Şipşak , Polaroid Filmli Fotoğraf Makinesi

Günümüzde; canlı renkleri, farklı ve marjinal yapıdaki görüntüleri, özgün ve anlamlı işlevleriyle filmli fotoğraf makineleri, oldukça büyük ilgi çekmektedir. Eski zamanların alışkanlığı olan fotoğrafları kağıt üzerinde saklama özelliği yeniden gündeme gelmiş olsa da artık çekilen fotoğrafların kağıt üzerine işlenmesi için günlerce beklenmesi, stüdyoya gidilip tek bir poza boyun eğilmesine gerek kalmıyor. Filmli makineler ile çekilen fotoğrafların kağıt üzerine dönüştürebilmesi yalnızca dakikalar alıyor. Böylece fotoğraf makinelerinin anı yakalama özelliği, kağıda dökebilmeyle birleşiyor ve fotoğrafları yalnızca dijital ortamda saklamak yerine somut bir şekilde sonsuza dek saklamak da mümkün kılınıyor. Ayrıca küçük ve hafif olması da filmli makinelerin taşınılabilirliğini, pratikliğini kolaylaştırıyor ve avantajları arasında yer alıyor.

Farklı renk seçenekleri ve göz alıcı modelleriyle dikkatleri üzerine toplayan makineler, eskiye dönüşün bir parçası olarak gözükse de son teknoloji özelliklerini taşıyor. Dikey ve yatay çekme özelliği, selfie çekebilme ve flaş seçeneğine sahip makinelerin renk yoğunluğunu, parlaklığı ayarlayabilme alternatifleri de daha güzel fotoğrafların çekilmesine olanak sağlıyor. İçerisine yerleştirilen filmlerle çekilen fotoğrafların saniyesinde kağıda geçmesini sağlayan makineler sayesinde fotoğrafların kalıcılığı daha da uzun kılınıyor. Çerçevelere yerleştirilip masaları süsleyebilecek fotoğraflara yine bu makinelerle imza atılabiliyor. Ayrıca fotoğraflara anında erişim sağlandığından fotoğrafları hediye etmek de mümkün kılınıyor.

Analog makineler kullanılırken, fotoğraf özelliklerini, yatay-dikey, flaş, renk seçimini çekimi ayarlayıp fotoğraf çekimini gerçekleştirmek ve sonrasında çıkan fotoğraf kağıdını renklerin yoğuşması için hafifçe sallamak yeterli oluyor. Bu hızlı ve pratik işlemlerle kısa sürede güzel fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

Filmli Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Fotoğrafın kağıttaki duruşundan ve şipşak hareketlerle anı yakalamayı sevenlerin vazgeçilmez tercihi olan filmli fotoğraf makinelerine gösterilen ilgi gün geçtikçe artış gösteriyor. Fotoğraflarınızı cüzdanınızda taşıyabileceğiniz boyutlara kadar indirerek ölümsüzleştirmek istediğiniz görüntülere orijinal ve farklı bakış açıları getiren filmli makinelerin birçok seçenekleri bulunuyor. Makine model ve özelliklerini inceleyerek, size en uygun olanını seçmeniz de böylece mümkün kılınıyor. Lomo, polaroid, fisheye gibi türleri bulunan filmli makinelerin birbirinden cazip özellikleri, fotoğraf çekme tutkusunu arttırıyor.

Tam format, kare format, yarım format gibi özelliklerden dilediğinizi tercih edebileceğiniz geniş açılı lenslere, parlak ve canlı renklere sahip olan Lomo makineler; filmli makineler arasında önemli bir yer ediniyor. 35 mm filmli ve otomatik özellikler taşıyan bu makineler birçok özel fotoğrafın mimarı sayılabiliyor. Fisheye türündeki makinelerde görülen, çoklu-uzun pozlama özellikleri de fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekiyor. Ayrıca dahili flaş seçeneğiyle de karanlıkta dahi mükemmel sonuçlara imza atılabiliyor. Ultra minik seçeneklerinin bulunması da makinenin avantajlarını arttırıyor. Şık ve havalı fotoğraflar içinse genelde polaroid türündeki makineler tercih ediliyor. Film yerine fotoğraf kağıdıyla kullanılan makine, çektiğiniz fotoğrafları mini bir halde anında size sunuyor.

Filmli fotoğraf makinelerinin hafif ve her zaman taşınır yapısı ve bunun yanı sıra düşük maliyeti; günümüzde daha ideal karşılanıyor. Teknolojinin getirdiği özelliklerin hemen hemen hepsini taşıyan analog makineler, fotoğraflara kağıt yoluyla ulaşımı da sağladığından, fotoğrafların daha sonra fotoğraf stüdyolarında yeniden bastırılmasını, dolayısıyla basım maliyetini de ortadan kaldırıyor. Birbirinden kaliteli fotoğraflara imza atarak anı ölümsüzleştirebilmeniz mümkün kılınırken, her bütçeye uygun filmli fotoğraf makinesi fiyatları da analog makinelere gösterilen ilginin günden güne büyümesini sağlıyor.

Birbirinden değişik format ve teknolojideki, renk renk filmli makinelerden birine sahip olarak, uygun fiyata şahane fotoğraflarla albümlerinizi ve masalarınızı süsleyebilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Yanınızda rahatça taşıyabileceğiniz makinelerle şipşak çektiğiniz fotoğrafları sonsuza dek saklayabileceğiniz gibi, dilerseniz fotoğrafları dijital ortama da aktarabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Filmli Fotoğraf Makineleri

275 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 275 ürün
DSACategoryId/2147483606/60002083/60006149