Eğitim Tasması

Eğitim Tasması Fiyatları

Köpek eğitim tasması fiyatları, bu ürünlerin belli başlı kullanım özelliğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Köpek eğitim tasmaları, can dostunuzla daha iyi iletişim kurmanıza yardımcı olmaktadır. Eğitim dönemine gelmiş olan köpeklerin kontrolünüzde ve belirli komutları alabilmesinde kullanılan bu aksesuarlar, farklı üretim yapılarına sahiptir. Köpek eğitim tasmaları, farklı modeller halinde tasarlanan tasmalardır. Aynı zamanda, can dostunuzun ırkına, yaşına, kilosuna uygun olarak farklı seçenekler bulunmaktadır. 

Köpeklerin, verilen komutlara uygun hareket etmesi, köpek sahipleri için büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle, mutlaka bu tasmalardan yararlanmanız gerekmektedir. Eğitim tasmalarının üretim özellikleri birbiri içinde değişkenlik göstermektedir. Buna bağlı olarak da her eğitim tasması farklı fiyat aralıklarıyla satışa sunulur. 

Köpek Eğitim Tasması Modelleri 

Eğitim tasması nedir? Öncelikle bundan bahsetmek gerekirse, köpeklerin eğitim dönemlerinde hal ve hareketlerini kontrol altına almaya yardımcı olan aksesuarlardır. Belirli komutların öğretimi ve köpeklerin istenilen eğitimi alması için eğitim tasmalarının önemi oldukça fazladır. Bu aksesuarların farklı tip üretim modelleri bulunmaktadır. Çünkü her ürünün kullanım amacı birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Dolayısıyla eğitim tasması modelleri, belli başlı unsurlara bağlı olarak farklı özelliklerde üretilmektedir. 

Eğitim tasması modelleri arasında; gezdirme tasması, boğma tasma, zincir eğitim tasması, dikenli tasma, köpek havlama tasması gibi ürünler bulunmaktadır. Her eğitim tasmasının kulanım prensibi farklıdır. Örneğin, boğma özellikli eğitim tasmaları, yürüyüş esnasında köpeğin kontrollü olması için çekilerek uyarılmasına yardımcı olur. Böylece, köpeğinizin size itaati daha da kolay hale gelir. Eğitim tasması kullanımı işleminin farklı olduğu ürünlerden biri de dikenli tasmalardır. Bu tasmalar, köpeğinizin boyun kısmına baskı yapmaktadır. 

Dikkati çabuk dağılan köpekler için ise çeneye takılan tasmalar oldukça işlevseldir. Can dostunuzun yaşına, ırkına ve cinsine uygun olarak imal edilen eğitim tasmaları yardımıyla, uygun bir eğitim planı oluşturabilirsiniz. Eğitimde kullanılan tasma modelleri ise boyut ve üretim özelliklerine göre farklı seçeneklere sahiptir. 

Köpek Eğitim Tasmalarının Kullanımı Nasıl Olur?

Eğitim tasması nasıl kullanılır? Bu yönde çok fazla yöneltilen soru bulunmaktadır. Köpek sahipleri, kullanacakları tasma modeline bağlı olarak sık sık bu yönde sorgulamalar yapmaktadır. Bu tasmaların kullanımı, belli bir süreç dahilinde olmaktadır. Çünkü bu aksesuarlardan köpek üzerinde verim alınabilmesi için köpeğinizin belli bir büyüklükte olması gerekmektedir. Aynı zamanda, ekipmanların da doğru bir şekilde kullanımı oldukça önemlidir. 

Daha önce, eğitim tasması kullanmayan köpek sahipleri, gerekli araştırmalar yapmaktadır. Bu yazıda, eğitim tasmalarının kullanımı ve köpeğinizin alışma sürecinden bahsedeceğiz. Çünkü köpekler, eğitim tasmalarına alışırken bir hayli zorlanırlar. Bu sebeple, sık sık eğitim tasması kaç aylıkken takılır? Gibi sorular köpek sahipleri tarafından yönlendirilmektedir. Bu tasmayı kullanmaya başladığınızda, köpeğinizin verilen komutlara hemen adapte olmasını beklememelisiniz. Çünkü belli bir süreç içinde köpeğiniz eğitim tasmalarına alışır. Ayrıca bu aksesuarları kullanırken, dikkat etmeniz gereken birçok unsur da bulunmaktadır. Örneğin, eğitim tasmalarının şiddetinin çok iyi bir şekilde ayarlanması gerekmektedir. Çünkü tasma türüne ve üretim özelliğine bağlı olarak ekipman şiddetleri farklılık göstermektedir. 

Köpeklerin eğitilmesi için sıklıkla tercih edilen tasmalardan biri de elektrikli modellerdir. Ancak bu tasmaların titreşim seviyesi köpeğe zarar vermeyecek şekilde ayarlanmalıdır. Yani sadece uyarı niteliğinde bir ayar yapılmalıdır. Elektrikli köpek eğitim tasması fiyatları ise birbiri içinde değişiklik gösterir. Çünkü üretim özellikleri ve köpeklerin türlerine göre değişiklik gösteren modellerdir. Bu aksesuarların titreşim seviyesini ayarlayamazsanız, köpeğinizde kalıcı hasarlar meydana gelecektir. Dolayısıyla köpeğinizin cinsine bağlı olarak tasma tercihini yapmalısınız. 

Eğitim Tasması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Eğitim tasmaları tercih edilirken, ilk olarak tasmanın ne tür bir eğitim için kullanılacağına karar verilmesi gerekir. Çünkü bu tasma modelleri, farklı tip eğitimler için çeşitli üretim yapılarıyla piyasada yerini almaktadır. Aynı zamanda, köpeğin cinsinin de bu anlamda hesaba katılması gerekmektedir. Ayrıca bu eğitimi nasıl vereceklerini bilmeyen köpek sahipleri, tasma eğitimi nasıl verilir? Şeklinde sorulara yanıt aramaktadır. Bu eğitimi vermek için köpeğinizin huylarını iyi bilmeli ve değerlendirmelisiniz. Bunun yanı sıra, hangi yönde bir eğitim verilirse verilsin, köpeğinizin zarar görmemesine dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Can dostunuzun yürüyüş esnasında, daha kontrollü olması için boğma tasmaları tercih edebilirsiniz. Eğer vereceğiniz eğitim havlama üzerineyse bu anlamda tasarlanmış olan özel tasmalar da bulunmaktadır. Çünkü havlama tasmaları köpek eğitimi esnasında sık sık tercih edilen modellerden bir tanesidir. Genel olarak ev ortamında bakılan köpeklerin havlamasını engellemek için havlama tasmaları kullanılır. Köpek eğitim tasmalarını tercih ederken, dikkatli olmanız gereken unsurlardan biri de köpeğinizin beden ölçüleridir. Çünkü köpeğinizin bu tasmaların içinde rahat hareket etmesi, onun sağlığı açısından büyük bir öneme sahiptir. 

Eğitim Tasmaları Hangi Cinsler İçin Geçerli?

Köpeklere özel olarak tasarlanan eğitim tasmaları, farklı ırk ve cinslere özel köpeklere uygun olacak şekillerde üretilmektedir. Dolayısıyla onlarca farklı modelde köpek eğitim tasması seçeneği bulunmaktadır. Buna bağlı olarak ise köpeğinize en uygun ürünü rahatlıkla bulabilmeniz mümkündür. Ayrıca köpeğinizin cinsine bağlı olarak karakteristik yapısı da seçeceğiniz eğitim tasmalarını belirlemelidir. Çünkü her köpeğin, karakter yapısı farklıdır. Buna bağlı olarak da hangi eğitim tasmasını tercih edeceğinize karar vermelisiniz. 

Genellikle, eğitim tasmalarının zorunluluğu da sorgulanan bir durumdur. Köpeğinizin verilen komutlara uygun hareket etmesi ve daha kontrollü olması için eğitim tasmalarından yararlanılır. Ancak bu tasmaların muhakkak kullanımı gibi bir zorunluluğu yoktur. Tabi ki eğitim tasmalarını kullanmadan köpeğinize, kendinize itaat ettirme eğitimi vermeniz de bir hayli zordur. Kısacası bu ürünler, köpek eğitiminde oldukça etkili olan aksesuarlardır. 

Eğitim Tasması Ne Zaman Kullanılmaya Başlanmalıdır?

Köpekler, belli bir yaşa geldiğinde eğitime uygun hale gelmektedirler. Bu nedenle, henüz küçükken bu tasmaların kullanımı önerilmez. Ancak eğitime ne kadar erken başlanırsa verimlilik de bir o kadar artacaktır. Çok küçük yaşta olmamak kaydıyla, erken bir dönemde bu tasmalar kullanılabilir. Köpeklerin cinsi birbirinden farklı olduğu için her ırkın eğitim yaşı da değişkenlik gösterir. Bu sebeple, köpeğinizin cinsine göre eğitime başlama süresini sizler belirleyebilirsiniz. Köpeğiniz için tercih edeceğiniz tasmanın modeli de yaşa ve cinse bağlı olarak seçilir. Tercih edeceğiniz ürüne bağlı olarak köpek eğitim tasma fiyatları farklılık gösterecektir. 

Tasma Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpeğinizi tanımalı ve karakterini bilmelisiniz. Bunun yanı sıra yaşını ve cinsini de göz önüne almalısınız. Tasma eğitimi verirken, köpeğinizi korkutmamalısınız. Örneğin, köpeğinizle yürüyüşe çıkmadan önce ev ortamında bu tasmaları takabilirsiniz. Ayrıca tasma eğitimi verirken, kullanacağınız gücün köpeğinizin yapısına bağlı olarak orantılı olmasına dikkat etmeniz önerilir. 

Dikenli Eğitim Tasmaları Zararlı Mı?

Diken detaylı tasmalar, bu özelliği nedeniyle köpeklere ağrı ve acı hissi verir. Aynı zamanda, kullanımı doğru yapılmadığında fiziksel olarak çeşitli yaralara neden olabilir. Dikenleri nedeniyle acı hissi çoktur. Bu nedenle, iri ve ağrıya dayanıklı köpekler üzerinde kullanımı önerilir. 

Yavru Köpeklere Tasma Ne Zaman Takılır?

Yeni doğan köpeklere bu tasmaların takılması doğru olmayacaktır. Ancak minimum 12 haftalık olan köpeğinizin aşıları da tamamlandıktan sonra başlanabilir. Ancak bu yaşın altında olan yavru köpeklere eğitim tasması takılması önerilen bir durum değildir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Eğitim Tasması Fiyatları

335 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 335 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?