Boyun Tasması

Köpek Boyun Tasmaları

Evcil hayvanların sağlıkları ve bakımları oldukça önemlidir. Özellikle köpekler gün içerisinde gezmeye ihtiyaç duyan canlılardır. Bu sebeple hem gezdiren kişinin hem de köpeğin konforlu bir gezi yaşayabilmesi için kullanılan köpek boyun tasmaları büyük önem taşır. Köpek boyun tasmaları, köpekler için en çok tercih edilen ve kullanılan aksesuarlardan bir tanesidir. Bununla beraber köpeğin sahipli olduğunu gösteren bir işaret niteliğinde olan köpek boyun tasması, yaşanabilecek kaybolma gibi durumlarda köpeğin sahibine ulaştırılması için önemlidir. Köpek boyun tasmaları yapıldığı materyale ve büyüklüğüne göre fiyat farklılığı göstermektedir. Kendi bütçenize uygun olarak herhangi bir materyal ve boyuttan kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Boyun tasmalarının kullanımı ve takılması da oldukça kolaydır. Yanlış tasma seçimi yaptığınızda ise köpeğinizin vücudunda birtakım sorunlara yol açabilirsiniz. Bu sebeple doğru boyun tasmasını seçebilmek çok önemlidir. Aşağıda yer alan köpek boyun tasması nasıl seçilmeli kısmından kendi köpeğiniz için en doğru tasmayı nasıl seçeceğinizi öğrenebilirsiniz. 

Köpek Boyun Tasması Modelleri

Köpek boyun tasmaları özellikle her köpeğin büyüklüğüne göre üretilip, uzunluğu da genellikle ayarlanabilir olarak yapılır. Köpeğinizin büyüklüğüne göre tasmanın incelik ya da kalınlığını seçmeniz köpeğinizin rahatı açısından da iyi olacaktır. Köpek boyun tasması dikenli modeli genel olarak büyük, bahçede duran bekçi köpekleri için tercih edilmektedir. Köpek boyun tasması deri ve köpek boyun tasması zincir modelleri ise her tür köpek için tercih edilebilir ve birçok farklı materyalden de boyun tasması bulunmaktadır. Dişi ve erkek köpek için seçebileceğiniz pek çok farklı renk seçeneği de bulunmakta olup kendi zevkinize göre kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Köpek tasması modellerinden bazılarında ise ses çıkaran küçük ziller bulunmaktadır. Bu ziller köpeğinizin nerede olduğunu bulabilmek için özel olarak takılmaktadır. Bu model özellikle küçük boyutta olan köpeklerin nerede olduğunu kolayca bulabilmek adına büyük oranda tercih edilmektedir. 

Köpek Boyun Tasması Nasıl Seçilmeli?

Köpek boyun tasması seçilirken ilk olarak köpeğinizin büyüklüğü ve boynunun kalınlığı önemlidir. Köpeğin boyun kalınlığı ile aynı oranda kalın veya ince boyun tasması alınması önerilir. Bunun sebebi ise tasmanın bulunduğu yer köpeğin boynu olduğundan herhangi bir rahatsızlık hissi, yeme içme gibi en önemli ihtiyaçları karşılayamamasına sebep olabilir. Bunun yanında tasmadan rahatsız olan köpeğiniz tasmayı çıkarmaya çalışabilir ve kendisine zarar verebilir. Bu sebeple köpeğinizin boyun kalınlığını göz önünde bulundurup ona göre pek çok farklı boyut ve uzunluk arasından köpeğinize en uygun tasmayı seçebilirsiniz. Ürünlerin altında bulunan kullanıcı yorumları da en doğru seçimi yapmanızda yardımcı olmaktadır. Benzer ırklarda ve benzer boyutlarda köpeğe sahip kişilerden alınan geri dönüşler ile köpeğinize en uygun boyun tasmasını seçebilirsiniz. 

İsimli Boyun Tasmaları Avantajlı mı?

Köpek boyun tasması isimli olduğunda ilk olarak köpeğin kaybolması gibi durumlarda hem köpeğin sahipli olduğunu gösterir hem de isim kısmının arkasına yazılabilecek olan iletişim bilgileri sayesinde köpeğin sahibine ulaşılmasını sağlar. Bu sebeple köpeğiniz için seçeceğiniz tasmanın isimli olması karşılaşılabilecek olan olumsuz durumlar karşısında oldukça avantajlıdır. 

Köpek Boyun Tasması ile Köpek Gezdirilir mi?

Köpek boyun tasması ile köpek gezdirilir. Bunun için öncelikle köpeğinizin boyun kalınlığına göre en doğru tasmayı bulmuş olmanız gerekir. Eğer köpeğiniz gezdirme sırasında sürekli çekme hareketi uygulayan, hareketli ve büyük bir köpekse boyun tasmasının yanında gövde tasması da önerilmektedir. Bununla beraber tasmaya takılan iplerin uzayıp kısalan iplerden olması da gezi sırasında daha rahat olacaktır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Köpek Boyun Tasmaları

7077 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Renk
Toplam 32 / 7077 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?