyle boynunuzda tahriş veya kızarıklar oluşmasına sebep olabilir. Özellikle hassas ciltli kişilerin, aksesuar satın alırken ürünün hangi maddeden üretildiği konusuna özen göstermesi gerekir.

Küpe, kolye, bileklik, halhal, yüzük gibi aksesuarlar çok eski zamandan beri tamamlayıcı özellikleri ve zarif görünümleri ile kadınlar ve erkekler tarafından severek kullanılır. Takılar, pek çok kişinin vazgeçilmez aksesuar ürünleri arasında yer alır. Kadınlar daha çok kolye, küpe, yüzük gibi aksesuarlar tercih ederken, erkekler ise genel olarak küpe, bileklik ve saat gibi aksesuarları kullanmaktan keyif alır. Altın ve gümüş önceleri daha çok tercih edilen madenler olsa da son yıllarda artan fiyatlar nedeni ile yerini çelik aksesuar ürünlerine bırakmıştır. Aksesuar alanlar; genel olarak fiyatlarının yanı sıra ürünlerin kararmama, paslanmama ve dayanıklı olma özelliklerine dikkat ederler. Kullanım ömrünün uzun olması takı ve aksesuarlar arasındaki en önemli kriterlerden biridir.

 Çelik aksesuar takı modelleri arasında en çok tercih edilen takılardan biri olan küpenin aynı zamanda yüz şeklinize de uygun olması gerekir. Yüz şekilleri; oval, kare, yuvarlak, dikdörtgen gibi özelliklere ayrılır. Örneğin; dikdörtgen bir yüz şekline sahipseniz büyük halka küpeler, oval veya avize küpe modeller seçmeniz tavsiye edilir. Uzun bir yüz şekline sahipseniz; kare veya üçgen şeklindeki küpeleri tercih etmeniz elmacık kemikleri çok daha fazla ortaya çıkarır. Üçgen bir yüz şekline sahipseniz; eğri çizgili küpeler, yüz şeklinizi dengelemenize yardımcı olur. Kare bir yüz şekline sahipseniz uzun küpeleri, yuvarlak bir yüze sahipseniz de yüzünüzü daha ince gösterebilmek için ince uzun ve sallanan küpeleri tercih etmeniz önerilir. Tüm bu modellerde de çelik küpe bulabilirsiniz.

Çelik Takı Seti

Çelik takı setleri 3’lü kolye, bileklik, küpe veya bir çift küpe, bileklik kolye ve yüzükten oluşur. Aksesuarlarınızı takım halinde veya ayrı ayrı da tercih edebilirsiniz. Günlük hayatta daha sade takı modelleri tercih edilirken, özel günler için genel olarak taşlı ve ışıltılı takılar tercih edilir. Çelik takı setlerinde 3’lü veya 2’li olarak satılan bileklikler tek renk olabileceği, farklı renk ve modellerde ürün seçenekleri de bulabilirsiniz. Farklı renklerde bileklik takmaktan hoşlanmayanlardansanız, aynı renkte ve farklı boyutlarda bileklere de yönelebilirsiniz. Çelik bileklik kolye veya küpelerin renk skalası da oldukça geniştir. Rose gold çelik takı seti, gold çelik takı seti, gümüş çelik takı seti en çok tercih edilen renkler arasındadır. Aynı zamanda 3’lü bileklik takı setinin içinden gold ve gümüş renkte farklı bileklikler de bir arada satılır.

Aksesuarları set haline kullanmak tamamen tercih ve kişisel zevkiniz ile ilgilidir. Kimileri aynı taş, renk ve biçimde küpe, kolye ve bilekliği bir arada kullanmayı tercih ederken, kimileri ise farklı tasarımda ve renkteki bileklik, küpe ve kolyeleri birleştirerek kullanmaktan daha çok hoşlanır. Aksesuar kullanmak ayrıca moda zevkinizi de ortaya koyar. Çelik takı kolyeler, özellikle dekolte kıyafetlerinizi tamamlamanız için mükemmel bir seçenektir. Son yıllarda erkekler için tasarlanan çelik zincir kolye modelleri de tişört ve gömlekler ile birleştirilerek bir kombin ortaya çıkarılır. Pek çok ünlü isim de bu modaya ayak uydurur.

Çelik takı kullananlar genellikle günlük yaşantılarında da aksesuar kullanmayı tercih ederler. Bu nedenle kullandıkları takıların uzun ömürlü olması onlar için önemli bir kriterdir. Tüm takı ürünlerinde olduğu gibi çelik takıların da kullanım yerleri farklıdır. Erkekler ve kadınlara özel ayrı ayrı tasarlanan çelik takılar hem resmi ortamlarda hem de resmi olmayan ortamlarda kullanılabilir. Özel gecelerde taşlı ve daha gösterişli çelik takılar tercih edebileceğiniz gibi günlük hayatınızda veya resmi toplantılarınızda daha minimal ve klasik çelik takı aksesuarlarını tercih edebilirsiniz.

Çelik takılar, aynı zamanda güzel hediyelik eşyalar da olabilir. Özel günlerde sevgilinize, eşinize, annenize, arkadaşlarınıza veya kardeşinize çelik takı hediye edebilirsiniz. Örneğin; doğum günü, sevgililer günü, yılbaşı gibi özel günlerde sevdiklerinize çelik takı hediye alabilirsiniz. Eşinizin veya sevgilinizin doğum gününde veya sevgililer gününde çelik alyans veya çelik takı seti güzel bir hediye seçeneği olabilir. Ayrıca, isim veya tarih yazılabilen kişiye özel kolye, küpe, bileklikler ile de sevdiklerinize onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. Siz de eşinizin zevkine uygun çelik takıyı geniş renk ve model çeşitliliği sayesinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Çelik Takı Modelleri

Çelik takı modelleri, geniş bir ürün ve model seçeneklerine sahip aksesuar ürünleridir. Aksesuar satın alırken kişisel beğeniler ve zevkler ön plana çıkar. Kimileri daha gösterişli ve taşlı aksesuarlardan hoşlanırken, kimileri daha sade, minimal ve klasik modelleri tercih edebilir. Çelik takı modelleri set halinde veya ayrı ayrı da satışa sunulur. Aksesuarınızı kombininize uygun olarak tercih etmek dışarıdan bakıldığınızda ne kadar zevkli biri olduğunuzu ortaya koyduğu gibi daha iyi görünmenizi de sağlar. Kıyafetlerin en güzel tamamlayıcıları aksesuarlardır. Ancak, aksesuarların uzun ömürlü olması gerekir. Bu nedenle çelik maddeden üretilen takılar dayanıklılık açısından da tercih sebebidir.

Çelik takı modelleri arasında altın ve gümüş kaplama aksesuarlar öne çıkar. Kolye, küpe, yüzük, bileklik gibi aksesuarların gümüş, altın, pembe altın, zümrüt yeşili, kırmızı, siyah, mavi gibi sınırsız renk ve model seçeneklerini farklı markalarda bulabilirsiniz. Bazı çelik bileklikler kalın ve taşlı olduğu gibi ince çelik bileklik seçenekleri de oldukça fazladır. Özellikle son zamanlarda küpe modellerinin çeşitliliği de son derece artış gösterdi. Halka küpe, taşlı küpe, uzun küpe, geometrik şekillerde küpe, minimal küpe, 3’lü küpe gibi pek çok çelik küpe seçeneğini yine farklı markalarda bulabilirsiniz. Ayrıca, küpelerin de diğer tüm aksesuar ürünlerinde olduğu gibi altın, gümüş, rose gold, siyah gibi geniş bir renk skalası vardır.

Paslanmaz çelikten üretilen takı modelleri de yine cildinizin zarar görmemesini sağlar. Kalitesiz aksesuarların ciltte yarattığı tahrişler ve alerjik reaksiyonlar özellikle kadınlar için ciddi problemler teşkil eder. Ayrıca, değişik metallere karşı hassas ciltli kişilerin gösterdiği alerjik reaksiyonlar da yine cilt sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle paslanmaz çelikten üretilen ve hipoalerjenik, yüksek kalitedeki takılar hassas ciltliler için daha uygundur.

Çelik Takı Ürünleri

Çelik kaplama takılar, sağlamlık ve dayanıklılık özelliklerini kullanılan maddelerden alır. Pek çok üretici çelik takı yapımında MOH ölçeğindeki 6 derecesine sahip olan sertifikalı çelik madde kullanır. Bu sertifika genel olarak vücut piercingleri için tercih edilir. Piercing son zamanlarda özellikle gençler tarafından büyük bir ilgi görüyor. Kulak, dil, burun, göbek piercingleri en çok tercih edilen piercing modelleri arasındadır. Piercinglerde kullanılan maddelerin kalitesiz olması ciltte büyük bir tahribat oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle piercing yaptırılan yerin hijyenik olması ve piercinglerin 6 derecisine sahip sertifikalı ürünler olması önemlidir. Gümüşlerin sertlik derecesi ise 2,5 olmalıdır. Tıbbi çelikler paslanma ve kararma gibi sorunlara karşılıklı dayanıklıdır. Ayrıca, hafif ürünler olan tıbbi çeliklerin kullanımı ve taşıması da kolaydır. Paslanmaz çelik yüzüklerde, yüzde 15’i geçmeyecek kadar krom, mobilden ve nikel gibi farklı metal alaşımları kullanılır. Beyaz altın, altın gibi metallere karşı alerjik reaksiyon gösteren kişiler paslanmaz çelik kullanımında genel olarak bir problem ile karşı karşıya kalmaz.

Hiç kimse solmuş, paslanmış veya kirli aksesuar kullanmaktan hoşlanmaz. Kadınlar ve erkekler kullandıkları kolye, küpe ve bilekliklerin daima parlak görünümünü korumasını ister. Özellikle gümüş takı kullananlar genellikle ürünlerin kararmasından yakınır. Ancak, çelik takılar, özellikle de paslanmaz çelik olarak üretilen takılarda kararma sorunu oluşmamakta. Ayrıca, çelik takıların ışıltılı görünümleri kolay kolay kaybolmamaktadır. Uzun süre kullanabileceğiniz bu ürünler kir tutmadığı için çok büyük bir bakıma ihtiyaç duymaz. Çelik takı aksesuarlınız, vücut yağınızdan etkilenebilir. Bu lekeleri ise tüy bırakmayan veya yumuşak ve aşındırıcı olmayan bir bez ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Fırçalanmış yüzeydeki takılarınızı narince takınızı çizmeden silerek temizleyebilirsiniz.

Paslanmaz çelik takı aksesuarları; fırçalanmış mat kaplama, gerçek 14 ayar beyaz altın veya gümüş gibi görünen parlak kaplamalar ile özellikle kadınlar tarafından büyük bir ilgi görür. Ayrıca, çelik takı aksesuarların gül altın veya rose gold adı verilen ya da sarı altın rengindeki kaplamaları da sıklıkla tercih edilir.

Son dönemlerde; bileğe tam oturan kelepçe şeklindeki kelepçe takılar, İtalyan zincir kolye modelleri, yaşam çiçeği çelik takılar, roma rakamlı şeritli takı, çelik plaka klasik bileklik, yılan model takı, çiçekli kolye, 2’li gözlü bileklik, 3’lü taşlı küpe, ince çelik kolyeler öne çıkıyor. Siz de modaya uygun en trend aksesuarları kolaylıkla bulabilir ve kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Çelik Takı Markaları

Çelik takı olan kolye, küpe, yüzük, bileklik gibi ürünleri bijuterilerden veya internetten satın alabilirsiniz. Filtreleme yöntemini kullanarak en çok tercih edilen çelik takı markalarını bulabilirsiniz. Çelik takı kullananlar, satın aldıkları ürünleri puanlar ve yorum yapar böylelikle ürünün kalitesini de kolaylıkla anlayabilirsiniz.

En çok tercih edilen çelik takı markaları arasında ÇLK, Modamugo, Chavin, Çetinkaya Gold, Elif Aksesuar, Palmeiero Zirkon, Bioaksesuar, Lochers gibi markalar öne çıkıyor. Marka tercihinizi yaparken ürünlerin puan derecelerini de göz önünde bulundurmanız daha kaliteli aksesuarlar satın almanızı sağlar. Çelik aksesuar markaları piyasada oldukça fazladır. Bu sayede ürün çeşitliliği ve fiyat çeşitliliği aralıkları da fazladır. Her çelik aksesuar markasının da kendine özgü farklı tasarım ürünleri bulunur. Siz de tüm markaları inceleyerek zevkinize en uygun kolye, küpe, bileklik veya yüzüğü bulabilirsiniz. Ayrıca, piercing kullanıyorsanız en çok tercih edilen ve kaliteli çelik piercing markasını da araştırarak bulmanız daha çok tavsiye edilir.

Markalar genellikle trend ürünleri tercih ederek modaya en uygun aksesuarları üretir. Özellikle son dönemlerde İtalyan model zincir kolyeler ve bileğe tam oturan çelik bileklikler öne çıkıyor. Bu modeller daha çok genç kızlar tarafından tercih ediliyor. Orta yaştaki kadınlar ise yine trend olan yılan modelde kolyeler ile kıyafetlerini tamamlar. Bu modeldeki aksesuarlar genellikle şık elbiseler ile bir araya getirilir.

Çelik Takı Fiyatları

Çelik takı fiyatları, marka ve modele bağlı olarak büyük bir fiyat aralığına sahiptir. İnternet alışverişlerinin en güzel yanlarından biri de fiyat filtreleme seçeneklerinin olmasıdır. Böylelikle dilediğiniz ürünleri ucuzdan pahalıya veya pahalıdan ucuza sıralayabilirsiniz. Ayrıca, en yüksek fiyatı kendiniz belirleyerek bütçenize en uygun çelik takı modellerini de keşfedebilirsiniz.

Özellikle altın ve gümüş takı fiyatları arttıkça çelik takıya olan talep oldukça arttı. Çelik aksesuarlar tekli satışlarda daha uygun fiyatlı olurken, çelik takı setlerinin fiyatları daha yüksek olarak satılır. Ayrıca, 2’li veya 3’lü çelik bileklik, küpe gibi ürünlerin fiyatları ile tek olarak satılan bilekliklerin fiyatları farklıdır. Aksesuarların fiyatlarının geniş bir skalaya sahip olması her kesimin satın almasını sağlar. Paslanmaz çelik madde kullanılan ürünlerin fiyatları diğerlerine göre daha yüksektir. Ayrı ayrı satın alarak birleştirdiğiniz çelik takı aksesuarlarının fiyatları zaman zaman bütçenize daha uygun olabilir.

Kişiye özel isim yazılabilen çelik kolye veya kişiye özel tarih atılan yüzükler pek çok kişi için büyük anlamlar ifade eder. Kişiye özel tasarlanan ürünler, özel günlerde çok özel hediyelere dönüşür. Eşinize, sevgilinize, yakın arkadaşınıza özel olarak isimli veya tarihli çelik aksesuar hediye etmeniz büyük bir zarafet göstergesidir. Bu ürünleri yaptırmak diğer çelik aksesuarlara kıyasla daha maliyetli olsa da ürün ve marka çeşitliliği sayesinde bütçenize en uygun kişiye özel çelik aksesuarı bulabilirsiniz.

Sevgilinize veya eşinize alacağınız çelik yüzük veya çelik alyanslar ile de onları mutlu edebilirsiniz. Bu yüzüklerin içine yıl dönümü veya tanışma günü tarihinizi yazdırabilirsiniz. Çelik ürünler, altın ve gümüşlere kıyasla daha uygun olduğu gibi çelik aksesuarlarda altın ve gümüş kaplama çeşitlerini de bulabilirsiniz. Bu ürünleri de bütçenize uygun fiyat aralığına göre satın alabilirsiniz.

Çelik Takı Kararır Mı?

Paslanmaz çelik olarak üretilen kolye, küpe, yüzük, bileklik, alyans gibi takılar içeriğinde kullanılan maddeler sayesinde kararma yapmayan ürünlerdir. Paslanmaz özelliğini kromdan alan çelik aksesuarların aynı zamanda sağlık açısından da daha faydalı olduğu ifade edilir.

Çelik Takı Nasıl Temizlenir?

Çelik takılar her ne kadar kolaylıkla kir tutmasa da vücuda doğrudan temas etmesi nedeni ile zaman içerisinde, uzun süreli kullanımlarda vücutta biriken yağı ve kiri üstüne çekebilir. Ancak, çelik aksesuarların bakımı da kullanımı kadar kolaydır. Aksesuarlarınızı toz tutmayan ve takıları çizmeyecek yumuşaklıkta bir bezle kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Çelik Takı Alerji Yapar Mı?

Takılar genel olarak hassas ciltli olan kişilerde tahriş ve kızarıklık gibi durumlara sebep olsa da çelik ürünlerde böyle bir risk bulunmadığı ifade ediliyor. Ayrıca, çelik takılar içeriğinde maddeler sayesinde su, toz gibi kirleri üzerinde tutmuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çelik Takı Modelleri

İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483617/16032929/80586080/60004509