Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Sucker Punch
Ghost Of Tsushima PS4 Oyun ( Türkçe Altyazı)

Ghost Of Tsushima PS4 Oyun ( Türkçe Altyazı)

Sucker Punch
433,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (4)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

437,00 TL
439,00 TL
DSACategoryId/60003054/2147483602/80226057/60003893
Ghost Of Tsushima PS4 Oyun ( Türkçe Altyazı)

Savaşın yıkımına uğrattığı Tsushima'da kadim güzellikler sizi bekliyor

Savaş alanının ötesine geçerek feodal Japonya'yı yepyeni bir şekilde deneyimleyin. Açık dünyada geçen bu aksiyon macera oyununda, geniş kırsal bölgeler ve arazilerde gezip zengin karakterlerle karşılaşacak, tarihi yerleri keşfedecek ve Tsushima'nın gizli güzelliğini ortaya çıkaracaksınız.

Tepelerce uzanan tarlalar ve huzur dolu tapınaklardan eski ormanlar, köyler ve çetin dağlara kadar bu geniş adada yaşamın çeşitliliğini sergileyen özenle hazırlanmış bölgeleri keşfedin. Doğal uyumla dolu sakin anlarda huzur bulun ve yolunuz boyunca yardım ettiğiniz insanlarla yaşayacağınız anlarda teselli bulun.13. yüzyılın sonlarında Moğol İmparatorluğu, Doğu'yu fethetmek için bütün ulusları yerle bir etmiştir. Acımasız ve kurnaz general Khotun Khan'ın liderliğindeki dev Moğol ordusunun Japonya anakarası ile arasındaki tek engel Tsushima Adası'dır. 

Moğol saldırısının ilk dalgasında harabeye dönen adada, samuray savaşçısı Jin Sakai, klanının son sağ kalan üyelerinden biridir. İnsanları koruyup evini geri almak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Yeni bir yol olan Ghost yolunu çizmek için onu savaşçı yapan gelenekleri bir kenara bırakıp Tsushima'yı özgür bırakmak için sıra dışı bir savaş başlatmalıdır.


JİN SAKAİ

SHİMURA

KHOTUN KHAN

 


Sony PlayStation'ın lansmanında tanıttığı ve oyunseverler tarafından ilgi ile beklenen yeni oyunu oldukça ilgi görüyor. Oyun, Tsushima Adası'nda geçiyor. Huzur dolu yaşama sahip Jin Sakai adlı samuray, Moğolların adaya saldırması ve saldırısında başarılı olması nedeniyle kendi halindeki yaşamından vazgeçiyor ve onlara karşı bir mücadele içine giriyor.

Ghost of Tsushima oyunu Japonya temelli olduğundan ilk önce onların kültürü ve samurayların yaşamı oyunda dikte ediliyor. Kültür genelinde şerefi ile savaşan samurayların yanı sıra insanları öldüren ve adam kaçıran Moğollar'a da değiniliyor. Oyunda, Tsushima Adası'nın lideri, baş kahraman olan Jin Sakai'nin dayısı olarak geçiyor. Baş düşman olan Khotun Khan ise bu lideri kaçırıyor ve Jin Sakai'yi de bir köprüden aşağı atıyor. Normalde ölmesi gereken Jin Sakai, birisinin onu kurtarması sayesinde hayatta kalıyor ve bu noktada da oyun başlamış oluyor.

Oyunda Kültür ve Gelenekler Çatışıyor

Ghost of Tsushima'da Jin Sakai çocukluğundan beri samurayların ideoloji ve gelenekleri ile yetiştirilmiş biri olarak tanınıyor. Ancak bu samuray Moğollar ile baş etmeye yeterli olmadığından çok daha fazlasına ihtiyaç duyuluyor. Köprüden düşerken Jin Sakai'nin hayatını kurtaran Yuna, baş karaktere hayalet olmayı öğretiyor. Çok yetenekli bir samuray olan Jin Sakai, oyunun yarısına gelmeden "Hayalet Samuray" unvanı ile tüm adaya ünü yayılan biri olarak biliniyor.

Ghost of Tsushima oyunu toplamda üç bölümden oluşuyor ve her bir bölgede farklı bir hikaye işleniyor. Özellikle ilk bölümde daha önemli olaylar oluyor. Bu bölgedeki amaç ise Tsushima adasındaki arkadaşları tekrar bir araya getirmek, liderin (dayı) tutulduğu kaleye ani baskın yapmak ve onu kurtarmak. Çünkü samuray kültürüne göre ada lideri serbest kalmazsa, insanların mutlu olmayacağına inanılıyor. Bu nedenle de Jin Sakai adadaki arkadaşlarından yardım istiyor ve kendisine kaliteli bir takım oluşturuyor.

Oyun Süresince Aksiyon Hiç Bitmiyor
Jin Sakai'nin baş düşmanı olan Khotun Khan, Tsushima adasını tamamen ele geçirmek istiyor. Bunun için lideri öldürmek yerine ondan halkına ihanet etmesini istiyor. Yani oyunda tamamen şiddet yerine çok daha zekice savaş plânları yapılıyor.

Oyun grafikleri ve sesleri ile de dikkatleri üzerine topluyor. Hikayenin genellikle Japonca seslendirmesi yer alıyor. Ancak dil seçeneğini değiştirerek İngilizce seçebilir, başarılı diyalogları dinleyebilirsiniz. Ayrıca oyundaki alt yazılar Türkçe olarak değiştirilebildiğinden Japonca seslendirilse dahi ne konuşulduğunu anlayabilirsiniz. Ancak çeviriler günümüze göre değil, oyunun geçtiği zamana göre yapılmış durumda. Örmeğin, kılıç yerine "pusat" gibi kelimeler duyabilirsiniz. İlk başta garip gelen bu durum, oyun ilerledikçe oyun ruhunu daha başarılı şekilde algılamanızı sağlıyor. Bunun dışında oyunda ayrıca bir Kurosava modu da yer alıyor. Bu mod, efsanevi film yönetmeni Akira Kurosava'dan esinlenen ve oyunu bir film gösterimine sokan özel bir seçenek olarak geçiyor.

Ghost of Tsushima'nın Genel Konsepti Nedir?
Ghost of Tsushima oyununda dev bir dünya yer alıyor ve keşfedilmesi gereken pek çok ikon sunuluyor. Oyuncunun karşısına farklı görevler çıkıyor ve bu görevler "Jin'in Serüveni" olarak adlandırılıyor. Bu görevler tamamlanırsa oyun hikayesi ilerleyebiliyor. Bunların dışında ise yan görevler bulunuyor. Bunlara da "Tsuşima Öyküleri" adı veriliyor. Bu görevlerden de çokça bulunuyor.

Yan görevler ile ana görevler, oyun evreni ile ana karakterin karşısına çıkan karakterleri güzel şekilde anlatıyor. Özellikle yan görevler sayesinde çok farklı karakterler ile tanışılabiliyor. Örneğin, yan görevlerden biri olan Destansı Öyküler bitirildiğinde ana karakter pek çok benzersiz ve destansı yetenek sahibi oluyor. Bu görevler de her zaman destan gibi başlıyor ve sonrasında ise farklı maceralara atılınıyor.

Bunların dışında ise açık dünya aktiviteleri oyunun bir diğer ana işlemlerini oluşturuyor. Örneğin, kılıç setleri bulma, kaplıcalarda dinlenme, bambu kesme, şiir yazma, kozmetik ekipmanlar ele geçirme ya da düello yapma gibi aktiviteler de açık dünya aktivitelerine örnek olabiliyor. Bunları gerçekleştirerek hem yeni unvanlar elde edebilir hem de karakterinizi geliştirebilirsiniz. Özellikle ekipman bulma ile kılıç setleri keşfetme sayesinde ana karakteri kişiselleştirebilirsiniz.

Oyundaki açık dünyada ayrıca toplanabilir koleksiyon ögeleri de yer alıyor. Bunlardan biri olan Saşimono Sancakları oldukça popüler olanlardan biri. Toplam 80 farklı sancak yer alan oyunda, sancakları topladıkça kullandığınız at için yeni eğerler alabilirsiniz. İlk başta standart bir at görünümünde iken, sancak keşiflerinden atınızın sonra hem ismini hem de tipini değiştirebilirsiniz.

İlgi Çekici Oyun Ekipmanları
Ghost of Tsushima oyunundaki ana karakter ekipmanları da oldukça dikkat çekiyor. Ana karakterin kullandığı efsanevi samuray kılıcının yanı sıra silahları güçlendiren 6 nazarlık, zırh setleri, tank, baş bağı, maske, eyer ve çalınan şarkı bulunuyor. Hepsinin farklı işlevleri ve görevleri oluyor. Örneğin, kozmetik ekipmanlardan olan flüt ile çalınan şarkılar hava durumunu değiştirebiliyor.

Samuray kılıçları da oyunda önemli yer tutuyor. Farklı saldırı tipleri için kullanılan kılıçlar ile hasar verme temelli saldırılar da yapılabiliyor. Çoğu kez ise düşmanlar kendilerini kalkan ve kendi silahları ile koruyor.

Ghost of Tsushima oyununda başarılı olabilmek için kendinizi gerçekten efsanevi bir samuray gibi hissetmeniz ve savunmadan çok saldırı temeli üzerinde yoğunlaşmanız gerekiyor. Eğer düşmanlardan gelen saldırıları engellerseniz siz de karşı saldırı yapabilir, birkaç darbe ile düşmanlarınızı yok edebilirsiniz. Eğer bölgenizi muhteşem şekilde savunursanız, düşmanı savuşturduğunuzdan tek bir kılıç darbesi ile onları yok edebilirsiniz.

 

Kinect Uyumlu Hayır
Move Uyumlu Hayır
Oyun Türü Aksiyon
Oyuncu Desteği Single Player (Tek Oyuncu)
Uyumluluk Playstation 4
Yaş Genel
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000VENGB
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
PS4 The Last of Us Part 2 TÜRKÇE Dublaj ve Altyazı
Electronic Arts Fifa 22 Ps4 Türkçe Menü
Pes 2021 Season Update PS4 Oyun
God Of War PS4 Oyun-Türkçe Menü
%2
205,00 TL 199,90 TL
%4
599,00 TL 575,04 TL
281,06 TL
%7
148,90 TL 139,00 TL
Satıcı
Blackbox 9,9
Over Game 9,8
Ercshop 9,9
Blackbox 9,9
Değerlendirmeler
(576)
(201)
(644)
(531)
Kinect Uyumlu Hayır Hayır Hayır Hayır
Oyun Türü Aksiyon Spor Spor Aksiyon
Oyuncu Desteği Single Player (Tek Oyuncu) Multiplayer (Çoklu Oyuncu) Multiplayer (Çoklu Oyuncu) Single Player (Tek Oyuncu)
Uyumluluk Playstation 4 Playstation 5 Playstation 4 Playstation 4
Yaş Yetişkin Genel Genel Yetişkin
Başa dön