Köpek Tasmaları

Köpek Tasması

En sadık evcil hayvanlardan biri olan köpek dostlarınız için en kaliteli köpek tasması modellerini kullanmak istemez misiniz? Sevimli dostlarınızın daha sevimli görünmesi için birbirinden hoş renklere, tasarımlara ve desenlere sahip olan tasmalar ile güvenliği de arttırabilirsiniz. Hem ev içinde hem de dışarıda kullanıma uygun olan modeller mevcuttur. Birçok çeşidi bulunan tasma modellerini tüm köpek cinslerine uygun şekilde bulabilirsiniz. Boyunlarını sıkmadan, bedenlerine tam oturma sağlayarak kullanılan tasma modelleriyle köpeklerinizi çok daha konforlu bir şekilde gezintiye çıkarabilirsiniz. Hem eğitim amacıyla hem de köpeklerin ilk zamanlarında size daha kolay alışması ve sadıklığını koruması adına tasma modellerini kullanabilirsiniz. Köpeğinizin kaybolmaması, eğitimini daha kolay tamamlaması, sahibini daha yakından tanıması ve konforlu bir şekilde gezintiye çıkması için tasma kullanımı oldukça önemlidir. 

Köpek Tasması Nasıl Kullanılır?

Çeşitli birçok tasarıma sahip olan köpek tasması modelleri kullanılırken dikkatli olunması gerekir. Köpeklerinizi hem koruma altına almak hem de kendilerini güvende hissetmeleri için kullanılan tasmaları temin ederken öncelikle köpeklerinizin cinsine ve büyüklüğüne dikkat etmeniz gerekir. Tasmayı takarken boyunlarına ya da başlarına zarar verilmemelidir. Boyunluklu, zincirli, makaralı ya da belden takmalı birçok model mevcuttur. Modeli ne olursa olsun uzun ömürlü bir şekilde kullanabilmek için düzenli olarak temizlendiğinden emin olmanız gerekir. Kullanırken boyutlarını ve uzunluğunu iyi ayarlamanız gerekir. Belden giyilmeli modelleri tercih ettiğinizde ayaklarından geçirerek bedene oturmuş bir şekilde kullanabilirsiniz. Sadece boyuna geçirmeli modellerde ise başından dikkatle geçirerek kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem köpekleriniz rahat eder ve bir ağrı ya da acı hissetmez hem de sizler gezinti esnasında rahat hissetmiş olursunuz. 

Köpek Tasması Modelleri

Gezintiye çıkarken kullanmak için, çeşitli eğitim aktivitelerinde kullanmak için, özellikle de hem evde hem bahçede hem de sokakta köpeklerinizi güvenle koruyabilmek için tasma kullanımı gerekli bir durumdur. Köpeğinizin cinsine göre, büyüklüğüne ve yaşına göre en uygun tasma modellerini temin ederek tarz sahibi olmalarını da sağlayabilirsiniz. Köpek tasması çeşitleri kendi içerisinde birçok tasarıma, renge ve desene ayrılır. Her türlü köpek cinsi için ayrı özelliklerde üretilen tasma modellerinin kullanım amaçları aynıdır. Köpeklerinizin isminin yazılı olduğu tasmalar için isim yazılabilen modelleri tercih edebilirsiniz. Gümüş, altın sarısı ve diğer tüm renklerde köpeklerinizin cinsiyetine en uygun modelleri temin edebilirsiniz. Tasma kullanmak istemediğinizde isim yazılı olan künye modellerini de tercih edebilirsiniz. Kangal köpeklere özel olan modeller çok daha geniş çaplı ve dayanıklı modellerdir. Belden geçirmeli modelleri kullanırken gezintilerinizi çok daha uzun süreli yapma fırsatı elde edebilirsiniz. Boyundan takmalı modeller yalnızca boyun kısmına geçirilir ve arka kısımlarında makara ya da kayış alanı bulunan tasarımları da mevcuttur. Dikenli modeller ise çok daha şık ve klasik tasarımlara sahip olan modellerdir. Tasmaların etrafında diken ve zımba detaylarına yer verilir. Makaralı modellerde ise boyuna geçirilen kısmın arkasından uzanan makara kemerleri mevcuttur. Bu kemerlerin uzunluğunu ayarlayan bir mekanizma bulunur. Köpeğiniz sizden ne kadar uzaklaşsa da makara mekanizması sayesinde kopmadan gezintinize devam edebilirsiniz. Zil takılı olan modeller de mevcuttur. Bu modeller de tüm aktivitelerde zilin çalmasına ve köpeğinizin daha aktif olmasına olanak sağlar. Aynı zamanda gezintiye çıktığınızda köpeğinizle aranızda olan mesafe uzadığında zil sesi sayesinde ne tarafa koştuğunu daha kolay anlayabilirsiniz. 

İsimli Köpek Tasması Modelleri

Köpeklerinize takacağınız sevimli isimlerin boyunlarında da görünmesini istediğinizde köpek tasması isimli olan modelleri tercih edebilirsiniz. Boncuk, Pırpır, Gofret, Duman, Dobi, Aras gibi sevimli isimleri sadık dostlarınıza koyduğunuzda isimlerini iyice benimserler. Onları çağırdığınızda hemen koşup yanınıza gelirler. Bu durum hep köpek sahiplerini hem de köpek severleri bir hayli mutlu eder. Bu memnuniyeti daha fazla yaşamak ve köpeklerinize bir tarz kazandırmak için isimlikli köpek tasması modelleri en ideal modellerdir. Çeşitli renklerden ve materyallerden tasarlanan isimli modellere lazerle ya da farklı tekniklerle köpeklerinizin isimlerini yazdırabilirsiniz. Tamamen kendi köpeğinize özel bir tasma elde etmiş olursunuz. Metal kaplı, deri kaplı ya da polyester kaplı tasmalar uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. İsimlerini de dilediğiniz alana yazdırabilirsiniz. İsimlikli modellerde aynı zamanda kaybolursam ara etiketleri bulunan tasarımlar da mevcuttur. Köpeğinizin evden kaçma ya da farklı bir alanda kaybolma ihtimaline karşı bu tasma modellerine hem ismini hem de kendi numaranızı ya da adresinizi de yazdırabilirsiniz. Böylece köpeğiniz kaybolduğu zaman bulan kişiler bu özellikten size kolayca ulaşım sağlayabilirler. Pleksi malzemeler kullanılarak üretilen isimli tasmalar çift taraflı olarak da kullanılabilir. Krom renklerde, gümüş, altın sarısı, siyah ve kahverengi gibi daha baskın renklerde üretilen tasmaların yazıları da lazer ile yazılır. Böylece silinme ya da solma gibi bir durum meydana gelmez. 

Kangal Köpek Tasması Modelleri

Bahçelerde koruma ve güvenlik amacıyla tercih edilen ve insan ırkını en çok benimseyen köpek cinsi kangal köpekleri olarak bilinir. Oldukça büyük boyutlara sahip olan kangal köpeklerinize özel köpek tasması kangal modellerini tercih edebilirsiniz. Dünyaca ünlü olan kangal köpekleri birçok köpek ırkına ve cinsine göre daha büyük baş çevresine ve daha büyük boyun çevresine sahiptir. Bu nedenle temin edeceğiniz tasmaların da boyun ve baş çevresine uygun olması gerekir. Kangal köpekler çok daha hırslı ve hızlı hareket eden, ağırlığı daha fazla olan ve koruma içgüdüsü daha gelişmiş olan köpeklerdir. Gezintiye çıkardığınız zaman size daha fazla zorluk çıkarabilirler. Bu nedenle köpeğinizin sizden kaçmaması ve farklı yollara sapmaması adına daha geniş çaplı, deri ya da metalden elde edilen sert yapılı tasmaları temin etmeniz daha doğru olabilir. Hem köpeğinizin baş ve boyun çevresine zarar vermez, tahriş etmez hem de köpeğinizin ağırlığını daha rahat kontrol etmenize olanak sağlar. 

Belden Köpek Tasması Modelleri

Güvenlik ve sağlık açısından uygun olan bir diğer model ise köpek tasması belden takılan modellerdir. Kullanımı çok pratik ve uzun ömürlüdür. Hem köpekler hem de kediler için uygundur. Tüm köpek cinsleri ve ırkları için temin edilebilir. Sizler de köpeklerinizin cinsi ve ırkı ne olursa olsun belden geçirmeli modelleri temin ederek daha rahat bir kullanıma sahip olabilirsiniz. Yumuşak kumaşlar kullanılarak tasarlanan modellerde dayanıklılık da en üst seviyededir. Gezintiye çıktığınız zaman köpeğinizi vücut olarak bir bütün halinde güvenlik altına almış olursunuz. Köpek tasması gövde şeklinde tasarlanan modeller ayarlanabilir özelliklere sahiptir. S bedenden başlayarak en büyük bedene kadar uzayan çeşitleri mevcuttur. Bu sayede köpeklerinizin büyüklüğüyle orantılı olan bedenleri temin edebilirsiniz. Büyük ya da küçük geldiği takdirde ayarlama mekanizmasını kullanarak tam olarak köpeğinizin bedenine uygun şekilde ayarlayabilirsiniz. Evcil hayvanlarınızı gezdirirken sizin konforunuz da oldukça önemlidir. Elinizi acıtmayan tutma alanları sayesinde köpeğiniz de siz de rahat rahat yürüyüşünüze devam edebilirsiniz. Deri modellerden silikon modellere çeşitli kumaşlar kullanılarak tasarlanırlar. Üstelik köpeklerinizin boyun ya da vücudunu hiçbir şekilde tahriş etmez. Köpekleriniz kendilerini çok konforlu ve sıcak hissederler. Belden oturmalı modeller baş yerine popo kısmından giyilmeye daha uygundur. Aynı zamanda kemerli olan modelleri de mevcuttur. Bu modelleri ise giydirmenize gerek kalmadan üst kısımdan geçirebilir ve göğüs kısmında kemerlerini bağlayabilirsiniz. Hem sahipleri için hem de sevimli hayvanlar için kullanımı en rahat olan modellerden birisidir. 

Boyun Köpek Tasması Modelleri

En sık tercih edilen ve sürekli kullanıma uygun olan modeller arasında köpek tasması boyun modelleri yer alır. Yalnızca boyun kısmına geçirilerek kullanılan modellerdir. Çok çeşitli renkleri ve desenleri mevcuttur. Kemik desenlerinden karakter desenlerine, geometrik desenlerden mevsim desenlerine, mama desenlerinden marka baskısına varana kadar birçok tasarıma sahip olan boyunlu modeller yalnızca gezinti ve eğitim için değil normal bakım ve beslenme zamanlarında da kullanılabilen modellerdir. Hakiki deri kumaşlar kullanılarak tasarlanan boyun tasmalarında uzun süre yıpranma ve kopma meydana gelmez. Bağlama kısımlarında ise kemer detaylarına yer verilir. Böylece köpeklerinizin boyun genişliğine göre rahatlıkla ayarlama yapabilirsiniz. Daha minik köpek cinsleriniz için minik çaplı olan modelleri tercih ederken pitbull gibi daha büyük ve asil görünen köpekleriniz için köpek tasması pitbull modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece kullanacağınız tasma modelleri köpeklerinizin tarzını da yansıtıyor olacaktır. 

Dikenli Köpek Tasması Modelleri

Modern birçok tasarım içerisinde öne çıkmayı başaran köpek tasması dikenli modellerde diken ve zımba detayları dikkat çekiyor. Köpeklerinizin boynuna geçirdiğiniz andan itibaren son derece klasik ve hoş görünüm sunar. Kullanımı hem pratik hem hijyenik hem de uzun ömürlü olan dikenli modellerde genellikle hakiki deri kumaşlar tercih edilir. Üstlerinde ise metal ya da altın sarısı renge sahip olan dikenler ve zımbalar yerini alır. Bu modeller kangal ve pitbull gibi daha çok bahçe evcillerinde tercih edilen modellerdir. Köpeklere koruma içgüdüsünü daha fazla aşılar. Renk seçimi yaparken kulübeleri ile uygun olan renkleri seçerek modaya uygun bir görünüm de elde edebilirsiniz. Metal çivi, diken ve zımbaların kullanıldığı tasma modelleri köpeklerin daha güvenlikçi görünüm kazanmasına da yardımcı olur. Ayrıca bu dikenler, diğer vahşi hayvanlardan köpeğinizin korunmasını sağlar. Hiç tanımadıkları kişiler tarafından hem sevimli hem de yaklaşılmaması gereken bir köpek oldukları da anlaşılır. Kullanılan çivi, diken ve zımba tasarımları tasmaların ayarlanabilir olmasına engel olmaz. Bu detayların alt taraflarında sıralı delikler yer alır ve köpeğinizin boynuna göre ayarlama yapabilirsiniz. Estetik açıdan oldukça şık modellerdir. İster günlük olarak kullanabileceğiniz ister yalnızca gezintiye çıktığınızda kullanabileceğiniz görünümleri mevcuttur. 

Uzatmalı Köpek Tasması Modelleri

Yalnızca gezintiye çıktığınız ya da tuvalet eğitimine çıktığınız zaman kullanabileceğiniz modeller arasında ise uzatmalı köpek tasması modelleri yer alır. Uç kısmında makara mekanizması bulunan bu modeller en iyi köpek tasması modelleri arasında yer alır. Oldukça uzun metreye sahip olan makaralı modeller sayesinde köpeğinizle aranızdaki mesafe ne kadar uzun olursa olsun köpeğinizin kaybolması gibi bir durum söz konusu olmaz. 5 metre uzunluğa kadar tasarlanan makaralı modellerde tüm renk ve çeşitleri bulabilirsiniz. Üstelik köpekleriniz rahat rahat dolaşırken kendilerini baskı altında hissetmezler. Sizler de eliniz acımadan, yorulmadan rahatça tutma kısmından tutarak köpeğinize hakim olabilirsiniz. Uzmanlar ve veterinerler tarafında da sık sık tavsiye edilen uzatmalı modeller 50 kiloya kadar ulaşan köpekler için uygundur. Krom geçmeli kancaları bulunan bu modellerde fren sistemi de mevcuttur. Köpeğiniz çok hızlı koşmaya başladığında ya da farklı yönlere sapmak istediğinde derhal fren mekanizmasını kullanarak ona uyarı gönderebilir ve yavaşlamasını sağlayabilirsiniz. Köpekleriniz kayışlarını ısırsa dahi kopmayacak sağlamlıkta ipler kullanılarak tasarlanır. Makara kısmı ise ister yavaş ister hızlı şekilde açabileceğiniz özelliklere sahiptir. Krom ve çelik içerikler kullanıldığı için kolay kolay kırılma meydana gelmez. Çizilme ya da yıpranma gibi bir durum da söz konusu olmaz. Tuttuğunuz alanlar ise silikon ya da yumuşak plastikler kullanılarak tasarlanır. Böylece elde bir tahrişe de neden olmaz. Bu modeller köpeklerinizi yürüyüşe ya da tuvalete çıkardığınız zaman onlara daha fazla hareket özgürlüğü sunar. Diledikleri yere girebilir ve rahatlıkla ihtiyaçlarını giderebilirler. Kendileriniz baskı altında hissetmezler. Özellikle de son derece ergonomik tasarıma sahip olan uzatmalı tasmalarla köpeklerinizi rahatlıkla da dizginleyebilirsiniz.

Zilli ve Zincirli Köpek Tasması Modelleri

Şık tasarımları ile dikkat çeken zilli köpek tasması modelleri günlük ve özel kullanımlar için gayet idealdir. Köpeğiniz göremeyeceğiniz bir yere gittiğinde tasmasında yer alan zil sürekli hareket ettiği için ses çıkarır ve sizler de gittiği yönü rahatlıkla anlayabilirsiniz. Köpeğinizle iletişim kurabilmeniz için en sağlıklı modeller zilli modellerdir. Köpeğinizin her hareketinde ses çıkarmaya devam eder ve kaybolmadığını ya da ne tarafta olduğunu size bildirir. İster günlük yaşamda şık görünmeleri, isterseniz de yalnızca gezintideyken şık görünmeleri için köpek tasması zincir modellerinden de tercih yapabilirsiniz. Gümüş metal renkte ya da altın sarısı renkte tasarımlara sahip olan köpek tasmaları zincirli şekilde birbirine geçmiş olarak sizlere sunulur. Tek sıra zincirli ya da çift ve üç sıra dizili zincirli modelleri yakından inceleyebilirsiniz. Köpeklerinizin boğazını kesinlikle sıkmaz ve tahriş etmez. Köpeklerinizin tarzında şıklığı yakalamak ve onların tarzı ile fark yaratmak istediğinizde zincirli modeller tam olarak bu amaca hizmet eder. Çeşitli kalınlıkta tasarlanan zincirli modellerde farklı boyun genişlikleri mevcuttur. S bedenlerde 45 cm, M bedenlerde 55 cm ve L bedenlerde ise 65 cm genişlik çapı bulunur. Köpeğinizin bedenine en uygun olanı tercih ederek kullanımı daha da kolaylaştırabilirsiniz. Aynı zamanda bu modellerde köpeğin tasmadan kurtulmasını önleyen bir kilitli kanca tasarımı da bulunur. Tasmayı taktığınız zaman kanca kısmı boynun alt kısmında kalır ve görünmez. Estetik açıdan şıklığı bozmaz. 

Köpek Tasması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Tek başına ya da köpek tasması seti olarak temin edeceğiniz modelleri seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Öncelikle köpeğinizin cinsini, ırkını ve cinsiyeti ile yaşını tam olarak bilmeniz gerekir. Köpeğinizin boyun genişliğini ölçmeli ve en uygun modelleri tercih etmelisiniz. Küçük modeller köpeğinizin boynunu sıkarak nefessiz kalmasına neden olabilir. Büyük modeller ise tasmadan kafalarını çıkararak kaçmalarına neden olabilir. Bu sebeplerden ötürü mutlaka en uygun bedeni seçmek önemlidir. Aynı zamanda köpeğinizi mutsuz eden renklerden ve desenlerden de uzak durmalısınız. Hem köpeklerinizin hareket özgürlüğünü kısıtlamayan hem de sizden uzaklaşmamalarını sağlayan modelleri tercih etmelisiniz. Köpeklerinizi sıkmadan ve onları baskı altında hissettirmeden kullanabileceğiniz modeller daha uygundur. Köpeklerinizin psikolojisini de göz önünde bulundurmanız gerekir. 

Köpek Tasması Fiyatları

Çeşitli kumaşlara ve detaylara sahip olan köpek tasması fiyatları son derece ucuzdur. Kalitesiyle orantılı olarak köpek tasması ucuz modelleri bütçenize de uygun şekilde temin edebilirsiniz. 

Köpek Tasması Takmak Zorunlu mudur?

Gezinti ve eğitim sıralarında köpeğinizi korumak için elbette zorunludur. 

Köpek Tasması Köpekleri Rahatsız Eder mi?

Boyun çaplarına göre en uygun modelleri tercih ettiğiniz takdirde tasmalar köpeklerinizi fiziksel ve ruhsal olarak rahatsız etmez. 

Köpek Tasması Nasıl Temizlenir? 

Kullanım dışındayken tasmaları su ve sabunla güzelce yıkayıp kurulamanız yeterli olacaktır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Köpek Tasması

10.000+ ürün listeleniyor
Pet Shop
Pet Shop
Köpek
Köpek
Köpek Tasmaları
Köpek Tasmaları
Uzayan Tasmalar
Uzayan Tasmalar
Göğüs Tasması
Göğüs Tasması
Boyun Tasması
Boyun Tasması
Eğitim Tasması
Eğitim Tasması
İsimlik / Güvenlik Aksesuarları
İsimlik / Güvenlik Aksesuarları
Paslanmaz Çelik Tasma ve Aparatları
Paslanmaz Çelik Tasma ve Aparatları
K9 Göğüs Tasması
K9 Göğüs Tasması
Gezdirme Kayışları
Gezdirme Kayışları
Zincir Tasma & Aksesuarlar
Zincir Tasma & Aksesuarlar
Bahçe Bağlama & Güvenlik Ürünleri
Bahçe Bağlama & Güvenlik Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler