Evcil dostunuzu edindiğiniz ilk günden itibaren onun sağlığını nasıl daha iyi koruyacağınız, güvenliğini nasıl sağlayabileceğiniz ve eğitimine nasıl katkı sağlayabileceğiniz gibi soruların cevapları sizin için oldukça kritik hale gelir. Bu noktada köpeğinizi evin içerisinde, bahçede veya gezintiye çıktığında hangi tasmayı takmasının uygun olacağı da zihinlerde yer eden sorular arasında yer alır. Bu aşamada köpeğinizin kullanabileceği pek çok tasma çeşidi vardır. Evde takılabilecek boyun tasmaları aynı zamanda dışarıda da kullanılabilir olabilir, köpeğiniz eve farklı dışarıda farklı daha sağlam, isimlikli ve çipli bir boyun tasması kullanabilir, göğüs tasmaları da gezintiler sırasında uygun kullanım sağlayabilir. Eğitim tasmaları, özellikle köpeğinizin ilk eğitim aşamasında kullanılabilir. Hangi tasma kayışlarını kullanmanızın köpeğiniz için daha uygun olacağını belirlemek de onun mutluluğu için oldukça önemlidir. Uygun tasma ve kayışla köpeğinizin mutluluğunu ve güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Tasma Seçerken Nelere Dikkat Edilebilir?

Köpek tasması seçerken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Öncelikle gezintiye çıkması için köpeğinize boyun veya göğüs tasmalarından hangisinin daha uygun olacağı önem taşır. Bu noktada köpeğinizin boyutu, cinsi, yaşı, alışkanlıkları ve hareket özelliklerini bilmeniz yararlı olur. Göğüs tasmaları, tüm vücudu saran bir yapıda olduğu için köpeğinizi zapt etmek kolaylaşır, aynı zamanda köpeğin boyun tasmasını çekiştirmesinden ötürü oluşabilecek acı veya tahrişin önüne geçebilir.

Fakat köpeğiniz büyük ırk ve uzun tüylü ise tasmayı takmak zorlaşabilir, büyük yapılı köpeklerde göğüs tasması kimi zaman tahrişe ve yaraya yol açabilir. Küçük ırk köpeklerde göğüs tasması kullanmak oldukça uygundur. Bazı büyük ırk köpeklerde, eğer kızak çekme gibi kodlar atalarında da mevcutsa, göğüs tasması rahatlıkla kullanılabilir. Köpeğiniz göğüs tasması ile kendini güvende hissedebilir bu tamamen köpeğinizin ırkının ve özelliklerinin hangi tasmaya daha uygun olduğu ile alakalıdır. Köpeğiniz başlangıçta göğüs tasmasına boyun tasması kadar rahat alışmayabilir ama tasma ile gezinti arasındaki bağı anladığı anda tasmaya rahatlıkla alışabilir.

Boyun tasmaları ise hem iç mekanda hem dış mekanda rahatlıkla kullanılabilir. Çıkarması ve takması daha pratiktir. Tasmaya çok da alışık olmayan köpekleri başlangıçta boyun tasması kullanarak onların özgürlük alanına fazla girmeden tasmaya alışmasını sağlayabilirsiniz. Köpeğiniz çok hareketliyse dışarıda da boyun tasmasını çok fazla çekiştiriyorsa, boyun tasması yerine göğüs tasması takmak daha sağlıklı olabilir.

Köpek oldukça sakin ve eğitimli bir köpekse boyun tasması kullanımı uygun olabilir. Eğer köpeğiniz yerde bulduğu her şeyi koklamaya, yalamaya ve yemeye meraklı ise göğüs tasmaları o zaman onları yabancı cisimlerden yeteri kadar koruyamayabilir. Böyle durumlarda boyun tasması gezinti sırasında size yardımcı olarak köpeğinizi korur. 

Gezdirme Kayışı Seçerken Nelere Dikkat Edilebilir?

Köpek gezdirme kayışlarını seçmek de tasma seçmek kadar zorlu bir süreç olabilir. Bu aşamada köpeğinizin nasıl bir özgürlük alanına ihtiyacı olduğu önemlidir. Eğer eğitimini yeni alıyorsa siz de köpek gezdirme konusunda tecrübeli değilseniz kısa kayışlar daha güvenli bir gezdirme aracı olabilir. Köpeğiniz iyi eğitimliyse, özgürlük alanının farkında ve bu alana da düşkünse uzun kayışlar veya uzayıp kısalan otomatik tasma kayışları kullanabilirsiniz. Uzun kayışları yönetmek daha zordur fakat çok kısa tasma kayışı kullanımı köpeğinizi mutsuz edebilir, bu durum psikolojisine de yansıyabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için köpeğinizin ihtiyacına uygun tasmayı bulmak önem taşır.

Kısa ve uzun kayış seçimi köpeğinize vermek istediğiniz eğitimle de bağlantılı olabilir. Eğer köpeğinize iz sürme konusunda eğitim vermek istiyorsanız uzun kayışlı tasmalar işinizi görür. Köpeğinizi yeni eğitmeye başladıysanız kısa kayışlar ile onun sizden uzaklaşmamasını sağlayarak ve köpeğinizle yakın temas halindeyken komut eğitimlerini almasını sağlayabilirsiniz.

Tasma taşıma çantaları ise köpeğinizin eğitimi için ihtiyacınız olabilecek tüm kayışları ve tasma modellerini çanta içerisinde pratik bir şekilde taşımanız için geliştirilmiştir. Özellikle köpek eğiticileri tarafından kullanılan bu çantalar, köpekte istendik davranışın cezasız bir şekilde oluşması için farklı tasma seçeneklerinin eğitimde kullanılabilmesi amacıyla üretilmiştir. Belde veya omuzda rahatlıkla taşınabilir.

Köpek Güvenlik Aksesuarları ve Eğitim Tasmaları

Köpek güvenliği için oldukça önemli olan isimli tasma aksesuarları, olası bir kaybolma durumunda oldukça işe yarayabilir. İsimlik, köpeğiniz kaybolursa, üzerinde sizin adınız soyadınız ve köpeğinizin adı ve telefon numaranız yazılı olan bir tasma onun size tekrar dönmesini sağlayabilir. Aynı zamanda akıllı telefon ile yönetilebilen GPS sistemi ve Bluetooth ile çalışan köpek takip çipleri, sevimli dostunuzun kaybolmasının önüne geçerek her zaman güvenle evini dönmesini sağlar.

Köpek eğitim tasmaları ise şok cihazı ve uzaktan kumanda ile yönetilebilen tasmalar ve dikenli tasmaları kapsar. Köpek eğitiminde kullanılan bu tasmalar, köpeklerin hareket komutlarını öğrenmesini sağlarken belli bir görev için yetiştirilen köpeklerin eğitiminde kullanılabilir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Köpek Tasması Fiyatları

Uzayan Tasmalar
Göğüs Tasması
Boyun Tasması
Eğitim Tasması
İsimlik / Güvenlik Aksesuarları
Paslanmaz Çelik Tasma ve Aparatları
K9 Göğüs Tasması
Gezdirme Kayışları
Zincir Tasma & Aksesuarlar
Bahçe Bağlama & Güvenlik Ürünleri
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483616/560000/560184