Evinize ve hayatınıza renk katan, en iyi dostlarınız ve vazgeçilmeziniz olan köpeğinizi gezdirirken seçeceğiniz tasma hem siz hem köpeğiniz hem de çevredekiler için büyük bir önem taşımaktadır. Köpeğinizin yaşına, boyutlarına ve eğitim seviyesine göre farklılık göstermesinin yanında birçok fonksiyona özel farklı şekillerde üretilen tasmalardan en sık tercih edileni ise göğüs tasmalarıdır. Göğüs tasmaları genel olarak hareketli köpekler için tercih edilir. Bunun en büyük sebebi ise göğüs tasmasının, köpeğinizin tasmayı her çekiştirdiğinde hissedeceği acıyı göğüs gölgesine yaydığı için canlarını daha az yakmasıdır. Çok hareketli bir köpeğiniz varsa göğüs tasması satın almanızın yanında profesyonel bir köpek eğitmenine de danışmanız köpeğiniz açısından daha faydalı olacaktır.

Köpeğiniz Rahatına Baksın

Gezmeye çıkardığınızda köpeğinizin rahat hareket edebilmesi için tercih ettiğiniz göğüs tasmasının ergonomik yapıda olması ve köpeğinizin hareketlerini kısıtlamaması önemlidir. Hareket ederken geniş bir alan olan göğüs kısmında hissedilecek herhangi bir acı veya rahatsızlık, köpeğinizin dışarıda keyfini kaçıracaktır. Yumuşak dokuya sahip olan ve esneme payı fazla olan malzemelerden üretilen tasmalar, uzmanlar tarafından önerilen ürünlerdir. Böylelikle köpeğiniz, tasmasını bıraktığınızda dahi arkadaşlarıyla özgürce oynayabilir ve dilediğince hareket ederek evdeyken içinde biriken enerjiyi gönlünce dışarı vurabilir.

Köpeğinizin Tasması Havalı Olsun

Göğüs tasmaları için dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan bir tanesi de tasmanın hava almasıdır. Tasarımına göre göğüs kısmının hepsini kaplayabilen göğüs tasmaları, hava almayan bir malzemeden üretildiği takdirde köpeğinizin cildi için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Fiziksel hasarların yanında köpeğinizi fazla terletecek olan hava almayan bir göğüs tasması, köpeğinizin kendini rahat hissetmemesini de beraberinde getirir. Göğsü tamamen kaplamayan ve sadece kayışlardan oluşan göğüs tasmalarında da durum aynıdır. Kayışların geçtiği bölümler, vücudun eklem kısımlarını oluşturacağından hava almayan bir malzemeden üretilen tasmalar bu kısımlarda kızarıklıklar ve yaralar oluşturabilir. Bu durumda köpeğiniz o tasmayı taktığında acı çekeceğine inandığı için daha kaliteli yeni bir göğüs tasması aldığınızda da o tasmayı takarken kendini rahat hissetmemeye ve hareketlerini kısıtlamaya devam edebilir. Köpeğinizin dışarı çıktığınızda daha özgür, daha rahat ve daha keyifli hissetmesini istiyorsanız, nefes alabilen malzemeleri tercih etmelisiniz.

Tasmasıyla Öne Çıkan Köpekler

Köpek sahiplerinin sıklıkla karşılaştığı durumlardan bir tanesi de geceleyin park ve benzeri yerlerde serbest bırakılan köpeğin bir anda oradan kaybolmasıdır. Bazen göz önünde olsa da yalnızca biraz uzak ve hava karanlık olduğu için bakılsa bile köpekler görülemeyebilir ya da diğer köpeklerin arasında ayırt edilemeyebilir. Bu durumlar için fosforlu şeritlere sahip olan göğüs tasmalarını tercih etmeniz sizin için yararlı olur. Geceleyin parlayan göğüs tasması sayesinde köpeğinizin kaybolma endişesini yaşamaz, köpeğiniz arkadaşlarıyla eğlenirken siz de kendi arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca bu tarz göğüs tasmaları köpeğinizin üzerinde daha havalı duracağından ilgiyi köpeğinizin şık bir tarza sahip olmasını da sağlar.

Her Bedene Uygun Göğüs Tasmaları

Alacağınız göğüs tasması, köpeğinizin beden ölçülerine birebir uyum sağlamalıdır. Yavru köpeğiniz için alacağınız göğüs tasmasını biraz büyük seçmeniz demek köpeğinizin rahatından ödün vermeniz demektir. Bu yüzden tasmayı seçeceğiniz zaman köpeğiniz hangi ölçülere sahipse tam olarak o ölçülerde bir tasma almanız gerekir. Küçük tasmalar köpeğinizin göğüs kısmını sıkacağından fiziksel yaralanmalara yol açabilir. Büyük tasmalar ise bedeni tam olarak sarmayacağı için köpeğinizin kolayca kaçmasına sebep olur. Ancak tam ölçülere sahip bir tasmayı, köpeğiniz içinden kaçamasın diye gerektiğinden fazla sıkmanız da yine yaralanmalara yol açacaktır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Köpek Göğüs Tasması Fiyatları

795 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Trixie Köpek Göğüs Tasmaları
  2. Flip Köpek Göğüs Tasmaları
  3. PetZoom Köpek Göğüs Tasmaları
  4. Ezydog Köpek Göğüs Tasmaları
  5. Red Dingo Köpek Göğüs Tasmaları
  6. Julius Köpek Göğüs Tasmaları
  7. Karlie Köpek Göğüs Tasmaları
  8. Karlie Flamingo Köpek Göğüs Tasmaları
  9. TailPetz Köpek Göğüs Tasmaları
  10. Rogz Köpek Göğüs Tasmaları
  11. Ac Leather Köpek Göğüs Tasmaları
  12. Ferplast Köpek Göğüs Tasmaları
  13. Bobo Köpek Göğüs Tasmaları
  14. Doco Köpek Göğüs Tasmaları
  15. Eastland Köpek Göğüs Tasmaları
  16. Asia Köpek Göğüs Tasmaları
  17. Percell Köpek Göğüs Tasmaları
  18. ANS Köpek Göğüs Tasmaları
  19. Flamingo Köpek Göğüs Tasmaları
  20. Doggie Köpek Göğüs Tasmaları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483616/560000/560184/24003300
Başa dön