Eğitim Tasması Fiyatları

Köpek eğitim tasmaları, eğitim dönemine gelen köpeklerin kontrol edilmesinde ve belirli komutların öğretilmesinde kullanılan bir aksesuardır. Farklı modeller halinde dizayn edilen eğitim tasmaları arasında her ırk ve yaş için uygun seçenekler bulunur. Siz de köpeğinizin verdiğiniz komutlara uyması ve gezdirirken dikkatinin dağılmaması için uygun bir eğitim tasması satın alabilirsiniz.

Köpek Eğitim Tasması Modelleri

Köpek eğitim tasmaları, aksesuarın tasarımına ve kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Köpek tasması modelleri içerisinde gezdirme tasması, dikenli tasma, boğma tasma, zincir eğitim tasması, köpek havlama tasması gibi ürünler yer alır. Boğma tipi eğitim tasmalarının kullanım prensibi, yürüyüş sırasında köpeğin kontrolünün sağlanması istendiğinde tasmanın çekilerek köpeğin uyarılması temeline dayanır. Bu sayede köpeğinizin itaat etmesini ve eğitilmesini sağlayabilirsiniz. Dikenli yapıya sahip eğitim tasmaları ise köpeğinizin boyun bölgesine baskı yapan modellerdir. Eğitim tasmalarının bazı modelleri köpeğin sadece boynuna takılırken, diğer tasma dizaynları köpeklerin çene bölgesine takılarak da kullanılabilir. Eğer köpeğinizin dikkati çabuk dağılıyorsa çeneye takılan tasmaları tercih edebilirsiniz. Köpeğinizin cinsine, yaşına ve ırkına uygun dizayn edilen eğitim tasmaları sayesinde, sadık dostlarınıza itaat eğitimlerini kolaylıkla verebilirsiniz. Eğitim süresince kullanılan tasma modelleri, boyutlarına göre de farklı seçenekler halinde evcil havyan sahiplerine sunulur. Böylelikle köpeğinizin boyutuna ve cinsiyetine uygun bir tasmayı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Köpek Eğitim Tasması Kullanımı

Köpek eğitim tasması kullanımı, belli bir süreci kapsar. Köpek eğitim tasmalarından beklenen verimin elde edilebilmesi için ekipmanların doğru bir şekilde kullanılması gerekir. Eğer daha önce eğitim tasması kullanmadıysanız gerekli araştırmayı yapmalı ve uzman personelden destek almalısınız. Köpeğinizin eğitim tasmasına alışması zaman ister. Bu nedenle eğitim tasması kullanmaya başlandığında köpeğin verilen komutlara hemen adapte olması beklenmemelidir. Köpek eğitim tasması kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise tasma şiddetinin doğru ayarlanmasıdır. Kullandığınız tasmanın türüne göre ekipmanın şiddeti değişiklik gösterir. Titreşimin seviyesi, köpeğin zarar görmeyeceği şiddette olmalıdır. Eğitim tasması sadece uyarı sağlayacak şekilde ayarlanmalıdır. Yüksek titreşim seviyesine sahip şoklu tasmalar, köpeğinizde kalıcı rahatsızlıklara neden olabilir. Bununla birlikte kullandığınız tasma, köpeğinizin rahat etmesine olanak vermelidir.

Eğitim Tasması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğitim tasması seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ilk konu tasmayı ne tür bir eğitim için kullanacağınızdır. Eğitim tasmaları farklı eğitimler için değişik modeller halinde dizayn edilir. Eğer köpeğinize yürüyüş eğitimi vermek istiyorsanız boğma tasmaları tercih edebilirsiniz. Köpeğinize havlama eğitimi vermek istiyorsanız bu kapsamda dizayn edilmiş ekipmanlara yönelmelisiniz. Köpek eğitimi sırasında sık olarak kullanılan havlama tasmaları, genellikle evde beslenen köpeklerin havlamasını engellemek amacıyla tercih edilir. Köpek eğitim tasması seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise köpeğinizin bedenine uygun aksesuarların satın alınmasıdır. Köpeğinizin beden ölçülerine uygun ve rahat edeceği tasma modelleri, eğitim sürecinin de daha verimli geçmesine yardımcı olur.

Köpek Eğitim Tasması Fiyatları

Köpek eğitim tasması fiyatları, ekipmanların boyutlarına, teknik özelliklerine ve tasarımlarına göre değişik seviyelerde belirlenir. Daha ince ve kısa boyutlara sahip eğitim tasmaları, diğer ürünlere göre uygun fiyat seviyelerine sahiptir. Eğitim tasmalarının tasarımında bulunan sıra sayısı arttıkça ekipmanların fiyatlarında da yükseliş gözlenir. Dikenli eğitim tasması modelleri, zincir eğitim tasmalarına göre daha yüksek fiyatlandırılır. Uzaktan kumandalı köpek eğitim tasmaları ise diğer modellere göre farklı fiyat skalası ile evcil hayvan sahiplerine sunulur.

Her Cins Köpek İçin Eğitim Tasması Bulunur Mu?

Eğitim tasmaları farklı ırklardan köpeklere uygun olacak şekilde tasarlanır. Onlarca farklı model halinde dizayn edilen tasmalar içerisinden köpeğinize uygun ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.

Eğitim Tasması Kullanılması Zorunlu Mu?

Eğitim tasmaları köpeğinizin, verilen komutları öğrenmesini ve dikkatini size çevirmesini sağlar. Eğitim tasması kullanmadan köpeğinizi eğitmeniz oldukça zordur.

Eğitim Tasması Kullanmaya Ne Zaman Başlanmalıdır?

Köpekler belirli bir yaşa geldikten sonra eğitim için uygun hale gelir. Eğitime ne kadar erken başlanırsa alınacak verim de o oranda artar. Her ırkın eğitim yaşı farklıdır. Bu nedenle sahip olduğunuz köpeğin cinsine göre eğitime başlama zamanını belirleyebilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Eğitim Tasması Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 122 ürün
DSACategoryId/2147483616/560000/560184/60002483