Kalın dokusu ve ağır yapısı ile normal A4 kağıtlardan ayrılan fotoğraf kağıtları, bir yüzeyi parlak formu ile tanınıyor. Parlak formu ile renkleri daha canlı ve parlak gösteren fotoğraf kağıtları, değişen tasarımları ile fotoğraf türüne uygun olarak ideal bir görüntü sunuyor. Değişen özellikleri ile genellikle profesyonel fotoğrafçıların kullandığı kağıtlar, özellikle yüksek kalitede fotoğraf çeken cep telefonları ve evde kolayca çıktı alınabilen yazıcılar sayesinde amatör kullanıcılar tarafında da kullanılıyor. Kullanım amacına ve basılacak resmin niteliğine bağlı olarak değişen kağıtlar, farklı özellikleri ile birbirinden ayrılıyor.

Fotoğraf kağıtları arasında yüksek, orta ve az parlak kağıtlar bulunuyor. Parlak yapıları ile birlikte destekledikleri çözünürlüklerde değişen kağıtlar, renkleri doğru yansıtma oranı ile de farklılık gösteriyor. Parlak kağıtlar arasında ebatları ve ağırlığı değişen ürünler yerini alıyor. Ağırlıkları 140 gsm ile 640 gsm arasında değişen ürünler, baskı yapılacak fotoğraf çeşidine uygun olarak seçiliyor. Ağırlığı artan kağıt çeşitlerinde mıknatıslı kağıtlara ulaşılabiliyor. Manyetik özelliği sayesinde tüm metal yüzeylere kolayca yapışan kağıt serisi, canlı renkler sunan renk kalitesi ve suya dayanıklı yapısı ile benzer kağıt çeşitlerinden ayrılıyor. Kağıt serilerinde inci parlaklığında ışığın yansımasını önleyen ürünler de bulunuyor. Parlamayı önleyerek mat ve yüksek çözünürlüklü resimler elde etmeye imkan veren kağıtlar, hızlı kuruma özelliği ve yüksek çözünürlük desteği ile profesyonel kullanıcılar için ideal sonuçlar veriyor. Fotoğraf kağıtlarında pamuklu kumaşlar üzerine baskı yapmaya imkan veren transfer kağıtlar, çift taraflı kullanılabilen, yapışkanlı, termal, lazer, sert kumaş yüzeyler için uygun kağıtlar ve daha birçok kağıt türü fotoğrafçılara sunuluyor. Baskı yapılacak fotoğraf cinsine ve yüzeye uygun olarak seçilmesi gereken kağıtlar arasında A3, A4, A5, A6 ebatlarında ürünlere erişebilirsiniz. Sadece fotoğraf için değil sunum çıktısı gibi verileri almak için kullanılacak kuşe kağıtlarda ürünler arasında sizlere sunuluyor. Kullanım amaçlarının yanı sıra kağıt türlerinde dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise yazıcı türüne uygun ürünün seçimi oluyor. Ağırlıklı olarak mürekkep püskürtmeli yazıcılar ile uyumlu olan kağıtların yanında lazer yazıcılar için özel tasarlanmış kağıtlara da ulaşabilir, çift ve tek yönlü yazıcılarda kullanılabilen ürünleri inceleyerek uygun ürünü seçebilirsiniz.

Fotoğraf Kağıdı Fiyatları

Fotoğraf kağıdı fiyatları, ürünün türüne ve ebadına bağlı oluyor. Genellikle koli halinde satılan ve 4800 veya 1200 gibi yüksek sayıda kağıt içeren koliler hem içerdiği kağıt sayısı hem de kağıt türüne bağlı fiyatlar ile alıcıya sunuluyor. Koli halindeki kağıtlar arasında termal, anında kuruyan ya da saten fotoğraf kağıdı gibi çeşitlerini bulabilir, ürünlerin fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Kağıtlar arasında kumaş yüzeyler için etiket kağıtlar, medikal röntgen kağıtlar gibi özel kullanıma uygun olan ürünler ise değişen fiyatlara sahip oluyor ve daha az sayıda kağıt içeren setler cazip fiyatlarla alıcı buluyor.

Lazer, inci ve ipek gibi ürün çeşitlerinde ise ürünün ebadı, çözünürlük desteği, markası ve kalınlığı doğrudan fotoğraf kağıdı fiyatları açısından etkili unsur oluyor. Kalın dokulu profesyonel kullanıma hitap eden kağıt çeşitleri ürün kalitesine bağlı olarak farklı fiyatlara satılıyor. Kumaş yüzeyler için kullanılacak transfer kağıtlarsa içerdiği sayfa sayısı ile paralel fiyatlarda sunuluyor. Normal fotoğraf baskısında tercih edilen parlak kağıt çeşitleriyse daha uygun bütçelere hitap ediyor. Evde amatör baskılarda ya da normal baskılarda kullanacağınız fotoğraf kağıtlarının özelliklerini karşılaştırarak tek yaprak halinde satılan ürün çeşitlerini temin edebilirsiniz. Kağıt çeşitlerinde küçük paketler halinde satılan ürünleri de bulabilir, fosforlu renkli kağıtları ve benzeri ürünleri inceleyerek kullanım amacınıza en uygun ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Fotoğraf Kağıtları

Toplam 24 / 2004 ürün
DSACategoryId/2147483606/60000190/1100377