Dekorlar ve Süsler

Akvaryumlar, ev, ofis, hayvanat bahçesi gibi pek çok alanda kullanılır. Birçok balık çeşidi bir arada tutan akvaryumlar, çeşitli süslerle daha hoş bir görünüm kazanır. Balıklar için ideal bir yaşam alanı sunan akvaryum süsleri uygun kondisyonlarda hazırlandığında minyatür bir şölen sunar. Herkesin akvaryum tasarımından beklentisi farklıdır. Çeşitli renk ve tasarımda dizayn edilen akvaryum süsleri her dönem ilgi görür. Bu nedenle akvaryum dekorları, farklı tarz ve beğenilere hitap edecek şekilde tasarlanır. Doğal, gösterişli, nostaljik süsler akvaryum severler tarafından dikkat çeker. Akvaryumu dizayn edecek kişinin hayal gücü, su altında yeni bir dünya yaratır. Balık akvaryum süsleri farklı ebatlarda üretilir. Büyük ve küçük dekorasyonlar, farklı akvaryum boyutlarına göre üretilir. Hem yatay hem de dikey süsler mevcuttur. Akvaryumunuzun derinliği ve genişliği tercih edeceğiniz dekorasyon figürü ile doğrudan ilişkilidir. Eğer derin bir akvaryumunuz varsa dikey bir figür seçmek, alanı daha doğru kullanmanızı sağlayabilir. Eğer genişliği küçük bir akvaryuma sahipseniz dikey ürünleri seçebilirsiniz. Bu sayede zeminde fazla yer kaplamayan ürünler zemini verimli kullanmanızı sağlar.

Akvaryum süs malzemeleri suya dayanıklı materyallerden yapılır. Bu sayede uzun süreli kullanımlarda bile deformasyon oranını minimuma indirir. Uzun ömürlü kullanabileceğiniz malzemeler, dekorasyonunuza renk katar. Ürünlerin renkleri figür ve tasarımına göre değişiklik gösterir. Yeşil, turkuaz, mavi gibi renk tonları akvaryum süslerinde sıklıkla tercih edilir. Akvaryumunuzun arka planı dekorasyonunuz için bir başlangıç noktası olabilir. Arka planda yer alan fotoğrafın teması, dekorasyon için seçeceğiniz süsleri tamamlar. Suyun ahengine uyum sağlayan ürünler, balıklarınız için de eğlence kaynağı olur. Seçeceğiniz ürünün akvaryum özelliklerine ve balıkların çeşidine uygun olup olmaması oldukça önemlidir. Örneğin büyük boy balık besliyorsanız bölmeleri geniş olan dekorlardan seçim yapmanız önerilir. Aksi taktirde balığınız süsler içerisinden kolaylıkla geçemez. Akvaryum süslerinin ihtiyacınıza uygun tasarlanmış olması, üründen alacağınız verimi en üst düzeye çıkarır. Bu nedenle pek çok marka kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek fonksiyonda dekorlar üretir. Siz de bu dekorlar arasından bir ürün seçebilir, akvaryumunuzu daha göz alıcı bir hale getirebilirsiniz.

Farklı Tasarımlara Sahip Akvaryum Süs Modelleri

Akvaryum süslerini tercih ederken bakmanız gereken en önemli kriter, süslerin boyutudur. Küçük, mini, büyük akvaryum süsleri farklı ihtiyaçlarınıza göre ayrı ayrı tasarlanır. Olması gerekenden daha küçük veya daha büyük bir akvaryum süsü, balıkların rahatlıkla hareket edebilmesini engelleyebilir. Bu nedenle akvaryumunuzun kaç litre su aldığını bilmeli ve buna göre bir tercih yapmalısınız. Eğer çok büyük balıklarınız yoksa akvaryum yerine bir fanus da tercih edebilirsiniz. Fanus akvaryum süsleri minimal tasarımlara sahiptir. Fanusu olduğundan daha geniş gösteren süsler, suyu daha yaşanır bir hale getirir. Fanus içi dizaynında en önemli kriter alanı verimli kullanmaktır. Tek delikli mağara balık kayaları ve minik deniz kabukları fanusunuz için ideal ürünler olabilir. Küçük alanları daha göz alıcı hale getirmek için kullanılan en ideal ürünler küçük taşlardir. Zemini daha yenilikçi kılan fanus süsleme taşları, suyun içerisine renk katar. Fanus dibine sadece küçük taşlardan değil akvaryum kumları da döşenebilir. Akvaryum kumları deniz dibini andıran yapısı ile pek çok kişinin tercihidir. Balıkların daha rahat hissetmesi için özel olarak tasarlanan akvaryum kumları ince yapısı ile deniz görünümünü evinize taşır. Orjinal akvaryum kumları bej rengindedir. Kumun üzerine yerleştirebileceğiniz küçük deniz yıldızları da tercih edilebilir. Deniz yıldızının zarif formu ve minyatür tasarımı fanuslar içerisinde ön plana çıkar. Pek çok firma deniz yıldızını doğal ortamdan elde eder. Ancak seramik ve plastik gibi çeşitli materyallerden yapılan deniz yıldızları da mevcuttur.

En güzel akvaryum süsleri hem tarzınız hem de akvaryumunuza uygun olandır. Akvaryum süs seçimi yapmak, oldukça keyifli bir iştir. Ancak bu işi daha doğru bir şekilde tamamlamak için belirli kriterlere sahip olmak gerekir. Seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli kriter, süslerin yapım malzemesidir. Su içerisinde çözünen maddeler içeren akvaryum dekorları kısa zaman içerisinde özelliği kaybedebilir. Bu nedenle su içerisinde çözünmeyen maddeleri içeren süsleri tercih etmek gerekir. Akvaryum süslerinin sağlık açısından uygun olması balıklarınıza daha konforlu bir yaşam alanı sunar. Normalde suyun çeşitli materyaller ile temas etmesi balıklarınızın sağlığını tehdit eder. Ancak bu konuda oldukça hassas davranan pek marka ideal kalitede ve sağlık koşullarına uygun dekorlar tasarlar. Doğal akvaryum süsleri risk faktörünü en aza indiren ürün çeşitlerindendir. Doğal süsler balıkların gerçek yaşam alanında hissetmesini sağlar. Üstelik naturel bir görünüm daha iyi bir seyir deneyimi sunar. Doğal süsler arasından en çok tercih edilen ürün kaya ve taş çeşitleridir. Kayaları sadece akvaryum dibinde değil suyun yüzeyinde de görebilirsiniz. Yüzen avatar kayalar ve yüzen taşlar suyun yüzeyini de canlı bir hale getirir.

Akvaryumunuzu Renklendiren Akvaryum Süs Çeşitleri

Akvaryum balık süsleri estetik görünümleri ile dikkat çeker. Akvaryum süslemesinde sıklıkla tercih edilen bitkiler, su içerisinde doğal bir görünüm yakalar. Akvaryum süs bitkileri geniş renk skalasına sahiptir. Göz alıcı renkleriyle ön plana çıkan bitkiler, direkt olarak akvaryum dibine yerleştirilebilir. Daha doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız bitki ekilebilir dekoratif kayaları da kullanabilirsiniz. Dekoratif kayalar içerisinde yuvarlak bir alan bulunur. Bu alana bitkinizi yerleştirebilir, akvaryumun içini küçük bir bahçeye çevirebilirsiniz. Süt bitkilerinin yapımında kullanılan metaryeller farklılık gösterir. Yaygın olarak kullanılan akvaryum plastik süs bitkileri dayanıklı ve kullanışlı yapısıyla dikkat çeker. Plastik çiçekler hem kolay temizlenebilir hem de suya karşı dayanıklıdır. Sallanan formaları ile su içerisinde dans edermiş gibi görünen bitkiler, akvaryumun canlı haline eşlik eder

Platik akvaryum süslerinin yanı sıra silikon dekorlar da oldukça rövanştadır. Silikon akvaryum süsleri yalın ve basit yapısı ile dikkat çeker. Silikon ürünler esnek yapıları sayesinde eğlenceli görünümlere sahiptir. Deniz anası, yosun gibi pek çok esnek figür silikon kullanılarak yapılır. Silikonları daha özel kılan özellik, yapay ışıklara sahip olmasıdır. Su içerisinde yansımalar oluşturan yapay ışıklar, akvaryumunuzu da canlı gösterir. Eğer alışılmışın dışında tasarlanan ilginç süsler de mevcuttur. İlginç akvaryum süsleri, yaratıcı ve eğlenceli tasarımlarıyla kullanıcıların beğenisini toplar. İlginç süsler içerisinde kafatası dekoru, timsah kafası gibi ilginç figürler mevcuttur. Değişen dekor anlayışına uyum sağlayan pek çok figür, doğadan ilham alarak tasarlanır. Akvaryum süsleri içerisinde değerli mimarı yapılar da yer alır. Akvaryum içerisine koyabileceğiniz bir kız kulesi, romantik ve doğal bir akvaryum teması oluşturmanızı sağlar. Kız kulesinin yanı sıra dalgıç modeller de ilginç tasarımlarıyla birlikte dikkat çeker. Özellikle çocukların beğenisini toplayan dalgıçlar, geniş ürün yelpazesi içerisinde yer alır. Farklı boyutlarda ve renklerde tasarlanan modeller, su içerisinde sürekli hareket eder. Akvaryum içerisine yerleştirmek için çeşitli hayvan figürlerine de göz atabilirsiniz. Köpek balıkları, yunuslar ve balinalar su altınızı renklendirir. Değişik tasarımlarıyla daha şirin görünen kurbağalar, deniz atları çocukların hayvan sevgisine katkı sağlar. Üstelik akvaryum içerisinde küçük bir denizaltı oluşturma hissi yaratır. Akvaryum ürünleri içerisinde pek çok deniz hayvanı mevcuttur.

Doğal ve Kullanışlı Akvaryum Modelleri

Akvaryum içi süsler içerisinde ön plana çıkan kaleler ve küçük evler, su altı dünyanızı çeşitlendirir. Dekor için tasarlanan kale modelleri, büyüklü küçüklü yapıları ile akvaryumunuza uyum sağlar. Kaleler hem iki katlı hem de tek katlı olacak şekilde tasarlanır. Büyük kayaların özenle işlenmesi ve renklenmesi ile elde edilen ürünler, şirin bir görünüme sahiptir. Kalelerin etrafını süsleyebileceğiniz pek çok yan dekorlar bulunur. Mercan akvaryum süsü soft renkleri ve yumuşak dokusuyla akvaryumunuzunu sekillendirir. Huzurlu bir ortam yaratan mercanlar, sakinleştirici etkisi ve yaratıcı görünümü ile dekorasyonunuzu tamamlar. Akvaryum kalelerin yanına yerleştirilen mercanlar köprülerin altına da yerleştirilebilir. Dekor akvaryum köprüler, estetik bir duruş sergiler. Köprünün boyutları ve kesim şekilleri değişiklik gösterir. Balıklar için ayrı bir ortam yaratan köprüler, doğal görünümü sayesinde su altı dünyasını anımsatır.

Akvaryum süslerinin tasarımı kadar faydalı olması da oldukça önemlidir. Doğal taş görünümünde tasarlanan yumurtlama kayaları, balıklarınız için önemli bir alandır. Seramik gibi çeşitli yapay materyallerden yapılan ürünler, akvaryumunun olmazsa olmaz malzemelerinden biridir. Yumurtlama kayaları, balıkların kayalarını bırakabileceği güvenli bir ortam sağlar. Bu sayede yumurtaların sağlıklı bir şekilde gelişmesine destek olur. Ürünler, dekorasyonu bozmayacak şekilde özenle dizayn edilir. Bu sayede hem kullanışlı hem de hoş bir duruş sergiler. Kayaların yanı sıra akvaryum içindeki su döngüsünü daha eğlenceli hale getiren değirmenler de büyük önem arz eder. Su içerisindeki hareketliliği sağlayarak balıkların rahatça hareket etmesini sağlayan değirmenler, akvaryumların daha güzel bir görünüme sahip olmasını sağlar. Değirmenlerin su kapasiteleri ve hacimleri farklılık gösterir. Hem fonksiyonu hem de görünüşü ile pek çok kişinin beğenisini toplayan ürünleri farklı akvaryum içi konseptlerine uyum sağlar.

Akvaryum Süs Kullanımı ve Yorumları

Akvaryum süs eşyaları minimal yapıları sayesinde su altını canlandırır. Ancak bazen doğru seçimi yapmak uzun zaman alabilir. Bu tür durumlarda akvaryum süs yorumlarına göz atabilirsiniz. Yorumlar arasında deneyimli kişilerin görüş ve düşünceleri yer alır. Tecrübeli kişiler tarafından yapılan yorumlar, alışveriş sürecinizde daha doğru kararlar almanızı sağlar. Merak ettiğiniz pek çok şeyi öğrenebileceğiniz yorumlar bölümü, ürün hakkında daha detaylı bilgi verir. Balıkların sağlığını düşünen pek çok marka faydalı faydalı ürünleri kullanıcıların beğenisini sunar. Bu nedenle akvaryum yorumları genellikle olumlu yöndedir. Her kullanıcının üründen beklentisi farklıdır. Ürün seçimi yapmadan önce istek ve ihtiyaçlarını belirlemek memnuniyetinizi üst düzeye çıkarır. Örneğin küçük bir akvaryumunuz varsa küçük bir deniz feneri tercih edebilirsiniz. Ancak büyük bir akvaryumunuz varsa Roma sutunu ya da çiftlik ev gibi büyük yapılara göz atabilirsiniz.

Kullanıcıların olumlu yorumlarını toplayan en önemli özellik, akvaryum süslerinin çok amaçlı olmasıdır. Günlük tempo sırasında akvaryum temizliğine vakit ayırmak çoğu zaman zor olabilir. Bu nedenle pek çok kullanıcının merak ettiği konu akvaryum süsünün temizliğidir. Akvaryum süslerinin bakteri tutması suyun doğal dengesini bozabilir. Bu durum balıklarınızın sağlığını doğrudan etkiler. Eğer dekorların bakteri tutmasını istemiyorsanız aralıklı olarak yıkayabilirsiniz. Bu duruma çözüm olarak pek çok marka kire karşı dayanıklı yapıda aksesuarlar tasarlar. Bu sayede minimum çaba ile temiz ve sağlıklı ürünlere sahip olabilirsiniz. Kullanıcılar seçim yaparken dikkat etmesi gereken bir diğer kriter ürünlerin rengidir. Sarı, siyah, kırmızı, kahve rengi gibi onlarca renk, süsler üzerinde yeni bir boyut kazanır. Her rengin kendince bir duruşu ve aksesuara kattığı güzellik vardır. Akvaryum ya da ortam rengine uyumlu bir süs seçmek daha hoş bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Akvaryum Süslerin Avantajları ve Fiyatları

Balıklar yaşayabileceği uygun bir ortama ihtiyaç duyar. Bu ihtiyacı karşılamak için üretilen akvaryum süsleri akvaryumunuzu renklendirir. Bu nedenle akvaryum süsleri, yenilikçi tasarımları ve kullanışlı özellikleri ile pek çok kişinin tercihidir. Tek üründe birden fazla avantaj sunan ürünler, balıklarınızın güvenli bir şekilde gelişmesine destek olur. Bu amaçla tercih edebileceğiniz pek çok seçenek vardır. Volkan görünümlü kum şelaleli, akvaryum içi cam bitki saksıları alternatiflerinizi artırır. Dilerseniz üç boyutlu figürlerin yanı sıra posterlere de göz atabilirsiniz. Denizin içindeymiş hissi veren mavi okyanus posterleri, akvaryumunuzun havasını bir anda değiştir. Posterlerin yapımında genellikle plastik kullanılır. Posterler hem akvaryum içine hem de dışına yapıştırılabilir. Birkaç adımda yapıştırılan posterler, diğer dekorasyonlarınıza eşlik eder. Üstelik diilerseniz kendiniz dilerseniz de hediyelik olarak akvaryum süslerine ulaşabilirsiniz. Hediyelik deniz kabukları, karma taşlar ve dikkat çekici dekorlar sevdiklerinizi mutlu eder. Ürünlerin fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik gösterir. Bu faktörler şunlardır:

  • Akvaryum süsler çeşitli renkleri ve fonksiyonları ile ön plana çıkar. Akvaryum süsleri fiyatları ürünlerin sahip olduğu özellik sayısından etkilenir. Işıklı, hareketli ve ince el işlemeli ürünler farklı fiyatlandırmalara tabi tutulur..
  • Fiyatı belirleyen en önemli etken malzemenin yapım materyalidir. Silikon, plastik, kaya gibi çeşitli materyaller ürünlerde farklı miktarlarda kullanılır. Ürünlerin kullanımı arttıkça fiyatta da artış gözlemlenir.
  • Akvaryum süs fiyatları ürün grubunun boyutundan etkilenir. Dekorların boyutu arttıkça fiyatta da artış olabilir. Dekor boyutları genellikle ideal ölçülerde tasarlanır. Farklı akvaryumlara uyum sağlayan süsler, kullanım alanını genişletir.
  • Fiyatı etkileyen faktörler arasında ürünün miktarı da yer alır. Örneğin akvaryum kumları bir, iki, üç kg gibi farklı değerlere sahiptir. Ürünün miktarı fiyatı doğrudan etkiler. Miktar arttıkça fiyatta da artış beklenebilir.

Akvaryum süsleri oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Ürün yelpazesinin geniş olması fiyat aralığını arttırır. Bu sayede siz de Hepsiburada üzerinden ürünleri inceleyerek kaliteli ürünlere ulaşabilir, avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Akvaryum İçi Süsleri Hangi Maddelerden Yapılır?

Akvaryum içi süsleri pek çok farklı materyalden yapılır. Materyallerin ortak noktası suya karşı dayanıklı olmasıdır. Plastik, silikon gibi yapay maddelerin yanı sıra taş, kaya gibi doğal malzemeler de kullanılır. Tüm ham maddelerin ortak özelliği kullanıcı odaklı işlemlerden geçmesi ve kaliteli olmasıdır. Bu sayede akvaryum süsleri, uzun ömürlü kullanımlarda bile ilk günkü görünümünden ödün vermez.

Akvaryum İçi Süsleri Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Akvaryum içerisinde bulunan süs miktarı fazla olmamalıdır. Su içerisinde çok fazla süsün bulunması temizlik ihtiyacını artırır. Ancak balıkların sağlıklı bir şekilde gelişmesi için suyu her zaman temiz olması gerekir. Bu nedenle alacağınız süslerin akvaryum ile orantılı ve kolay temizlenebilir olması dikkat edilmesi gereken kriterler arasındadır. Ayrıca balıklarınızın rahatça hareket edebilmesi için de suyun açık olması gerekir. Suyun her tarafını süslerle kaplamak balıklarınızın hareketini kısıtlar.

Akvaryum İçi Süslerin Faydaları Nelerdir?

Akvaryum süsleri balıkların doğal ortamını şekillendirerek daha konforlu bir hale getirir. Özellikle doğal taşlar balıkların kendini doğal ortamında hissetmesini sağlar. Yumurtlama kayaları gibi çeşitli ürünler de balıkların doğal yaşamına katkı sağlar. Üstelik akvaryum süsleri, sadece balıklar için degil akvaryum sahipleri için de oldukça faydalıdır. Akvaryumu daha renkli ve canlı hale getiren süsler, izlerken keyif almanızı sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Akvaryum Süsleri

2148 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 2148 ürün
DSACategoryId/2147483616/24001725/60000454/60000458