Günümüzde her türlü eğlence aracı teknolojiyle birlikte dijitalleşmeye başlıyor. Müziklerden kitaplara, filmlerden en sevdiğiniz dergilere kadar her türlü basın yayın ve eğlence aracına dijital olarak erişebilirsiniz. Eğlence deyince ilk akla gelen seçeneklerden oyunlar da bu durumda hayatlarınıza dijital olarak adapte olmaya başlıyor. Bilgisayarınızdan, telefonunuzdan, oyun konsolunuzdan veya tabletinizden kolaylıkla erişebileceğiniz dijital oyunlar, eğlece sevenler için pek çok alternatif sunuyor.

Dijital Oyunlar Nasıl Satın Alınır?

Dijital oyunları satın almak için pek çok alternatif yöntem bulunuyor. Genellikle dijital oyun veya dijital yazılım mağazasına gitmeniz ve satın almak istediğiniz öğeyi bulmak için aramanız gerekiyor. Ardından bu öğenin ayrıntı sayfasını açarak satın al düğmesini seçebilirsiniz. Bu noktada  satın aldığınız oyunun gereksinimleriyle, kullanacağınız sistemin özelliklerinin uyumlu olması dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri olarak karşınıza çıkıyor. Böylece satın al butonuna tıklamadan önce bilgisayar, konsol veya diğer cihazlarınızın işletim sistemiyle uyumlu şekilde çalışan sürümü seçtiğinizden emin olmanız gerekiyor. Siparişiniz tamamlandığında, satın aldığınız öğeye bilgisayarınızdaki ve ya diğer cihazlarınızdaki oyunlarınız ve yazılım kitaplığınızdan ulaşabilirsiniz Satın alma işleminiz bir ürün anahtarı içeriyorsa da öğenin başlığı altında görüntülenen koda siparişiniz tamamlandıktan sonra onay e-postanız üzerinden erişebilirsiniz. Oyunlarınızı doğrudan konsola veya bir mikro SD karta indirdiğinizde ya da dijital abonelik kanalları üzerinden bağlantı sağladığınızda istediğiniz yer ve zamanda erişim sağlayabilirsiniz. Artık birbirinden keyifli oyunlar için sevdiklerinizle evde mükemmel vakit geçirmeye hazırsınız.  

Dijital Oyunların Avantajları Nelerdir?

Bir oyunun dijital bir kopyasını konsola, tablete ya da bilgisayara indirmenin en belirgin yararı, herhangi bir fiziksel alan kaplamıyor olması olarak görülüyor. Daha önce tutkunu olduğunuz ancak artık ilginizi çekmeyen eski oyunlarınızla dolu raflar artık geride kalıyor. Üstelik fiziksel olarak satın aldığınız oyunları kaybetme konusunda da endişelenmenize gerek kalmıyor. Böylece küçük kardeşinizin sevdiğiniz oyunları sizden gizlice oynaması, ebeveynlerin elinizden alması veya bir arkadaşınızın beğendiği oyunu evine götürmesi tehlikesiyle karşılaşmıyorsunuz. Dijitalleşmek için bir başka harika sebep ise nereye giderseniz gidin, oyunlarınızı her zaman yanınızda götürebilme imkanına sahip olabilirsiniz. Bu, özellikle mobil oyunlar için oldukça kullanışlı bulunuyor. Dünyada sürdürülebilirlik etkisinin yayılmasıyla birlikte, her türlü tüketim aracının çevreye duyarlı ve yeşil olmasına dikkat ediliyor. Basılı dergi ve kitap gibi yayınların yanı sıra fiziksel olarak yer kaplayan her türlü maddenin kullanımı gittikçe azalıyor. Fiziksel oyunların üretiminde ve ambaljanmasında kullanılan plastik de çevreye büyük ölçüde zarar veriyor. Dijital indirmeler de bir oyun için üretilen atık miktarını azaltıyor.

Dijital Oyunları Fiziksel Oyunlardan Ayıran En Belirgin Farklar Nelerdir?

Fiziksel oyunların aksine bir saniye bile beklemek zorunda kalmadan, dijital platformlar üzerinden oyun satın alabilirsiniz. Sınıfta veya evde otururken, yolda ya da iş yerindeki molanızdaki boş vaktinizde oyunları dijital olarak seçebilir ve isteğinize göre bir oyun indirip oynayabilirsiniz. Öte yandan dijital oyun almanın en keyifli yönlerinden biri de ön sipariş vererek en sevdiğiniz oyunları herkesten önce oynama keyfine erişebilirsiniz. Oysa ki bir oyunun fiziksel sürümünü satın almak için tüm distribütörlerde yayınlanmasını beklemek gerekiyor. Herhangi bir dijital platformdan istediğiniz bir oyunun dijital sürümünü önceden sipariş ettiğinizde, siparişiniz sırasında cihazınıza önceden yükleniyor. Daha sonra, resmi sürüm yayınlanmadan önce, sıra beklemeden veya teslimatı için gün saymadan oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Böylelikle arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize en sevdikleri oyunları herkesten önce deneyimleme şansı yaşatabilirsiniz. 

Her zevke hitap eden dijital oyun çeşitlerini hepsiburada.com üzerinden satın alabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Dijital Oyunlar

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
Başa dön