Fotoğraf Makinesi Çantaları

Outdoor aktivitelerin en keyiflilerinden bir tanesi olan ve meslek olarak da çok geniş bir çalışma alanına sahip olan fotoğrafçılık, ekipman bakımından birbirinden pahalı ve değerli ürünleri de beraberinde getiriyor. Bu ürünlerin doğru şekilde taşınması, muhafaza edilmesi ve zarar görmemesi için taşıma çantaları da büyük önem taşıyor. Ekipmanlarınızın büyüklüğüne, genişliğine ve ihtiyaçlarınıza göre size en uygun fotoğraf makinesi çantasını kolayca seçebilirsiniz.

Kullanım Türlerine ve Boyutlarına Göre Fotoğraf Çantaları

Pek çok tipte fotoğraf makinesi çantası bulunuyor ve bu çantalar yalnızca görüntüleri ile değil aynı zamanda kullanım imkanlarıyla da birbirinden oldukça farklılaşıyor. Örneğin valiz tipi çantalar, çok sayıda değerli ekipman taşıyor fotoğrafçılar için ideal oluyor. Geniş bir hacmi olan ve sert malzemeden yapılan bu çantalar, fotoğraf makinesini ve yardımcı ekipmanları dış etkilerden rahatça koruyor. Tek dezavantajı ise büyük ve ağır olması. Eğer dışarıda bir çekim yapacaksanız ve bu çantaya ihtiyaç duyuyorsanız bu çantayı yalnızca transfer için kullanmalı ve dolaşmak için daha küçük bir yedek çanta daha edinmelisiniz. Bir diğer çanta tipi ise sırt çantaları oluyor. Farklı büyüklüklerde üretilen bu çantalar hacimleri ve dengeli taşıma sağlamaları itibariyle tercih sebebi. Tek dezavantajı ise her objektif değiştireceğiniz zaman çantayı sırtınızdan çıkarmak zorunda kalmanız. Bu, bir miktar yavaşlığa neden olabiliyor. Özellikle sırt çantalarının mutlaka yağmura karşı dayanıklı olması gerekiyor.

Yarım sırt ya da yarım omuz çantaları, tek omuza asılarak kullanılıyorlar. Omuzda döndürülerek öne alınabilen ve kolayca açılabilen bu çantalar, çekim sırasında hız ve kolaylık sağlıyor. Ancak çok ağır ekipmanlar kullanıyorsanız omzunuzda ağırlık yapabilir. En klasik model olan omuz çantaları ise günlük hayatta kullanılan çantalara benziyor. Hız ve estetiklik sunan bu çantaların kapasitesi elbette sınırlı oluyor. Omuz çantası seçerken dayanıklılığa, yağmur geçirgenliğine ve ekstra bölmelere dikkat etmek gerekiyor. Bel çantaları az malzeme kullananlar için ideal olabiliyor. Ekipmana kolayca erişme olanağı sağlayan bu çantalar istenildiğinde omuza da takılabiliyor ama küçük bir hacme sahip olduğunu unutmamalısınız.

Fotoğraf Makinesi Çantası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fotoğraf makinesi çantası seçiminde en önemli unsurlardan bir tanesi taşınabilirlik. Kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre kolay taşıyabileceğiniz bir çantaya yönelmelisiniz. Aynı zamanda rahatça açıp kapatabileceğiniz, bölmelerini konforlu bir şekilde kullanabileceğiniz çantaları tercih etmek gerekiyor. Eğer keyif için değil de iş için fotoğraf çekiyorsanız hız ve çantanın pratiklik sağlaması sizin için çok önemli olacak. Çanta değil belki ama içindeki ekipmanlar çok pahalı ve değerli olduğu için fotoğraf makinesi çantasında da kaliteye ve sağlamlığa önem vermek gerekiyor. Bu noktada tüm değerli ekipmanlarınızı güvenle koruyacak kadar kaliteli bir çanta satın almaya özen göstermelisiniz. Yağmurda fotoğraf çekmiyor dahi olsanız fotoğraf çekerken yağmura yakalanabilirsiniz. Bu yüzden çantanızın yağmurdan koruma özelliğinin bulunması da önemli oluyor. 

Omuz çantası seçiminde askı boyunun ayarlanabiliyor olmasına, omuz destek pedinin bulunmasına, hızlı açılıp kapanmasına ve yaz gözlerinin bulunmasına dikkat etmelisiniz. Bel çantası seçerken ise kemerinin sağlam olması ve yan gözlerinin bulunması büyük bir önem taşıyor. Sırt çantasında sırt desteğinin bulunması çok önemli. Böylece yük sırtınızda eşit şekilde dağıtılabiliyor. Ayrıca göğüste birleştirici ve destekleyici kemerlerin olmasına da özen gösterebilirsiniz. Valiz tipi çantayı eğer yurt dışına da götürmeyi düşünüyorsanız uçaklardaki bagaj boylarına uygun ebatlarda olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra tekerleklerin sağlamlığı, çantanın yüksekliği, dayanıklılığı ve ek gözleri tercih konusunda belirleyici faktörler oluyor.

Tasarımlarına Göre Fotoğraf Makinesi Çantaları

Fotoğraf makinesi çantalarının farklı çeşitleri bulunmakla birlikte farklı tasarımları da bulunuyor. Tam korumalı ve tank benzer çantaların yanı sıra retro ya da vahşi safari temalı çantalar da fotoğrafçıların beğenisine sunuluyor. Hatta içindeki ekipmanı gizlemek adına dışarıdan fotoğraf makinesi çantası gibi görünmeyen çantalar dahi üretiliyor. Bu noktada öncelik daima kullanışlılık ve sağlamlık olması gerekiyor. O kriterleri netleştirdikten sonra gönlünüze göre farklı tasarımlara sahip fotoğraf makinesi çantalarına yönelebilirsiniz. 

Fotoğraf makinenizi ve yardımcı ekipmanlarınızı kolayca ve en güvenli şekilde taşıyabileceğiniz çantalar için fotoğraf makinesi çantaları kategorisini inceleyebilir, size en uygun ürünü kolayca satın alabilirsiniz. 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Fotoğraf Makinesi Çantaları

SLR Sırt Çantaları
SLR Omuz Çantaları
Kompakt Kamera Çantaları
Lens Çantaları
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 2081 ürün
DSACategoryId/2147483606/60000190/81481