İsimlik / Güvenlik Aksesuarları

İnsanlar, hayatlarını evcil hayvanlarla paylaşarak çok daha mutlu bir yaşam sürdürebiliyor. Bu sebeple özellikle ilk evcilleşen, yani binlerce yıldır insanlarların yanındaki dostlardan biri olan köpek her geçen gün daha fazla insanın kalbini kazanıp hayatına giriyor. Köpeklerle birlikte yaşamak çok keyifli ve güzel ancak aynı zamanda bizlere bazı sorumluluklar da yüklüyor. Köpek sahiplenmeden önce köpek bakımı konusunda bilgi edinmek, köpeğimizi nasıl besleyeceğimiz gibi konuların yanı sıra köpeğimizin güvenliğini nasıl sağlayacağımız konusunda da kapsamlı ve yeterli bilgi edinmek gerekiyor. Zira köpek güvenliği köpek bakımının en önemli unsurlarından biri, ailemizin dört ayaklı üyesinin mutlu, sağlıklı, uzun bir yaşam sürdürebilmesi için güvenliğini sağlamak ve korumak bizlere düşen görevler arasında yer alıyor. Köpek güvenlik aksesuarları tasma gibi diğer önlemlerle birlikte kullanılarak köpeklerin güvenliğini sağlama konusunda tüm köpek ebeveynlerine ciddi anlamda ekstra destek sağlıyor.

Köpek Güvenliği Nedir ve Neden Önemlidir?

Hayatını bir ya da birden fazla köpekle paylaşan herkes için sevgili köpeğinin başına bir şey gelmesi ya da kaybolması en büyük korkulardan biridir. Köpek güvenliği, evcil dostlarınızı bu gibi durumlardan korumak ve başlarına kaybolma, belediye tarafından alınma gibi durumlar geldiğinde ailesine geri dönebilmesi için önlem almak anlamına gelir. Bahçede ya da evde bakılan köpekler çeşitli sebeplerle kaçıp, yaşam alanlarından uzaklaştıklarında deyim yerindeyse tehlike çanları çalmaya başlar ve şayet köpeğin tasması yoksa bu tehlikeler çok daha fazlalaşır. Oysaki köpeğin tasması varsa ve tasmasında köpek güvenlik aksesuarları takılıysa bir hayvansever tarafından fark edilip ailesine ulaştırılma şansı ciddi anlamda yükselecektir. Yani köpek güvenliği başta kaybolma olmak üzere köpekleri birçok olumsuz olaydan korumak, başlarına birşey geldiğinde ise en kısa sürede haberdar olup müdahale edebilmek için son derece önemlidir. Tasmasız köpeklerin herhangi bir şikayet durumunda yetkili kurumlarca alınabileceği de bir gerçektir. Yani köpek güvenlik aksesuarları aynı zamanda belediyeler gibi yetkili kurumların da köpeğinizin sahipli olduğunu anlamasını sağlar. Olası bir çalınma ya da yetkili kurum tarafından alınma durumunda köpeğinizin boynunda güvenlik aksesuarı, dolayısıyla isminizin ve numaranızın olması yasal açıdan da sizi destekleyecek bir unsurdur.

Köpek Güvenlik Aksesuarları Ne İşe Yarar?

Köpek güvenlik aksesuarları deyim yerindeyse köpeklerin üzerlerinde taşıdıkları kimlikler gibidir. Bu aksesuarlar, köpeklere şık ve sevimli bir görünüm katmanın ötesinde hayati denilebilecek işlevlere sahiptir. Bu aksesuarlar paslanmaz çelik, plastik, ahşap başta olmak üzere çeşitli malzemeler kullanılarak ve kemik, köpek kafası, yuvarlak, asker künyesi şekli gibi çeşitli formlarda üretilirler. Bu aksesuarları işlevsel ve hayati kılansa üzerinde köpeğin isminin ve kaybolduğunda, bir kaza geçirdiğinde ailesine haber verilebilecek telefon numarasının yazmasıdır. Köpeğiniz evden kaçtığında kaybolduğunda, trafik kazası gibi olaylarla karşı karşıya kaldığında onu bulan kişiler boynundaki köpek güvenlik aksesuarları sayesinde telefonunuza ulaşıp size haber verip köpeğinize kavuşmanızı sağlayabilirler. Her yıl binlerce köpek farklı sebeplerle kayboluyor ve boynunda köpek güvenlik aksesuarları olan köpeklerin ailelerine kavuşma şansının çok daha yüksek olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Tüm bu sebeplerle köpek güvenlik aksesuarları köpek bakımının genellikle gözden kaçmasına karşın vazgeçilmez parçalarından biridir.

Köpeğinizin Bir Sağlık Sorunu Varsa Onu Köpek Güvenlik Aksesuarları ile Koruyabilirsiniz

Köpeklerde de aynı insanlar gibi birçok sağlık sorunuyla, hatta kronik hastalıklarla karşılaşılabiliyor. Örneğin, diyabet yani şeker hastalığı, epilepsi yani sara hastalığı, astım, kanser, çeşitli alerjiler gibi kronik ve sürekli ilaç kullanmaları gereken hastalıkları olan köpeklerin sayısı hiç de az değil ve bu köpeklerin evlerinden uzaklaşması ekstra risk anlamına geliyor. Eğer köpek dostunuzun bunlar gibi kronik ve düzenli ilaç kullanmasını gerektiren bir hastalığı varsa bunu da köpek güvenlik aksesuarlarının üzerine yazdırma şansına sahipsiniz. Böylece köpeğinizi bulan kişi onun hasta olduğunu ve düzenli ilaç kullanması gerektiğini öğrenerek size en kısa sürede geri gelmesini sağlamak için çabalayacaktır. Ayrıca bu önlem köpeğin bulan kişi tarafından hastalığı için zararlı bir ilaç verilmesi, yiyecek verilmesi gibi iyi niyetli ama ona zarar verebilecek davranışlardan da korunmasını sağlayacaktır. Bu sebeple kronik hastalığı olan köpeklerin hastalık bilgilerinin yer aldığı aksesuarlar gerçekten hayati önem taşır ve bu tip hastalıklardan muzdarip köpeklere üzerinde gerekli bilgi yada uyarıların olduğu güvenlik aksesuarları takmak kimi zaman köpeğin hayatını kurtarabilir.

Köpek Güvenlik Aksesuarları Çeşitleri

Ailelerin dört ayaklı üyesi, sadık dost köpekler için üretilen köpek güvenlik aksesuarlarında oldukça geniş seçenekler sunuluyor. Bu aksesuarlar hem şekil açısından hem de üretildikleri malzeme açısından farklılıklar taşıyor. Ayrıca dişi ve erkek köpekler için ayrı ayrı tasarlanmış aksesuarlar da bulunuyor. Bu aksesuarlar köpeklerin sağlığına zarar vermeyecek malzemelerden üretiliyor. Aldığınız güvenlik aksesuarının üzerine belirttiğiniz isim ve telefon numarası yazılarak size teslim ediliyor. Tasmalara takılan renkli, renksiz, desenli, desensiz güvenlik aksesuarları tasmalardan kolayca çıkmayacak tasarımlara sahip, bu da köpeğin aksesuarı düşürüp kaybetme riskini minimize ediyor.

Klasik olarak köpek güvenlik aksesuarlarına isim ve telefon numarası yazılıyor ancak yukarıda anlattığımız gibi herhangi bir hastalığı varsa bunu yazdırma şansınız da bulunuyor. Tek güvenlik aksesuarına hem köpeğin ismi ve sizin telefon numaranız ile hastalık bilgileri sığmayacağı için böyle bir sorununuz varsa birinde isim ve telefon numarası, diğerinde ise köpeğin hastalık bilgileri olan iki güvenlik aksesuarı takabilirsiniz.

Köpek Güvenlik Aksesuarları Her Köpekte Kullanılabiliyor

Köpekler dünyadaki boyut açısından en farklı hayvan türlerinden biri. Yani en küçük köpek ırkları 1 kilonun bile altında bir ağırlığa ve santimlerle ölçülecek yüksekliğe sahipken en büyük köpek ırkları ise 100 kilonun üzerinde ve kocamanlar. Dolayısı ile köpek sahiplerinin aklına bu köpek güvenlik aksesuarlarının her boyutta, her ırktan köpekte kullanılıp kullanılamayacağı sorusu gelebilir. Bu aksesuarlar tüm ırklarda ve her boyutta köpekte kullanıma uygundur. Elbette çok iri bir köpeğiniz varsa daha büyük aksesuarları tercih ederek daha kolay görünmesini sağlayabilirsiniz. Ancak temel olarak tüm köpek güvenlik aksesuarları her boydaki köpekte kullanılabilecek şekilde tasarlanıp üretilmiştir. Aynı aksesuarı bir en iri köpek ırklarından olan Danua’da da minik bir Terrier köpekte de rahatlıkla kullanmak mümkündür.

Köpek Güvenlik Aksesuarları Ne Kadar Süre Kullanılabiliyor?

Köpekler için üretilen tüm ürünler gibi güvenlik malzemeleri de olabildiğince uzun süre kullanılabilmeleri düşünülerek üretiliyor. Köpek dostunuz için alacağınız güvenlik aksesuarları ve isimlikleri düşme, kaybolma gibi bir durumla karşılaşmadığınız sürece yıllarca kullanabilirsiniz. Ancak güvenlik aksesuarlarında telefon numaranız da yazacağı için telefon numaranızın değişmesi durumunda muhakkak yeni numaranızın yazacağı bir güvenlik aksesuarı almanız gerektiğini unutmayın.

Köpek Güvenlik Aksesuarları Nasıl Temizlenir?

Çoğu köpek ebeveyni sevimli dostunun temizliğine de büyük özen gösterir ki zaten böyle de olması gerekir, zira köpekler kedilerin aksine kendilerini temizleyebilen canlılar değildir dolayısıyla bizlerin onları temizlememiz gerekir. Köpek temizliğinin bir unsuru da köpek dostlarımızın kullandığı mama kabı, su kabı gibi eşyaların yanı sıra tasmaları gibi aksesuarların da temizliğidir. Köpeklerin tasmasına takılan güvenlik aksesuarları çok fazla kirlenmez ancak elbette belirli aralıklarla bu aksesuarları temizlemek isteyebilirsiniz. Hepsi suya dayanıklı malzemelerden üretildikleri için bu aksesuarları yıkayarak temizleyebilirsiniz. Yıkayınca isim ve numaranın silineceğinden endişelenmeniz gerekmez çünkü suya dayanıklı olan aksesuarların üzerindeki yazılar da yıkamayla silinmez. Yıkamak yerine alkolsüz ıslak mendil gibi ürünler kullanarak da bu aksesuarların temizliğini yapabilirsiniz. Hatta sabunlu bezle bile silmek temizlenmeleri için yeterli olacaktır.Sabunlu bezle sildikten sonra bezi durulayıp tekrar silmeniz en doğrusudur, zira burnu çok hassas olan köpekler sabun kokusu gibi kokulardan rahatsız olabilirler.

Köpek Güvenlik Aksesuarları Göğüs Tasmalarına da Takılabilir

Özellikle küçük köpeklerde boyun tasması kullanılması tavsiye edilmez ve çoğu köpek sahibi minik dostuna boyutu sebebiyle daha güvenli ve uygun olan göğüs tasması takkar. Köpek güvenlik aksesuarları aynı boyun tasmasına olduğğu gibi göğüs tasmalarına da takılabilir. Göğüs tasmalarının sırt kısmındaki halkaya isimliği ya da güvenlik aksesuarını takarak köpeğinizin olası kaybolma durumlarında bulunduğunda size ulaşılabilmesi için önlem alabilirsiniz.

Köpek Güvenlik Aksesuarları Faydaları

Köpekler genellikle sahiplerine çok bağlıdırlar ve yanlarından ayrılmazlar ancak bu asla ayrılmayacakları anlamına gelmez. Çevredeki bir insandan ya da hayvandan hatta araçtan, sesten korkup kaçıp saklanabilirler, ya da erkek köpekler bir dişinin peşine takılıp uzaklaşabilirler. Ayrıca etraftaki biri köpeğin sahipsiz olduğunu sanıp iyi niyetli de olsa onu alıp götürebilir, en kötü ihtimalle belediye gibi kurumlar tarafından sahipsiz sanılıp alınabilir. Tüm bunlar ciddi risklerdir ve köpek için olduğu kadar köpek ebeveynleri için de korkutucu ve üzücüdür. Köpek güvenlik aksesuarları işte tüm bu durumlara karşı ciddi bir önlemdir. Köpek güvenlik aksesuarları:

  • Köpeklerin sahipsiz olduğunun sanılmasını engeller.
  • Bu aksesuarlar kaybolan köpeklerin alesine dönme şansını yükseltir.
  • Hasta köpekleri olası yanlış müdahalelerden korur.
  • Köpeklerin çalınma ve belediyeler tarafından toplanma riskini azaltır.

Gördüğünüz gibi bu küçücük aksesuarların işlevleri boyutlarının çok ötesindedir, köpeğinizin boynuna takacağınız bir güvenlik aksesuarı onu korurken sizin de içinizin rahat etmesini sağlar.

Ancak boynunda güvenlik aksesuarı olsa bile doğru olan köpekleri tasmasız dolaştırmamak, tek başlarına sokağa bırakmamaktır. Ayrıca köpek bahçede bakılıyorsa bahçeyi köpeğin kaçamayacağı şekilde güvenlikli hale de getirmek önemlidir.

Sokak Köpeklerini Güvenlik Aksesuarları ile Koruyabilirsiniz

Tüm dünya gibi ülkemizde de sokak köpekleri var ve bu köpeklere hayvansever gönüllüler bakıyor. Mahallesindeki sokak köpeklerine bakan gönüllüler artık sokak köpeklerinin ilgileneninin olduğunun anlaşılması, kötü niyetli kişilerin sokaklarda hayatını sürdürmeye çalışan bu güzel canlılara herhangi bir zarar vermemesi için köpek güvenlik aksesuarlarından faydalanıyorlar. Eğer sokağınızdaki köpekler ile ilgileniyor, onları besliyor ve çok daha güven içinde olmalarını istiyorsanız bunu tasmalarına takacağınız köpek güvenlik aksesuarları ile sağlamayı başarabilirsiniz. Aynı sahipli köpekler gibi sokağınızda yaşayan ve ilgilendiğiniz sokak köpeklerinin de boynuna üzerinde köpeğin ismi ve telefon numaranız olan güvenlik aksesuarları takarak sokaklarda yaşam mücadelesi veren dostlarımızın daha güven içinde yaşamasına bir nebze de olsa yardım edebilirsiniz.

Köpek Güvenlik Aksesuarları Fiyatları

Hayatınızı bir köpek dost ile paylaşıyor ve onun güvenliği için endişeleniyorsanız yapmanız gereken ilk şeylerden biri ona üzerinde adının ve sizin telefon numaranızın olduğu bir köpek güvenlik aksesuarı satın almaktır. Köpek güvenlik aksesuarı fiyatları aksesuarın üretildiği malzeme, büyüklüğü gibi çeşitli kriterlere bağlı olarak farklılık gösterir. Birçok marka tarafından tasarlanan, köpeklere yakışacak sevimli şekillere sahip, üzerinde köpeğinizin ismi yazan köpek güvenlik aksesuarları modellerini hemen şimdi inceleyip ailenizin kıymetli üyesinin güvenliği için ilk adımı atabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Köpek Güvenliği Aksesuarları

4634 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 4634 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?