Fotoğraf Kağıtları

Günümüzde akıllı cihazlar ya da fotoğraf makineleri ile pek çok fotoğraf çekiliyor. Bu fotoğraflar da genellikle dijital olarak kullanılıyor. Ancak fotoğraflara dokunmak ya da bu fotoğraflar ile bir albüm oluşturmak bazı kişiler tarafından oldukça seviliyor. Evlerde yazıcılar ile dijital fotoğrafların basılabilmesi mümkün oluyor. Profesyonel fotoğrafçılarda da fotoğraf baskıları yapılıyor. Dijital olarak var olan fotoğrafların basılabilmesi için de fotoğraf kağıtları kullanılıyor. Dijital fotoğrafları gerçek kılan bu kağıtlar farklı özelliklere sahip. Bunun dışında fotoğraf kağıtlarının pek çok çeşidi de bulunuyor. Fotoğrafların istenilen zamanda bakılması ve de doğru bir şekilde saklanabilmesi için fotoğraf kağıdı çeşitleri kullanılıyor. Bu kağıtların profesyonel fotoğrafçılar tarafından kullanılabildiği düşünülse de isteyen herkesin kullandığı ürünler oluyor.

Fotoğraf Kağıtları Özellikleri 

Fotoğraf kağıdı nedir sorusunun yanıtı fotoğraf kağıdının özelliklerini de içeriyor. Fotoğraf kağıtları normal kağıtlardan daha kalın bir yapıya sahip. Bunun nedeni ise normal kağıtlardan daha farklı bir formüle sahip olmaları. Işığa duyarlı şekilde üretilen bu kağıtlar bu özelliği nedeni ile daha farklı, kalın bir yapıya sahip. Kalın yapıları da ağırlıkları üzerinde etkili oluyor. 120 gram ya da 260 gram gibi farklı ağırlıklara sahip çeşitlere ulaşılabiliyor. Genellikle ön yüzlerinin daha parlak olduğu da görülüyor. Bunun nedeni de fotoğraf kağıdının fotoğraf kalitesini daha net bir şekilde ortaya koyabilmesi. Bunların yanı sıra bazı durumlara göre fotoğraf kağıdı özellikleri değişebiliyor. Daha mat ya da daha parlak yüzey özelliği görülebiliyor. Özellikleri arasında fark yaratan diğer bir konu ise fotoğraf kağıdı boyutları. Fotoğraf kağıdının farklı boyutları arasında seçim yapılabiliyor. Basılan fotoğraflara ve baskı amacına göre bu konu değerlendirilebilir. Fotoğraf kağıtlarının yapımında kullanılan materyaller de değişebiliyor. Kağıdın malzemesine ve de kullanılan baskı aracına göre seçim yapılıyor. 

Fotoğraf Kağıtları Çeşitleri 

Fotoğraf kağıtları çeşitleri pek çok konuya göre ayrılıyor. Fotoğraf kağıtlarında ürün çeşitliliğinin görülmesinin ilk nedeni kağıt adetleri. Ürünler içinde yer alan kağıt sayısı yaprak adeti olarak da belirtilebilir. Fotoğraf kağıtları baskı için sık sık kullanılıyor. Bu nedenle kağıtlar çoklu sayıda satışa sunuluyor. Örneğin fotoğraf kağıtları 100 adet ya da 500 adet gibi farklı yaprak sayılarına sahip olarak sunuluyor. Çoklu şekilde satın alınan fotoğraf kağıdı çeşitleri de profesyonel kullanıcılar için de amatör kullanıcılar için de kolaylık sağlıyor. Fotoğraf kağıtları toptan seçenekleri pek çok kişi için avantajlı oluyor. Koli içerisinde yüksek adetlerde satışa sunulan bu ürünler uzun süreli ihtiyaçları ortadan kaldırılıyor. Fotoğraf kağıtları renklerine göre de değişebiliyor. Siyah, beyaz ya da renkli seçenekleri bulunabiliyor. Ancak genellikle beyaz fotoğraf kağıtları ile karşılaşılıyor. Bu konunun yanı sıra fotoğraf kağıdı çeşitleri ağırlıklarına göre de ayrılıyor. Bu ağırlık da gsm ile ifade ediliyor. 140 gsm ile 640 gsm arasında farklılık gösteren kağıt çeşitleri mevcut. Ağırlıklarından farklı olarak kağıt çeşitlerinin daha çok yapısı ve de ebatlarına göre ayrıldıkları görülüyor. Bu özelliklere göre ise fotoğraf kağıdı çeşitleri şu şekilde sıralanıyor;

  • Yapılarına Göre Fotoğraf Kağıtları Çeşitleri 

Fotoğraf kağıtların ön yüzleri genel olarak parlak bir görünüme ve de yapıya sahip. Bu form da fotoğrafların daha canlı görünmesini sağlıyor ve de kalitelerini arttırıyor. Bu genel bir özellik olsa da fotoğraf kağıtlarının parlak ve mat olmak üzere iki farklı çeşidi bulunuyor. Bu çeşitler de fotoğraf baskılarına göre kullanılıyor. Fotoğraf çıkartma kağıdı parlak seçenekleri, renklerin daha belirgin şekilde ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu şekilde de canlı bir görünümü mümkün kılıyor. Parlak fotoğraf kağıtları glossy olarak da adlandırılıabiliyor. Fotoğraf kağıdı mat yapılı seçenekleri ise fotoğraf üzerine gelen ışığı yansıtmıyor. Bu özelliği de fotoğrafların daha net görebilmesinde etkili oluyor. 

  • Boyutlarına Göre Fotoğraf Kağıtları Çeşitleri 

Fotoğraf kağıdı çeşitlerin arasında en önemli ayrıma fotoğraf kağıtları boyutları neden oluyor. Çok farklı boyutlara sahip kağıtlar bulunabiliyor. Boyutlar genel olarak A3, A4, A5 ve de A6 olarak sıralanıyor. Fotoğraf kağıdı A4 ya da A6 gibi seçenekler ile satışa sunulunuyor. Bunun dışında a4 fotoğraf kağıdı açıklamasından farklı olarak 20x30 fotoğraf kağıdı gibi açıklamalar ile de karşılaşılabiliyor. Fotoğraf baskı amaçlarına ve de kullanılan baskı araçlarına göre de seçimler yapılabiliyor. 

  • İşlevlerine Göre Fotoğraf Kağıdı Çeşitleri 

Anıların baskı haline getirilebilmesini sağlayan fotoğraf kağıtlarının farklı işlevlere sahip çeşitleri de bulunuyor. Bu özellikler de ürün yelpazesini genişletiyor. Fotoğraf kağıdı çift taraflı çeşidi farklı çeşitlerden biri. Çift tarafına da baskı yapılabilen bu kağıtlar avantajlı ürünler arasında gösteriliyor. Yapışkanlı fotoğraf kağıtları farklı işleve sahip. İstenilen yüzeye yapıştırılarak kullanılabiliyor. Albümlere de rahatça yerleştirilebiliyor. Mıknatıslı ya da manyetik olarak nitelendirilen fotoğraf kağıtları da farklı bir kullanımı mümkün kılıyor. 

Fotoğraf Kağıdı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fotoğraf kağıtlarının birden fazla çeşidini bulabilmek mümkün. Bu durum da seçim sırasında ya da satın alırken zorlayıcı olabilir. Bu nedenle bazı konulara dikkat edilmesi süreci kolaylaştırıyor. Peki, fotoğraf kağıdı alırken nelere dikkat edilmeli?

    • Fotoğraf kağıtları arasında seçim yaparken baskı araçlarına göre seçim yapabilmek oldukça önemli. Fotoğrafların basılabilmesi için çok farklı modellerde yazıcılar kullanılabiliyor. Bu neden kartuş ve de yazıcılara uygun olan fotoğraf kağıtlarının seçilmesi gerekiyor. Kağıt boyutları sorun çıkarabiliyor. 
    • Fotoğraf kağıtları çoklu adetler ile satışa sunuluyor. İhtiyaçlara göre adetler arasında seçim yapılabilir. Toptan fotoğraf kağıdı seçenekleri profesyonel kullanımlar için büyük bir avantaj sağlıyor. 500 ve 600 adet gibi oldukça yüksek adete sahip kağıt seçeneklerine ulaşılıyor. 
  • Fotoğraf kağıdı ebatları da seçimlerde önemli olan diğer bir konu. Fotoğraflar farklı kullanım amaçları ile basılabiliyor. Basılan fotoğraflar albüme yerleştirilerek kullanılabiliyor. Bunun dışında buzdolabı ya da duvara asılarak da kullanılabiliyor. Bu konulara göre farklı ebatların seçilmesi gerekiyor. Örnek vermek gerekirse fotoğraf albümü A6 fotoğraf kağıdı gibi daha büyük boyutlar kullanılabiliyor. 
  • Fotoğrafların basılma amaçlarına göre de farklı çeşitler arasında değerlendirme yapılabiliyor. Yapışkanlı ya da magnetik fotoğraf kağıdı çeşidi bu durumlara göre değerlendirilebiliyor. 
  • Fotoğraf kağıtlarının mat ve parlak yapılı seçenekleri de bulunuyor. Daha retro bir kullanım isteyenler mat fotoğraf kağıtlarını tercih ediyor. Parlak fotoğraf kağıtları da daha canlı fotoğraflara ihtiyaç duyanlar tarafından kullanılıyor. 

Fotoğraf Kağıtları Fiyatları 

Fotoğraf kağıtları fiyatları ürün çeşitleri ve de marka gibi konulara göre farklılık gösteriyor. Farklı kalitelere sahip fotoğraf kağıtlarını satışa sunan pek çok marka bulunuyor. Bu durum ürün ve fiyat çeşitliliğinin oluşmasında etkili oluyor. Fotoğraf kağıdı türleri de fiyatları değiştiriyor. Parlak ve mat kağıtlar arasında özellik ve de fiyat farkları oluyor. Bunun dışında fotoğraf kağıdı fiyatı üzerinde en çok etkili olan konu ürünlerin yaprak sayıları. Ürün çeşitleri oldukça farklı adetlere sahip oluyor. Fotoğraf kağıdı adetinin artması fiyatların artmasına da neden oluyor. Ancak ihtiyaçları karşılayan binlerce çeşide de ulaşılıyor. Hepsiburada.com ile tüm fotoğraf kağıdı çeşitleri, özellikleri ve de fiyatları detaylı bir şekilde incelenebiliyor, kısa sürede ihtiyaçların giderilmesi mümkün oluyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fotoğraf Kağıtları

1666 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 1666 ürün
DSACategoryId/2147483606/60000190/1100377