Uzayan Tasmalar

Uzayan Tasmalar

Uzayan tasmalar birçok durumda oldukça faydalı ürünlerdir. Örneğin; köpeğinizi yürüyüşe çıkardığınızda, daha fazla hareket etmesi için tasmayı biraz daha esnek kullanabilirsiniz. Böylelikle köpeğinize daha fazla özgürlük alanı vermiş olursunuz. Bu sayede köpeğiniz istediği gibi oynayıp, eğlenirken siz de bir yandan onu izler ve olası bir tehlike durumunda elinizdeki uzayan tasma yardımıyla hızlı hareket ederek köpeğinizi koruyabilirsiniz.

Uzayan Tasmalara Genel Bir Bakış

Uzayan Tasmalar, adından da anlaşılacağı gibi, bir düğmeye basılarak uzatılabilen ve geri çekilebilen bir tasmalardır. İyi eğitimli bir köpekte kullanıldığında, geri çekilebilir bir köpek tasması, tam kontrolünü korurken bu yüksek enerjili yavruları egzersiz veya yormak için eşsiz bir fırsat sunabilir ve mükemmel bir çözümdür.

Uzayan Tasmalar (genellikle 3-9 metre uzunluğunda), hafif ağırlıkta, elinizle kolayca kavrayabileceğiniz ve genellikle plastik bir yapıya sahip makaralardır. Bu özellikler, size tam kontrol imkânı sağladığı gibi köpeğinizin de rahat bir şekilde hareket etmesine izin verir. Bir ek kontrole ihtiyaç duyarsanız, tasmayı belirli bir uzunlukta kilitlemek için plastik kasa üzerinde bulunan düğmeyi kullanabilirsiniz.

Sağlamış Olduğu En Önemli Faydalar

Köpeğinize Daha Fazla Özgürlük Verir; Günlük yürüyüşleriniz içerisinde gittiğiniz yerde köpeğinize daha fazla özerklik vermenin basit hareketinin, onu zihinsel olarak meşgul etmesine ve fiziksel eforunu artırmasına yardımcı olacağını bilmek oldukça önemlidir.

Yararlı Bir Eğitim Yardımı Olarak Çalışır; Köpek dostlarınızı eğitmenin zamanı geldiğinde, “gel” gibi komutlarınıza ve çağrınıza gelip gelmeyeceğini veya ters yönde çalışıp çalışmadığını bilmek istersiniz. Uzayan tasma ile bu konuda elinizde bir koz olabilir. Özgürce dolaşmalarına izin veriyorsunuz, arama seslerinizi dinleme şansı veriyorsunuz ancak dinlemiyorlarsa, uzayan tasmada bulunan durdur düğmesini ek bir hatırlatma olarak kullanabilirsiniz.

Hareketlilik Sorunları Olan Sahipler İçin Mükemmel Seçenektir; Hareketlilik sorunları ile mücadele ediyorsanız, ancak bunun güçlü gövdeli köpeklerinizi etkilemesini istemiyorsanız, uzayan tasma harika bir seçenek olabilir. Tekerlekli sandalye kullanıcısı için, bu kullanışlı tasma, köpeğinize yolu çevreleyen çamurlu su birikintilerinde koşma fırsatı vermenizi sağlar. Ya da özellikle biraz enerji tüketmesi için tam hızda ilerlemesine bile izin verebilirsiniz.

Uzayan Tasmalarda Aranacak Özellikler

  • Ekli El Feneri; Uzayan tasmalarının çoğu, görünürlüğünüzü artırmanıza ve gece yürürken nereye gittiğinizi görmenize yardımcı olmak için fenerlere sahiptir. Bağlı bir el feneri ile tasma satın almanın bir dezavantajı yoktur, ancak yüksek kaliteli ve güçlü bir el feneri içeren uzayan tasma satın aldığınızdan emin olmalısınız.
  • Rahat, Kaymaz Tutuş; Köpeğinizin uzayan tasmasını iyi bir şekilde tutmanız zorunludur. Buna göre, rahat bir kavrama özelliği olmayan modellerden kaçınmak istersiniz. Elleriniz terlerse veya yağmur yağarsa kaygan hale gelebilecek tasmalardan kaçınmanızda fayda vardır.
  • Çoklu Kullanım; İki ya da daha fazla köpeği aynı anda yürüyüşe çıkarabilmeniz için iki ayrı uzayan tasma kullanırsınız. Ancak, aynı anda iki tasma tutmaya çalışmak, telefonunuzu cevaplamak veya anahtarlarınızı cebinizden çıkarmak gibi işlevleri yerine getirebilmenizi zorlaştırır. Bu sorunu gidermek için üretilen yeni tasmalar, aynı anda iki köpeği yürüyüşe çıkarmanızı mümkün hale getirir.
  • Yansıtıcı veya Yüksek Görünürlüklü Bileşenler; Sürücülerin köpeğinizi görebilmelerini sağlamak akıllıca olacaktır. Özellikle de onunla düşük ışık koşullarında yürüme eğilimindeyseniz. Bununla birlikte, sizin ve köpeğiniz arasında artan mesafe nedeniyle uzayan tasmalar arasında yüksek görünürlük veya yansıtıcı özelliklere sahip modelleri seçmek özellikle önemlidir.
  • Ekstra Uzunluk; Standart uzayan tasmalar, çoğu köpek sahibi için yeterli olan 5 m uzunluğunda bir mesafe içerir. Bununla birlikte, geniş ve açık bir alanda yaşıyorsanız, köpeğinizin biraz daha uzaklaşmasına izin verebilirsiniz. Bu gibi durumlarda köpek sahibi olarak 6 m veya daha uzun olan tasmaları tercih edebilirsiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Uzayan Tasmalar

814 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 814 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?